Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #1
Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap
Ojej, co by tu napisać...

Zanim rok 1982, to postanowiłem złożyć top niebanalny na to foro. Ostatnich kilkudziesięci lat w muzyce nie da się opisać, pomijając szeroko pojęte współczesne r&b. Nawet w latach 10. fala tzw. alternatywnego r&b przywróciła gatunek do świetności i w przeciwieństwie do jakiegokolwiek topu rockowego jaki bym zrobił, będą tu nagrania, które albo całkiem niedawno miałem na liście, albo wręcz są w najnowszym notowaniu. Topka będzie w zasadzie przede wszystkim nostalgiczna, również dlatego, że nie zrobiłem zbyt dobrych badań terenowych i prawdopodobnie już nie zrobię, ale chętnie poczytam komentarze o tym, czego tu nie ma.

Traktowałem top szeroko i jak coś neo-soulowego lub popowego było dla mnie wystarczająco r&b, to to wrzuciłem. Dorzuciłem pop-rap aż tytularnie, bo często jednak brzmiał mi bardzo r&b, tylko z rapowanymi zwrotkami zamiast śpiewanych. Za to w przeciwieństwie do RYM nie uznałem za "contemporary" Prince'a czy Jacksonów z lat 80., bo niezbyt mi pasowali do reszty zestawu. Najstarszy utwór w topie to rok 1989.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
28.07.2019 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Vĭrxovaja 100 contemporary r&b & pop-rap - Dobromiera - 28.07.2019 04:29 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Vĭrxovaja 100 lěta 1982 Dobromiera 34 3 149 29.08.2019 11:24 AM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości