Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing.
Ale jaja, pomyliłem tematy.... Ale już naprawiam swój błąd.

dziobaseczek napisał(a):W tej chwili, bardziej dyskryminowana w Polsce jest część chrześcijańska
Uuuuuuuuuuuuuuuuuu.
Faktycznie są takie miejsca i w Europie zachodniej pewnie też. Natomiast zdecydowanie nie w Polsce. Oczywiście, są takie grupy ludzi, co by zjechały każdego napotkanego chrześcijanina, ale ja częściej słyszę tu (w mediach, etc.) najazd na niechrześcijan. A jeśli któraś mniejszość jest w Polsce poważnie dyskryminowana, to homoseksualiści. I w tym niestety kościół katolicki ma ogromne zasługi. Bo nawet, jeśli ktoś formalnie odszedł od kościoła, to została mu taka mentalność i to niestety w formie tego zaściankowego kościoła rydzykowego.
dziobaseczek napisał(a):Świetne porównanie spektaklu Klątwa ze spaleniem kukły.
Ja jakoś pamiętam tylko nagonkę oburzonych chrześcijan...
dziobaseczek napisał(a):A co Ci teraz narzuca kościół?
Bardzo dużo mi narzuca. Choć fakt, radykalny islam znacznie więcej. Ale czy teraz będziemy przez to za każdym razem udawać, że w kościele katolickim wszystko jest supcio?
dziobaseczek napisał(a):lub się z niego wypisać
Podobno też to różnie bywa.
Natomiast z doświadczenia wiem, że czasami ogrooomnym problemem jest nawet pozwolenie dziecku na udział w komunii czy bierzmowaniu w innej parafii.
dziobaseczek napisał(a):W przypadku Islamu jest to niemożliwe.
Ogólnie tak, ale pamiętajmy o tym jak rozpiętą skalą jest islam. Natomiast kościół katolicki to już dość wąska kategoria. W końcu nie piszę o liberalnych kościółkach protestanckich, right? Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):Co Ci kościół narzuca? Żebyś nie mordował nieurodzonego człowieka?
Narzuca kobiecie rodzenie dziecka z gwałtu, narzuca (przede wszystkim to!) temu dziecku kilkadziesiąt lat cierpienia na ziemi (bo nie możesz popełnić samobójstwa, masz cierpieć i nie masz jęczeć, w końcu patrz jak Jezus cierpiał, a ty nie potrafisz kilkadziesiąt lat przecierpieć? Loser!), zabrania uśmierzenia cierpień w postaci eutanazji (jeden księżulek się tłumaczył, że dzisiaj to przecież już są wystarczające środki przeciwbólowe, i pozostaje tylko kwestia bólu psychicznego, ale to się da łatwo rozwiązać... EHE. Chyba mało wie na temat medycyny...).
dziobaseczek napisał(a):Żebyś nie zabijał starszych ludzi, bo stają się kulą nogi?
Domyślam się, że masz na myśli pewne niesprawdzone doniesienia o zachęcaniu chorych ludzi w Holandii do eutanazji.
dziobaseczek napisał(a):Żebyś nie uprawiał seksu z nieletnimi i zwierzętami?
Ze zwierzętami to, jak wspomniał Kajman, nie wiadomo czy one tego chcą. Co do nieletnich... Cóż. Co w sytuacji gdy taka wyjątkowo dojrzała jak na swój wiek 14-latka (już nie wspomnę o 17-ce) sama chce seksu?
dziobaseczek napisał(a):Żebyś nie dokonywał samosądów
Oooo, to w tym cała masa katolików jest genialna. I to od dziecka. Krzywdzenie innych to ich specjalność.
(Nie żeby inni byli lepsi, ale...)
dziobaseczek napisał(a):nie mordował w imię wiary wysadzając się w metrze
To jedno zgoda. Tylko trochę to się staje argument usprawiedliwiający wszystko inne. To, że coś jest gorsze, nie znaczy, że tamto drugie jest super.
dziobaseczek napisał(a):Czyli nasza cywilizacja wyrosła z prawa dekalogu.
No nie tylko, również z prawa rzymskiego m.in.
dziobaseczek napisał(a):I oczywiście nie musisz być chrześcijaninem i możesz wyznawać swoje zasady moralne, ale na powyższe się na razie Polacy nie zgadzają.
Czyli nie mogę Icon_lol
dziobaseczek napisał(a):W Szwecji i Francji już zaczyna się wprowadzać prawo Szariat, więc postępowa laicka Europa wyzwala się
Tak często lubi się jechać po tej "postępowej laickiej Europie". A idee tego były szczytne, tylko trochę nie wyszło.
Inna sprawa to to, że stało się to w dużej mierze za sprawą polityków, których obchodzą tylko intratne kontrakty na ropę naftową...
dziobaseczek napisał(a):Jednym z nich to działanie silnego lobby Marksistów Kulturowych
Widzę, że dużo czytasz ndie.pl. Cóż, jest taka teoria spiskowa, ale nie wiadomo, czy jest prawdziwa. Choć fakt, pewne kwestie zastanawiają.
dziobaseczek napisał(a):Cywilizację ludzi świadomych, ludzi mających wartości, ludzi, którzy potrafią (i jeszcze mogą) być asertywni...
Mógłbym odbić piłeczkę: którzy wciąż potrafią upokorzyć do reszty kobietę, która zgodziła się na dokonanie aborcji i wyzwać gejów od najgorszych ścierw...
dziobaseczek napisał(a):Niestety religia katolicka wymaga, jest trudna
Islam pod pewnymi względami jest nawet trudniejszy. Choć fakt, kwestia przebaczenia... Ale spoko, komentujący na ndie.pl i nie tylko tak to potrafią sobie umiejętnie przekabacić, że okaże się, iż "w pewnych sytuacjach to nie obowiązuje" - i można spokojnie zabijać Icon_smile
dziobaseczek napisał(a):Nie potępi Cię, jeśli w Poście po zmroku napijesz się piwa i zjesz wieprzowinkę.
Bo to jest w katolicyzmie dozwolone. Ale potępi za coś innego. Zwłaszcza ten "ludyczno-rydzykowy" kościół potępi, oj, potępi, czasami można to wręcz poczuć... fizycznie.
dziobaseczek napisał(a):Religia chrześcijańska nie podoba się, bo jest niezmienna i konsekwentna.
Chłopie, to chyba historii katolicyzmu nie znasz Icon_smile Przecież wiele kwestii zostało wprowadzonych, by pasowało kościelnej górze. A pewne kwestie (jak homoseksualizm) wcale nie są tak jasne, gdy się prześledzi pisma oryginalne. Tyle, że wielu ludzi traktuje je jak dogmat, a to zwykły bulls*it.
dziobaseczek napisał(a):Nie powoli Ci na balangę w kościele, tak jak Katedrze we Francji.
Impreza w kościele, ojej, ale to straszne Icon_wink
(Dobra, jakby co to miałem na myśli balangę bez alkoholu. Ale w końcu mamy tam się radować z Bogiem, prawda? No więc...)
dziobaseczek napisał(a):Dekalog się nie zmienił, ale chętnie by go już zmienili, bo jest nudny.
Widzę, że nie wiesz, iż dekalog już został przez chrześcijan raz zmieniony Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):Ale dzięki tego wciąż brzydzimy się zabijaniem
Kto się brzydzi, ten brzydzi, na ndie.pl już marzą kiedy będzie wojna, bo będą sobie mogli postrzelać do wszystkich, którzy nie są wystarczająco aryjscy i heteroseksualni...
dziobaseczek napisał(a):a czynienie zła drugiej osobie uznajemy za złe
Good joke Icon_lol
Koloryzujesz katolicyzm/chrześcijaństwo i nakładasz za dużo czarnej farbki na islam. Proporcje nie są jednak wcale tak jasne.
dziobaseczek napisał(a):Tam ludzie nie są w stanie panować nad swoimi popędami.
I to prawda i widać, że im bardziej się zakazuje, tylko tylko gorzej.
dziobaseczek napisał(a):pobocznym a przywołanie tego kontekstu nie ma żadnej wartości dodanej oprócz chęci dosolenia i znieważenia
Miało to na celu pokazanie prawdy.
dziobaseczek napisał(a):Niestety prawideł dekalogu nie dało się zawsze wprowadzić po dobroci.
To słaby ten dekalog...
dziobaseczek napisał(a):Czy natomiast bierze ktoś na tapetę zapisy Koranu, czyny Mahometa oraz podwaliny pod prawo szariat?
Oczywiście, że się bierze.
dziobaseczek napisał(a):Dekapitacja muzułmanów - pomagającym chrześcijanom - cisza. 'Ataki Werbalne na społecznośc muzułmańską" - haniebne.
Przykładów szalonej dysporoporcji i niesprawideliwości w laicyzującej się Europie jest koszmarna.
Ale nie zwalajmy wszystkiego na "laicyzującą się Europę".
Że wszyscy powinni być karani po równo to inna sprawa...
dziobaseczek napisał(a):Granice są niezbędne.
Z mojej perspektywy są tylko utrapieniem - chciałbym móc sobie jeździć gdzie chcę bez wiz. Inna sprawa, że ja jadę w celach poznania kultury i (przede wszystkim) języka, a nie czynić przestępstwa (pomijając to, że we Włoszech jest idiotyczny zakaz autostopu na autostradowych stacjach benzynowych :/ ).
Chodzi mi przede wszystkim o to, że granice to sztuczny, mocarstwowy twór.
dziobaseczek napisał(a):Nauczmy się nie wstydzić swojego zdania - to jest filar demokracji.
Zależy jeszcze jakie to jest zdania...
Ale chodzi mi o coś innego. Niestety, po tym zawsze pozostaje jakiś niesmak. Dlatego wolę już nie poruszać takich tematów. Gorzej, gdy ktoś je poruszy...
dziobaseczek napisał(a):Masz jedną piękną zaletę w demokracji - jeśli Ci się nie podoba w Polsce, możesz ją opuścić.
Teoretycznie tak. W praktyce... Nawet dla mnie, uczącego się x języków, wizja nauczenia się języka tak, by brzmieć jak native i nie być z tego powodu dyskryminowanym, jawi mi się jako baaaardzo, BARDZO trudne wyzwanie.
dziobaseczek napisał(a):Powyższa Twoja wypowiedź jest typowo kosmopolityczną.
No tak, powinienem krzyczeć: "WIELKA POLSKA NIEPODLEGŁA!".
Tylko tak się składa, że ja widzę, iż to, że urodziłem się tu, a nie gdzie indziej, to przypadek (chyba, że ktoś wierzy w predestynację, ale takie wierzenia nie przynoszą nic dobrego, o czym świadczy podejście w hinduizmie i dlatego Indie wciąż tkwią w wielkim rozwarstwieniu...).
Każdy kraj ma swoje za uszami. I piękne rzeczy też.
dziobaseczek napisał(a):Kosmopolityczna mentalność powoduje poddanie się bardziej agresywnym, prężnym i dynamicznym ruchom (dajmy przykład islamu) i wyparcie każdej inności.
A może powoduje też, że taki Brytyjczyk znieważający Polaków będzie ukarany?
dziobaseczek napisał(a):Polska jest krajem pięknym i wielkim.
Tak tak, podburzajmy do nacjonalizmu. Tylko po byłej Jugosławii czy Kaukazie widać jak się te nacjonalizmy kończą...
dziobaseczek napisał(a):W Kopenhadze jest już pierwszy dom publiczny ze zwierzętami
Co do tego domu publicznego, to zaskakująca informacja o tyle, że dość niedawno Dania została ostatnim państwem UE, gdzie zoofilia przestała być legalna.
kajman napisał(a):To akurat uznałbym za pozytyw pod warunkiem, że prawo dopuszcza także posiadanie oficjalnie więcej niż jednego męża. Bo jeżeli nie to oznacza, że w Szwecji mamy ewidentnie dyskryminację jednej z płci.
Dokładnie.
Kwestia poliamorii jest dość trudna i pewnie wywołałaby kolejną rozmowę.
kajman napisał(a):Bo jesteśmy świadomymi ludźmi
Świadomymi? Akurat Icon_lol

Dobra, nie chcę się już denerwować takimi tematami, więc kończę komentowanie tutaj.

EDIT: Ech, jak zwykle w takich tematach łamię swoje przyrzeczenia... Dlatego skończmy już ten temat.

dziobaseczek napisał(a):My twierdzimy, że obcowanie z dziećmi i zabójstwa honorowe są złe.
Do dzisiaj znajdziesz społeczności chrześcijańskie, gdzie zabójstwa honorowe są absolutnie ok. I przez wieki były w wielu rzekomo chrześcijańskich miejscach.

W ogóle to Dziobasie z twoich wywodów można odnieść, że jeśli ktoś nie jest katolickim fanatykiem, to nie ma moralności. Bi**h, please. To często właśnie katolicy mają dziurawą moralność.

kajman napisał(a):Pewnie się na mnie za to prz_rulez obrazi, ale mam wrażenie, że on traktuje takie wypowiedzi zbyt osobiście. Brakuje mu dystansu i rzeczową dyskusję traktuje jak personalny atak i czasem nawet kontratakuje.
Gdyby to były tylko puste poglądy i nic więcej... Gorzej, że ci ludzie później głosują w wyborach i mają wpływ na to, co się dzieje w kraju. A jeśli ich poglądy oznaczają, że chcieliby sprowadzić niektórych twoich znajomych do roli śmieci pod pantoflem, no to...
kajman napisał(a):Tak się stało na sebastosie.
Bardzo proszę i nie wymieniaj więcej tego miejsca. Bo o tym, co się tam działo, to można epopeję napisać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2017 08:52 AM przez prz_rulez.)
26.09.2017 08:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing. - prz_rulez - 26.09.2017 08:42 AM
RE: Boże Narodzenia a świąteczny marketing. - michal91d - 26.09.2017, 12:31 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości