Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat Według Gasparda
Recenzje, felietony i wszystko, co wpadnie mi do głowy
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 057
Dołączył: Dec 2016
Post: #18
RE: Świat Według Gasparda
Wiele osób prosiło o mnie o skrytykowanie najnowszego dziecka Taylor, ale z racji tego, że Swift obraziła się na streaming, zrecenzuję dopiero gdy będę miał możliwość przesłuchania.


RECENZJA

Demi Lovato - TELL ME YOU LOVE ME


[Obrazek: tell-me-you-love-me-59d23fa67f4b5.jpg]

Ze wszystkich gwiazdek wykreowanych przez Disneya w zeszłej dekadzie moją faworytką jest zdecydowanie Demi Lovato. Utalentowana amerykanka wielokrotnie dawała nam do zrozumienia, że ma w sobie potencjał na kolejną Christinę Aguilerę, tylko ... jej kompozycje były lekko mówiąc dosyć płytkie. Jednak po udanym "Confident" (niedostatecznie wypromowanym!) nabrałem nadziei na to, że panna Lovato w końcu wyda jakieś małe arcydzieło. Gdy Demi oświadczyła, że zamierza nagrać swój Stripped byłem w siódmym niebie. Zamarzył mi się nawet duet z Kryśką - taka współpraca obu paniom wyszłaby na dobre. Niestety, moje marzenie zostało zepsute przez koszmar zwany "Sorry not Sorry". O ile "Cool for the Summer" było naprawdę dobrym materiałem na letni, chwytliwy kawałek to "Sorry not Sorry" nawet mu do pięt nie dorasta. Kiepska melodia, tragiczny refren i marnowanie talentu - tymi trzema wyrażeniami mógłbym opisać ten singiel. Niestety, z tego co widać, fani Demi wolą tego typu kompozycje.
Kilka tygodni później Demi zapowiada album i wydaje tytułowy utwór na singiel promocyjny. Kompozycja stoi na dużo wyższym poziomie niż singiel tytułowy i spokojnie mogłaby się znaleźć na tak często wspominanym tutaj "Stripped". Z ballad dobre wrażenie robi też "You Don't Do It for Me Anymore", gdzie pani Lovato udowadnia na co ją stać, jeśli chodzi o wyciąganie wysokich dźwięków. Chciałbym zobaczyć występ z tym utworem na żywo.
Prawdziwa perełka jednak pod numerem szóstym. Utrzymane w stylistyce retro "Ruin the Friendship" to dokładnie to, czego oczekiwałem od Demi. Dojrzała, uwodzicielska kompozycja z ciekawym tekstem. I ta tuba (czy co to tam jest) w tle - rozpływam się.
Do listy dobrych utworów można też śmiało dopisać "Only Forever" wypełnione hipnotyzującymi elektronicznymi dźwiękami, które kojarzą mi się z ostatnimi poczynaniami Tove Lo. W podobnej stylistyce utrzymane jest "Lonely" z totalnie niepotrzebnym Lil Wayne'm. Do teraz uszy mi krwawią od ilości użytego na jego głosie auto-tune'a.
Bardzo ciekawą propozycją jest znajdująca się pod numerem dziewiątym power ballada "Cry Baby" z poruszającym tekstem. Mam nadzieję, że kompozycja ta zostanie jednym z kolejnym singli, bo sprawdziła by się w tej roli idealnie. Szczególnie z jakimś poruszającym teledyskiem.
Po przesłuchaniu całości jestem zaskoczony, że zdecydowaną większość stanowią ballady. Wyjątkiem od tej reguły są właściwie tylko pierwszy singiel, jego nieudana kopia, czyli "Games" i "Sexy Dirty Love". Na szczęście w odróżnieniu od wcześniej wymienionych, ten utwór to prawdziwa bomba i liczę na to, że zostanie singlem numer trzy z jakimś seksownym klipem. Czuć tutaj wyraźną inspirację Aguilerą.
I właściwie ... to koniec albumu. Znajdujące się na jego końcu utwory "Concentrate" i "Hitchhiker" niestety dużego wrażenia nie robią i uchodzą gdzieś bokiem. Otrzymaliśmy też edycję deluxe na której znajdują się jeszcze trzy inne utwory, czyli pierwszy singiel w wersji akustycznej i wydane wcześniej featuringi Lovato - "No Promises" autorstwa Cheat Codes w wersji akustycznej i "Instruction" Jaxa Jonesa. Muszę przyznać, że żywe instrumenty i gospelowy chór to dokładnie to, czego "Sorry not Sorry" potrzebowało. Brzmi miliard razy lepiej.
Wydana została jeszcze jedna wersja albumu, którą można kupić tylko w sklepach Target. Znajdują się tam dwie dodatkowe kompozycje. "Smoke & Mirrors" to chyba najlepszy utwór jaki Demi kiedykolwiek nagrała. Nie wiem który geniusz wywalił go na jakiś niedostępną dla większości słuchaczy edycję. Utwór jest tak poruszający, że pod koniec pojawiły mi się łzy w oczach, a to naprawdę nie zdarza się często. "Ready for Ya" jest nieco mniej przygnębiające, ale również mogłoby się z powodzeniem znaleźć na podstawowej wersji ze względu na ciekawy tekst i (oczywiście) piękny głos Demi. Idealnie sprawdza się jako zamknięcie albumu.
I przyszedł czas na podsumowanie, a ja nie wiem co powiedzieć. Chyba zaryzykuję stwierdzeniem, że jest to najlepsze co do tej pory Lovato wydała w karierze i jeden z najlepszych krążków tego roku. Gdyby nie paskudne "Sorry not Sorry" i "Games" dałbym bardzo wysoką notę. Niestety, ze względu na te dwa koszmarki muszę pozostać przy siódemeczce. Powodzenia w dalszej karierze, Demi i mam nadzieję, że duet z Christiną kiedyś dojdzie do skutku, a ty nie będziesz nagrywać już tak słabych utworów jak piosenka o przepraszaniu Icon_wink

OCENA: 7/10
NAJLEPSZE UTWORY: "Tell Me You Love Me", ""Sexy Dirty Love", Ruin the Friendship", "Cry Baby", "Smoke & Mirrors"
NAJGORSZE UTWORY: "Sorry not Sorry", "Games"
11.11.2017 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Świat Według Gasparda - Gaspard - 16.09.2017, 02:38 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 18.09.2017, 05:24 PM
RE: Świat Według Gasparda - adikman - 18.09.2017, 05:25 PM
RE: Świat Według Gasparda - AKT! - 22.09.2017, 12:29 AM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 24.09.2017, 04:24 PM
RE: Świat Według Gasparda - prz_rulez - 24.09.2017, 04:31 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 24.09.2017, 04:32 PM
RE: Świat Według Gasparda - prz_rulez - 24.09.2017, 05:16 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 24.09.2017, 05:20 PM
RE: Świat Według Gasparda - adikman - 24.09.2017, 06:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 14.10.2017, 02:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 15.10.2017, 06:04 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 29.10.2017, 01:38 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 29.10.2017, 02:58 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 02.11.2017, 02:06 PM
RE: Świat Według Gasparda - Tomekk - 02.11.2017, 03:43 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 02.11.2017, 04:41 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 11.11.2017 09:49 PM
RE: Świat Według Gasparda - Gaspard - 12.11.2017, 05:15 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości