Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #11
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Wieża Babel:

Jak na razie lista jest zdecydowanie zdominowana przez Brytyjczyków i Amerykanów, trzecie miejsce Australii na pewno nie dziwi Icon_smile, za to nieco zaskoczyły mnie kolejne lokaty, a przede wszystkim fakt, że Polska nie stoi u mnie aż tak źe (szczególnie wokalistyka żeńska) - nasz kraj nieznacznie przegrywa liczbą piosenek ze Szwecją, ale dzięki większej liczbie duetów wygrywa liczbą wykonawców. Myślałem też, że było u mnie więcej muzyki z Danii. Cieszy mnie, że pojawili się już u mnie wykonawcy z wszystkich kontynentów, z wielojęzycznością jest o wiele gorzej (naliczyłem 8 utworów po polsku, 6 po szwedzku, 2 po hiszpańsku, 2 po niemiecku i 1 po francusku)

Liczba wykonawców z poszczególnych krajów:
159 - Wielka Brytania
138 - USA
40 - Australia
32 - Polska
30 - Szwecja
25 - Kanada
13 - Francja
10 - Nowa Zelandia
9 - Norwegia
8 - Niemcy
6 - Dania
4 - Finlandia, Grecja
3 - Belgia, Islandia, Rosja
2 - Litwa, Portugalia, RPA
1 - Austria, Brazylia, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Irlandia, Japonia, Korea Płd., Kostaryka, Szwajcaria, Ukraina, Włochy

Liczba piosenek z udziałem wykonawców z poszczególnych krajów:
226 - Wielka Brytania
189 - USA
47 - Australia
36 - Szwecja
35 - Polska
27 - Kanada
14 - Francja
9 - Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia
7 - Dania
5 - Grecja, Rosja
4 - Finlandia
3 - Belgia, Islandia
2 - Litwa, Portugalia, RPA
1 - Austria, Brazylia, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Irlandia, Japonia, Korea Płd., Kostaryka, Szwajcaria, Ukraina, Włochy

plus dwie kolaboracje amerykańsko-brytyjskie: Hot Natured i Neon Neon z łącznie 6 utworami

Ale to jeszcze nie koniec! Icon_wink
Żeby rozbić dwa monolity z czołówki, policzyłem również ile utworów "dostarczyły" mi na liste poszczególne amerykańskie stany i brytyjskie hrabstwa. Uwzględniałem miejsce urodzenia solistów i powstania zespołów.

W USA łeb w łeb szły Kalifornia i Nowy Jork. Pod względem liczby wykonawców wygrało Cali 43:39, liczby utworów z ich udziałem - był remis 60:60 (w tym 26 wykonawców i 41 utworów z samego Brooklynu!) Na 3 miejscu pierwszej kategorii o dziwo uplasowało się Tennessee (9 wykonawców, z których żaden nie wykonuje country Icon_smile, 9 utworów), a w drugiej - Teksas (7 wykonawców, też żadnych kowbojów, 10 utworów), dopiero dalej Pensylwania i Illinois. Ogółem swoich reprezentantów na RT Liście miało 28 stanów.

W Wielkiej Brytanii nawet mimo skrupulatnego odrzucania solowych "słoików" bezkonkurencyjnie wygrała aglomeracja Londynu ze 110 utworami i 75 wykonawców. Daleko w tyle pozostał Manchester (tylko 9 wykonawców, ale "aż" 20 utworów). W 9 utworów można było usłyszeć kwartet wykonawców z Glasgow, w 8 - szóstkę z East Sussex, głównie z Brighton oraz piątkę z Oxfordu i okolic.

Całkowity wynik Szkocji to 16 utworów i 11 wykonawców, a Walii - 11 utworów i 8 wykonawców.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.04.2014 01:47 AM przez Kordian.)
22.12.2013 01:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek - adik 303 - 21.12.2013, 08:27 PM
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek - Kordian - 22.12.2013 01:20 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top 250 na 250 notowań listy Kordian 0 527 29.12.2016 11:36 PM
Ostatni post: Kordian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości