Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #8
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek
Wiedziałem, że Adik coś znajdzie Icon_wink Ja wiedziałem, że sulk to foch, ale wczoraj już naprawdę było późno...

(21.12.2013 10:19 AM)dziobaseczek napisał(a):  nie było szynszyli i dziobaków! Hańba Icon_smile
Szynszyle trafiają się tylko w tekstach hip-hopowych, a o piosenkę o dziobakach chyba musimy poprosić Mogilscy Brothers, bo nie widzę innego wyjścia Icon_sad

Pamiętajcie o 3AM Eternal The KLF Icon_smile

(21.12.2013 08:08 PM)Rincewind napisał(a):  Pierwszy raz widzę takie ciekawe podejście do tematu. Nieźle się napracowałeś.
Miło mi to przeczytać, ale to nie zajęło aż tak dużo czasu. To, co już wrzuciłem, powstało wczoraj podczas zabawy z Dziobakiem, a to co dopiero wrzucę, chyba dwa tygodnie temu.

(21.12.2013 08:08 PM)Rincewind napisał(a):  Jeszcze kilka analiz dałoby się zrobić np. pochodzenie wykonawców. Ciekawe jakby wypadła tu Australia i Skandynawia na tle UK i USA.
Dowiecie się jeszcze dziś albo jutro Icon_smile Większych zaskoczeń nie będzie, ale przygotowanie takiej rozpiski to świetna zabawa i na pewno będę do niej wracał przy różnych okazjach.

jedziemy dalej:

numero uno

W pierwszych stu notowaniach na pierwsze miejsce RT Listy trafiło 86 piosenek.

Najczęściej, 3 razy, na 1 miejscu znalazła się piosenka Pet Shop Boys Love is a Bourgeois Constract. Miało to miejsce w notowaniach 74-76, w tym prowadzenie ex aequo z Mezzanine Shields w 75 notowaniu, co też było wyjątkową sytuacją. Skorzystałem z tego, że Pavel z Club Chart był na urlopie Icon_smile

Piosenki, które dwukrotnie znalazły się na 1 miejscu, to (w porządku chronologicznym):
2012
- Strangers "Shine On You" (notowanie 4-5)
- Kent "999" (notowanie 6-7)
- Jessie Ware "Wildest Moments" (notowanie 14-15)
- Markus Krunegaard "Korallreven & Vintergatan" (notowanie 30-31)
2013
- Arcade High feat. Maddie Ardillo "Crush" (Lueur Verte Remix) (notowanie 44-45)
- Passion Pit "Carried Away" (notowanie 46-47)
- Capital Cities "Safe and Sound" (notowanie 52 i 54)
- Haim "Falling" (notowanie 53 i 55)
- Pet Shop Boys "Vocal" (notowanie 68-69)
- Karl X Johan "Flames" (notowanie 81-82)
- Bright Light Bright Light "An Open Heart" (notowanie 89-90)

Piosenki, które debiutowały na 1 miejscu to:
- z oczywistych przyczyn: Van She "Idea of Happiness" (notowanie 1)
- Donkeyboy "Darkest Night" (notowanie 2)
- Hurts "Somebody To Die For" (notowanie 64)
- Pet Shop Boys "Vocal" (notowanie 68)
- WZRD "Teleport 2 Me, Jamie" (notowanie 72)
- Pet Shop Boys "Love is a Bourgeois Constract" (notowanie 74)

29 wykonawców głównych i pięciu obecnych tylko na featuringu umieściło na liście tylko jeden utwór, który trafił na jej pierwsze miejsce.

Zupełnie rewelacyjnym bilansem mogą pochwalić się Arcade High, Lemonade, Savoir Adore i The Presets, którzy umieścili na liście po 2 piosenki i obydwie doszły na szczyt! Dobrą średnią wypracowały również Empire of the Sun i Strange Talk (3 utwory, w tym 2 numery 1)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2013 11:37 PM przez Kordian.)
21.12.2013 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek - Kordian - 21.12.2013 10:00 PM
RE: 100 notowań RT Listy - kilka ciekawostek - adik 303 - 21.12.2013, 08:27 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Top 250 na 250 notowań listy Kordian 0 531 29.12.2016 11:36 PM
Ostatni post: Kordian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości