Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #77
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
No to jeszcze jeden numer z 1978. Nie liczy się do konkursu, ponieważ należy do kategorii "zapomnianych" (o ile dobrze widzę, to trzeci taki w tej części Topu):

Kate Bush WOW 1978 Lionheart
w BTW od: 2012


(znowu fragment koncertu, z 1979, dający dobry obraz nietypowości jej ówczesnych występów. No i nadal to zdumienie, że takie rzeczy nagrała mając 20 lat! Icon_eek2 )

A w zasadzie to nie tyle o nim zapomniałem, co coś mi się pomerdało i zapisałem sobie, że to jest 1984 rok, a nie 1978 Icon_redface2 . A przecież to numer z jej drugiej płyty, wydanej w tym samym roku co debiut, tyle że pod koniec roku. Wow było singlem już w 1979, bo pierwszym krążkiem promującym Lwie Serce było "Hammer Horror", które nie odniosło sukcesu (poza top 40 w UK), ale zapadło w pamięć niesamowitym teledyskiem. Teledysku Wow nie pamiętam, nie wiem nawet czy widziałem, a ten numer poznałem stosunkowo późno, bo jakoś w okolicach 2006 roku. W nietypowych okolicznościach: jeżdżąc sobie nieco bez celu w okolicach Leaf Links Club, słuchając stacji Emotions 98.3FM, w której to puszczono ten numer i jakoś nagle we mnie trafił, że to raz nisko, raz wysoko śpiewane Wow jest absolutnie mistrzowskie i ma super nastrój cały numer, relaksujący i kojący, bez przesładzania. Ktoś się spyta ze zdziwieniem: "gdzie jeździłem i czego słuchałem?!". Po prostu było to w grze GTA: Vice City, w której to jedna ze stacji grała tego typu muzykę i w jej playliście był ten numer Icon_smile2 . Oczywiście ten numer słyszałem to potem w innych rejonach mapy, ale jakoś ten konkretny numer najbardziej zapadł mi w pamięć. Stąd też pewnie moje przeświadczenie, że to jest z lat 80-tych, bo gra rozgrywała się w tamtym czasie i wszystko kapało lukrem i różem ejtisów (już można się zacząć domyślać, jak będzie się nazywał kolejny bo "disco vs. rap" okres w BTW Icon_wink2 ). A tu jak się okazało, akurat ten numer był starszy.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.05.2013 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 23.05.2013 05:44 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 785 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości