Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #76
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Toto HOLD THE LINE 1978 Toto
w BTW od: 2009-10 (usłyszałem jakoś w okolicach któregoś ze Zlotów i wtedy jakoś trzasnęło bardziej niż zawsze)


Nie wiem dlaczego, ale kiedyś myślałem, że to niemiecki zespół. I to całkiem długo tak myślałem. Może przez te wąsy? Icon_wink2

Rzecz świetnie ciągnie główny riff, niemal od samego wstępu, który z kolei charakteryzuje szybkie nabijanie rytmu przez klawisze i "spadająca" perkusja. Druga zapadająca w pamięć rzecz to te potoki refrenów, których jest tu od groma. A trzecia - rewelacyjne solo, w którym Steve Lukather pokazuje klasę po raz pierwszy. Po raz pierwszy, bo numer pochodzi z pierwszej płyty zespołu, jest ich pierwszym singlem, pierwszym dużym przebojem (#5 na Billboardzie) i jednym ze znaków firmowych. A ich znakiem firmowym na pewno pozostaje mieszanie gatunków, bo zawsze był to zespół pogranicza - rocka lżejszego i cięższego, jazzu, popu, funku, czy nawet soulu. Nie wiem, czy wszystko wymieniłem. Ogólnie - mieszali dużo, sprawnie i nie przynudzając.

Ciekawostka: zespół przez długi czas nie miał nazwy. Ostatecznie zostało nią Toto, dlatego że taki napis naniósł na kasety demo Jeff Porcaro, pierwszy perkusista zespołu i kiedy płyta była gotowa, jakoś tak wyszło, że stwierdzono że to jakoś pasuje to miszmaszu muzycznego serwowanego przez zespół. A skąd taki napis? W latach 80-tych Jeff wyjaśnił, że to od nazwy psa Dorotki z Czarnoksiężnika z krainy Oz (czyli wracamy do samych początków tego Topu?).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.05.2013 05:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 23.05.2013 05:43 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 835 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości