Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 555
Dołączył: Aug 2008
Post: #68
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Disco dalej punktuje:

Gloria Gaynor I WILL SURVIVE 1978 Love Tracks
w BTW od: ok. 2004. Znałem rzecz jasna "od zawsze"



Jeden z ulubionych numerów mojej siostry Icon_smile2 . Który zdaje się był wykorzystany w serialu Ally McBeal i to się jakoś przyczyniło do tego lubienia przez nią Glorii. Mnie się podobała też wersja "Ja pójdu dal" Heleny Vondraczkowej jakoś z początku tego wieku (była chyba nawet na LPP3?), ciekawa też była Haliny Frąckowiak (albo kogoś podobnego), po polsku.

Jeden z największych hitów disco, sztandarowy numer gatunku. Numer jeden po obu stronach Atlantyku. Piosenka może się też poszczycić jednyą w historii Grammy w kategorii dla najlepszego nagrania disco (nagrodę przyznano tylko raz, w 1980. A jak wiemy rok później disco umarło i widocznie nagroda stała się zbędna).

Ciekawostka: piosenka jest nie tylko hymnem różnych ruchów feministycznych, ale także gejowskim (?).

Ciekawostka 2: i znowu B-side górą. Bo piosenka początkowo pojawiła się na drugiej stronie singla z coverem numeru Righteous Brothers - "Substitute". I znowu DJ-e sami stworzyli przebój, grając dużo częściej tą stronę krążka. Żeby było ciekawiej - piosenka swoje lżejsze brzmienie zawdzięcza właśnie temu, że nie miała być głównym singlem. To właśnie dlatego nie ma tu tylu chórków, dogrywek, wielu instrumentów w tle i różnych sztuczek produkcyjnych (np. często stosowanej sztuczki z lekkim przyśpieszeniem wokalu) typowych dla disco.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.04.2013 11:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 14.04.2013 11:50 AM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 763 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości