Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982)
Teraz standardy:

The Rolling Stones ANGIE 1973 Goats Head Soup
w BTW od: 1997, wcześniej tylko Satisfaction mieli



Zapomniałem dodać przy Aerosmith, że witamy w Topie "Paszczaka nr 1 rock'n'rolla", jak na Stevena mówiliśmy moja siostra, moje 2 koleżanki (z któryche jedna widziała podobno jego zdjęcie z całym bananem włożonym w paszczę Icon_wink2 ) i ja. Tym razem żegnamy (przynajmniej w tej części Topu) "Paszczaka nr 2 rock'n'rolla". Bo Mick też paszczę ma dużą Icon_wink2 .

Okres 1970-74 to szczytowy okres możliwości Stonesów, nagrali swoje najbardziej cenione kawałki, grali też najbardziej różnorodnie. Co raczej ich nie cechuje, ale dzięki czemu nagrali m.in. taką słodziutką balladkę, której co prawda z początku nie lubiłem za bardzo (jako programowo nie lubiący Stonesów), ale potem mi to minęło i dziś Angie lubię, a może nawet bardzo.

Był to numer 1 w Stanach, Kanadzie i Australii, kilku krajach europejskich, a także "zaledwie" #5 w UK.

Na pianinie gra kumpel zespołu, Nicky Hopkins, o którym pisałem w poprzedniej części BTW.

Ciekawostka: doszukiwano się przez lata, kim była opisywana w piosence Angie. Padały nazwiska pierwszej żony Bowiego Angeli, aktorki Angie Dickinson, wówczas urodzonej córki Jaggera - Dandelion Angeli, a nawet (już zupełnie sensacyjnie) żony McCartneya, Lindy (że niby Mick miał z nią romans. Ale to już złośliwcy chyba takie coś wymyślili). Tymczasem jako autor słów i muzyki wpisany jest Keith Richards. W jego niedawno wydanej autobiografii, której nie czytałem ale którą przeglądałem i wyglądała mi na ciekawą książkę (a także dostała świetne recenzje, m.in. gorąco ją polecano w Tygodniku Kulturalnym), napisane jest coś kompletnie innego niż te wszystkie teorie - że Angie to heroina, a piosenka opowiada o jego walce z nałogiem w trakcie detoxu w klinice w Szwajcarii.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.01.2013 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) - Miszon - 16.01.2013 10:13 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 42 141 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości