Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
lista napędowa do życia 4X40 (część czwarta)
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 193
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: lista napędowa do życia 4X40 (część czwarta)
Pora omówić wybrane przez Was te najlepsze z najlepszych (mam nadzieje ze także dla Was):

Listoholik napisał(a):1. CHRISTIANS words
Na zawsze na pozycji lidera. Od pierwszych dźwięków wiem, że obcuję z arcydziełem. Może w poprzednim życiu nuciłem pod nosem starą irlandzką melodię "Mna Na h-Eireann", na bazie której powstał ten utwór?Icon_wink To by tłumaczyło wiele, bo z tymi siedmioma minutami jestem związany nadnaturalną więzią...
Listoholik napisał(a):2. OMD maid of orleans
Z tymi utworami z czołówki jest tak, że zachwyciły od pierwszego odsłuchania. A tutaj jest ten rytm i ta melodia, która rodzi się powoli, ale uzależnia niczym uczucie Joanny, równie gwałtowne co i tragiczne... Bo to taki utwór... Bardzo smutny ale jakże piękny.
Listoholik napisał(a):8. SMITHS this night has opened my eyes
Z kowalami jest tak, że niewielkim kosztem potrafili wzniecić niezwykłe emocje. Pokażcie drugi równie oszczędnie zagrany i zaśpiewany utwór: z lekko wyrwanych gitarze dźwięków Johnnny Marr buduje napięcie a Morrissey hipnotyzuje swoim jak zawsze introwertycznym tekstem...
Listoholik napisał(a):12. PULP this is hardcore
Tu mamy patos i hymn, który nie pozostawia obojętnym. Siła, która sprawia, że chcemy uczestniczyć w czymś wielkim, w czymś wzniosłym. Jarvis unosi nas ponad ziemią, sprawia, że zapominamy o przyziemnych sprawach, by na końcu boleśnie wrócić do rzeczywistości... Czapki z głów!
Listoholik napisał(a):14. MOGWAI friend of the night
Otwórzmy szeroko okno i pozwólmy dźwiękom przekroczyć granice naszego pokoju, by doszły do uszu jak najszerszego grona słuchaczy. Niech melodia niesie to co w nas najszczersze... To taki utwór, który sprawia, że przez chwilę jesteśmy lepsi...
Listoholik napisał(a):22. MYSLOVITZ szklany człowiek
Czy istnieje bardziej dołujący wers: "Bo nie ma we mnie nic i nic nie jestem wart..."? Jest jednak nadzieja, bo po ostatnich słowach muzyka wciąż gra, a z nią wciąż tli się promyk nadziei...
Listoholik napisał(a):31. CURE pictures of you
Kwintesencja dojrzałego okresu działalności zespołu. Porywająco...
Listoholik napisał(a):36. U2 last night on earth
Jakże niedoceniony utwór... A przecież jest w nim i melancholia, i intryga i szał, za który ich pokochaliśmy. W dodatku murowany koncertowy pewniak.
Listoholik napisał(a):39. BOLSHOI sunday morning
Chyba każdy z nas zna go od zawsze ?Icon_smile Do dzisiaj jest wzorcem smaku i przebojowości.
Listoholik napisał(a):40. RADIOHEAD paranoid android
Radiohead dla ludu? Jednak hipnotyzuje, zabiera w podroż w odległe i zawiłe zakamarki naszego umysłu. Po drodze napotykamy dziwne postaci, które zmieniają nasze postrzeganie świata. Taki jest ten utwór: osłabia nasze mechanizmy obronne, by wstrząsnąć.
dziobaseczek napisał(a):5. LIVE lightning crashes
Tak wysoką pozycję Ed Kowalczyk i spółka zawdzięczają naprawdę rzadkiej umiejętności stopniowania napięcia: od szeptu do wręcz wrzasku. Sugestywny i szczerze zaśpiewany utwór. Nie można przejść obok.
dziobaseczek napisał(a):38. RAINBIRDS blueprint
a tego nie znam jedynie.
Nie wierzęIcon_smile nieśmiertelny riff, który nie daje spokoju, słusznie zapewnił niemieckiej grupie stałe miejsce na 4X40.
25.10.2011 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: lista napędowa do życia 4X40 (część czwarta) - Listoholik - 19.10.2011, 01:52 PM
RE: lista napędowa do życia 4X40 (część czwarta) - thestranglers - 25.10.2011 10:05 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Statek komediantów, czyli czterdziestka, której zawdzięczam kilka lat życia. thestranglers 179 80 248 06.02.2021 07:10 PM
Ostatni post: thestranglers
  lista napędowa do życia 4X40 (część pierwsza) thestranglers 23 5 670 22.10.2012 03:26 PM
Ostatni post: thestranglers
  lista nowych czasów 2003-2011 (część czwarta) thestranglers 5 1 889 01.04.2012 06:01 PM
Ostatni post: thestranglers
  lista nowych czasów 2003-2011 (część trzecia) thestranglers 5 1 660 22.03.2012 09:41 PM
Ostatni post: thestranglers
  lista nowych czasów 2003-2011 (część druga) thestranglers 6 1 823 18.03.2012 04:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  lista nowych czasów 2003-2011 (część pierwsza) thestranglers 8 1 677 18.03.2012 04:20 PM
Ostatni post: thestranglers
  lista napędowa do życia 4X40 (część druga) thestranglers 16 4 602 14.11.2011 02:49 PM
Ostatni post: Arturo DDZ
  lista napędowa do życia 4X40 (część trzecia) thestranglers 22 5 403 12.11.2011 04:18 PM
Ostatni post: caligoola

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości