Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Listy z dzieciństwa
miniu Offline
Account not Activated

Liczba postów: 166
Dołączył: May 2010
Post: #1
Listy z dzieciństwa
Chodzi o listy przed początkiem zagłębiania się w muzykę:

Utwory:
1. Hurt - Załoga G
2. Elektryczne Gitary - Dzieci
3. Sidney Palak - Chomiczówka
4. Kult - Gdy nie ma dzieci
5. Tilt - Nie wierzę politykom
6. Chłopcy z Placu Broni - O, Ela
7. Elektryczne Gitary - Co ty tutaj robisz
8. Maryla Rodowicz - Małgośka
9. Elektryczne Gitary - Jestem z miasta
10. Kult - Baranek

Wykonawcy:
1. Elektryczne Gitary
2. Chłopcy z Placu Broni
3. The Blues Brothers
4. MM&WW
5. Tilt

[Obrazek: miniu86.gif]
02.10.2010 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
miniu, czy aby utwory 5. Tilt - Nie wierzę politykom
6. Chłopcy z Placu Broni - O, Ela, 8. Maryla Rodowicz - Małgośka nie brzmią zbyt "staroświecko" z Twojej perspektywy :?:

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
03.10.2010 10:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miniu Offline
Account not Activated

Liczba postów: 166
Dołączył: May 2010
Post: #3
 
Cytat:miniu, czy aby utwory 5. Tilt - Nie wierzę politykom
6. Chłopcy z Placu Broni - O, Ela, 8. Maryla Rodowicz - Małgośka nie brzmią zbyt "staroświecko" z Twojej perspektywy
Nie...
jak mi się Niemen i Grechuta podoba to nie widzę nic przeciwko...

[Obrazek: miniu86.gif]
05.10.2010 08:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #4
 
Jak byłem baaardzooo mały, 4-5 lat musiałem mieć to moja siostra z takiego radia lampowego przegrywała na magnetofon szpulowy i to przez mikrofon a więc trzeba było być cicho takie piosenki jak:
Krzysztof Krawczyk - Parostatek
Boney M - Daddy Cool czy piosenki braci Osmonds. Ja natomiast bardzo pilnie strzegłem pewnej pocztówki dźwiękowej na której był pewien utwór. Po latach stwierdzam, że to był chyba mój pierwszy świadomy przebój - POSŁUCHAJCIE . Ale to ładne Icon_wink2 Pierre Groscolas - Lady lay (1974)
Pocztówka gdzieś przepadła.
Jak miałem 7 lat to słuchałem The Beatles, dwa lata później już do bólu słuchałem The Wall - Pink Floyd. A potem zaczęły się lata 80-te i reszta moich rówieśników zaczęła mnie w końcu rozumieć. Icon_mrgreen Icon_wink2 I to też do czasu Icon_mrgreen , kiedy zakochałem się w produkcjach z 4AD. Icon_smile2
Możecie nie wierzyć ale mając te 5 lat znałem już Child In Time, Stairway To Heaven czy July Morning.
05.10.2010 06:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Listy z dzieciństwa
(nie ma to jak odkopywanie tematu po ponad sześciu latach...)

Ok, przed zagłębianiem w muzykę... ciężka sprawa, bo ja się muzyką interesowałem mając już siedem lat, a pierwsze notowanie 30 ton pamiętam w strzępach już z roku 1996. Ale okej, spróbujmy.

Radiowe Nutki - Najłatwiejsze ciasto w świecie
Fasolki - Zuzia lalka nieduża
Spice Girls - Wannabe (to już był ostatni okres, gdy nie byłem aż tak zagłębiony w listy przebojów)
Varius Manx - Orła cień
Big Cyc - Makumba
[jakiś cover "Czerwony jak cegła" z lat 95-96 - byłem święcie przekonany, że to były Elektryczne Gitary?! Icon_eek Być może obstawiałbym wersję oryginalną, ale w teledysku był jakiś pies, czarny bodajże - to było chyba w programie Gramy! na Polsacie]
Piersi - Zośka [również w Gramy]
Garbage - Stupid Girl
Republica - Ready To Go (też końcówka tego okresu)
I Garbage, i Republicę, świadomie po raz pierwszy usłyszałem w Mini Playback Show.
Do tego cała masa piosenek z bajek: Hrabia Kaczula (chyba moja ulubiona), Muminki, Smerfy, Brygada RR (ex aequo z Kaczulą), Kacper, Mała Księżniczka, Alfred Jonatan Kwak, Wojownicze Żółwie Ninja, trochę później Animaniacy, Łebski Harry, Kacza Paczka czy Przygody Animków.

Pamiętam też - to mogła nie być już kreskówka, a właściwie duża szansa, że nie była - i też chyba niekoniecznie było tam dużo muzyki, a w polskiej wersji na pewno czytał to lektor - coś o smoku, który się przebudził. Do dzisiaj nie mogę odkryć co to było...
19.06.2016 04:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Horngacher77
Unregistered

 
Post: #6
RE: Listy z dzieciństwa
Moje pierwsze zapamietane piosenki to 2+1 Nic nie boli,TOTO-Rosanna,Republika-Kombinat,Bajm-W drodze do jej serca.
26.11.2016 09:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #7
RE: Listy z dzieciństwa
A ja pamiętam, że gdy miałem 9 lat (końcówka lat 70-tych) to byłem wielkim fanem zespołu ABBA. Icon_cool
Wszelakich zaś list przebojów zacząłem słuchać w następnej dekadzie i to przeważnie z telewizji, gdyż nie miałem radia z UKF-em (pozostawała mi tylko Jedynka na falach długich).
26.11.2016 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sewerynkicior Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Oct 2016
Post: #8
RE: Listy z dzieciństwa
Ciekawe. Miałem wrażenie, że jesteś dużo młodszy, użytkowniku Sundrajta.
26.11.2016 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: Listy z dzieciństwa
pierwszy kontakt z muzyką to lata 80., szpulowiec i There Must Be An Angel, Ra-ma-ya, My Cherie Amour i ...Stevens Icon_wink
27.11.2016 12:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #10
RE: Listy z dzieciństwa
(26.11.2016 10:13 PM)sewerynkicior napisał(a):  Ciekawe. Miałem wrażenie, że jesteś dużo młodszy, użytkowniku Sundrajta.
Pozory mylą. Dbam o zdrowy tryb życia. Icon_wink
27.11.2016 12:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Listy z dzieciństwa
No, masz coś w sobie Sundrajto w stylu wypowiedzi, że brzmią bardzo lekko i, może nie młodzieżowo, ale "studencko".
27.11.2016 05:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #12
RE: Listy z dzieciństwa
Jak ja dobrze pamiętam,to tak w wieku z 5-6 lat polubiłem muzykę.Pierwsze listy,które zobaczyłem to "Kolejka" oraz *30 Ton".Następnie przyszło radio to wtedy było na RMFie Hop Bęc,a w ZETce "Czysta Lista*. I tego drugiego słuchałem.Nawet pamiętam też listę DJ's Dance Charts w moim lokalnym radiu Leliwa.Tam w piątki,a potem w soboty słuchało się tych Hands Upowych Bangerów i nagrywało się na kasety.Mogę powiedzieć,że byłem wiernym fanem,bo zawsze No co sobotę słuchałem.Jeszcze nie zapomnę o telewizjach muzycznych.Najbardziej pamiętam MTV 2 Pop i byłem zagorzałym widzem.Oglądało się te teledyski No i oprawy kanału były fantastyczne.Najpierw światełka,a potem zwierzęta przeformowane tak muzycznie Icon_smile Bardzo dobrze pamiętam,że z wujkiem oglądaliśmy Klubowe teledyski i wpisywaliśmy do zeszytów Dji i utwory.Z tą Hands-Upową Muzyką wracam sentymentalnie i tak można powiedzieć,że z parę piosenek sobie posłucham

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
27.11.2016 10:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 619
Dołączył: Jan 2015
Post: #13
RE: Listy z dzieciństwa
Zacząłem interesować się muzyką-koniec lat 80 tych. Oczywiście , wzorem radiowej trójki, prowadziłem wtedy listę. Bardzo to lubiłem , pisałem nie gramatyczne angielskie tytuły, słuchałem do póżnych godzin nocnych radia żeby nagrać swój ulubiony kawałek ale miałem z tym dużo radości. Pewno gdzieś na strychu leżą jeszcze zapisane fragmenty. Na liście dominowała Sandra, Madonna i Pet Shop Boys ale słuchałem też ciut ambitniejszej muzyki, którą już wtedy oferowała Trójka np Bowie, Robbie Robertson, Prince i inni. Niemniej te czasy jawią mi się jako okres kiczu, śmiesznych fryzur i ramion z poduszkami.
06.02.2017 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Listy z dzieciństwa
No to może i ja napiszę o czasach dla większości egzotycznych. Zacznę od tego, że w wieku lat siedmiu obraziłem się na muzykę. Chyba jednak nie do końca, bo gdzieś (nie w domu, bo adaptera (jak się wtedy mawiało na gramofon) nie mieliśmy) musiałem słuchać płyty Łazuki i sporo z niej do dzisiaj pamiętam. No ale potem (koniec podstawówki i liceum) w zasadzie konsekwentnie bojkotowałem muzykę, a wyjątkiem był jeden utwór, ale to zupełnie inna historia. Dopiero po kilku latach dowiedziałem się, że to Girl Bitlesów.
A na 18-kę dostałem kaseciaka, ale tutaj nie będę już pisał, bo to już nie dzieciństwo.
06.02.2017 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Listy z dzieciństwa
A jaki był powód tej "obrazy"?
06.02.2017 06:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Listy z dzieciństwa
Nie przyjęli mnie do szkoły muzycznej. A pomijając wszystko inne była w tym samym domu, w którym mieszkałem.
06.02.2017 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Listy z dzieciństwa
Cóż, dzisiaj w wielu szkołach muzycznych przyjmują już każdego jak leci Icon_wink
Nie poznali się na Tobie Icon_sad
06.08.2017 11:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #18
RE: Listy z dzieciństwa
Pamiętam, że w dzieciństwie byłem zakochany w piosence "High" grupy Lighthouse Family. To był mój zdecydowany numer 1 w tamtych czasach Icon_biggrin Wspaniale wspominam też początki istnienia Poplisty na RMF FM (prowadził ją wtedy Michał Figurski), szczególnie "Come Along" Titiyo i "Nie, nie, nie" T.Love'u. Kto by wtedy pomyślał, że za 10 lat będzie to mój ulubiony zespół Icon_wink Nie wiem z jakiej okazji, ale często w radiu i telewizji pojawiał się wtedy "Black Hole Sun" i przez lata uważałem go za hit tamtych czasów.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.09.2017 01:08 PM przez EVENo.)
30.09.2017 01:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Asstro2 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Oct 2017
Post: #19
RE: Listy z dzieciństwa
a to jest potrzebne
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.10.2017 10:20 PM przez ku3a.)
16.10.2017 10:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 134
Dołączył: Jul 2021
Post: #20
RE: Listy z dzieciństwa
Jak byłam dojrzałym przedszkolakiem, to moja mama namiętnie oglądała różnego rodzaju festiwale. I z leżenia wówczas pod telewizorem pamiętam:
- Boney M. RIVERS OF BABYLON
- Helenę Vondrackovą - Malovaný džbánku
- Ałłę Pugaczową - ВСЁ МОГУТ КОРОЛИ / której to potem uczyłam się w szkole, czyli, że królom można wszystko, ale z miłości nie może ożenić się żaden król/
-z Kołobrzegu - CHABRY Z POLIGONU i inne ZOSIEŃKi.

A z początków podstawówki to DESZCZE NIESPOKOJNE.
I telerankowe Gawędy... (ale żadnej dokładnie).
21.07.2021 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości