Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 3.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przy muzyce o sporcie
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #2781
RE: Przy muzyce o sporcie
Przede wszystkim trochę słabo by było, jakby aktualni mistrzowie Europy nie zagrali na MŚ - tak generalnie dla imprezy, nie poszczególnych gustów Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2021 12:08 PM przez neo01.)
28.11.2021 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #2782
RE: Przy muzyce o sporcie
W sumie racja. Ale w sumie poniekąd Włosi sami sobie utrudnili drogę i w zasadzie dla mnie ich dwójka zamiast jedynki w tabeli grupy jest sporą sensacją.
28.11.2021 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #2783
RE: Przy muzyce o sporcie
To byłoby ciekawe gdyby drużyna która nie przegrała żadnego meczu w eliminacjach nie pojechała na turniej finałowy

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.11.2021 12:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #2784
RE: Przy muzyce o sporcie
inżynierek napisał(a):Włosi to moja ulubiona drużyna.
Włochów lubię. Pewnie byliby w pierwszej setce moich ulubieńców. Portugalczycy jednak wyżej, pewnie w top 50.
28.11.2021 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #2785
RE: Przy muzyce o sporcie
neo01 napisał(a):Przede wszystkim trochę słabo by było, jakby aktualni mistrzowie Europy nie zagrali na MŚ - tak generalnie dla imprezy, nie poszczególnych gustów
i tu się różnimy, impreza dla mnie to przede wszystkim niespodzianki i kibicowanie jak najdłużej niedocenianym ekipom, przysłowiowym czarnym koniom

Swoją drogą niedawno zorientowałem się, że od jakiegoś czasu (właśnie, od kiedy?) nawet obrońca tytułu nie ma pewnego miejsca w turnieju.
28.11.2021 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #2786
RE: Przy muzyce o sporcie
A kto Ci broni kibicować tym niedocenianym ekipom (swoją drogą nie znam przysłowia z czarnym koniem)?
Niech sobie czarne konie wygrywają na turniejach, na pewno nie mam nic przeciwko, ale gdy brakuje jednej z silniejszych drużyn, to ranga turnieju automatycznie nieco spada.
Tak czy siak niedługo to się skończy, bo na mundial w 2026 r. pojedzie już w sumie 48 drużyn.

WOLNE MEDIA!!!
28.11.2021 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #2787
RE: Przy muzyce o sporcie
sjp PWN napisał(a):przysłowiowy
1. «dotyczący przysłowia»
2. «powszechnie znany»

Więc wszystko ok z Tobą jest. Spoko
28.11.2021 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #2788
RE: Przy muzyce o sporcie
kajman napisał(a):Włochów lubię. Pewnie byliby w pierwszej setce moich ulubieńców. Portugalczycy jednak wyżej, pewnie w top 50.
Ale państw na świecie nie mamy aż tak dużo Icon_wink
28.11.2021 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #2789
RE: Przy muzyce o sporcie
W samej Afryce wystartowały 54 kraje, a pewnie połowa byłaby u mnie wysoko.
28.11.2021 02:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #2790
RE: Przy muzyce o sporcie
thestranglers napisał(a):Sundrajta, zdradź sposób jak z 50% robisz 99%
Pierwszy mecz gralibyśmy u siebie, bo zdaje się rozstawieni byśmy byli na szóstym miejscu (gdybyśmy nie przerżnęli meczu z Węgrami), a więc z ogromną pewnością czuję że trafilibyśmy do tercji, w której każdy z pozostałych pięciu zespołów rozstawionych byłby od nas wyżej, zatem to zwycięzca z ich pary byłby gospodarzem meczu finałowego (a to sorry, ta pewność jest stuprocentowa). Icon_rolleyes
Chyba że coś poknociłem i to nie z tej pary, w której gra wyżej rozstawiony zespół jest typowany na gospodarza decydującego meczu, a też losowo, bo jakoś mi wyszło (dziwnym trafem?), że Rosja jest wyżej od Szwecji, Walia od Szkocji, a Włochy od Portugalii. Icon_arrow
Teraz poszukałem i faktycznie chyba to też było zależne od ślepego Losu, ale dalej potwierdzam, że dziwny jest ten traf, bo właśnie Włochy i Walia mają szanse być gospodarzami w drugich meczach, choć Rosja już niekoniecznie stoi wyżej od Szwecji? Zatem i tutaj mieliśmy szczęście... Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
28.11.2021 03:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #2791
RE: Przy muzyce o sporcie
Czytać, że nie oglądałeś losowania. Icon_smile
Zgodnie z zapowiedzią kulano tych sześciu zwycięzców.
Poza tym to Włosi Portugalię na wyjeździe będą musieli pokonać.
28.11.2021 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #2792
RE: Przy muzyce o sporcie
(28.11.2021 01:43 PM)thestranglers napisał(a):  
sjp PWN napisał(a):przysłowiowy
1. «dotyczący przysłowia»
2. «powszechnie znany»
OK, ale czy "czarny koń" naprawdę tu pasuje? Słowo "przysłowiowy" jest ostatnimi czasy tak nadużywane, że wywołuje u mnie (i z tego co słyszałem także u językowych specjalistów) alergię. Naprawdę, nie ma potrzeby ciągłego podkreślania przez to, że "tak się mówi", czasem też warto zmienić je na "symboliczny" (oczywiście w innym użyciu).
Tak że nothing personal, staram się po prostu zwracać uwagę na tę plagę.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2021 03:33 PM przez neo01.)
28.11.2021 03:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #2793
RE: Przy muzyce o sporcie
Niezłe jaja: sztangista Tomasz Zieliński zostal właśnie brązowym medalistą olimpijskim na IO w Londynie w roku 2012.
Dla niewtajemniczonych: zajął wtedy miejsce... 9 (sic!), ale zawodnicy z miejsc 1-4 oraz 6-7 stopniowo odpadali z powodu dopingu i ostatecznie, chociaż przez pewien czas rozważano aby w ogóle nie dawać tych medali, zadecydowano jednak je przyznać pierwszym trzem zawodnikom, u których nie wykryto dopingu.
Wg mnie lepiej byłoby nie przyznawać. Przypominam, że Zieliński wraz z bratem Adrianem (złoto w Londynie) był bohaterem głośnej afery dopingowej na starcie kolejnych igrzysk, w Rio de Janeiro (obaj brali nandrolon). Jakoś mocno wątpię, aby w Londynie był superczysty (w Rio to była jego druga wpadka, która zakończyła jego karierę).

Przypominają się słowa jakiejś azjatyckiej sztangistki, która zajmując w Rio 6 miejsce powiedziała, że jest zadowolona, bo to dobra pozycja dająca spore szanse na medal w przyszłości.

Podnoszenie ciężarów stało się w ostatnich kilkunastu latach parodią sportu olimpijskiego, po aferach z tuszowaniem dopingu przez władze dyscypliny obecnosc jej na IO wisi na włosku i mam nadzieję, że faktycznie zostanie wyrzucone na pewien czas, co da do myślenia działaczom, trenerom i zawodnikom.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.12.2021 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #2794
RE: Przy muzyce o sporcie
Miszon napisał(a):Dla niewtajemniczonych: zajął wtedy miejsce... 9 (sic!)
Icon_eek
Miszon napisał(a):zajmując w Rio 6 miejsce powiedziała, że jest zadowolona, bo to dobra pozycja dająca spore szanse na medal w przyszłości.
myślała, że szansa będzie na kolejnych zawodach, a tu się okazuje, że i tamtych nie można skreślać Icon_razz.

swoją drogą - ile lat po zawodach można ingerować w wyniki? jest jakiś limit? bo to jakaś parodia jest.
22.12.2021 09:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #2795
RE: Przy muzyce o sporcie
(22.12.2021 09:13 PM)ku3a napisał(a):  
Miszon napisał(a):zajmując w Rio 6 miejsce powiedziała, że jest zadowolona, bo to dobra pozycja dająca spore szanse na medal w przyszłości.
myślała, że szansa będzie na kolejnych zawodach, a tu się okazuje, że i tamtych nie można skreślać Icon_razz.
niee, chodzi o to, że właśnie ona miała na myśli, że jest spora szansa że zdobędzie medal na TYCH zawodach, gdzie początkowo (hehe) była szósta!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.12.2021 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #2796
RE: Przy muzyce o sporcie
(22.12.2021 09:13 PM)ku3a napisał(a):  swoją drogą - ile lat po zawodach można ingerować w wyniki? jest jakiś limit? bo to jakaś parodia jest.
próbki są przetrzymywane przez 10 lat i przez ten okres mogą być ponownie badane, jak tylko pojawią się nowe metody wykrywania nieznanych wcześniej (w sensie: niewykrywalnych) środków.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.12.2021 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #2797
RE: Przy muzyce o sporcie
No niezły zonk!
Słyszałem w ogóle, że na igrzyskach w Los Angeles ma nie być podnoszenia ciężarów, boksu i chyba jeszcze jednej dyscypliny, jeśli nie oczyszczą się z dopingu.

WOLNE MEDIA!!!
22.12.2021 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #2798
RE: Przy muzyce o sporcie
Tak podnoszenie jest na skraju wypadnięcia. Jestem za, zrobiłoby to dobrze dyscyplinie.
W boksie nie chodzi o doping, tylko o przekręty w sędziowaniu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.12.2021 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #2799
RE: Przy muzyce o sporcie
a to nie jest problem każdej dyscypliny, gdzie wynik jest uznaniowy? (oczywiście nie wliczamy nokautu, gdzie wynik, raczej, nie podlega dyskusji)
a propos - w skokach (wreszcie! czemu tak późno?!) chyba wprowadzą VAR, czyli że sędziowie przed punktowaniem skoku będą mogli spojrzeć na powtórkę na ekranie.
Miszon napisał(a):niee, chodzi o to, że właśnie ona miała na myśli, że jest spora szansa że zdobędzie medal na TYCH zawodach, gdzie początkowo (hehe) była szósta!
acha, no to w ogóle jakaś komedia, skoro to jest nawet dla wszystkich uczestników oczywiste, że wyniki za koniec zawodów są tylko prototypowymi i można się przesunąć nawet o kilka pozycji do przodu.
23.12.2021 05:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #2800
RE: Przy muzyce o sporcie
(23.12.2021 05:12 PM)ku3a napisał(a):  a to nie jest problem każdej dyscypliny, gdzie wynik jest uznaniowy? (oczywiście nie wliczamy nokautu, gdzie wynik, raczej, nie podlega dyskusji)
Tak, ale tam jakaś gruba afera była, zamieszane były władze dyscypliny. Chodziło o kręcenie wyników i wyciąganie z tego kasy na bukmacherce.
(23.12.2021 05:12 PM)ku3a napisał(a):  a propos - w skokach (wreszcie! czemu tak późno?!) chyba wprowadzą VAR, czyli że sędziowie przed punktowaniem skoku będą mogli spojrzeć na powtórkę na ekranie.
To jeszcze tego nie było?!?! Myślałem, że od kilku lat już jest!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.12.2021 10:17 PM przez Miszon.)
23.12.2021 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości