Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Britney Spears
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #241
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
neo01 napisał(a):murzyn ma negatywną konotację w związku z powiedzeniami, które są dla ciemnoskórych obraźliwe
No tak, bo blondyn, łysy i okularnica wcale nie mają obraźliwych powiedzeń. Pies jakoś się nie obraża na to, że nazywa się go psem.

Radio Epsilon
13.05.2022 10:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #242
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Cóż, dla mnie czarnoskóry brzmi obraźliwie, a dodatkowo w większości wypadków nie jest prawdą. No ale to już przerabialiśmy w innym miejscu.
Polak też miewa negatywne powiedzenia, jednak nie jest obraźliwe.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2022 10:56 PM przez Miszon.)
13.05.2022 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #243
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Miszon napisał(a):Polak też miewa negatywne powiedzenia, jednak nie jest obraźliwe.
To dopiero przykład! Przecież mowa nienawiści wobec nas samych przekroczyła już dawno wszelkie granice. Aczkolwiek to też globalny problem.
Dlatego właśnie czuję się niewinny, gdy rzucam tylko żarciki w interneciku. Nawet tego narzędzia nie wykorzystuję tak źle, jak niektórzy potrafią.
A propos, pamiętacie, że tutaj jesteście tylko avatarami? Icon_wink

Radio Epsilon
13.05.2022 11:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 027
Dołączył: Dec 2009
Post: #244
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
No, rzeczywiście znaleźliście adekwatne porównania, gratuluję.
Jeśli komuś to przeszkadza (a wiem, że wielu czarnoskórym tak), to dlaczego mam ich tak nazywać?
Przecież chodzi tu o określenie, co ma do tego Polak w ogóle? Zresztą jakie mamy negatywne powiedzenia w naszym kraju ze słowem "Polak"? Polak mądry po szkodzie? Icon_smile Icon_rolleyes
Łysy mogłoby być obraźliwe, gdybyś za kimś wołał np. "ej, łysy". Ale w zdaniu "on jest łysy" oczywiście nic złego nie ma. A z okularnicą to już nie wiem jakie są powiedzenia, z łysym w sumie też raczej porównania i chyba mało obraźliwe. Psa nie będę komentował Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2022 11:09 PM przez neo01.)
13.05.2022 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #245
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
neo01 napisał(a):Zresztą jakie mamy negatywne powiedzenia w naszym kraju ze słowem "Polak"?
Polak Polakowi Polakiem

Tak, to nowe. Ale w dobie internetu - to już jest powiedzenie. Sami sobie je wymyśliliśmy.

Radio Epsilon
13.05.2022 11:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #246
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Miszon napisał(a):Strzelam, że nie akceptuje w linii dziecko-rodzic, ale akceptuje w linii brat-siostra.
W zasadzie tak, chociaż po pierwsze między dorosłym dzieckiem a rodzicem w sytuacji, kiedy nie jest to efektem presji chyba też nie odrzucałbym. Między pełnoletni rodzeństwem to już w ogóle nie, ale nie miałbym nic przeciwko takim układom homo.
Noemi napisał(a):pseudonim Artur.O akurat jest jednoznacznie oparty na moim imieniu urzędowym
Tego się mogłem domyślić, szczególnie, że przedtem też Twój nick był oparty na podobnej podstawie. Tak się składa, że jestem wyczulony na słowa (na litery także, co widać chociażby w tym, że nadmiernie używam X) i pewne podobają mi się bardzo, a pewne kompletnie nie. I tak nie podoba mi się nick Noemi, ale bardzo podobałby mi się wspomniana wcześniej Dobromira.
Tak się składa, że moja awersja do pewnych imion (liter także, bo to był jeden z głównych powodów) że dziewięć lat temu formalnie zmieniłem imię (a konkretnie zamieniłem kolejnością pierwsze z drugim). Myślę, że w tym kontekście moje podejście może być nieco bardziej zrozumiałe.
Noemi napisał(a):Ja w ogóle unikam zawieruchy czy powinno być "transsex" czy "transgender" i mówię o przezpłciowości
Może najlepiej darujmy sobie określenia. Po prostu jesteś kobietą i tyle.
13.05.2022 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #247
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
kajman napisał(a):Może najlepiej darujmy sobie określenia. Po prostu jesteś kobietą i tyle.
Zamykam temat.

Radio Epsilon
14.05.2022 12:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #248
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Noemi napisał(a):"Toxic" jest akurat najbardziej oczywistym wyborem. Gdzie nie spojrzę, to się go wskazuje jako popową doskonałość, szczytowe osiągnięcie Britney
O proszę, to tego w ogóle nie wiedziałem.
Noemi napisał(a):I nie rozumiem w sumie AKTowej niechęci do "Born to Make You Happy"
A właśnie ten kawałek uważam za jej sztandarowy i w sumie tak jest chociaż nie do końca, więc może to i lepiej że w tym topie nie brałem udziału. Icon_rolleyes

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
14.05.2022 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #249
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
(13.05.2022 11:04 PM)neo01 napisał(a):  Jeśli komuś to przeszkadza (a wiem, że wielu czarnoskórym tak), to dlaczego mam ich tak nazywać?
Przecież nie mówię, że będę tak nazywal kogoś, komu to przeszkadza. Co jednakże nie zmienia rzeczywistości.
No i chyba nie można mnie też zmuszać, do obrażania kogoś słowami uważanymi przez kogoś innego za nieobrazliwe.
Zatem dochodzimy do paradoksalnej sytuacji, że trzeba udawać, że różnice w wyglądzie czy pochodzeniu ludzi NIE ISTNIEJĄ.
A przecież to, czy są rózowi, brązowi, źolci, zieloni czy tęczówi NIE MA ZNACZENIA.

Dodam, że przecież nie będę do nikogo mówił: "dzień dobry Murzynie", tylko imieniem lub Pan/i. Ale jakbym np. na policji powiedział "ciemnoskóry", to mógłby mnie policjant nie zrozumieć: to może być Hindus, Aborygen, Malgasz, a nawet (w nieco innym znaczeniu) Cygan/Rom (wiem od znajomej tego pochodzenia, że niektórzy wolą pierwszą, inni drugą formę). A jak powiem że Murzyn to już się zrozumiemy. Co mam powiedzieć: "mocno opalony brunet"? Jakbyśmy nie nazwali, nie zmienia to rzeczywistości.
Brzmi to trochę tak, jakby ktoś wstydził się samego siebie i udawał że nim nie jest.
Ciekawy jest przykład Michaela Jacksona. Czy o "późnym" MJ powiemy że "ciemnoskóry"? Zabrzmi to groteskowo, a może naśmiewanie się z choroby. Ale jednak nadal był Murzynem.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2022 02:40 AM przez Miszon.)
14.05.2022 12:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #250
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Jestem przekonany, że każdy murzyn, którego poznałem w obcym kraju zaśmiał by się w głos, gdyby dowiedział się, że po polsku czarnoskóry znaczy murzyn. To niczego im nie odbiera, to wręcz im dodaje. Bo czarnoskóry może być też samochód, albo asfalt, albo owca też może być czarna, albo kawka, nawet kot, on też może być czarny. A murzyn zawsze będzie murzynem. Człowiekiem. Tak jak żyd zawsze będzie żydem. Też człowiekiem.

Radio Epsilon
14.05.2022 12:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #251
RE: Mychartsowy Top Britney Spears
Co do zwycięzcy: wydawał się raczej pewniakiem. Tzn ja bym obstawił albo Toxic, albo Baby (ale jako drugie), w ostateczności Oops, które o dziwo jakoś daleko utknęło.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
14.05.2022 02:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości