Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tool - Fear Inoculum
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #21
RE: Tool - Fear Inoculum
Moja skromna recenzja płyty (jest też parę interesujących myślę ciekawostek).
https://www.popkultura.info.pl/recenzje/...-inoculum/

WOLNE MEDIA!!!
15.09.2019 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #22
RE: Tool - Fear Inoculum
Taka interpretacja finałowego utworu z płyty:

WOLNE MEDIA!!!
05.10.2019 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #23
RE: Tool - Fear Inoculum
nadal jestem tylko po 2 utworach z tej plyty (oba byly #1 u mnie) jakoś mi cieżko usiąść do kolejnych Icon_wink2

moze to pora roku moze nastrój ale tego albumu chyba nie da sie wysłuchać od A do Z....

nadal czekam cierpliwie na vinyl
20.12.2019 02:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #24
RE: Tool - Fear Inoculum
Zdecydowanie da się odsłuchać od A do Z (tylko podstawową wersję), aczkolwiek ostatni utwór mnie akurat trochę nuży.
Całość jednak wciąż zachwyca.
Płyta nie tylko roku, pewnie całego dziesięciolecia! (choć o ten tytuł mogłoby też powalczyć Voo Voo).

WOLNE MEDIA!!!
20.12.2019 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #25
RE: Tool - Fear Inoculum
Przyznaję się, że tak samo miałem z tym albumem. Same utwory ok, tylko jako całość zdecydowanie nuży. Ale jeszcze może do "Fear Inoculum" wrócę...
20.12.2019 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #26
RE: Tool - Fear Inoculum
Też się zgadzam z jszmilesem (przy okazji witaj i mamy nadzieję, że zostaniesz tu z nami Icon_wink ), co poniekąd wynikało z mojej mini-recenzji. Na dłuższą metę trudno jest się skupić na kolejnych utworach i dopiero słuchając ich pojedynczo byłem w stanie znajdować w nich te najbardziej mięsiste fragmenty. Samo tytułowe Fear Inoculum, choć w zasadzie najkrótsze i słuchane przeze mnie najczęściej (w ramach listy) okazało się zbyt ociężałe i dopiero za którymś razem znajdowałem coś, na co wcześniej nie zwróciłem uwagi. Ktoś tu kiedyś z resztą pisał podobnie o bodajże płycie Nicka Cave'a, że takie dzieła warto dawkować w mniejszych porcjach. W sensie, że przestał słuchać płyty nie dlatego, że mu się nie podobała, a dlatego, że podobała mu się za bardzo i chciał zostawić resztę na potem Icon_wink Nie pamiętam kto tak mówił i o jakiej płycie, ale było tu coś takiego na forum Icon_razz2

Radio Epsilon
20.12.2019 03:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #27
RE: Tool - Fear Inoculum
EVENo napisał(a):(przy okazji witaj i mamy nadzieję, że zostaniesz tu z nami )
Spójrz na rok dołączenia i liczbę postów Icon_lol
EVENo napisał(a):choć w zasadzie najkrótsze
Nie żebym się czepiał, ale najkrótsze jest "Culling Voices" (chyba że mówisz o wersji "FI" z LPP3, ale tam dokonano rzezi na utworze).
EVENo napisał(a):Nie pamiętam kto tak mówił i o jakiej płycie, ale było tu coś takiego na forum
No właśnie ktoś tak napisał o ostatniej płycie Cave'a, co zresztą wcześniej napisałeś Icon_wink
Ja akurat po przesłuchaniu fragmentów odłożyłem tę płytę na później i... już do niej nie wróciłem. Ale pewnie jest jeszcze szansa, że to się zmieni.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2019 03:58 PM przez neo01.)
20.12.2019 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #28
RE: Tool - Fear Inoculum
neo01 napisał(a):Spójrz na rok dołączenia i liczbę postów
No spojrzałem i co? Nie mogę się przywitać?

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2019 04:04 PM przez EVENo.)
20.12.2019 04:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 393
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Tool - Fear Inoculum
neo01 napisał(a):tylko podstawową wersję
A ja z przyjemnością słuchałem też rozszerzonej. Dodatkowe utwory (przerywniki) są wprawdzie słabsze, ale też wypadają całkiem dobrze (jeden się załapał na moją listę, a dwa inne (fakt, że w tym ten z podstawowej) były blisko).
neo01 napisał(a):o ten tytuł mogłoby też powalczyć Voo Voo
Mam nadzieję, że chodzi Ci o dobry wieczór.
neo01 napisał(a):tam dokonano rzezi na utworze
Ponoć jest też wersja 7empesta, na której dokonano podobnej w stylu rzezi, ale nawet nie próbowałem sprawdzać.
neo01 napisał(a):już do niej nie wróciłem
A ja miałem coś na liście i coś blisko mniej, ale jakoś kolejne przesłuchania nie poprawiły mojej opinii.
20.12.2019 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #30
RE: Tool - Fear Inoculum
EVENo napisał(a):No spojrzałem i co? Nie mogę się przywitać?
No to jeszcze raz. Napisałeś do gościa, który jest 10 lat na forum: witaj, mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami. Albo ja czegoś nie rozumiem albo tak się pisze do nowicjuszy.
kajman napisał(a):Mam nadzieję, że chodzi Ci o dobry wieczór.
Dokładnie tak. A "Nowa płyta" pewnie miałaby dużą szansę na pierwszą dziesiątkę.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2019 07:49 PM przez neo01.)
20.12.2019 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #31
RE: Tool - Fear Inoculum
Ale jszmiles ma bardzo długą tradycję niezostawania z nami akurat. Poprzednio był widziany z 6 lat temu?...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.12.2019 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #32
RE: Tool - Fear Inoculum
neo01 napisał(a):Albo ja czegoś nie rozumiem albo tak się pisze do nowicjuszy.
Ty czegoś nie rozumiesz, nie pierwszy z resztą raz.

Radio Epsilon
20.12.2019 08:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 414
Dołączył: Aug 2017
Post: #33
RE: Tool - Fear Inoculum
Akurat w tym przypadku rozumiem komentarz EVENa, ponieważ dla niego to jest właściwie nowy użytkownik. A jak drugi Artur napisał tamten człowiek ostatni raz był na forum jeszcze zanim EVENo się zarejestrował.
20.12.2019 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #34
RE: Tool - Fear Inoculum
(20.12.2019 08:23 PM)Kuba1201 napisał(a):  Akurat w tym przypadku rozumiem komentarz EVENa, ponieważ dla niego to jest właściwie nowy użytkownik. A jak drugi Artur napisał tamten człowiek ostatni raz był na forum jeszcze zanim EVENo się zarejestrował.
No nie, to tłumaczenie jest akurat bez sensu. Icon_wink Jak bear powrócił, to miał być traktowany przez 90% z nas jak nowy użytkownik? Mi chodziło o to, że jszmiles po prostu często ucieka z forum, a nie, że dla EVENo jest nowy.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.12.2019 08:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #35
RE: Tool - Fear Inoculum
Artur.O napisał(a):No nie, to tłumaczenie jest akurat bez sensu. Jak bear powrócił, to miał być traktowany przez 90% z nas jak nowy użytkownik? Mi chodziło o to, że jszmiles po prostu często ucieka z forum, a nie, że dla EVENo jest nowy.
Ale przecież na obu płaszczyznach jest ziarnko prawdy. Przywitałem się, bo dla mnie to jest ktoś, kogo nie znam, a wyraziłem nadzieję, że pozostanie na dłużej, bo wcześniej uciekł. Tym bardziej, że powrót listy był związany ze śmiercią Marie, można było odnieść wrażenie, że jszmiles chce po prostu oddać jej hołd. Tymczasem on zaczął się udzielać w innych tematach, więc trzymam kciuki za to, że zostanie tutaj z nami. Czego tu nie można zrozumieć? Icon_razz2

Radio Epsilon
20.12.2019 08:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 028
Dołączył: Dec 2009
Post: #36
RE: Tool - Fear Inoculum
EVENo napisał(a):wyraziłem nadzieję, że pozostanie na dłużej, bo wcześniej uciekł.
OK, tyle że nie mogłeś raczej tego wtedy wiedzieć, że uciekł. Po prostu mi to zabrzmiało dziwnie w tej sytuacji i tyle. Złośliwostki możesz sobie zostawić. A przy okazji, "zresztą" piszemy łącznie.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.12.2019 09:50 PM przez neo01.)
20.12.2019 09:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #37
RE: Tool - Fear Inoculum
neo01 napisał(a):A przy okazji, "zresztą" piszemy łącznie.
Dzięki Icon_wink Chyba kiedyś komputer, hultaj jeden, mi to podkreślał i z tąd... STĄD mi się to wzięło Icon_razz2
neo01 napisał(a):OK, tyle że nie mogłeś raczej tego wtedy wiedzieć, że uciekł.
Eee... wystarczy spojrzeć w historię postów Icon_wink

Radio Epsilon
20.12.2019 09:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
jszmiles Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 895
Dołączył: Apr 2009
Last.fm
Post: #38
RE: Tool - Fear Inoculum
nie uciekam, od czasu do czasu zaglądam, tylko jak już wiele razy mówiłem (a przynajmniej bylo tak jakiś czas temu) to była świątynia LP3, której muzyka (mimo przygody z Markiem N.) nie do końca mi odpowiada. Pewnie też dlatego nie zostałem w 3ce i pewnie dlatego też nie jestem tu stałym bywalcem.
21.12.2019 01:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
RE: Tool - Fear Inoculum
Mycharts już od dosyć dawna rozminął się z Trójką, chociaż nadal jej wpływy są tutaj widoczne, ale akurat dobrze Icon_smile
22.12.2019 12:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Working Men's Club - Fear Fear youdah14me 3 406 16.06.2022 06:31 PM
Ostatni post: youdah14me
  Riverside - Love, Fear and the Time Machine prz_rulez 6 1 693 02.02.2016 04:06 PM
Ostatni post: kleschko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości