Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eurovision Song Contest 2019
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 444
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #261
RE: Eurovision Song Contest 2019
PÓŁFINAŁ 2

TELEVOTING

1. NORWEGIA - 170
2. HOLANDIA - 140
3. SZWAJCARIA - 137
4. ROSJA - 124
5. AZERBEJDŻAN - 121
6. SZWECJA - 88
7. MACEDONIA PÓŁNOCNA - 87
8. LITWA - 77
9. ALBANIA - 58
10. MALTA - 50

11. DANIA - 41
12. CHORWACJA 38
13. MOŁDAWIA - 27
14. RUMUNIA - 24
15. ARMENIA - 23
16. ŁOTWA - 13
17. IRLANDIA - 3
18. AUSTRIA - 0

JURY

1. MACEDONIA PÓŁNOCNA - 155
2. SZWECJA - 150
3. HOLANDIA - 140
4. MALTA - 107
5. AZERBEJDŻAN - 105
6. SZWAJCARIA - 95
7. ROSJA - 93
8. MOŁDAWIA - 58
9. DANIA - 53
10. RUMUNIA - 47

11. NORWEGIA - 40
12. ALBANIA -38
13. ŁOTWA - 37
14. CHORWACJA - 26
15. ARMENIA - 26
16. AUSTRIA - 21
17. LITWA - 16
18. IRLANDIA - 13

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.05.2019 11:09 AM przez Szymek79.)
19.05.2019 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 444
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #262
RE: Eurovision Song Contest 2019
FINAŁ

TELEVOTING

1. NORWEGIA - 291
2. HOLANDIA - 261
3. WŁOCHY - 253
4. ROSJA - 244
5. SZWAJCARIA - 212
6. ISLANDIA - 186
7. AUSTRALIA - 131
8. AZERBEJDŻAN - 100
9. SZWECJA - 93
10. SAN MARINO - 65

11. SŁOWENIA - 59
12. MACEDONIA PÓŁNOCNA 58
13. SERBIA - 54
14. HISZPANIA - 53
15. DANIA - 51
16. ESTONIA - 48
17. ALBANIA - 47
18. FRANCJA - 38
19. IZRAEL - 35
20. CYPR - 32

21. GRECJA - 24
22. MALTA - 20
23. BIAŁORUŚ - 13
24. CZECHY - 7
25. WIELKA BRYTANIA - 3
26. NIEMCY - 0

JURY

1. MACEDONIA PÓŁNOCNA - 247
2. SZWECJA - 241
3. HOLANDIA - 237
4. WŁOCHY - 219
5. AZERBEJDŻAN - 202
6. AUSTRALIA - 153
7. SZWAJCARIA - 152
8. CZECHY - 150
9. ROSJA - 124
10. MALTA - 87

11. CYPR - 77
12. DANIA - 69
13. FRANCJA - 67
14. GRECJA - 50
15. ISLANDIA - 46
16. SŁOWENIA - 46
17. ALBANIA - 43
18. NORWEGIA - 40
19. SERBIA - 35
20. ESTONIA - 28

21. NIEMCY - 24
22. BIAŁORUŚ - 18
23. SAN MARINO - 12
24. WIELKA BRYTANIA - 8
25. HISZPANIA - 1
26. IZRAEL - 0

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.05.2019 09:38 PM przez Szymek79.)
19.05.2019 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #263
RE: Eurovision Song Contest 2019
chris975 napisał(a):Madonna z takimi wykonami nie wyszłaby z półfinału zamykając stawkę...fałszowała strasznie...
dlatego czasem się cieszę, że nie mam słuchu Icon_lol
19.05.2019 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #264
RE: Eurovision Song Contest 2019
Trochę więcej ode mnie.

Na początek takie przemyślenie - czy zwycięzcy juniorskiej Eurowizji przypadkiem nie występowali, albo przynajmniej udzielali wywiadów podczas finału ESC? Bo tak jakoś mi się kojarzy, że co roku była wzmianka o juniorskiej Eurowizji, a akurat w tym roku nie Icon_lol Chyba, że coś przegapiłem Icon_razz2

Co do samej imprezy - wyjątkowo mi się podobało. Totalna żenada była na szczęście tylko podczas przerw. Piosenki konkursowe za to brzmiały dobrze, zazwyczaj znacznie lepiej się ich słuchało na żywo, niż w teledysku, co jest ogromnym plusem. Sporo występów a'la Margaret: Malta, Białoruś, Szwajcaria... tak, znalazła się nawet męska wersja Icon_wink Cypr to z kolei taka hybryda Margaret z Cleo. W teorii żaden z tych występów nie powinien mi się podobać, ale nie było źle. Każdy z tych utworów dostał ode mnie słabą ocenę za samą kompozycję, ale już przyzwoitą za wykonanie i każda z nich 5/10 za "wizję" Icon_wink Tak: ocena za to, co się widzi, jest równie istotna jak za to, co się słyszy.

Efekty na scenie były bowiem bardzo imponujące i był to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto było obejrzeć to show. Fajnie pod tym względem wypadła Albania, Czechy, Rosja, Szwecja i rzecz jasna Australia. Wprawdzie wyglądało to trochę jakby one te kije miały w... a, nieważne. Wyszło super!

Pani z Macedonii Północnej ubrała się w najbrzydszą sukienkę jaką w ostatnim czasie widziałem, ale zaśpiewała nadzwyczaj dobrze i wysoka pozycja po głosowaniu jury nie była dla mnie zaskoczeniem. Problem w tym, że była za wysoka. Dwie, trzy dwunastki jeszcze bym zrozumiał, ale tych było zdecydowanie za dużo. Mimo to, uważam, że ten występ był naprawdę dobry. Dałem 8/10 za śpiew.

Jak wspominałem wcześniej, tylko jeden uczestnik dostał lepszą notę za wokal i był to późniejszy triumfator. Do samej kompozycji też da się przekonać, a występ przy fortepianie i w takim oświetleniu, z taką trochę otoczką "na Korteza" też oglądało się całkiem przyjemnie, choć przecież na scenie nic, a nic się nie działo. Mimo to, Holandia za wizję dostała ode mnie 5/10, a Macedonia marne 3/10. Po Duncanie wystąpiła pani z Grecji i u niej niedociągnięcia wokalne były już wyraźne. Miała dziewczyna pecha, że występowała zaraz po nim.

Podobały mi się też emocje co niektórych uczestników. Te szczere, nie te na pokaz. Dunkę chyba złapała trema, bo zdaje się, że pomyliła się na początku, a po występie dostała szczękościsku i nawet nie podziękowała. Aż nazbyt wdzięczny był za to reprezentant gospodarzy, któremu totalnie puściły soki. Nie dziwię się, to było jego 5 minut - prawdopodobnie najważniejsza chwila w jego życiu. Good for him.

Po drugiej strony barykady mamy Islandię i ich akcję z Palestyną. Wiedzieli, że będą pokazywani akurat w tym momencie? Nie wszystkich przecież pokazywali. Albo im "wyszło", albo to wszystko jakoś podejrzanie wyreżyserowane. Tak czy siak, efekt był - publiczność na miejscu na chwilę przestała się skupiać na wynikach. Ja z resztą też.

Pozostałe występy, może poza kilkoma wyjątkami - do zapomnienia. Za rok nikt nie będzie pamiętał Sióstr (zero punktów od widzów xD), przebojowego kawałka Estonii, brytyjskiej propozycji, Królowej Francji, ani nawet norweskiego trio. Ten ostatni był największym rozczarowaniem - miała być petarda, a wyszło blado. I wiem, że rozbili bank w televotingu, ale mam dziwne wrażenie, że już nigdy więcej o nich nie usłyszymy. Mało kto też będzie pamiętał piosenkę Albanii... poza mną, bo bardzo mi się podobała Icon_wink

Gdybym miał liczyć punkty, jak na Eurowizję przystało, to wygrała u mnie... Rosja. Zliczając punkty za piosenkę, śpiew i wizję dostają 23/30. Jak tak teraz jednak patrzę na te moje notatki, to nie za bardzo rozumiem czemu dostał 8 za wizję - jako jedyny. Zaniżam mu więc ocenę do siedmiu i... BUM! Remis ze Szwecją Icon_wink

---

Kraj Punkty - Piosenka Śpiew Wizja
Rosja 22 - 7 8 7
Szwecja 22 - 7 8 7
Albania 21 - 8 7 6
Holandia 20 - 6 9 5
Dania 19 - 8 6 5
Macedonia 18 - 7 8 3
Norwegia 18 - 7 7 4
Estonia 18 - 6 6 6
Hiszpania 18 - 6 5 7
Grecja 17 - 6 6 5
Izrael 17 - 6 7 4
Białoruś 17 - 5 7 5
Australia 17 - 3 7 7
Czechy 15 - 4 4 7
Wielka Brytania 15 - 4 7 4
Islandia 15 - 1 7 7
Szwajcaria 15 - 4 6 5
Malta 14 - 3 6 5
Niemcy 14 - 4 6 4
Azerbejdżan 14 - 5 6 3
Włochy 14 - 3 7 4
Serbia 14 - 5 7 2
Cypr 13 - 4 4 5
Słowenia 11 - 4 5 2
San Marino 10 - 4 2 4
Francja 10 - 4 5 1

Radio Epsilon
19.05.2019 12:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 444
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #265
RE: Eurovision Song Contest 2019
EVENo napisał(a):Francja - i nie dlatego, że koleś prezentuje sobą to, co prezentuje. On po prostu zaśpiewał bardzo przeciętnie, wręcz słabo.
No i na końcu mnie obraził. "We Are All Queens"?! Co to ma kuźde znaczyć?! Ja nie jestem i nie będę niczyją królową, co najwyżej królem. To mnie obraża.
najpierw pojawia się napis "We Are All Kings" a później kings zamienia się na queens. No ale każdy widzi co chce.Icon_winkIcon_lol

EVENo napisał(a):Na początek takie przemyślenie - czy zwycięzcy juniorskiej Eurowizji przypadkiem nie występowali, albo przynajmniej udzielali wywiadów podczas finału ESC? Bo tak jakoś mi się kojarzy, że co roku była wzmianka o juniorskiej Eurowizji, a akurat w tym roku nie Icon_lol Chyba, że coś przegapiłem Icon_razz2
była w pierwszym półfinale anie jak zwykle w finale myślę, że ta zmiana była spowodowana występem Madonny.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.05.2019 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #266
RE: Eurovision Song Contest 2019
Rosja mi za to bardzo się nie podobała: najbardziej sztuczny występ, poza tym Sergiej z tym swoim emploi to może lepiej, żeby śpiewał na dworze Władimira... Serce zaś ukradła Maltanka: widać było, że przeżywa, poza tym miała w sobie dużo niewyreżyserowanego uroku. Dużo nagrań do zapomnienia, ale może tym bardziej zapamiętam tych parę, które mi się podobały.

EVENo napisał(a):mamy Islandię i ich akcję z Palestyną. Wiedzieli, że będą pokazywani akurat w tym momencie? Nie wszystkich przecież pokazywali. Albo im "wyszło", albo to wszystko jakoś podejrzanie wyreżyserowane. Tak czy siak, efekt był - publiczność na miejscu na chwilę przestała się skupiać na wynikach. Ja z resztą też.
skoro za wszystko odpowiadała izraelska ekipa to szczerze mówiąc wątpię w tę 'reżyserię' Icon_biggrin
A ja z kolei przez chwilę nie załapałem o co chodzi (błoga jest ksenofilia): przecież co chwila promuje się na tej imprezie rozmaite narodowości i przekonania, więc co, jeden kraj wolno, a drugiego już nie? Miny prowadzących jednak zwróciły mi świadomość: smutne to i rzuca olbrzymi cień na 'neutralność' i 'otwartość' całej tej banknot Euro-wizji... Icon_sad
19.05.2019 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #267
RE: Eurovision Song Contest 2019
Szymek79 napisał(a):najpierw pojawia się napis "We Are All Kings" a później kings zamienia się na queens. No ale każdy widzi co chce
A, okej, to przeoczyłem, zwracam honor. Nie miałem podczas tego konkretnego występu zbytniej ochoty patrzeć na ekran Icon_wink

Szymek79 napisał(a):była w pierwszym półfinale anie jak zwykle w finale myślę, że ta zmiana była spowodowana występem Madonny
No to macie, co chcieliście Icon_biggrin Ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się, że jak na Madonnę to i tak wypadła nieźle Icon_razz2

Radio Epsilon
19.05.2019 12:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #268
RE: Eurovision Song Contest 2019
thestranglers napisał(a):skoro za wszystko odpowiadała izraelska ekipa to szczerze mówiąc wątpię w tę 'reżyserię'
coś może być na rzeczy, że nie było to wyreżyserowane, bo w czasie występu Madonny jeden z tancerzy miał na plecach palestyńską flagę, a w TV tego w ogóle nie było widać (chyba to wymazali komputerowo). Organizatorzy byli więc przygotowani na taką akcję ze strony Madonny Icon_lol

Szymek79 napisał(a):była w pierwszym półfinale anie jak zwykle w finale myślę, że ta zmiana była spowodowana występem Madonny.
no, ale i tak było sporo czasu, żeby Roksana mogła zaśpiewać... Nie musieli pokazywać występów Mansa, Conchity czy Eleni.

Dla mnie najlepsza była Holandia. Na żywo brzmi super. KEiiNO oczywiście jury musiało zaniżyć, bo jeszcze by wygrali i co? Icon_razz
nie rozumiem tylu punktów dla Macedonii. W pewnym momencie wystraszyłem się, że może jednak wygrać. Piosenka moim zdaniem średnia. Głosy pani oczywiście fenomenalny, ale sama kompozycja nudna.

Moja faworytka, czyli Grecja - trochę nie dała rady z wykonem live, ale i tak nie zmienia to faktu, że stanie się moją ulubioną piosenką ESC 2019.

Podobnie jak Artur Orzech - myślałem, że Hiszpania będzie wysoko. Teraz popularne są takie rytmy na świecie. Tymczasem Miki szoruje niestety doły.
19.05.2019 12:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #269
RE: Eurovision Song Contest 2019
Tomekk napisał(a):jeden z tancerzy miał na plecach palestyńską flagę, a w TV tego w ogóle nie było widać
Było. Na koniec stanęli tyłem, jeden miał flagę Izraela, drugi Palestyny. Raczej wyglądało to na akcję pojednawczą.

Tomekk napisał(a):Teraz popularne są takie rytmy na świecie.
Też miałem wrażenie, że publiczność pod sceną oszalała i że pomoże to w osiągnięciu dobrego wyniku. Nawet mnie porwało do tańca, typowo koncertowy kawałek.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.05.2019 01:17 PM przez EVENo.)
19.05.2019 01:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 444
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #270
RE: Eurovision Song Contest 2019
Tomekk napisał(a):no, ale i tak było sporo czasu, żeby Roksana mogła zaśpiewać... Nie musieli pokazywać występów Mansa, Conchity czy Eleni.
nie ma takiego zwyczaju by zwycięzca juniora śpiewał to polskie portale nakręciły tą akcje. Jest tylko przedstawienie zwycięscy i zaproszenie do kolejnego konkursu.

Tomekk napisał(a):coś może być na rzeczy, że nie było to wyreżyserowane, bo w czasie występu Madonny jeden z tancerzy miał na plecach palestyńską flagę, a w TV tego w ogóle nie było widać (chyba to wymazali komputerowo). Organizatorzy byli więc przygotowani na taką akcję ze strony Madonny Icon_lol
z Islandczykami był od początku problem bo oni powiedzieli, że zamanifestują poparcie dla Palestyny w Izraelu pojawiły się głosy o nie wpuszczeniu ich w ogóle do kraju. Zapewne telewizja islandzka dostanie karę pieniężną podobnie jak Armenia kiedy to Iveta miła ze sobą flagę Górengo Karabachu.

Tomekk napisał(a):KEiiNO oczywiście jury musiało zaniżyć, bo jeszcze by wygrali i co? Icon_razz
po półfinale polubiłem bardziej to nagranie ale, żeby aż wygrali televoting to jestem w szoku. No ale chyba nie ma się co dziwić skoro San Marino było 10-te i aż 4 w półfinaleIcon_eek.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
19.05.2019 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #271
RE: Eurovision Song Contest 2019
Szymek79 napisał(a):No ale chyba nie ma się co dziwić skoro San Marino było 10-te i aż 4 w półfinale
To są chyba głosy na teledyski, a nie na występy. Aplikacja Eurowizyjna wysyła powiadomienie kiedy zaczyna się głosowanie, więc nawet nie trzeba oglądać konkursu Icon_rolleyes

Radio Epsilon
19.05.2019 01:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #272
RE: Eurovision Song Contest 2019
Zacznę może od drugiego półfinału, którego nie zdążyłem jeszcze skomentować. Wbrew obiegowej opinii, uważam, że był on słabszy od pierwszego. O ile we wtorkowym cały czas się coś działo to w czwartkowym mieliśmy momentami balladę za balladą, co wyjątkowo mnie usypiało. Nie będę się niepotrzebnie rozwodził - z mojego Top10 do finału nie przeszły jedynie Łotwa, Rumunia i Mołdawia, których i tak specjalnie mi nie żal i traktowałem je bardziej jak zapychacze.

No to przechodzimy teraz do wielkiego finału. Pozwolę sobie rzucić kilka słów na temat każdego z reprezentantów w kolejności od najgorszego do najlepszego w mojej końcowej opinii
26: Niemcy - po obejrzeniu całości stwierdziłem, że to najgorszy występ jaki pojawił się w finale. San Marino (mimo że było koszmarne) to przynajmniej wpadało w ucho, a Panie Siostry niestety nawet temu nie podołały.
25: Macedonia - kobieta ma świetny głos, ale co z tego jeśli sam utwór jest słaby? Stąd moje zdziwienie gdy zobaczyłem szał jurorów na jej punkcie. Koleżanka wysnuła teorię, że może jest to efekt obecnej sytuacji politycznej Macedonii i konfliktu z Grecją (od której nie dostała ani jednego punktu Icon_lol ). Może coś w tym jest?
24: Rosja - jedno z najbardziej przecenionych nagrań podczas konkursu. Zupełnie nie rozumiem skąd u licha taka popularność tego utworu. W moim odczuciu jest to najzwyklejsza eurowizyjna ballada, w dodatku do bólu patetyczna i przekrzyczana. Po Siergieju spodziewałem się więcej
23: San Marino - sam się sobie dziwię, ale Serhat był dużo przyjemniejszy w odbiorze niż we wtorek. Co prawda wokal dalej oceniam 2/10, ale i tak jest znaczny progres w porównaniu do półfinału. No i dodatkowy punkt za to, że przez prawie cały tydzień to "nanana" chodziło mi po głowie
22: Malta - wizualnie majstersztyk, kompozycyjnie już średnio. Mimo, że dużej części moich znajomych się podobało to ode mnie dostała całościowo 4/10. Jakoś mi nawet nie szkoda ich niskiego wyniku
21: Izrael - sytuacja identyczna jak w Macedonii - głos świetny, piosenka niepotrzebnie upatetyczniona. Chociaż i tak uplasował się niżej niż się spodziewałem, bo myślałem, że dzięki graniu na emocjach wskoczy co najmniej do Top10. Oprócz tego, w oczy rzuciła mi się również mentalność izraelskich fanów konkursu. O ile normalnym jest, że wiele oglądających wychwala swój kraj w komentarzach na Facebooku, YT czy Instagramie to Izraelczycy przekroczyli wszystkie możliwe granice i wypowiadali się o swoim reprezentancie jak o półbogu zesłanym do konkursu aby Eurowizja 2020 również odbyła się pod Gwiazdą Dawida. No cóż, nie wyszło Icon_razz2
20: Wielka Brytania - taki typowy brytyjski niszowy popik, ale tragedii nie było. Przynajmniej nikt mu nie wbiegł na scenę podczas występu Icon_lol
19: Francja - pierwszą moją myślą podczas oglądania występu było to, że pan Bilal wygląda jak męska wersja Britney Spears z teledysku do "Sometimes". Podejrzewałem, że ze względu na swoje pochodzenie, orientację i inne punkty bonusowe może zajść wysoko, a tutaj niespodzianka. Nie będę za nim płakał. Ale miło mi, że podkreślił obecność błękitnej krwi w mojej żyłach Icon_cool
18: Słowenia - w półfinałach mnie nie chwyciło, ale wczoraj oglądało mi się znacznie przyjemniej. Na tyle przyjemniej, że chyba będę jeszcze to tego nagrania wracał po konkursie. Podobało mi się to, że mimo skromnej (a właściwie zerowej) choreografii i dekoracji występ nie był nudny i cały czas coś się działo. To bardzo na plus. Jedynie wytrzeszcz wokalistki mnie trochę rozpraszał Icon_razz2
17: Dania - piosenka średnio interesująca, ale urocza w kompozycji i wykonaniu dzięki czemu oceniłem dosyć łagodniej niż normalnie. Chociaż nie ukrywam, że bardziej podobałaby mi się gdyby była wykonana w całości po francusku
16: Grecja - jak dla mnie taki mocny średniak. Zwrotki zapowiadały świetną kompozycję, ale refren zepsuł całe dobre wrażenie. Pani Kasia ma natomiast świetny głos i aż szkoda, że potencjał tego nagrania został tak zmarnowany. Ale samą Duską się zainteresuję, może zaproponuje mi w przyszłości coś ciekawszego
15: Albania - pani bardzo mnie porwała w półfinale, a mam wrażenie, że w finale wypadła jeszcze lepiej. Bardzo podoba mi się ten orientalny klimat nagrania i uważam, że jest jednym z najbardziej wyjątkowych i niepowtarzalnych w finałowej stawce. Nie liczyłem na wysoki wynik, ale cieszę się, że nie wylądowała na szarym końcu
14: Estonia - podczas występu aż musiałem sprawdzić czy w produkcji jego utworu przypadkiem nie maczał palców Avicii, bo nagranie tak epatowało jego stylem, że wypadło mi się to aż podejrzane. No ale to chyba zasada, że co roku musi być jakiś sympatyczny chłopak z gitarą i tym razem spojrzałem na niego łaskawszym okiem. Takie mocne 5/10 (w porywach do 6)
13: Australia - moja pierwsza reakcja kilka miesięcy temu była bliska mocnemu WTF, ale ostatecznie całkiem wpadło mi w ucho i nawet polubiłem. Podziwiam za to, że wokalistka dała radę śpiewać swoje partie będąc nabita na pal kij
12: Cypr - do Eleni nie ma startu, ale coś mnie chwyciło i dałem się porwać. Co prawda mostek przed refrenem >>>>> refren, ale i tak było znośnie. Pani Tamta dostała jeszcze ode mnie plusik za pseudonim po rozmowie z moim znajomym: "Ej, ta laska z Białorusi wygląda jak tamta z Cypru" Icon_lol
11: Białoruś - o wilku mowa. Wygląda jak połączenie Tamty z Natalią Nykiel, ale sama kompozycja również mnie porwała i i like it

Dum-dum-dum, nadchodzi Top10:
10: Hiszpania - co prawda koleś to taka tańsza wersja Alvaro Solera, ale po nuceniu przez kilka tygodni "loke-ere-ere-e" tak wbiła mi się w pamięć, że aż dałem mu siódemeczkę. Sympatyczne nagranie i nie zdziwiłbym się gdyby polskie stacje radiowe zdecydowały się go do siebie importować. Wynik końcowy pomijam, bo to chyba jakiś żart.
09: Islandia - było jeszcze bardziej kontrowersyjnie niż się spodziewałem. I bardzo dobrze, bo po wylocie Maruv ze stawki był to jedyny element "wow" w całym konkursie. No i występ w finale wypadł dużo lepiej niż we wtorek, bo nie było już tego koszmarnego pogłosu przy zwrotkach. No i cwane zagranie z tą Palestyną, ale czuję, że Izrael im za to nie odpuści
08: Czechy - porwali mnie całkowicie, frontman sprawia wrażenie jakby urodził się na scenie i w dodatku jest przesympatyczną osobą. Myślałem, że dzięki temu zbiorą dziesiątki (jeśli nie setki) punktów od widzów, ale niemiło się zaskoczyłem. Europo, co z tobą? Co było z Czechami nie tak?
07: Włochy - oceniam trochę niżej niż normalnie, bo chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do wersji albumowej i ta pocięta mnie kłuła w uszy. No i mam wrażenie, że Mahmood momentami wokalnie nie wyrabiał. Ale ogólne wrażenie pozytywne i nie miałbym nic przeciwko gdyby wygrał. Może kiedyś Włochom się uda i sprowadzą festiwal do siebie.
06: Azerbejdżan - sama otoczka sceniczna - wow, ale w uszy bił mnie piskliwy wokal wokalisty na refrenach. Chociaż i tak wypadł lepiej niż we wtorek. Może gdyby nie to to uplasowałby się w moim rankingu wyżej, kto wie?
05: Szwecja - na początku byłem na nie, ale występ na żywo bardzo mnie chwycił. Zwłaszcza te chórki w tle, one skradły moje serce. Jestem trochę zaskoczony niskim wynikiem w televotingu, ale przyzwyczaiłem się do tego, że jury lubi wchodzić Szwecji w ... no sami wiecie gdzie Icon_razz2
04: Serbia - moja wtorkowa faworytka i tegoroczna królowa wschodnioeuropejskich propozycji. Samo nagranie trochę zwyczajne, ale jej niezwykły wokal i moja słabość do języków bałkańskich zrobiły swoje. Kruna się jej zdecydowanie należy za ten występ. Zwłaszcza, że jest jedyną wokalistką solową w moim Top10 (a obserwujący moją listę wiedzą jakie to w moim przypadku niespotykane Icon_razz2)
03: Norwegia - chyba największe zaskoczenie tego tygodnia. Teraz zaczynam się zastanawiać dlaczego nie doceniłem wcześniej tego nagrania. Świetna, bardzo przebojowa kompozycja, niezły wokal (bo o to się najbardziej obawiałem) i element show na plus. Partie wokalisty bez włosów na głowie do teraz mi chodzą po głowie.
02: Holandia - nie ma chyba co komentować, zasłużona wygrana. Chyba mój ulubiony zwycięzca od czasu Helenki w 2005.
01: Szwajcaria - mam słabość do tego nagrania i o ile w czwartek słychać było wyraźnie wokalne mankamenty to w sobotę nie miałem się do czego przyczepić. Pan Luca kupił mnie swoją charyzmą, choreografią i ogólnym wrażeniem. A że wylądował ostatecznie w pierwszej piątce to nie mam się do czego przyczepić.

Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, wyniki są bardzo przyzwoite, a sam finał oglądało się bardzo przyjemne. Jako, że ten komentarz jest już i tak przydługi to resztę elementów finału skomentuję innym razem, a tymczasem idę puścić sobie po raz 5 dzisiaj norweską propozycję. Ejokeoja! Icon_lol

A jeszcze na koniec:
(16.05.2019 08:15 PM)EVENo napisał(a):  Gaspard - świetna relacja, dobrze się czytało
Dziękuję, bardzo mi miło :3
Nawzajem oczywiście, przy Twoich komentarzach nieźle się ubawiłem i chyba zainspirowały mnie do spłodzenia takiej głębokiej analizy jaką przed chwilą uczyniłem Icon_biggrin
19.05.2019 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #273
RE: Eurovision Song Contest 2019
Gaspard, twój numer 1 to bardzo miłe zaskoczenie Icon_wink To teraz może coś ode mnie Icon_lol

Na początek może odważne stwierdzenie - to była najlepsza eurowizja odkąd oglądam, czyli od 2003 roku.
Przysięgam, że nie pamiętam kiedy ostatnio miałem aż taki problem z wyborem jednego faworyta. Nadal go nie wybrałem Icon_smile

Co do wyników... zwycięzca jeden z najlepszych w historii. A na pewno najlepszy od czasu wygranej Mansa Zelmerlowa. W końcu coś, czego jako fan eurowizji nie będę się wstydzić.
Duncan cudowny wokal, minimalizm i emocje. Troszkę brzmiał rzeczywiście jak Coldplay, ale to komplement Icon_wink

Drugie miejsce Włocha to akurat dla mnie zaskoczenie. Jestem wielkim fanem nagrania, ale występ mnie bardzo rozczarował. Sam Mahmood zaśpiewał bardzo dobrze i nie mogę się przyczepić. Ale ta zgraja tancerzy, których układ choreograficzny wyglądał bardzo biednie cały czas odwracał moją uwagę. Myślę, że Włochy by wygrały gdyby ten występ był bardziej spójny. W moim rankingu z miejsca 2 przed konkursem spadł na 6.

Rosja... szkoda słów. Miało nie być już politycznie, a Sergej nie powinien się znaleźć w finale. Występ nudny i tylko dzięki mocnej pozycji Rosji ulokował się tak wysoko. Kompletnie niezasłużenie.

Szwajcaria, no cóż ja mogę powiedzieć? Dobrze wiecie, że kocham takie występy. Uwielbiam dobrą choreografię, świetną aranżację i utwór na światowym poziomie. Luca to prawdziwe zwierze sceniczne. Powinien dopełnić top3, zabrakło 9 punktów Icon_sad

Norwegia... W takim momencie jestem przeszczęśliwy, że mamy jurorów którzy odsiewają taki shit. To było bardzo złe, trąciło plagiatem i było kompletnie nie do przyjęcia. Nie potrafię znaleźć żadnego plusa tej kompozycji. Takie badziewie wygrywa głosowanie widzów, a potem się jest narzekanie, że Eurowizja to konkurs kiczu, choć tegoroczna jest kompletnym zaprzeczeniem tej tezy.

Co do reszty.. wiele już powiedziałem wcześniej. Jestem rozżalony na niską pozycję Słowenii (jury powinno ją windować albo chociażby świetną Serbię niż Macedonię, która była nijaka).
Za nisko zdecydowanie Greczynka, która przekonała mnie świetną, oryginalną barwą głosu. Za nisko znalazł się również Bilal z Francji. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby Francja obraziłaby się na konkurs, bo drugi rok z rzędu są traktowani bardzo nie fair. Za nisko również znalazła się wdzięczna Hiszpania i fantastyczna Islandia.

Smsów wysłałem w ostateczności aż 5, na 5 różnych wykonawców Icon_smile na liście znalazły się: Holandia, Szwajcaria, Słowenia, Islandia oraz Włochy.

I jeszcze szybki podział

FANTASTYCZNE:
Holandia
Włochy
Szwajcaria
Słowenia
Islandia

BARDZO DOBRE:
Szwecja
Azerbejdżan (byłby fantastyczny gdyby nie ten kiczowaty występ)
Australia
Francja
Cypr
Malta (byłaby fantastyczna, ale występ mnie nie przekonał)
Serbia
Grecja
Hiszpania

DOBRE:
Czechy
Dania
Albania

UMIARKOWANE:
Północna Macedonia
Niemcy
Białoruś

SŁABE:
Rosja
Izrael
Wielka Brytania

ŻENUJĄCE:
Norwegia
Estonia
San Marino
20.05.2019 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #274
RE: Eurovision Song Contest 2019
EVENo napisał(a):Pani z Macedonii Północnej ubrała się w najbrzydszą sukienkę jaką w ostatnim czasie widziałem
oj tak

natomiast piosenka, choć miała moment z jakąś iskrą, była jednak dość tendencyjną balladą -- myślę, że te punkty były jednak częściowo podyktowane polityką niestety

EVENo napisał(a):Wiedzieli, że będą pokazywani akurat w tym momencie?
myślę, że mogli wiedzieć

EVENo napisał(a):Gdybym miał liczyć punkty, jak na Eurowizję przystało, to wygrała u mnie... Rosja.
ojej, to był najbardziej niezrozumiały sukces punktowy w tym roku dla mnie

nie miałem w sumie w tym roku żadnego faworyta, ale wskazałbym na Włochy, Szwecję lub Australię
Azerbejdżan, Grecja, Norwegia, Islandia i Czechy też były przyjemne, Słowenia była ok, ale brakowało im refrenu, nie włączyłbym tego z własnej woli ponownie
zwycięzca był rejestrów średnich -- doskonale wykonany, ale sformatowany jak kopia Sama Smitha
no i wiadomo, że San Marino na dnie serduszka <3 to jest prawdziwa erłowizja!
najgorsze UK i Niemcy

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.05.2019 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 925
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #275
RE: Eurovision Song Contest 2019
W sumie nie wiem dlaczego tak się stało, ze nie udostępniałem swoich corocznych skrobanek tutaj. Trzeba to naprawić. Icon_wink

Uwaga, opinie są jeszcze z połowy marca, świeżo po skompletowaniu wszystkich kandydatek, w dużej mierze na bazie wersji studyjnych. Dlatego mogą wyglądać dziwnie "post factum", a nie mam w sobie chęci aby weryfikować je po konkursie.

Punkt widzenia jest przerysowany i często złośliwy dlatego proszę o przymrużenie oka... Icon_wink

Eurowizja 2019 - AKT I
PÓŁFINAŁ I

BAŚŃ (Sponsoruje "Ślepnąc od świateł"):
CZERWONY DARIO - "Ale to nie do mnie tak, do mnie nie" [...] "No i nie podobasz mi się" klik
NEUTRALNY DARIO - "Zapomniałem zamknąć" klik
ZIELONY DARIO - "Czy napiją się Panowie wódeczki?" klik

Białoruś: Zena - Like It - Zwrotki to wspomnienie czegoś spomiędzy R&B i popu które święciło tryumfy na początku '00s (Craig David). Biały strój z błyszczącym paskiem też w sumie budzi we mnie takie skojarzenia. Icon_biggrin Natomiast mostek przed refrenem to już twarde zderzenie ze współczesnością, a sam refren to nic innego jak przemielona na dziesiątki sposobów popowa interpretacja trapowych wpływów. Nic ciekawego. 3/10

Cypr: Tamta - Replay - Czyżby całą kasę wydali w tamtym roku Eleni by wyglądała na scenie jak sexbomba, że w tym roku ubrali wokalistkę w różowy kokon? Tu zwrotki z kolei budzą we mnie skojarzenia z późniejszym okresem rumuńskiej muzyki tanecznej (późniejsze piosenki Inny itd.). Refren jak u Białorusi. Raczysko widzę się silnie rozpleniło, ze tak ochoczo sięga się po trapowe zabiegi.
Smutne, że niezależnie od tego czy wystąpi Ta, Tamta czy Inna i tak tego nie odróżnię od czegokolwiek co słyszałem do tej pory. 2/10

Czarnogóra: D-Mol - Heaven - Jacy oni młodzi, jacy piękni, jacy utalentowani! Pseudo emocjonalna pioseneczka w stylu wieloosobowych grup śpiewających dla młodzieży. Koszmarne. 1/10

Czechy: Lake Malawi - Friend of a Friend - O! Australia w Czechach! Rozwija się bardzo niepozornie, ale później łapie coraz więcej indie popu/indietronic spod znaku Antypodów, aż kumuluje się w chwytliwej... nawet nie wiem jak to nazwać - solówce (?) - na klawiszach. Pozytywne, choć ginie w gąszczu podobnych. Natomiast tutaj zdecydowanie się wyróżnia. Ale więcej niż 6/10 nie dam, bo jednak brak jeszcze więcej przebojowości.

Finlandia: Darude feat. Sebastian Rejman - Look Away - hmmm, czego tu brakuje?
- Baby z walizką która ucieka niewiadomo dlaczego,
- Futurystycznych efektów rozmycia, zbliżeń kamery oraz slow-motion
- plot twistu w postaci oszukania goniącego faceta
- jachtu
- No i przede wszystkim: dudududududududu.
Znane nazwisko to nie wszystko. Polegnie jak Gromee. I słusznie, bo utwór marny. Na szczęście tylko wtórny, a nie kakofoniczny. 2/10

Polska: Tulia - Pali się (Fire of Love) - dla zrozpaczonych przypominam, że w ubiegłym roku kandydował Stasiu. I to była żenada, dno, kilometr mułu. A nie teraz gdy jadą utalentowane dziewuchy, które znalazły swoją niszę i są szczere w tym co robią. Może nieco monotonne na dłuższą metę jako całokształt, ale w małych dawkach to kapitalna ciekawostka przyrodnicza w tym smutnym polskim światku muzycznym. Icon_wink Złości mnie, że każdy element folkloru jest u nas mieszany z błotem. Nawet jakby zespół Mazowsze pojechał na Eurowizję to komentarze byłyby takie same. Tylko ten angielski kompletnie niepotrzebny - wg trzeba było budować w 100% wizerunek oparty na polskiej tradycji. Zobaczymy czy w Europie chwyci. Ja jestem zadowolony, bo nareszcie jesteśmy JACYŚ, a nie jedni z wielu. W półfinale nasze dziewuchy samą kreacją sprawiają że się je pamięta. No dobra, jest kandydat który niszczy wszystko dookoła, ale o tym później... Liczę na ogień na scenie, któremu na nic ogniowa straż. 7,5/10

P.S. Nie pojechała z Donatanem to się roztyła, założyła własny zespół i dopięła swego. Icon_wink
[Obrazek: VgQ1pMu.png]

Serbia: Nevena Božović - Kruna - typowa słowiańska blondyna w typowej podniosłej, rozpaczliwej, emocjonalnej balladzie z typowym darciem mordy w refrenie. Aczkolwiek aranżacyjnie sądzę, że daje radę. No ale ILE RAZY MOŻNA? 3/10

Słowenia: Zala Kralj & Gašper Šantl - Sebi - oszczędnie aranżacyjnie, rzekłbym nawet że delikatnie zahaczające o elementy art popu. Zaśpiewane uroczo, bardzo klimatycznie, w "szpetany" sposób. Świeże i zaskakujące. Przepadnie na bank, ale szanuję bardzo. 7/10

Węgry: Joci Pápai - Az én apám - choć to typowy pan z gitarą ala Ed Sheeran to bije od niego szczerość. Gwizdanie łapie za ucho i sprawia że się pamięta o tej piosence. 5/10

Australia: Kate Miller-Heidke - Zero Gravity - a co to za królowa śniegu? Groteskowe połączenie Ellie Goulding, Florence + The Machine, najgorszych momentów pop dance oraz opery. Właśnie dla takich momentów uprawiam tą masochistyczną przyjemność komentowania rokrocznie eurowizji. <3 Muzycznie: 1/10, Kreacja: 10/10. Ale tak już poważnie, boję się że ludzie wpadną w tę pułapkę i będzie zwycięstwo...

P.S. zzzziiiiihhihihihirroorrooooo greeeeeeihihihihivivivioooooohohohotitiiiii

Belgia: Eliot - Wake Up - na Belgów zawsze można liczyć. Indie popowe podszyte syntezatorowym sznytem. Jeżeli ktoś zna klimaty dawnej Eski Rock obecnego Muzo.fm to utwór jakby wyjęty wprost z ich playlisty. 7/10

Estonia: Victor Crone - Storm - country dance w stylu Aviciego / Szwedzkiej House Mafii. Może jedynie mniej agresywnego bitu od nich. Więcej dodawać nie trzeba, Chwytliwe? Oczywiście. Czy się przejadło w Europie? Myślę że tak, dlatego raczej sukcesu nie wróżę. 3/10

Grecja: Katerine Duska - Better Love - Nowy utwór Sii. Czy trzeba pisać więcej? 3/10

Gruzja: Oto Nemsadze - Sul tsin iare - przepełniona patosem, rozpaczliwa piosenka w wydaniu męskim. Choć ponownie szanuję aranż, baaardzo dużo się dzieje w tle. 3/10

Islandia: Hatari - Hatrið mun sigra - oni jadą w końcu czy nie? Dom uciech w stylu bdsm na scenie, wokalista z chorą krtanią, a muzycznie industrialny futurepop. Jeżeli ktoś kojarzy to nieco porównywalne z TR/ST. Niszczy głowę. Kupuję to. Icon_biggrin 7/10

Portugalia: Conan Osíris - Telemóveis - na Ozyrysa i na Apisa, nowe rządy w Portugalii? Sam faraon się pofatygował na konkurs? Bardzo intrygujące, orientalno-egipskie wpływy zdecydowanie słyszalne i zgrabnie zamknięte w piosenkową kreację. Winszuje pomysłu i odwagi. 7,5/10

San Marino: Serhat - Say Na Na Na - Co ja się będę znęcał. W San Marino czas wciąż zatrzymał się 15 lat temu, choć melodyjne to jest przyznaję. 2/10

Eurowizja 2019 - AKT II
PÓŁFINAŁ II

Armenia: Srbuk - Walking Out - nie żeby to było coś niezwykłego, ale indie popowe utwory spod znaku Imagine Dragons to jednak poziom wyżej od średniej eurowizyjnej. Bardzo przyjemne orientalne naleciałości w tle, za które daję +1 do noty. 6,5/10

Austria: PÆNDA - Limits - gdy stoi tak 20 sekund jak mimoza to zacząłem się zastanawiać czy to może taki performance przeciwko poziomowi Eurowizji - że cisza jest lepsza od czegokolwiek. No ale w końcu zaczyna śpiewać... cóż, nie podoba mi się kompletnie jej barwa głosu, piskliwa Ellie Goulding, która gdy chce śpiewać cicho i jednocześnie wysoko sprawia wrażenie że ma anginę i nie może mówić. Piosenka to klasyczne cicho zwrotka - JEBUDU w refrenie/finiszu. Rzecz w tym że to jebudu to tak jak jej głos, tak jakby nie do końca sprawne. Ale będąc jednak uczciwym - piosenka technicznie jest trudna... tylko co z tego skoro aprzebojowa i aklimatyczna? 3/10

Dania: Leonora - Love Is Forever - no kolejna Lenka, jako żywo. Sympatyczne, pierdołowate i nieszkodliwe. W sam raz do radia. Nie rozumiem znaczenia gigantycznego krzesła - ktoś mnie uświadomi? Może to dla Netty żeby się zmieściła? 6/10

Irlandia: Sarah McTernan - 22 - układam sobie myśli co napisać, aż tu nagle przychodzi 58 sekunda i "solówka". KURDE, gdzieś to już słyszałem. Minuta nucenia w głowie i mam: KAMBODŻA! Reszta schodzi na dalszy plan, dla mnie to plagiat (chyba że to udokumentowali). Sam utwór nie taki zły, kolejny w tym półfinale z nieco bardziej "organicznym" podejściem do popu. Dam 4/10, choć za plagiat powinno być 0/10.

Łotwa: Carousel - That Night - WOW! Gdy myślisz że osiągnęli maksimum w ubiegłym roku z Laurą Rizzotto, a ludzie w Europie to imbecyle, którzy nie potrafią tego docenić to okazuje się, że Łotysze mają jeszcze inne asy z rękawa. Rewelacyjne! Jak z najlepszych utworów Lamb, Hooverphonic, czy też Flunk. Gatunkowo wrzuciłbym to do wora: singer-songwriter+downtempo. Słuchać, zachwycać się! Bo gwarantuję że przepadnie. 9/10

Mołdawia: Anna Odobescu - Stay - balladowy wyjec, po Łotwie brzmi koszmarnie. Co tej Mołdawii odwaliło, że nie wysłali nic taneczno-komediowego? 1/10

Rumunia: Ester Peony - On a Sunday - mamuniu, o jakie dobre video! Szanuję nawiązanie do Draculii, ale jeśli miało być tajemniczo i straszno, no to nie wyszło. Icon_biggrin Jest skrajnie groteskowo, zwłaszcza ten płomień przy pojawianiu się i znikaniu dziewczyn to chyba wyrwany sprzed 20 lat temu. Icon_mrgreen Muzycznie to kolejna nieco Imagine Dragonowa podróż przez indie pop, ale wyszło gorzej niż u Ormian. 4/10

Szwajcaria: Luca Hänni - She Got Me - jakaś przerażająca wypadkowa Jansona Derulo i Justysia Timberlake. Sam motyw to brzmi jak wyrwany z jakiejś tureckiej telenoweli. Tym razem Szwajcarzy odwalili chałturę. 2/10

Szwecja: John Lundvik – Too Late for Love - jeżeli coś podciąga ten utwór to refren, który - przyznaję - jest chwytliwy. Poza tym to hybryda popu, soulu i gospelu. Poza tym mógłbym pisać np. że jak jest gospel to są grube czarne baby, ale to Szwecja, jeszcze mnie znajdą i zamkną za niepoprawność polityczną. 4/10

Albania: Jonida Maliqi - Ktheju tokës - Bardzo, bardzo ciekawe, ale tego krzyku momentami jest nieco za dużo. Silnie zakorzeniony w etniczności, średniowiecznych wierzeniach i budowaniu dramaturgii. Natomiast instrumentalnie jak dla mnie kapitalne. 7,5/10

Azerbejdżan: Chingiz - Truth - elektropopowe, nawet trzyma poziom, ale chyba już za dużo słyszałem takich rzeczy żeby mnie to w jakikolwiek sposób poruszyło. Klasyczna ocena wyjściowa. 5/10

Chorwacja: Roko - The Dream - Darcie modry w wydaniu męskim. Szkoda zdrowia.
Melodia:
ta la la laaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ta la la laaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ta la la laaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Tak ograne, że brak słów. 1/10

Holandia: Duncan Laurence - Arcade - Sam Smith z Holandii. Nie warto. 2/10

Litwa: Jurijus - Run with the Lions - następny spod znaku indie popu, aczkolwiek tym razem mało organicznego. Nuda. 3/10

Macedonia Północna: Tamara Todevska - Proud - ojej, dopadłam się do fortepianu i muszę wykrzyczeć światu co mam na sercu. Nigdy więcej. 1/10

Malta: Michela - Chameleon - Zara Larsson, czyli pop i trapowe naleciałości. Teledysk na bogato. Podziękuję. 2/10

Norwegia: KEiiNO - Spirit in the Sky - kategoria: złoto! Wszystko rozwija się według tradycyjnego schematu tanecznej eurowizyjnej piosenki i wtedy zjawia się ON CAŁY NA ŁYSO. Człowiek który chyba pobierał nauki śpiewu u łysego z Aquy oraz od gościa z Rednex. Jakby tego było mało gościu dostał nawet swoją solówkę, która przejdzie do legendy jak Epic Sax Guy. Icon_mrgreen Pogrom, na to czekam na Eurowizji. Icon_biggrin Podsumowując: gówno straszne, ale to jest tak złe i jednocześnie bajecznie chwytliwe, że jedną notą tego nie ogarnę: 2/10 za kompozycję, 10/10 za nawiązanie do tradycji dance-pop, 20/10 za łysego.

P.S. HE-LO ELOI-LA!

Rosja: Sergey Lazarev - Scream - miałeś swoje 5 minut, nie wygrałeś, idź do domu. Może i ładnie napisane, może i ładnie skomponowane, że produkcyjnie nie ma się do czego przyczepić, ale kompletnie nie w moje gusta. 2/10

Eurowizja 2019 - AKT III
TYGRYSY EUROPY - FINAŁ

Francja: Bilal Hassani - Roi - Czo ta Lady Gaga to ja nie ogarniam. Peruka wzbudza we mnie bliżej nieokreślony niepokój. Jak patrzę na nią to wyglądam mniej więcej jak jego okulary: O_O Abstrahując od wyglądu, to szokująco mocna midtempo ballada korzystająca po równi z tradycji (fortepian) i współczesności (trap w połamanym rytmie). Bardzo konkursowa piosenka, niesłychanie śpiewna w refrenie - obstawiam top 10 na luzie. I zaskakująco dużo angielskiego w tekście jak na Francuzów. 7,5/10

Hiszpania: Miki - La venda - turbolatino braziliano w wydaniu hiszpańskim. Tony słońca i optymizmu. Muzycznie przerażające - aczkolwiek to muzyka z gatunku albo przyswajasz albo się wkurzasz. Ja walę łbem w ścianę. 1/10

Izrael: Kobi Marimi - Home - Pan, fortepian i gabinet luster. No co, smęt nie do strawienia. Tyle. 1/10
P.S
hgaesabyukuhdlfiugb SOMEONE!!!!!!!!
liahsdagodygabovaos SOMEONE!!!!!!!!

Niemcy: S!sters - Sister - faktycznie nijakie, uderzające w najgorsze patetyczne nuty indie popu. Obie panie są zgrabne, ale te pocidupy na blondynce są tak obcisłe, że cały utwór czekałem aż pękną... 3,5/10

Wielka Brytania: Michael Rice - Bigger than Us - jaki przylizałek. Icon_mrgreen Piosenka urwana z radia aby nie przeszkadzała podczas sprzątania. I jeżeli chodzi o moje kategoryzowanie muzyki - to naprawdę sroga obelga. Do tego ta pierdołowatość. Zło. 1/10

Włochy: Mahmood - Soldi - Buongiorno, Il mio nome è italiano Stromae. Podoba mi się naturalne wibrato w głosie Italiańca. Poza tym hasło Stromae rzeczywiście wyjaśnia wszystko - może jest jedynie nieco mniej kakofoniczny. 7/10

PODSUMOWANIE:
CZERWONY DARIO: 22 (54%)
NEUTRALNY DARIO: 9 (22%)
ZIELONY DARIO: 9 (22%)
NORWEGIA: 1 (2%)

Zdanie komentarza na koniec? Niech przemówi mistrz ceremonii: KLIK

http://rateyourmusic.com/~meni
20.05.2019 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #276
RE: Eurovision Song Contest 2019
20.05.2019 08:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #277
RE: Eurovision Song Contest 2019
Najlepszy utwór dopiero na 18. Ale i tak dobrze, że w ogóle w finale.
20.05.2019 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 444
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #278
RE: Eurovision Song Contest 2019
Zmiana ostatecznych wyników finału z powodu błędu podczas podawania punktów białoruskiego jury.

FINAŁ

TELEVOTING

1. NORWEGIA - 291
2. HOLANDIA - 261
3. WŁOCHY - 253
4. ROSJA - 244
5. SZWAJCARIA - 212
6. ISLANDIA - 186
7. AUSTRALIA - 131
8. AZERBEJDŻAN - 100
9. SZWECJA - 93
10. SAN MARINO - 65

11. SŁOWENIA - 59
12. MACEDONIA PÓŁNOCNA 58
13. SERBIA - 54
14. HISZPANIA - 53
15. DANIA - 51
16. ESTONIA - 48
17. ALBANIA - 47
18. FRANCJA - 38
19. IZRAEL - 35
20. CYPR - 32

21. GRECJA - 24
22. MALTA - 20
23. BIAŁORUŚ - 13
24. CZECHY - 7
25. WIELKA BRYTANIA - 3
26. NIEMCY - 0

JURY

1. MACEDONIA PÓŁNOCNA - 247
2. SZWECJA - 241
3. HOLANDIA - 237
4. WŁOCHY - 219
5. AZERBEJDŻAN - 202
6. AUSTRALIA - 153
7. SZWAJCARIA - 152
8. CZECHY - 150
9. ROSJA - 124
10. MALTA - 87

11. CYPR - 77
12. DANIA - 69
13. FRANCJA - 67
14. GRECJA - 50
15. ISLANDIA - 46
16. SŁOWENIA - 46
17. ALBANIA - 43
18. NORWEGIA - 40
19. SERBIA - 35
20. ESTONIA - 28

21. NIEMCY - 24
22. BIAŁORUŚ - 18
23. SAN MARINO - 12
24. WIELKA BRYTANIA - 8
25. HISZPANIA - 1
26. IZRAEL - 0

1. HOLANDIA - 498
2. WŁOCHY - 472
3. ROSJA - 370
4. SZWAJCARIA - 364
5. SZWECJA - 334
6. NORWEGIA - 331
7. MACEDONIA PÓŁNOCNA - 305
8. AZERBEJDŻAN - 302
9. AUSTRALIA - 284
10. ISLANDIA - 232

11. CZECHY - 157
12. DANIA - 120
13. CYPR - 109
14. MALTA - 107
15. SŁOWENIA - 105
16. FRANCJA - 105
17. ALBANIA - 90
18. SERBIA - 89
19. SAN MARINO - 77
20. ESTONIA 76

21. GRECJA - 74
22. HISZPANIA - 54
23. ISRAEL - 35
25. BIAŁORUŚ - 31
25. NIEMCY - 24
26. WIELKA BRYTANIA - 11

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.05.2019 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #279
RE: Eurovision Song Contest 2019
Albania awansowała na 17. Hurra! Icon_biggrin
22.05.2019 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #280
RE: Eurovision Song Contest 2019
01.06.2019 10:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eurovision Song Contest Malmö 2024 Szymek79 49 667 27.03.2024 11:42 AM
Ostatni post: Szymek79
  Eurovision Song Contest Liverpool 2023 Szymek79 70 3 368 16.05.2023 08:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Eurovision Song Contest 2022 Szymek79 132 4 062 29.11.2022 02:03 AM
Ostatni post: Szymek79
  American Song Contest Szymek79 12 668 12.05.2022 07:25 AM
Ostatni post: Szymek79
  Eurovision Song Contest 2021 Szymek79 129 4 751 20.06.2021 09:07 PM
Ostatni post: EVENo
  Eurovision Song Contest 2020 Szymek79 125 7 563 27.06.2020 08:27 PM
Ostatni post: Szymek79
  Junior Eurovision Song Contest 2019 prz_rulez 11 1 412 25.11.2019 11:24 AM
Ostatni post: neo01
  Eurovision Song Contest 2018 Szymek79 343 39 898 03.01.2019 11:21 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  Eurovision Song Contest 2017 Szymek79 244 43 389 08.09.2017 04:33 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Eurovision 2016 Szymek79 277 52 054 22.09.2016 09:20 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości