Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowania roku na last.fm
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Podsumowania roku na last.fm
TOTAL LISTENING TIME
38 days, 4 hours

Nowy rekord liczby odsłuchów - 15711! A przyznam, że na początku roku się nie spodziewałem. No, ale playlista do nauki na pewno się do tego w dużej mierze przyczyniła.

Scrobbles per day - 43

Najwięcej odsłuchów - wrzesień (2465) oraz październik (2443).
Najmniej - kwiecień (446).
Nie wiem jak to jest, ale po raz kolejny w pierwszej połowie roku miałem znacznie mniej odsłuchów niż w drugiej.
Jeśli chodzi o dni, to najwięcej miałem w soboty, a najmniej w piątek (rok temu - najwięcej w soboty, najmniej w środy).

Top tags:
01 pop
02 rock
03 classical
04 Polish
05 instrumental

Najwięcej odsłuchów podczas doby - 23-24: 1464. Najmniej - 5-6: 57.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2019 11:22 PM przez prz_rulez.)
05.01.2018 10:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Podsumowania roku 2017 na last.fm
27 536 scrobbli

Najwięcej z jakiegoś powodu we wrześniu, sąsiednie miesiące również dużo. Najmniej w czerwcu i jest to jedyny miesiąc, w którym miałem ich mniej, niż w zeszłym roku. Ogółem prawie 67 dni, czyli niemal 1/5 mojego życia spędzona w moim mieszkaniu w rytm muzyki, której lubię. Zgaduję, że pozostałe 4/5 to spanie, robota, filmy i odrobina życia towarzyskiego poza domem. Is This The Life We Really Want? Icon_wink

459 wykonawców (72 centyl), 754 albumów (75 centyl) i 5209 utworów (tutaj UWAGA - 95 centyl, słuchałem większej liczby piosenek, niż 95% użytkowników last.fm)

Najpopularniejszy wykonawca - T.Love. Najpopularniejsza płyta - T.Love. Najczęściej słuchaną piosenkę przemilczę, bo jeszcze o niej będzie dużo mówione w moich podsumowaniach Icon_wink

Najczęściej słuchałem w niedziele, co nie dziwi. Im bliżej 18:00, tym bardziej. Ciekaw jestem tych 19 scrobbli między 4:00, a 5:00, to musiała być jedna z domówek Icon_wink

Wykres tagów jest w połowie zapełniony rockiem, a w połowie zapełniony kolejno Polish, Hard Rock, Alternative, Grunge.

20% nowych wykonawców, z czego najpopularniejszym odkryciem jest Paramore. 27% nowych albumów i 31% utworów. W każdym przypadku mniej, niż w zeszłym roku, co mnie troszkę dziwi.

Największy dzień (157 scrobbli) - 29 kwietnia. Pamiętam to doskonale, dzień po moich urodzinach, dzień przed majówką, a ja dopiero co rzuciłem starą robotą w pizdu Icon_biggrin Tak, to chyba był "największy dzień" Icon_smile

"Jak twój muzyczny gust pokrywał się z mainstreamowym? Subskrybuj, aby się dowiedzieć."
Nie mam pojęcia czemu miałoby to kogokolwiek obchodzić Icon_rolleyes Nic dziwnego, że ta usługa jest płatna Icon_razz2

18 listopada słuchałem utworów T.Love 78 razy. Gdybym doliczył oglądane koncerty i materiały i to, co było słuchane już po północy, to był to po prostu dzień T.Love Icon_smile A tak, warto jeszcze doliczyć ich koncert, na którym byłem Icon_wink Sam nawet spisałem jego setlistę: https://www.setlist.fm/setlist/tlove/201...0dcb1.html

Radio Epsilon
06.01.2018 01:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #3
RE: Podsumowania roku 2017 na last.fm
w sumie 45 610 scrobbli 17 260 różnych utworów, czyli o 6 050 (16%) więcej niż w roku 2016 (najwięcej było w 2010 -- 50 439)
to daje 124 scrobble dziennie i 110 dni i 21 godzin z słuchawkami w uszach
najwięcej słuchałem sufjana, a z nowych artystów brockhampton; piosenkę roku wykręcił arca, a płytę chet baker z krążkiem z 1955 roku!
więcej tu: https://www.last.fm/user/aaktt/listening-report/year

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.01.2018 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Podsumowania roku 2017 na last.fm
Dział trochę zniknął z pola widzenia, więc pozwolę sobie skopiować wypowiedź EVENo.

EVENo napisał(a):69 scrobbli na dzień Icon_wink

Po raz kolejny statystyki na Last.fm wyrażają pewne zmiany zachodzące w życiu. W przypadku jednego z moich kumpli jestem w stanie ocenić na podstawie tego, czego słuchał, do jakiej dziewczyny zagadywał w tym czasie (chorągiewka na wietrze). Mój tegoroczny wykres liczby odtworzeń gwałtownie skoczył w lipcu i później tylko rósł - to efekt mojego wypadku i złamanej ręki. Do roboty wracam niedługo - po takiej przerwie pewnie nie będzie łatwo.

Mimo, że siedziałem tyle czasu w domu, liczba moich scrobbli jest mniejsza, niż rok temu. 25220 to spadek o dziewięć procent, całkowity czas słuchania to 61 dni i 7 godzin Muza

Nie uwierzysz jak zmienił mu się gust muzyczny w zaledwie rok! [Zobacz tagi]
Rock, Polish, Hard rock, Alternative rock, Alternative

Z jakiegoś powodu najczęściej słuchałem w czwartki. Różnice pomiędzy dniami tygodnia są jednak minimalne. Podobnie jak różnice w godzinach - najwięcej wyszło pomiędzy 21:00, a 22:00, ale patrząc na wykres wychodzi bardziej, że od 17:00 do 23:00. Wyraźnie mniej w godzinach 9-17, za wyjątkiem godziny 11:00-12:00 (też nie wiem z jakiego powodu). Wygląda na to, że miałem też kilka nieprzespanych nocy Icon_wink

"Największy dzień" to 29 listopada i 156 scrobbli. Największe combo zaliczył zespół Sume i ich Inuit Nunaat, którego odtworzyłem trzykrotnie w ciągu jednego dnia (mało imponujący rekord). Zarówno wykonawców, jak i albumów i utworów wysłuchałem więcej, niż przed rokiem. Liczba artystów zatrzymała się na 548, płyt na 934, a piosenek na 5565. Królem parkietu było Foo Fighters, które uzbierało niemal dwa razy więcej scrobbli od drugiego T.Love.

No i na koniec mała rozgrzewka przed publikacją wyników mojego plebiscytu na Piosenkę Rocku. Najczęściej słuchanym przeze mnie utworem był Nie Raj grupy Lao Che z 88 odtworzeniami na koncie. Podobnie w rankingu płyt triumfowała ich Wiedza O Społeczeństwie. Czy w subiektywnych podsumowaniach rocznych poradzą sobie równie dobrze, co na papierze? Icon_wink

A jeśli chodzi o mnie...

Total Listening Time: 48 days, 17 hours
O ponad 10 dni więcej muzyki przescrobblowanej!

Scrobbles per day: 54 - o 11 więcej.

Liczba odsłuchów - 20045. Aż o 28% więcej niż rok temu. I najwięcej ever.
Odnoszę jednak wrażenie, że w tym roku rekord nie zostanie już pobity. (Swoją drogą, na tle wyników EVENo czy tym bardziej AKT!-a wygląda to blado.)

Zdecydowanie najwięcej odsłuchów było we wrześniu - 3141. W sumie ciekawe, bo to był dla mnie dość intensywny czas. Inna sprawa, że słuchałem wtedy sporo krótkich utworów. Najmniej w październiku - 1166 - i to mnie akurat kompletnie nie dziwi, biorąc pod uwagę różne obowiązki i częściowe bycie w rozjazdach. Tym bardziej, że rok temu to właśnie październik, razem z wrześniem, był najbardziej intensywny pod względem słuchania.
Jeśli chodzi o dni, to wygrała niedziela, za nią sobota i czwartek. Najsłabiej w środy (2035) oraz we wtorki (2038).
Najwięcej odsłuchów miał oczywiście... Ákos - 299. Drugie miejsce to Britney Spears (218), a potem z dużą już stratą Silente, Urszula, Sergej Ćetković, Spice Girls oraz Avril Lavigne. Za sprawą topów Black Sabbath oraz Queen zajęli miejsce tuż za pierwszą dziesiątką. Z nowych wykonawców najlepiej poradziła sobie Poppy - 49 odsłuchów.
Jeśli chodzi o utwory, to mam genialne top 3:

Rank Play Loved Artist and track name Buy Options Scrobbles
1 Antestor — Preludium
2 Ende — Baryon - DJ Tools Extra Synth
3 Spotify - Spotify
Icon_lol
Zaraz po tej egzotycznej trójce na miejscu czwartym znajduje się "Software Upgrade" Poppy.

Najwięcej odsłuchów - 2060 - zaliczyłem między 22 a 23, a najmniej - 42 - między 4 a 5 rano.

No i w końcu tagi. Jak to wyglądało w tym roku?
01 01 pop
02 02 rock
03 04 Polish
04 00 electronic
05 00 female vocalists

Niestety, wyleciały tagi "classical" oraz "instrumental". Czyli jednak tej klasyki i chilloutu było w tym roku trochę mniej.

A najwięcej utworów, bo aż 378 zaliczyłem 20 września.

P.S. I mam też dwóch nowych followersów Icon_lol
12.01.2019 01:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #5
RE: Podsumowania roku na last.fm
Nie wiem jakim cudem, ale w 2020 roku miałem najmniej scrobbli od 2014 roku, a gdyby nie liczyć tego (kryzysowego w moim życiu) 2014 roku, to najmniej w historii.
Dziwi mnie to, bo po pierwsze lockdown i sporo siedziałem w domu, a po drugie w pracy słucham muzyki na Spotify i to też się scrobbluje. Nie rozumiem, jak to możliwe. W każdym razie 18904 scrobbli to wciąż sporo.

Najpopularniejszy wykonawca... T.Love Icon_lol I nie jest to nawet zasługa Każdej Piosenki Ocenionej Przeze Mnie, bo tych słuchałem z płyt. Zazwyczaj, gdy puszczam fizyczny album, to załączam też wersję mp3 na wyciszonym Winampie, aby zapisało się w historii Lasta, ale z tym T.Lovem tak nie robiłem, bo była by to lekka przesada. A i tak, to właśnie oni są na szczycie! Icon_biggrin

I właściwie wiele więcej nie chcę zdradzać, bo mój ranking albumów dopiero zostanie zaprezentowany, a statystyki Lasta to duży spoiler Icon_razz2 Powiem tylko tyle, że w Top 5 rankingu utworów znalazły się aż cztery piosenki z mojego albumu roku Icon_wink

Radio Epsilon
02.01.2021 07:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #6
RE: Podsumowania roku na last.fm
Scrobble - 62 775
Wykonawcy - 8 456
Albumy - 18 424
Utwory - 33 354

Odkrycia
Nowi wykonawcy 50%
Nowe albumy 72%
Nowe utwory 81%

01. Rock
02. Classic rock
03. Hard rock
04. Pop
05. Metal
02.01.2021 08:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tomas585 Offline
admin1234
*****

Liczba postów: 2 115
Dołączył: May 2009
Post: #7
RE: Podsumowania roku na last.fm
Podsumowanie roku

Scrobble - 63 034
Wykonawcy - 18 103
Albumy - 29 292
Utwory - 41 772

Odkrycia
Nowi wykonawcy 63%
Nowe albumy 80%
Nowe utwory 86%

01. Rock
02. Pop
03. Indie
04. 80s
05. Electronic
03.01.2022 05:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nasze podsumowania roku 2009 by last.fm prz_rulez 14 6 441 07.01.2010 12:57 AM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości