Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant
Unregistered

 
Post: #1
Muzyka I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Ok. Wezmę się za to! Dajcie mi tylko chwil parę Icon_wink
Póki co proszę o propozycję nazwy tych naszych Fryderyków i ewentualnych kategorii.
Ja proponuję prostą nazwę MYCHARTS - NAJLEPSI 2011
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2012 10:12 PM przez AKT!.)
05.03.2012 05:38 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: FRYDERYKI 2012
Nazwa? "Mychy" Icon_cool
05.03.2012 05:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #3
RE: FRYDERYKI 2012
Mychy nie są złe
05.03.2012 06:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #4
RE: FRYDERYKI 2012
Ogólnie zarys naszej zabawy mam taki.
Każdy zgłasza po 3 nominacje w każdej kategorii.
Później przedstawię te propozycję, po czym będziemy głosować - punktować (znana zasada np. 5pkt-4-3-2-1). Zobaczymy ile się tego nazbiera.
Po ogłoszeniu nominacji, głosowanie zrobię tajne (na priva). Dlaczego?
Bo przewiduję nagrodę!!! Chciałbym uniknąć faworyzowania się nawzajem.
Oczywiście później mogę ujawnić jak kto głosował.
Wkrótce opracuję jakiś regulamin zabawy.Icon_winkIcon_smile

PROSZĘ O EWENTUALNIE POPRAWIANIE LUB UZUPEŁNIANIE PONIŻSZYCH KATEGORII

PRZEBÓJ ROKU
GRUPA ROKU
PŁYTA ROKU - POP / ELEKTRONICZNA
PŁYTA ROKU - ROCK / METAL / BLUES
PŁYTA ROKU - MUZYKA ALTERNATYWNA
PŁYTA ROKU - DEBIUT
PŁYTA ROKU - POEZJA ŚPIEWANA / FOLK / ETNICZNA
PŁYTA ROKU - DANCE / HOUSE / TECHNO
PŁYTA ROKU - HIP-HOP / R&B
SOUNDTRACK ROKU

WOKALISTA ROKU
WOKALISTKA ROKU
GITARZYSTA ROKU
KLAWISZOWIEC ROKU
PERKUSISTA ROKU
AUTOR TEKSTÓW
KOMPOZYTOR
DJ ROKU
TELEDYSK ROKU
DVD ROKU
POWRÓT ROKU
NAJLEPSZA GRUPA KONCERTOWA

ANTY PRZEBÓJ ROKU
ANTY PŁYTA ROKU
ANTY WYKONAWCA ROKU
lub po prostu
ROZCZAROWANIE ROKU

ZŁOTA MYCHA (nominujemy artystę/grupę za całokształt)

Wszystkie kategorie będą podzielone na Polskę i Świat

Na czerwono zaznaczam Wasze poprawki, sugestie
05.03.2012 06:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #5
RE: FRYDERYKI 2012
A płyta roku Hip-Hop/R&b? Jeśli już wymieniamy gatunki Icon_smile
To przede wszystkim nie jest dobre miejsce na taką dyskusję, więc wydzielam i przenoszę.

Póki co nie ma odpowiedniego działu. Na razie dyskutujemy tutaj. Jak sprawa się rozkręci, to napiszę Yacy'emu aby utworzył stosowny dział Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.03.2012 07:07 PM przez AKT!.)
05.03.2012 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #6
RE: I. forumowe nagrody muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
ok dodajemy Hip-Hop/R&b
05.03.2012 07:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
Nazwa świetna Icon_smile Trochę utarta wręcz i używana (na mysze, na myche - spotykam się z takimi określaniami, może niekoniecznie na ogólnym forum, ale...).

Tak się zastanawiam czy dla dobra niektórych userów nie warto by ''wyrzucić'' bluesa oraz folku do oddzielnych kategorii (a nawet pokusić się o ''Płytę Blues/Folk'' jako oddzielną kategorię). I generalnie nie ma też kategorii ''Płyta elektroniczna'', ale rozumiem, że to albo pod pop albo pod alternatywę będzie podchodziło. Skoro mamy również kategorię ''najlepszy zespół koncertowy'' to może dodać po prostu ''koncert roku''? Albo zllikwidować tą pierwszą kategorie. Tyle moich sugestii. Fajnie, że w końcu pojawią się takie nagrody Icon_smile

EDIT: Nie wiem też czy jest sens głosować na te ANTY kategorie. Po co tym zawracać sobie głowę? Ewentualnie zostawiłbym ogólnie ''Rozczarowanie roku'', gdzie można byłoby wstawić co się chce a co dotyczy muzyki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.03.2012 07:49 PM przez saferłel.)
05.03.2012 07:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #8
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
(05.03.2012 07:46 PM)saferłel napisał(a):  Nazwa świetna Icon_smile Trochę utarta wręcz i używana (na mysze, na myche - spotykam się z takimi określaniami, może niekoniecznie na ogólnym forum, ale...).

Tak się zastanawiam czy dla dobra niektórych userów nie warto by ''wyrzucić'' bluesa oraz folku do oddzielnych kategorii (a nawet pokusić się o ''Płytę Blues/Folk'' jako oddzielną kategorię). I generalnie nie ma też kategorii ''Płyta elektroniczna'', ale rozumiem, że to albo pod pop albo pod alternatywę będzie podchodziło. Skoro mamy również kategorię ''najlepszy zespół koncertowy'' to może dodać po prostu ''koncert roku''? Albo zllikwidować tą pierwszą kategorie. Tyle moich sugestii. Fajnie, że w końcu pojawią się takie nagrody Icon_smile

Masz rację z tym folkiem, z tym, że wolałem podpiąć pewne gatunki w jedną kategorię. Np. poezja śpiewana to także muzyka świata, tyle, że nasza. Albumów bluesowych jest dużo ale jak wielu z forumowiczów odda na nie głos lub je pominie? to samo dotyczy muzyki elektronicznej.
Oczywiście temat do dyskusji.
''Koncert roku'' - też o tym myślałem ale jeżeli Ty byłeś np. na Blur i twierdzisz, że to koncert roku a ja na nim nie byłem to nie wiem nic o tym koncercie.
Tworząc te kategorie sam się zastanawiałem co do czego przykleić. Nie chciałbym żadnych gatunków pomijać ale np. w Polsce w danym gatunku możemy nie mieć wystarczającej ilości tytułów. Stąd te połączenia.

''Roczarowanie roku'' jak najbardziej. Jestem za.
05.03.2012 07:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
Nie, nie. Pop nie może być razem z elektroniczną. Ale to faktycznie można podpiąć pod Dance, House, Techno lub alternatywną w zależności od płyty.

Blues też musi się ulotnić z rocka i metalu, bo niechybnie tam przepadnie...
I jazz powinien być. To może jazz/blues? Czy to już nietakt?

Folk niech zostanie może z tą poezją i etniczną. I tak ma szanse je zdominować Icon_smile

Jeśli chodzi o antykategorie, zgadzam się z Pawłem.

Natomiast kilka z poniższych, jeśli nie wszystkie, bym sobie darował:
Cytat:GITARZYSTA ROKU
KLAWISZOWIEC ROKU
PERKUSISTA ROKU
DJ ROKU
DVD ROKU
POWRÓT ROKU
NAJLEPSZA GRUPA KONCERTOWA
Bo z tym będą problemy, zmniejszy się przejrzystość głosowania, ludzie się zniechęcą przez zbyt dużą ilość kategorii. A to wszystko jeszcze ma być razy dwa! Serio, co za dużo, to niezdrowo Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.03.2012 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #10
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
aaktt napisał(a):Natomiast kilka z poniższych, jeśli nie wszystkie, bym sobie darował:
Cytat:GITARZYSTA ROKU
KLAWISZOWIEC ROKU
PERKUSISTA ROKU
DJ ROKU
DVD ROKU
POWRÓT ROKU
NAJLEPSZA GRUPA KONCERTOWA
Bo z tym będą problemy, zmniejszy się przejrzystość głosowania, ludzie się zniechęcą przez zbyt dużą ilość kategorii. A to wszystko jeszcze ma być razy dwa! Serio, co za dużo, to niezdrowo

Zgadzam się. Jednak w przypadku kategorii NAJLEPSZA GRUPA KONCERTOWA proponowałbym zmianę na KONCERT ROKU lub TRASA KONCERTOWA ROKU. No i wykasowałbym kategorię PŁYTA ROKU - DEBIUT w płytach, wprowadzając w zamian kategorię DEBIUT ROKU.
Natomiast w miejsce AUTOR TEKSTU wprowadziłbym TEKST ROKU (oczywiście mam na myśli tekst utworu) z nagrodą dla autora tekstu.

Nazwa nagrody - MYCHY - jak najbardzie popieram.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
05.03.2012 11:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #11
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
Dobrze, powiedzmy, że będzie następująco:

PRZEBÓJ ROKU
GRUPA ROKU
DEBIUT ROKU
WOKALISTA ROKU
WOKALISTKA ROKU

PŁYTA ROKU - POP
PŁYTA ROKU - ROCK / METAL
PŁYTA ROKU - MUZYKA ALTERNATYWNA
PŁYTA ROKU - BLUES / JAZZ (lub po prostu kategoria MUZYKA KORZENI)
PŁYTA ROKU - POEZJA ŚPIEWANA / FOLK / ETNICZNA
PŁYTA ROKU - DANCE / HOUSE / TECHNO / ELEKTRONICZNA
PŁYTA ROKU - HIP-HOP / R&B
SOUNDTRACK ROKU / PRZEBÓJ FILMOWY co Wy na to?

TEKST ROKU
KOMPOZYTOR
TELEDYSK ROKU
NAJLEPSZA TRASA KONCERTOWA

ROZCZAROWANIE ROKU

ZŁOTA MYCHA (nominujemy artystę/grupę za całokształt)

Chciałbym, abyśmy do soboty sobie ustalili kategorię by w weekend ruszyć.
Fajnie byłoby się wyrobić do daty wręczania krajowych Fryderyków.
06.03.2012 12:51 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
Nazwę jak najbardziej popieram Icon_smile

kategorii i tak jest dużo (tym bardziej, że dzielimy na krajowe i zagraniczne), ale nie trzeba przecież głosować w każdej, więc jest ok.
06.03.2012 11:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
zaproponujcie miejsce gdzie ma powstać dział Forumowe Nagrody Muzyczne 2011. Ja bym to widział w Wspólne listy przebojów, przed Listami okazjonalnymi.

przy okazji kilka uwag:
- super, że nie ma takiego rozdrobnienia na osoby. jakoś nigdy nie przepadałem za takimi rankingami.
- w płytach pewnie wezmę udział w 2-3, tu dla mnie też jest za dużo, ale ... skoro tak chcecie. Icon_wink2
- piszę 2011, bo to jednak nagrody za rok 2011. czy nie powinna być taka nazwa?
- trasa? a jeśli to był jeden koncert? w ramach np. Jarocina, Openera? zdecydowanie KONCERT ROKU. Ktoś widział kilka koncertów z jednej trasy? śmiem wątpić.
- jest kompozytor, a autora nie? może być autor i tekst.

edit.
aaaa zapomniałem - emigrant - świetny pomysł!. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.03.2012 12:04 PM przez Yacy.)
06.03.2012 12:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #14
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
Mój punkt widzenia:
- nazwa mychy dobra, ale rok zdecydowanie powinien być 2011 - wiem że część nagród jest tak numerowana jak rok w którym się przyznaje, a nie za który sie przyznaje, ale ja jestem przeciw takiemu podejściu. A więc "mychy 2011"
- liczba kategorii - ja bym tu nie był za zbytnim ograniczaniem. Np. podział płyt na gatunki. Dla mnie sporo z nich to czarna masa, ale przecież mamy zróżnicowane forumowe społeczeństwo i każdy powinien znaleźć choć jedną kategorię dla siebie. Z kolei uważam, że jeśli choć dwie osoby zagłosują w jakiejś kategorii to już jest wybór forum (części, bo części ale zawsze). Dlatego kategorii powinno być na tyle dużo by były reprezentatywne dla gustów możliwie największej części forum. Podział na gatunki niech więc zostanie (w takim lub innym kształcie), choć sam nie będę we wszystkich głosował, (podobnie zresztą jak zapewne inni) to popieram możliwie dużą rozpiętość nagród.
- kategoria filmowa powinna być - myślę że sporo osób będzie miało coś do powiedzenia w tej kwestii
- kategoria koncertowa powinna być, ale jedna - kwestia nazwania to już drugorzędna sprawa, może być
"koncert/trasa/wydarzenie koncertowe" - jakby nie nazwać to ja i tak mam jednego zwycięzcę Icon_smile
- jestem za wykreślonymi kategoriami instrumentalistów, ale jeśli tylko ja to upierać się nie zamierzam.
- dodałbym kategorię "odkrycie roku" - to tacy wykonawcy, których nie znaliśmy wcześniej, ale debiutowali dawno, więc jedyna szansa na uhonorowanie. Co roku kogoś odkrywam więc dla mnie kategoria oczywista.

Kwestie regulaminowe jeszcze przed nami, ale od razu napisze co mi przyszło do łba:
- musi być dowolność w ilości oddawanych głosów w danej kategorii, tzn. oczywiście maksymalna ilość punktów od danej osoby tak, ale żeby można było oddać głosy na mniej kandydatów.
- popieram tajne głosowanie - z publikacją głosowania post factum
- uważam że w regulaminie powinien być zapis, że jeśli w jakiejś kategorii jest mniej niż dwa głosy (tj. od 2 osób), nagrody w tej kategorii się nie przyznaje

(06.03.2012 12:51 AM)emigrant napisał(a):  Fajnie byłoby się wyrobić do daty wręczania krajowych Fryderyków.[/b]
A kiedy to jest ?
Sprawne przeprowadzenie tak, ale nadmierny pośpiech to zła rzecz.
06.03.2012 02:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #15
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
pabloyd napisał(a):A kiedy to jest ?
26 kwietnia

Nazwa fajna, popieram i wezmę udział.
06.03.2012 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
Yacy napisał(a):trasa? a jeśli to był jeden koncert?
Koncert roku i kropka. Nie trasa Icon_smile Zgadzam się z Jackiem.

emigrant napisał(a):SOUNDTRACK ROKU / PRZEBÓJ FILMOWY co Wy na to?
Jeśli kategoria filmowa być, to lepiej OST niż przebój filmowy.

pabloyd napisał(a):"odkrycie roku" - to tacy wykonawcy, których nie znaliśmy wcześniej, ale debiutowali dawno, więc jedyna szansa na uhonorowanie. Co roku kogoś odkrywam więc dla mnie kategoria oczywista.
To nie jest zbyt praktyczna kategoria, bo rozrzut będzie większy niż w przypadku pozostałych. Może się zdarzyć, że nikt nie zdobędzie więcej niż 1 głos (zakładają, że istnieje już kategoria debiutów odnosząca się od 2011).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.03.2012 03:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #17
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
saferłel napisał(a):To nie jest zbyt praktyczna kategoria, bo rozrzut będzie większy niż w przypadku pozostałych.
dla mnie sam pomysł jest ok. problemem jest rozrzut. chociaż pewnie będzie taki sam jak w przypadku np. koncertu Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.03.2012 04:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #18
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
(06.03.2012 12:03 PM)Yacy napisał(a):  - jest kompozytor, a autora nie? może być autor i tekst.
dlatego początkowo wpisałem autor tekstu
nie ma co tworzyć zbyt wielu kategorii
Taaak, miałem też sprostować MYCHY 2011

Myślę, że co do koncertów to stworzyć w jednej kategorii KONCERT ROKU / TRASA KONCERTOWA. Natomiast nie wiem czy słusznie dodawać jeszcze ODKRYCIE. Być może powiązać to z DEBIUTEM?

To dopiero pierwsza zabawa w tym cyklu. Wiadomo, że w kolejnych latach byśmy ją sobie ulepszali i korygowali.
(06.03.2012 02:13 PM)pabloyd napisał(a):  nadmierny pośpiech to zła rzecz.
''Muchy'' mogą się odbyć w maju.
W końcu trzeba jeszcze wynająć salę Icon_winkIcon_lolIcon_eek
(06.03.2012 12:03 PM)Yacy napisał(a):  zaproponujcie miejsce gdzie ma powstać dział Forumowe Nagrody Muzyczne 2011. Ja bym to widział w Wspólne listy przebojów, przed Listami okazjonalnymi.
Ok, jestem za
06.03.2012 05:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #19
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
no to ja jeszcze raz w sprawie autora: proszę o dodanie takiej kategorii, ewentualnie usunięcie kompozytora. to tak aby zachować konsekwencję.
skoro jest tekst to proponuję też ... melodia roku Icon_wink

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.03.2012 07:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #20
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2012 (organizacja)
Icon_winkIcon_smile ok, zrobi się
06.03.2012 08:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Gwiazdka MYCHY 2013: Ogłoszenie laureatów AKT! 120 88 825 30.07.2015 08:55 AM
Ostatni post: kondzio_92
Gwiazdka MYCHY 2013: głosowanie finałowe AKT! 32 11 244 19.04.2014 11:51 AM
Ostatni post: thestranglers
Gwiazdka MYCHY 2013: wyłonienie nominacji AKT! 19 6 015 24.03.2014 11:43 PM
Ostatni post: AKT!
Gwiazdka MYCHY 2013: zgłaszanie propozycji AKT! 30 8 375 05.03.2014 08:56 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
Gwiazdka MYCHY 2013: II. Forumowe Nagrody Muzyczne AKT! 4 2 805 16.02.2014 12:05 AM
Ostatni post: AKT!
  Mychy 2012 thestranglers 5 3 781 27.07.2013 06:45 PM
Ostatni post: thestranglers
  Nominowani do nagrody MYCHY 2011 thestranglers 47 11 693 29.06.2012 09:23 PM
Ostatni post: thestranglers
  NOMINCJE - I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 emigrant 37 18 462 13.05.2012 01:16 AM
Ostatni post: piotreklp3
  I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (Propozycje) emigrant 54 17 646 09.04.2012 08:27 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości