Nominacje do Oscara 2012
NAJLEPSZY FILM
"Artysta" producent: Thomas Langmann
"Spadkobiercy" producenci: Jim Burke, Alexander Payne, Jim Taylor
"Strasznie głośno, niesamowicie blisko" producent Scott Rudin
"Służące" producenci: Brunson Green, Chris Columbus, Michael Barnathan
"Hugo i jego wynalazek" producenci: Graham King, Martin Scorsese
"O północy w Paryżu" producenci: Letty Aronson, Stephen Tenenbaum
"Moneyball" producenci: Michael De Luca, Rachael Horovitz, Brad Pitt
"Drzewo życia" nominowani do ustalenia
"Czas wojny" producenci: Steven Spielberg, Kathleen Kennedy
NAJLEPSZY AKTOR
Demián Bichir - "Drzewo życia"
George Clooney - "Spadkobiercy"
Jean Dujardin - "Artysta"
Gary Oldman - "Szpieg"
Brad Pitt - "Moneyball"
NAJLEPSZY AKTOR W ROLI DRUGOPLANOWEJ
Kenneth Branagh - "Mój tydzień z Marilyn"
Jonah Hill - "Moneyball"
Nick Nolte - "Warrior"
Christopher Plummer - "Debiutanci"
Max von Sydow - "Strasznie głośno, niesamowicie blisko"
NAJLEPSZA AKTORKA
Glenn Close - "Albert Nobbs"
Viola Davis - "Służące"
Rooney Mara - "Dziewczyna z tatuażem"
Meryl Streep - "Żelazna dama"
Michelle Williams - "Mój tydzień z Marilyn"
NAJLEPSZA AKTORKA W ROLI DRUGOPLANOWEJ
Bérénice Bejo - "Artysta"
Jessica Chastain - "Służące"
Melissa McCarthy - "Druhny"
Janet McTeer - "Albert Nobbs"
Octavia Spencer - "Służące"
NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY
"Kot w Paryżu" Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli
"Chico i Rita" Fernando Trueba, Javier Mariscal
"Kung Fu Panda 2" Jennifer Yuh Nelson
"Kot w butach" Chris Miller
"Rango" Gore Verbinski
SCENOGRAFIA
Laurence Bennett, Robert Gould - "Artysta"
Stuart Craig, Stephenie McMillan - "Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2"
Dante Ferretti, Francesca Lo Schiavo - "Hugo i jego wynalazek"
Anne Seibel, Hélène Dubreuil - "O północy w Paryżu"
Rick Carter, Lee Sandales - "Czas wojny"
ZDJĘCIA
Guillaume Schiffman - "Artysta"
Jeff Cronenweth - "Dziewczyna z tatuażem"
Robert Richardson - "Hugo i jego wynalazek"
Emmanuel Lubezki - "Drzewo życia"
Janusz Kamiński - "Czas wojny"
KOSTIUMY
Lisy Christl - "Anonimus"
Mark Bridges - "Artysta"
Sandy Powell - "Hugo i jego wynalazek"
Michael O'Connor - "Jane Eyre"
Arianne Phillips - "W.E."
NAJLEPSZY REŻYSER
Michel Hazanavicius - "Artysta"
Alexander Payne - "Spadkobiercy"
Martin Scorsese - "Hugo i jego wynalazek"
Woody Allen - "O północy w Paryżu"
Terrence Malick - "Drzewo życia"
DŁUGOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY
"Hell and Back Again" Danfung Dennis, Mike Lerner
"If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front" Marshall Curry, Sam Cullman
"Paradise Lost 3: Purgatory" Charles Ferguson, Audrey Marrs
"Pina" Wim Wenders, Gian-Piero Ringel
"Undefeated" TJ Martin, Dan Lindsay, Richard Middlemas
KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY
"The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement" Robin Fryday, Gail Dolgin
"God Is the Bigger Elvis" Rebecca Cammisa, Julie Anderson
"Incident in New Baghdad" James Spione
"Saving Face" Daniel Junge, Sharmeen Obaid-Chinoy
"The Tsunami and the Cherry Blossom" Lucy Walker, Kira Carstensen
MONTAŻ
Anne-Sophie Bion, Michel Hazanavicius - "Artysta"
Kevin Tent - "Spadkobiercy"
Kirk Baxter, Angus Wall - "Dziewczyna z tatuażem"
Thelma Schoonmaker - "Hugo i jego wynalazek"
Christopher Tellefsen - "Moneyball"
NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY
"Bullhead" ("Rundskop") Belgia
"Footnote" ("Hearat Shulayim") Izrael
"In Darkness" ("W ciemności") Polska
"Monsieur Lazhar" Kanada
"A Separation" ("Rozstanie") Iran
CHARAKTERYZACJA
Martial Corneville, Lynn Johnston, Matthew W. Mungle - "Albert Nobbs"
Edouard F. Henriques, Gregory Funk, Yolanda Toussieng - "Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2"
Mark Coulier, J. Roy Helland - "Żelazna dama"
MUZYKA
John Williams - "Przygody Tintina"
Ludovic Bource - "Artysta"
Howard Shore - "Hugo i jego wynalazek"
Alberto Iglesias - "Szpieg"
John Williams - "Czas wojny"
PIOSENKA
"Man or Muppet" z filmu "Muppety" - Bret McKenzie
"Real in Rio" z filmu "Rio" - Sergio Mendes, Carlinhos Brown, Siedah Garrett
ANIMOWANY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
"Dimanche/Sunday" Patrick Doyon
"The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore" William Joyce, Brandon Oldenburg
"La Luna" Enrico Casarosa
"A Morning Stroll" Grant Orchard, Sue Goffe
"Wild Life" Amanda Forbis, Wendy Tilby
AKTORSKI FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
"Pentecost" Peter McDonald, Eimear O'Kane
"Raju" Max Zähle, Stefan Gieren
"The Shore" Terry George, Oorlagh George
"Time Freak" Andrew Bowler, Gigi Causey
"Tuba Atlantic" Hallvar Witzø
MONTAŻ EFEKTÓW DŹWIĘKOWYCH
Lon Bender, Victor Ray Ennis - "Drive"
Ren Klyce - "Dziewczyna z tatuażem"
Philip Stockton, Eugene Gearty - "Hugo i jego wynalazek"
Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl - "Transformers 3"
Richard Hymns, Gary Rydstrom - "Czas wojny"
DŹWIĘK
David Parker, Michael Semanick, Ren Klyc, Bo Persson - "Dziewczyna z tatuażem"
Tom Fleischman, John Midgley - "Hugo i jego wynalazek"
Deb Adair, Ron Bochar, Dave Giammarco, Ed Novick - "Moneyball"
Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush, Peter J. Devlin - "Transformers 3"
Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson, Stuart Wilson - "Czas wojny"
EFEKTY WIZUALNE
Tim Burke, David Vickery, Greg Butler, John Richardson - "Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2"
Rob Legato, Joss Williams, Ben Grossma, Alex Henning - "Hugo i jego wynalazek"
Erik Nash, John Rosengrant, Dan Taylor, Swen Gillberg - "Giganci ze stali"
Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White, Daniel Barrett - "Geneza Planety Małp"
Scott Farrar, Scott Benza, Matthew Butler, John Frazier - "Transformers 3"
NAJLEPSZY SCENARIUSZ - ADAPTACJA
Alexander Payne, Nat Faxon, Jim Rash - "Spadkobiercy"
John Logan - "Hugo i jego wynalazek"
George Clooney, Grant Heslov, Beau Willimon - "Idy marcowe"
Steven Zaillian, Aaron Sorkin, Stan Chervin - "Moneyball"
Bridget O'Connor, Peter Straughan - "Szpieg"
NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY
Michel Hazanavicius - "Artysta"
Annie Mumolo, Kristen Wiig - "Druhny"
J.C. Chandor - "Chciwość"
Woody Allen - "O północy w Paryżu"
Asghar Farhadi - "Rozstanie"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.01.2012 05:18 PM przez Szymek79.)
|