Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Zestawienie nieżyjących już wykonawców - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Zestawienia wszechczasów (/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Zestawienie nieżyjących już wykonawców (/showthread.php?tid=633)



Zestawienie nieżyjących już wykonawców - Paweł - 02.11.2007 01:29 AM

Taka ot propozycja, może tutaj każdy niech wstawi zestawienie swoich ulubionych nieżyjących już wykonawców. Mogą być to również zespoły, których piosenki lubiliśmy za czasów, gdy jeszcze żył poprzedni wokalista itd.


- prz_rulez - 02.11.2007 12:34 PM

Ciężko ustawiać w kolejności, ale wymienić umiem bez problemu:
Aaliyah - "Try Again" to majstersztyk. Dziś pewnie gdyby żyła, Timbaland zapewniłby jej pierwsze miejsce na wszystkich listach...
INXS
George Harrison - piękne "My Sweet Lord"...
Lisa "Left Eye" Lopes - świetny duet z Melanie C. Never be the same again...
Anna Jantar - Sama sobie zaśpiewała memento mori...
Nirvana - za wiele świetnych utworów, ale przede wszystkim za "Come As You Are"
John Lennon - rozumie się samo przez się
Scatman


- Listoholik - 02.11.2007 01:21 PM

Marek Grechuta - Korowód


- stavanger - 02.11.2007 01:23 PM

No i dzisiaj dołączył do nich Mirosław Breguła (Universe), popełnił samobójstwo w swoim mieszkaniu w Chorzowie Icon_frown Icon_frown
A jeszcze 3 tygodnie temu gościł w Wideotece, planowali w przyszłym roku 25lecie zespołu... Icon_cry


- kajman - 02.11.2007 02:11 PM

W sierpniu 1974 r. w katastrofie lotniczej zginęli Bill Chase, Wally John, John Emma i Walter Clark i najlepszy jazzrockowy zespół w historii przestał istnieć.
Nie żyje starsza siostra Arethy Franklin – Emma, najbardziej znana z Piece of my heart scoverowanego przez Janis Joplin.
Natasza Czarmińska w rewelacyjny sposób śpiewała wiersze, a najpiękniej w jej wykonaniu brzmieli Leśmian i Herbert. Dzięki jej interpretacji Szewczyka odkryłem twórczość mojego ulubionego poety – Leśmiana.


- Konrad - 02.11.2007 02:41 PM

kajman, a kiedy zmarła Emma Franklin :?:


- Konrad - 02.11.2007 02:43 PM

stavanger napisał(a):No i dzisiaj dołączył do nich Mirosław Breguła (Universe), popełnił samobójstwo w swoim mieszkaniu w Chorzowie Icon_frown Icon_frown
A jeszcze 3 tygodnie temu gościł w Wideotece, planowali w przyszłym roku 25lecie zespołu... Icon_cry

Icon_frown Icon_frown Icon_frown Ja nie rozumiem tego ludzie mają sukces, zdrowie a i tak nie chce im się żyć. Michaela Hutchence też nie rozumiałem miał wszystko kasę sławę żonę modelkę i trzymiesięczną wtedy córeczkę. Wobec tego jak można sobie życie odbierać :roll:


- Yacy - 02.11.2007 03:53 PM

Konrad napisał(a):Michaela Hutchence też nie rozumiałem miał wszystko kasę ...
no to jak zaczynasz od kasy pisząc że miał wszystko co najważniejsze ... Icon_confused2

Mirosław Breguła mówił że Mu sodówa nie uderzyła do glowy 20 lat temu i jakoś nie bardzo w to wierzyłem. Mówił też że miał kłopoty (wóda) ale już wyszedł z tego. Widać nie dał radę wyjść z tego co pozostało po tych kłopotach. Chociaż dziwne bo czytałem że to co było przyczyną jego picia minęło... Icon_frown


- kajman - 02.11.2007 04:31 PM

Konrad napisał(a):kajman, a kiedy zmarła Emma Franklin :?:
allmusic.com: Franklin passed away on September 7, 2002, after a battle with cancer.


- Konrad - 03.11.2007 03:24 PM

kajman napisał(a):allmusic.com: Franklin passed away on September 7, 2002, after a battle with cancer.

dzięki, być może przeoczyłem gdzieś to info. Pamiętam jak PIECE OF MY HEART było na LP3 przez reklamę Jeansów w 1993 roku. To były czasy a teraz jak włączam LP3 to jakieś takie same POKEMONY muzyczne Icon_confused Icon_cry


- ku3a - 04.11.2007 11:24 AM

Yacy napisał(a):
Konrad napisał(a):Michaela Hutchence też nie rozumiałem miał wszystko kasę ...
no to jak zaczynasz od kasy pisząc że miał wszystko co najważniejsze ... Icon_confused2
no wlasnie...
widocznie wlasnie nie mial wszystkiego i nie widzial mozliwosci zdobycia tego, nie widzial mozliwosci wyjscia z jakiegos trwalego impasu zyciowego...


- Konrad - 05.11.2007 01:17 AM

ku3a napisał(a):no wlasnie...
widocznie wlasnie nie mial wszystkiego i nie widzial mozliwosci zdobycia tego, nie widzial mozliwosci wyjscia z jakiegos trwalego impasu zyciowego...

Faktycznie, ale wszak miał wpływ przez swój śpiew na wielu młodych ludzi. Wiele razy na prywatkach grało się TYLE CHCIAŁEM CI DAĆ. Ech jak było pieknie i romantycznie... Icon_frown


- tadzio3 - 05.11.2007 02:15 PM

Przede wszystkim Dżem ze śp Riedlem i Bergerem i mnóstwo piosenek.


- kajman - 06.11.2007 12:38 AM

Dzisiaj przypomniałem sobie piękną piosenkę Czas rozpalić piec śpiewaną w oryginale przez Łucję Prus i Janusza Strobla. Niestety pani Łucji nie ma już wśród nas.
Nie żyje także mój ulubiony polski wokalista Andrzej Zaucha zastrzelony przez zazdrosnego o swoją żonę Francuza.


- Gary - 06.11.2007 12:48 AM

Wczoraj była Szansa na Sukces z repertuarem tych, którzy odeszli. Najbardziej podobała mi się chyba Marysia Sadowska, której twórczości nie trawię, a w repertuarze takim trochę jazzującym Ludmiły Jakubczak wypadła rewelacyjnie.


- Yacy - 06.11.2007 01:34 AM

kajman napisał(a):Nie żyje także mój ulubiony polski wokalista Andrzej Zaucha zastrzelony przez zazdrosnego o swoją żonę Francuza.
Miałem pożyczoną płytę z Jego najlepszymi kawałkami - świetna. No a poza tym znam kilka wykonan jazzowych równiez niezłe. No i Dżamble ... Mógłby jeszcze nagrać kilka niezłych płyt Icon_frown

...
Ja jestem facet co w saksofon dmie,
taką mam pracę nienajlżejszą, nie.
Kłopoty mam w moll i w dur.
...



- stavanger - 14.11.2007 09:38 PM

Zmarł Jan Kaczmarek, współtwórca m.in kabaretu Elita Icon_frown Icon_frown


- Gary - 14.11.2007 09:44 PM

szkoda pana Jana. Już nie przyjdzie więcej do "młodej lekarki". Icon_frown Zresztą od dawna już nie chodził, bo chorował. Icon_frown


- Yacy - 14.11.2007 10:06 PM

Mimo że lubię również p. Szelca, to jednak jako pacjenta nie wyobrażałem sobie nidgy nikogo innego niż Pan Jan Kaczmarek.

[*][*][*]