Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Arethy Franklin - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Arethy Franklin (/showthread.php?tid=62588)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - Miszon - 05.10.2022 12:20 AM

No ale później też nagrywała dużo "starych" rzeczy, więc specyfika lat 60 i wcześniejszych swoją drogą, a blues i gospel swoją.


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - AKT! - 05.10.2022 09:40 AM

to ja zgłaszam jako mój drugi numer:

"Don't Play That Song (You Lied)"

(też cover, ale powiedzieć, że uczyniła ten numer swoim własnym to mało)

i gdyby ktoś nie miał pomysłu, to ja mam jeszcze kilka:
"Spirit in the Dark" i "One Way Ticket" -- znakomite oryginały z tej samej płyty co mój typ
"A Deeper Love" -- to Aretha z lat 90. w house'owej odsłonie, znam to od dziecka, bo wykorzystano to w "Zakonnicy w przebraniu"
"Day Dreaming" -- chyba największy przebój, którego jeszcze tutaj brakuje, niesamowicie smooth, ale nadal z charyzmą, byłoby szkoda, gdyby go zabrakło


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - AKT! - 05.10.2022 11:05 AM

i jeszcze "Call Me" -- kolejny nieśmiertelny klasyk, nawet jeśli nie wielki radiowy przebój, i oryginalny utwór Arethy, z tej samej płyty, z której Eveno wybrał cover, skarżąc się, że same covery Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - meni - 05.10.2022 11:07 AM

AKT! napisał(a):to Aretha z lat 90. w house'owej odsłonie, znam to od dziecka, bo wykorzystano to w "Zakonnicy w przebraniu"
To czekało na mnie, ale skoro już padło... Icon_wink

"A Deeper Love"

Drugie później, ale na pewno coś się znajdzie.


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - michal_paszcza - 05.10.2022 11:57 AM

Call Me
Day Dreaming



RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - Miszon - 05.10.2022 01:33 PM

To ja dorzucam do braków:
- A Change is Gonna Come
- Dr. Feelgood
- A Song For You
Czyli świetne, emocjonalne ballady, idealna interpretacja, świadome śpiewanie. Ten drugi numer swoją drogą brzmi tak, jakby był z repertuaru Joe Cockera, tylko by trzeba gitary rockowe dodać zamiast pianina.


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - Miszon - 05.10.2022 01:45 PM

(04.10.2022 06:41 PM)ku3a napisał(a):  The House That Jack Built
A ten wszędzie z tą Metalliką!
Icon_wink Icon_lol


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - ku3a - 05.10.2022 02:13 PM

masz mnie, wziąłem to tylko ze względu na tytuł Icon_mrgreen. w życiu tego kawałka nie słyszałem Icon_mrgreen.


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - AKT! - 05.10.2022 02:14 PM

michal_paszcza napisał(a):Call Me
Day Dreaming
meni napisał(a):"A Deeper Love"
ekstra, dzięki! Icon_biggrin


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - Miszon - 05.10.2022 02:40 PM

(05.10.2022 02:13 PM)ku3a napisał(a):  masz mnie, wziąłem to tylko ze względu na tytuł Icon_mrgreen. w życiu tego kawałka nie słyszałem Icon_mrgreen.
A grałem go w pierwszej audycji Hey Joe!


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - obserw99 - 05.10.2022 04:25 PM

1. Lean On Me
2. See Saw


Inne ciekawe:
Young, Gifted and Black
Skylark
Drown in My Own Tears
Night Life
Bridge Over Troubled Water
Spirit in the Dark


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - kajman - 05.10.2022 05:01 PM

Miszon napisał(a):A ten wszędzie z tą Metalliką!
Z jaką Metallicą? To mi się kojarzy z zupełnie innym Larsem.
AKT! napisał(a):One Way Ticket
Aż musiałem sprawdzić czy to jest to, co wykonywało Temptations, ale wygląda na to, że nie.
Swoją drogą ciekawostka: nagrała tyle coverów, a ja wielki ich miłośnik wybrałem jej własny utwór.


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - AKT! - 05.10.2022 05:18 PM

obserw99 napisał(a):Night Life
wow, nie miałem świadomości, że to śpiewała! to kapitalny numer williego nelsona


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - AKT! - 05.10.2022 05:29 PM

ja dzisiaj przez większość dnia słuchałem Arethy i już złożyłem swój wstępny głos i brakuje mi w nim jednej cudownej piosenki, którą znam od lat i na papierze, nie spodziewałbym się w ogóle tego, że ten brak odczuję, a mianowicie:

Wholy Holy

to cover Marvina Gaye'a z "What's Going On", ale absolutnie odmieniony, przearanżowany i kapitalnie wykonany na żywo podczas koncertu "Amazing Grace"
bardzo proszę dobrą duszyczkę o dodanie ^^


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - Dyfeomorfizm - 05.10.2022 05:32 PM

Wholy Holy


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - obserw99 - 05.10.2022 05:32 PM

(05.10.2022 05:18 PM)AKT! napisał(a):  
obserw99 napisał(a):Night Life
wow, nie miałem świadomości, że to śpiewała! to kapitalny numer williego nelsona
Ciężko było mi wybrać 2 propozycje. Wydaje mi się, że Lady byłaby zadowolona z tego Topu i też z tego utworu. Ciekawe czy ktoś z Was zapraszał kiedyś Lady do głosowania w Topach na Mycharts? Mnie kiedyś zaprosił Kajman za co mu dziękuję bo to świetna zabawa chociaż z czasem wolnym u mnie nie za ciekawie Icon_cool.


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - AKT! - 05.10.2022 05:37 PM

Dyfeomorfizm napisał(a):Wholy Holy
bardzo dziękuję!

obserw99 napisał(a):Ciężko było mi wybrać 2 propozycje. Wydaje mi się, że Lady byłaby zadowolona z tego Topu i też z tego utworu.
ja jednak jestem przyzwyczajony do trochę innego aranżu wokalnego, dodałem sobie na plejlistę, ale będę potrzebował czasu, żeby się przyzwyczaić


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - neo01 - 05.10.2022 06:19 PM

O ile wiem, lady nie ma konta na MC, ale ma na Sebastosie, tylko nie wiem, czy tam jeszcze zagląda (kiedyś postowała swoją listę na pewno). W sumie można do niej napisać, chociaż nie wiem, czy tak bardzo entuzjastycznie podeszłaby do tego topu (nie wszystko tu jest jednak bluesem i okolicami Icon_wink).


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - obserw99 - 05.10.2022 07:48 PM

(05.10.2022 06:19 PM)neo01 napisał(a):  O ile wiem, lady nie ma konta na MC, ale ma na Sebastosie, tylko nie wiem, czy tam jeszcze zagląda (kiedyś postowała swoją listę na pewno). W sumie można do niej napisać, chociaż nie wiem, czy tak bardzo entuzjastycznie podeszłaby do tego topu (nie wszystko tu jest jednak bluesem i okolicami Icon_wink).
Ostatnio był Robbie i Celina więc u Arethy w porównaniu z nimi jest sporo bluesa Icon_smile2


RE: Mychartsowy Top Arethy Franklin - neo01 - 05.10.2022 07:51 PM

No w porównaniu z nimi to ja wiem, że tak, tylko jednak lady jest dość monotematyczna, jeśli chodzi o preferowaną przez Nią muzę. Myślę, że jak ktoś zgłosi Bonamassę albo BB Kinga, wtedy można śmiało do niej pisać Icon_wink