Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa (/showthread.php?tid=62082)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - ku3a - 24.08.2022 09:30 PM

thestranglers napisał(a):Swoją drogą głupotą jest prawo (o którym kiedyś słyszałem), że o odmianie (bądź nie) nazwiska (dajmy na to Fuks) decyduje sam zainteresowany.
zgadza się, totalny bezsens. jak ktoś do mnie dzwoni z jakąś ofertą i się pyta czy rozmawia z panem Jakubem i nazwisko bez odmiany, to go od razu opieprzam podając odmienione imię i nazwisko i mówiąc, że mam normalne polskie nazwisko, które się odmienia Icon_twisted.

dzięki za poprawkę w tytule wątku Icon_smile2.


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - neo01 - 24.08.2022 09:56 PM

Bo w naszym kraju panuje jakiś wszechobecny lęk przed odmianą nazwisk. Czasem mam wrażenie, ż im bardziej kto chce być oficjalny, tym trudniej przychodzi mu odmiana nazwiska.
Przychodzi mi zresztą do głowy anegdota, jak to do sekretariatu pewnego dyrektora przyszedł petent i pyta, czy mógłby rozmawiać z dyr. Dudkiem. Na co oburzona sekretarka: nie, nie ma dyr. Dudeka Icon_rolleyes


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - Sundrajta - 24.08.2022 11:45 PM

thestranglers napisał(a):BTW Sundi, Radio przeoczyłeś
E tam przeoczyłeś, po prostu jeszcze tu nie zaglądałem. Icon_wink
Za to na Twojej liście brakuje jeszcze "Rudeboxa" (ale widzę że ten został dodany po ostatniej aktualizacji).


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - AKT! - 25.08.2022 09:46 AM

neo01 napisał(a):Przychodzi mi zresztą do głowy anegdota, jak to do sekretariatu pewnego dyrektora przyszedł petent i pyta, czy mógłby rozmawiać z dyr. Dudkiem. Na co oburzona sekretarka: nie, nie ma dyr. Dudeka Icon_rolleyes
hahaha <3 akurat to kwestia polemiczna, czy nazwiska identyczne jak rzeczowniki pospolite odmieniamy tak samo jak one (z obocznością) czy bez Icon_wink mój ulubiony przykład tutaj to Bogumił Pies, ALE nie ma Bogumiła Piesa <3 haha


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - Miszon - 25.08.2022 09:49 AM

Może pies instyktownie wydaje się nam niestosowny, a dudek już nie jest aż tak mocno kojarzący się ze zwierzęciem (szczególnie że to dość popularne nazwisko) i nas nie gryzie (haha), że kogoś "wyzywamy od zwierząt"?


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - AKT! - 25.08.2022 10:50 AM

to tylko przykład, raczej nikt się tak nie nazywa Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - Miszon - 25.08.2022 11:04 AM

Intrygujące, faktycznie nikt podobno nie nazywa się Pies, choć Kot tak:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/naukowcy-dlaczego-nikt-nie-nazywa-sie-pies/b4vv3
Tzn. jeden Pies jest, ale nie pochodzi od Psa Icon_wink2 .


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - AKT! - 25.08.2022 11:11 AM

to faktycznie ciekawe, choć w sumie rzeczywiście wyjaśnienie jest dość przewidywalne Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - Miszon - 25.08.2022 12:15 PM

Czy ja wiem? Jakoś bym nie pomyślał, że pies jest gorszym zwierzęciem kulturowo od kota (kota przecież miały czarownice Icon_wink2 ).


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - AKT! - 25.08.2022 01:21 PM

kiedyś niestety pieski nie cieszyły się szacunkiem naszych przodków, stąd te wszystkie durne powiedzenia z psami, które do dziś są używane


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - Sundrajta - 25.08.2022 02:50 PM

Właśnie, ciekawe skąd to się wzięło? Czyżby w tamtych czasach nie potrafiliśmy odróżnić psa od wilka. Icon_twisted
Bo tak złe cechy przypisywać najlepszemu przyjacielowi człowieka jest aż zastanawiające?


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - neo01 - 25.08.2022 03:34 PM

Miszon napisał(a):choć Kot tak
Jest nawet taki mało znany aktor Icon_wink
Sundrajta napisał(a):Bo tak złe cechy przypisywać najlepszemu przyjacielowi człowieka jest aż zastanawiające?
Kiedyś psów nie traktowano generanie za dobrze (zresztą teraz też to się zdarza). Tak to się mówi: najlepszy przyjaciel człowieka. Ale dawniej psy pełniły głównie rolę służalczą, wykorzystywano je po prostu, niewiele dając w zamian. Niestety...


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - Miszon - 25.08.2022 04:45 PM

A Koń? Też nie kojarzę żadnego Konia (poza Janem Koniem z Jeziora z piosenki Cocodraży Icon_biggrin3 ).


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - neo01 - 25.08.2022 05:00 PM

Proszę bardzo, tu można wszystko sobie sprawdzić Icon_smile
https://nazwiska-polskie.pl/Ko%C5%84
I mój Rzeszów przoduje Icon_razz2


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - Miszon - 25.08.2022 05:01 PM

Ja kojarzę końskie nazwisko z opowiadania o tym tytule, ale to u Czechowa. I nie powiem jakie - polecam, można się pośmiać Icon_smile .


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - neo01 - 25.08.2022 05:09 PM

Świetna w ogóle jest ta wyszukiwarka, jakoś nigdy nie wpadłem, żeby takie rzeczy sprawdzać, a to mega ciekawe Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - Miszon - 25.08.2022 05:45 PM

Nie słyszałem o niej przyznam.


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - wwas - 26.08.2022 03:54 PM

Shame


RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - jogosz - 26.08.2022 03:59 PM

Song 3
Your Gay Friend



RE: Mychartsowy Top Robbiego Williamsa - Monika - 27.08.2022 10:09 AM

To ja może zaproponuję Robbiego w wersji soundtrackowo-filmowej Icon_smile

A Man for Alll Season
It's Only Us