Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



- Miszon - 03.03.2011 01:41 AM

30 nie, ale 20 tak.

Zasadniczo - na astmie się nie znam. Ja czytam tylko wypowiedzi lekarzy. Które są raczej po stronie chorych.


- pabloyd - 03.03.2011 11:05 AM

Miszon napisał(a):30 nie, ale 20 tak.
No właśnie. 20 lat w sportach wytrzymałościowych, takich jak biegi narciarskie czy chód to najczęściej początek albo wręcz przed początkiem pierwszych sukcesów. Bjorgen w momencie uzyskania zgody na zażywanie środków miała 30 lat.

Miszon napisał(a):Zasadniczo - na astmie się nie znam.
Ja się też nie znam. Opieram się na faktach i datach w których te fakty występują.
Natomiast co do całej afery medialnej to najlepiej poczekajmy co przyniesie przyszłość, bo mam przeświadczenie że coś się wydarzy w tej kwestii Icon_wink2

Miszon napisał(a):Ja czytam tylko wypowiedzi lekarzy. Które są raczej po stronie chorych.
Tu jest jeszcze ważna rzecz, a mianowicie czy środki zażywane na astmę przez sportowców:
- wyrównują szanse chorych w walce ze zdrowymi, czy
- powodują że zdrowi nawet najlepsi nie mają szans z zażywającymi te środki ?
Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, bo wypowiedzi są sprzeczne i przede wszystkim są wypowiadane po to żeby poprzeć którąś ze stron.
Mam wrażenie że w przyszłości zapadną decyzje lub poda się informacje, które rzucą więcej światła na to czy obecny stan jest prawidłowy i zgodny "z duchem sportu".

Natomiast co do Bjoergen to dla mnie bardzo znaczący jest fakt, że zrezygnowała z szansy zdobycia 6 złotych medali w Oslo. Chemia może znacznie podnieść możliwości organizmu, ale nic nie trwa wiecznie i zazwyczaj później odbija się to znacznym pogorszeniem stanu zdrowia. Nie zdziwiłbym się gdyby Bjorgen zakończyła karierę po tym sezonie.


- Aro - 03.03.2011 11:50 AM

Justzna powiedziała w PS dziś m.in. tak :

Cytat:"Kiedy tak naprawdę biegnę ostatni kilometr i czuję, że sapię jak lokomotywa - nie mogę już, a później słyszę od różnych osób, że ta bardzo "chora" czy te bardzo chore osoby idą tak, że ich nawet nie słychać, to jest dla mnie po prostu jedno wielkie oszustwo. To jest rzecz, przez którą płakałam i od której teraz łamie mi się głos .....

są w sporcie naprawdę chorzy i ja w to wierzę. W każdej populacji jakiś procent jest chory. W sporcie też. Cała norweska sztafeta to astmatyczki. Zachorowały po MŚ w Libercu, gdzie medal zdobyła tylko Steira. Nawet w sztafecie nie były na podium. Nie wierzę sportowcom, którzy chorują przed wielkimi imprezami, skąd przywożą później medale. "

"Mam bardzo niski poziom hemoglobiny. Dlaczego nie mogę stosować EPO, podnosząc poziom hemoglobiny do dozwolonych przepisami granic?
Jednak ta ułomność jest traktowana inaczej.


"Sterydy to poważna sprawa, która mogłaby się odwrócić przeciwko mnie i moim dzieciom. Chodzi też o etykę."

no właśnie gdzie jest etyka i dlaczego inne ułomności nie potraktować tak samo . jak dla mnie im więcej o tym mówi tym lepiej dla wszystkich .
Chwasty powinno sie wyrywać także i w sporcie . Icon_wink2


- michal91d - 03.03.2011 03:41 PM

http://www.sport.pl/zimowe/1,112300,9195616,Narciarskie_MS__Smog_na_Holmenkollen_atakuje_astmatykow.html
Icon_mrgreen


- pabloyd - 03.03.2011 04:46 PM

drwycior napisał(a):choćby dzisiaj Muszynianka zupełnie sparaliżowana byciem faworytem
Dzisiaj było niestety tak samo, szybkie 3 sety i w walce o Final 4, Muszynianka nie ugrała nawet seta w dwóch meczach z Azerkami.
Za tydzień rewanże mężczyzn i ostatnia szansa na jakiś polski zespół w Final 4.
w pierwszych meczach było:
Skra vs. Zenit-Kazan 2:3
Wegiel vs. Maaseik 3:2


- saferłel - 03.03.2011 05:13 PM

Smutne jest to, że gdyby nie całe zamieszanie wokół rzekomej astmy, to taka informacja (która pewnie nie pierwszy raz pojawia się podczas zawodów, biorąc pod uwagę generalne skażenie środowisk) nigdy nie prawdopodobnie nie wypłynęła i stała się przedmiotem dyskusji. Dla zwolenników teorii spiskowych to kolejna okazja na rozpoczęcie spekulacji.

pabloyd napisał(a):Natomiast co do Bjoergen to dla mnie bardzo znaczący jest fakt, że zrezygnowała z szansy zdobycia 6 złotych medali w Oslo.
A może po prostu była zmęczona. Wersji tyle ile opinii. Ja akurat nie widzę w tym nic dziwnego. Jeśli zakłada zdobycie złota w biegu indywidualnym, to dłuższy odpoczynek jest naturalnym zabiegiem.

Ja dzisiaj przeczytałem na onecie wywiad z Kowalczyk tudzież wyrywek artykułu, gdzie Justyna ''obawia się o wynik następnego biegu i o prowokację norweżek''. W dodatku pisze coś o czynnikach wpływających na wyścig, których często nie widać w TV''.


- saferłel - 03.03.2011 06:59 PM

Icon_sad Adam dopiero 13. No nie podoba mi się to zupełnie. Obawiam się, że strata około 7 pkt. może okazać się nie do odrobienia. Z drugiej strony liczę, że kilku skoczków pęknie - Hautameki, Bardal, Uhrmann, może nawet Jacobsen. Jest realna szansa ich przeskoczyć.
Simon też zawalił. Teoretycznie łapie się do grupy skoczków, którzy będą walczyć o medal, ale to zawsze 4 pkt do nadrobienia. Na szczęście Kamil Stoch spisał się bardzo dobrze! Niecały punkt straty do Bardala. Jest o co walczyć. Emocje będą ogromne.


- saferłel - 03.03.2011 07:41 PM

Ale jestem wpieniony. Widziałem smutek w oczach Adama Icon_sad Kamil....cóż, bałem się o tym pisać, ale miałem przeczucie, że nie wytrzyma. Jestem rozczarowany, ale

Jaccobsen spadł....AMMAN MA MEDAL!!!!!!!!!

I Adam kończy karierę Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry Icon_cry


- pabloyd - 03.03.2011 07:58 PM

Adam Małysz, najwybitniejszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, ogłosił właśnie koniec kariery. Pożegnalny konkurs specjalny pod koniec marca w Zakopanem.
WIELKIE dzięki Adamie za wszystkie wspaniałe chwile ! Icon_smile2


- tomas585 - 03.03.2011 08:02 PM

Mam dziś 3 powody do smutku :

1. Śmierć Ireny Kwiatkowskiej

2. koniec kariery Małysza

3. Katarzyna Pakosińska odchodzi z KMN

Kamil Stoch zawalił 2 skok , ale to raczej było do przewidzenia , Jest jeszcze młody i nie ma zbyt wielkiego doświadczenia na zawodach takiej rangi Icon_neutral2


- NordicBoy - 03.03.2011 08:55 PM

Szwedki wczoraj złoto, a dziś srebro! <3


- Miszon - 03.03.2011 10:38 PM

Cytat:A może po prostu była zmęczona. Wersji tyle ile opinii. Ja akurat nie widzę w tym nic dziwnego. Jeśli zakłada zdobycie złota w biegu indywidualnym, to dłuższy odpoczynek jest naturalnym zabiegiem.
Zgadzam się. To była złośliwa nadinterpretacja. Neutralna powinna być taka: przeliczyła się z siłami (a tak naprawdę sądzę, że ta gadka była tylko pod publiczkę).
pabloyd napisał(a):Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, bo wypowiedzi są sprzeczne i przede wszystkim są wypowiadane po to żeby poprzeć którąś ze stron.
Skoro nie znamy - nie powinniśmy wypowiadać żadnych sądów i przestać dyskutować na ten temat, dopóki sprawa nie będzie jednoznaczna.

Skoki - ech, smutny to był dzień Icon_frown . Wymarzyłem sobie zaraz po tym, jak Stoch wygrał PŚ w Zakopanem, że Małysz na MŚ zdobędzie medal na jednej skoczni (obojętne jaki), a Stoch na drugiej (też obojętne jaki). To by dopełniło wspaniały filmowy scenariusz kariery Małysza Icon_smile2 . Po pierwszej serii wszystko wskazywało na to, że jest to realne. Niestety - Kamil nie wytrzymał na to wygląda.
A potem - wiadomość nie zaskakująca, bo to było do przewidzenia od roku, kiedy to Adam wspomniał, że fajnie byłoby skończyć karierę MŚ w Oslo, gdzie ją zaczynał na wielką skalę. Ale jednak na taką wiadomość się nie czeka i zawsze chce odwlec... Icon_frown .

Tak czy inaczej - wielkie brawa, ukłony, podziękowania, zachwyt, podziw, etc.
MAŁYSZ KRÓLEM!!! Icon_smile2


- pabloyd - 03.03.2011 11:03 PM

Miszon napisał(a):
pabloyd napisał(a):Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, bo wypowiedzi są sprzeczne i przede wszystkim są wypowiadane po to żeby poprzeć którąś ze stron.
Skoro nie znamy - nie powinniśmy wypowiadać żadnych sądów i przestać dyskutować na ten temat, dopóki sprawa nie będzie jednoznaczna.
To ciekawe, brak odpowiedzi na jedno pytanie ma spowodować niemożność wypowiadania się Icon_eek2 . Gdyby taką postawę przyjąć to w ogóle nie można byłoby się wypowiadać. Ale skoro tak uważasz to zacznij stosować od siebie Icon_razz
Ja nie mam najmniejszego zamiaru pomijać milczeniem oczywistych faktów.


- Miszon - 04.03.2011 01:09 AM

Cytat:oczywistych faktów
Zaraz zaraz. dopiero co napisałeś:
pabloyd napisał(a):Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, bo wypowiedzi są sprzeczne

Cytat:skoro tak uważasz to zacznij stosować od siebie
Z chęcią - skoro nie można nic stwierdzić, nie zamierzam podejmować tematu czy astma pomaga czy nie pomaga. Kto wygrał ten wygrał - proste. Najwyżej za parę lat zmienią wyniki.

(aczkolwiek - metoda naukowa wymagałaby znalezienia dowodu, że pomaga, aby mówić że pomaga Icon_razz )


- pabloyd - 04.03.2011 01:34 AM

Miszon napisał(a):
Cytat:oczywistych faktów
Tu miałem na myśli fakty związane z tym że Bjorgen wraz z koleżankami zachorowały grupowo przed IO i MŚ w Oslo, a potem zaczęły osiągać o wiele lepsze wyniki. To są te oczywiste fakty, które w prostej linii prowadzą do wniosku, że to im pomaga (oczywiście to mój wniosek, nie mam bo i mieć nie mogę dowodów na słuszność tej tezy). Natomiast żadnej wiedzy na temat leków nie mam i jedynie laicką na temat astmy, co zresztą oboje przyznaliśmy zaledwie kilka postów wcześniej Icon_smile2

Miszon napisał(a):
Cytat:Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, bo wypowiedzi są sprzeczne
Tu oczywiście miałem na myśli wypowiedzi, których pełno ostatnio w mediach, lekarzy i innych "fachowców".

Miszon napisał(a):Kto wygrał ten wygrał - proste.
Oczywiście, medale rozdane.

Miszon napisał(a):Najwyżej za parę lat zmienią wyniki.
Nie, tego nie zrobią, bo nie ma podstaw. Bjoergen w świetle przepisów jest czysta, pod warunkiem oczywiście, że nie sfałszowano dokumentacji potwierdzającej astmę u niej Icon_wink2 . Oczywiście to żartem napomknąłem. Nie wierzę w to żeby była tutaj jakakolwiek ingerencja w medale.

Miszon napisał(a):- metoda naukowa wymagałaby znalezienia dowodu, że pomaga, aby mówić że pomaga Icon_razz )
I mam przeświadczenie że tak będzie i że przepisy się zmienią. Ale to tylko moje przeświadczenie, zwykłego szaraczka i laika Icon_smile2


- Miszon - 04.03.2011 02:20 AM

pabloyd napisał(a):czysta, pod warunkiem oczywiście, że nie sfałszowano dokumentacji potwierdzającej astmę u niej
to miałem na myśli. w przeciwnym wypadku - wszystko jest OK i nie widzę podstaw, żeby ci naprawdę chorzy nie startowali w zawodach.
Norweg Northug, też chory na astmę, z tego powodu nie wystartował w 1 z biegów, co tu nawet ktoś linkował (za dużo smogu i większe problemy dla astmatyków etc.).

a i jeszcez coś - niski poziom hemoglobiny nie leczy się podawaniem EPO, tylko tabletek z żelazem. Wie o tym każdy, kto miał anemię. EPO to już musiałaby być jakaś ekstremalna sytuacja jeśli chodzi o "niskość" i to nie hemoglobiny, tylko hematokrytu. Zresztą - podobno był 1 przypadek już, że sportowiec dostał na to pozwolenie faktycznie, po wielu badaniach zresztą.


- Yacy - 04.03.2011 09:26 AM

wrócę do Małysza.

OGROMNY SZACUNEK!
Pewnie, że wolałbym Go oglądać, licząc że zajmie jeszcze miejsca na podium w jednym czy drugim PŚ. Ale przecież tego nie wiadomo. Młodszy o rok Martin zajmuje miejsca pod koniec drugiej "10" i takie komentarze, że "to dobre miejsca jak na taki wiek..." to chyba nie jest to na co czeka Adam. Nie mówię już o Janne... Po powrocie, po kilku kiepskich (pewnie dla wielu miejsce np. 25 nie jest kiepskie...) skokach powinien wrócić do rajdów Icon_razz
Dlatego moim zdaniem to kolejny powód aby wyrazić swój podziw dla ADAMA MAŁYSZA!

ps. właśnie w Trójce wspomnieli decyzję Adama i kolega stwierdził, że nie rozumie dlaczego. wymieniliśmy swoje zdania i ... nie doszliśmy do porozumienia Icon_wink2


- pabloyd - 04.03.2011 11:06 AM

Yacy napisał(a):Dlatego moim zdaniem to kolejny powód aby wyrazić swój podziw dla ADAMA MAŁYSZA!
Całkowicie się zgadzam !
Przecież jest teraz w ścisłej czołówce i sportowo ma predyspozycje żeby dalej skakać na najwyższym poziomie. Odchodzi jednak bo tak postanowił, odchodzi z podniesioną głową, odchodzi jako mistrz sportu. To też trzeba umieć, bo nie wszyscy tak potrafią Icon_biggrin3


- pabloyd - 05.03.2011 02:25 PM

Dzisiaj brąz dla Justyny. Trzeci medal w Oslo dla naszej wielkiej biegaczki. Bardzo dobry występ wieńczący wielki wysiłek na treningach i zawodach. To także już szósty medal mistrzostw świata dla Justyny. Brawo i wielke podziękowania za wspaniałe emocje !
Brawo także dla Johaug. Jak widziałem jak ona biegła drugie 15km to przecież wyglądalo jak superekspres.


- saferłel - 05.03.2011 02:51 PM

Ja też byłem pod wrażeniem biegu Johaug. 30 km to najbardziej prestiżowy, a jednocześnie najbardziej wymagający (co jasne) dystans. Oczywiście Johaug generalnie preferuje długie biegi, w końcu już w wieku 18 lat zdobyła medal MŚ w Saporo na tym dystansie, ale chyba nikt nie spodziewał się dzisiaj takich emocjonujących rozstrzygnięć. To było dziwne wrażenie oglądać na 25-26 km wleczące się z trudem Kowalczyk i Bjoergen, a chwilę potem dosłownie zapie******ącą Johaug Icon_smile2 To sympatyczna i bardzo ładna dziewczyna. Poza tym wciąż jest młoda, więc jeszcze wiele sukcesów przed nią. Na przestrzeni najbliższych lat powinna być już równorzędną rywalką czołowych zawodniczek w PŚ.