Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



- kajman - 20.06.2010 11:02 PM

A ja chętnie obejrzałbym powtórkę, bo z tego co widziałem to tej drugiej ręki nie było. Odbicie było barkiem. Co do tej pierwszej to była faktycznie i to ewidentna, ale przyznam się, że musiałbym dokładniej przestudiować przepisy i jeszcze raz zobaczyć sytuację, bo piłka spadła mu na rękę. A gdzieś coś chyba kiedyś słyszałem o ruchu w kierunku piłki, co było ewidentnie widać w meczu Ghany z Australią bodajże (chociaż podejrzewam, że to był bardziej odruch niż świadome działanie, ale ewidentnie był).
A co do Kaki to też była reakcja odruchowa, ale niestety z bardzo kiepskim skutkiem i faktycznie można było dać za to kartkę. No ale nie zmienia to faktu, że sędzia nie czuł gry.


- chris975 - 20.06.2010 11:20 PM

saferłel pohamuj swoje emocje bo z deczka przeginasz z "zakrętami' :roll:


- saferłel - 20.06.2010 11:21 PM

Ja wiem, że nie potrafiłeś znaleźć czegoś przeciw Brazylii, więc posunąłeś się du wypominania słów pisanych w ''mistrzowskich'' emocjach. Spoko Icon_wink2


- chris975 - 20.06.2010 11:22 PM

saferłel napisał(a):Ja wiem, że nie potrafiłeś znaleźć czegoś przeciw Brazylii, więc posunąłeś się du wypominania słów pisanych w ''mistrzowskich'' emocjach. Spoko Icon_wink2

Tłumacz sobie to jak chcesz. Ważne żeby przecież wyszło na Twoje, nie? Icon_wink2
Zresztą nawet nie starałem się niczego szukać bo mam nadzieję, że jakaś drużyna utrze im nosa.


- saferłel - 20.06.2010 11:32 PM

Cytat:Tłumacz sobie to jak chcesz. Ważne żeby przecież wyszło na Twoje, nie? Icon_wink2
Próbowałem jakoś załagodzić nieistotną, burzącą harmonię tego wątku uwagę. Skupmy się na MŚ, a to co ludzie....niech takie pozostanie. Nie jestem z kamienia, szczególnie jak gra Brazylia!

Cytat:Zresztą nawet nie starałem się niczego szukać bo mam nadzieję, że jakaś drużyna utrze im nosa.
Hehe, zabawne, że tutaj mało osób lubi Brazylię, ale za to inni faworyci są często wspierani. Ja natomiast nie lubię żadnej silnej ekipy oprócz nich. No proszę, zawsze jestem pod prąd ;P


- drwycior - 20.06.2010 11:45 PM

Być może tutaj niektorzy nie pamietają wielu poprzednich MS i ME Icon_wink, ale ja bym tak szybko nie oceniał zespołów które mają ogólnie jakościowo bardzo dobry futbol, tylko po ich grze w grupie, przeciwko takim drużynom jak Nowa Zelandia, które są nastawione tylko na destrukcje... że nie mają szans. Przecież historia uczyła wiele razy, że mecze 1/4, 1/2 itd. są całkiem inne niż mecze w grupie i takie zespoły jak właśnie Wlochy, już o Niemcach nie mówiąc, mają ZAWSZE szanse bo mają jakościowo takich piłkarzy których każdy następny mecz może wyglądać na tle innej drużyny i innych ustawień całkiem inaczej, i może się wszystko zdarzyć! a także to są psychicznie stabilne zespoły.

W 82 roku Włosi też zremisowali 3 mecze w grupie i zostali mistrzami świata.


- Miszon - 20.06.2010 11:55 PM

drwycior napisał(a):W 82 roku Włosi też zremisowali 3 mecze w grupie i zostali mistrzami świata.
Przed chwilą napisałem to na innym forum Icon_mrgreen .

Ciekawe jak to będzie z Francją. Czy w ogóle ktoś wyjdzie na boisko z RPA? Icon_wink2


- saferłel - 20.06.2010 11:59 PM

Miszon napisał(a):Ciekawe jak to będzie z Francją. Czy w ogóle ktoś wyjdzie na boisko z RPA? Icon_wink2
Ale byłyby jaja jakby przywalili walkowerem Icon_smile I RPA w kolejnej rundzie Icon_razz2 (mając 3:0 z Francją Icon_lol )

Piszcie co chcecie, ale ja już nie wierzę we Francję czy Włochy. To zespołu, o których upadku mówi się nie od dzisiaj. Te generacje piłkarzy są niewystarczające. Brak motywacji? Zmęczenie? Umiejętności pewnie nie brakuje, ale zespołu z tego sklecić się nie da.


- ku3a - 21.06.2010 12:02 AM

widzę, że ominął mnie bardzo emocjonujący mecz. ale nie żałuję, bo byłem na cudownym koncercie Icon_biggrin3. a już wracając z niego śledziłem ostatnie minuty w relacji tekstowej na komórce Icon_smile2.


- ku3a - 21.06.2010 12:03 AM

Miszon napisał(a):Ciekawe jak to będzie z Francją. Czy w ogóle ktoś wyjdzie na boisko z RPA? Icon_wink2
Icon_wink2 I ciekawe ilu będzie wpisanych do protokołu w meczu Korei Płn. Icon_wink2.


- Miszon - 21.06.2010 12:10 AM

ku3a napisał(a):I ciekawe ilu będzie wpisanych do protokołu w meczu Korei Płn.
A co? Bo nic nie wiem.

saferłel napisał(a):[...]Włochy. To zespoły, o których upadku mówi się nie od dzisiaj. Te generacje piłkarzy są niewystarczające. Brak motywacji? Zmęczenie? Umiejętności pewnie nie brakuje, ale zespołu z tego sklecić się nie da.
Włochy akurat mają niezłą atmosferę i poparcie kibiców, tylko pecha do kontuzji. Jeszcze jak Buffon odpadł, to zrobiło się nieciekawie. A przecież tuż przed pierwszym meczem stracili Pirlo. Natomiast - mogą się pozbierać własnie z tego względu, że są nadal skoncentrowani. Nie kibicuję im (co innego w 2006, tam grali jak na Włochów zaskakująco ładnie i też mimo żonglowania piłkarzami z powodu kontuzji wspaniale przeszli do finału, gdzie mieli moje wspacie. A mecz z Niemcami jeden z najlepszych w turnieju), ale byłoby to w pewien sposób piękne dla ducha sportu.


- saferłel - 21.06.2010 12:13 AM

Miszon napisał(a):A co? Bo nic nie wiem.
Ja też nie załapałem tego tekstu.


- ku3a - 21.06.2010 12:13 AM

Miszon napisał(a):A co? Bo nic nie wiem.
w pierwszym meczu wpisanych było 19-u, bo czterech kolegów gdzieś wsiąkło i wszelki ślad po nich zaginął Icon_wink2.


- Miszon - 21.06.2010 12:17 AM

O. Tego nie wiedziałem. To oni widocznie nie mają żon ani dziewczyn. Bo słyszałem że trzymają rodziny piłkarzy w areszcie na wypadek, jakby nie wrócili. Coś jak w średniowieczu wasal oddawał panowi swoje dzieci "w zastaw", w razie jakby mu się chciało buntować Icon_wink2 .


- saferłel - 21.06.2010 12:23 AM

I znów ciśnie się jakieś brzydkie słowo na usta, o ile to prawda oczywiście z tymi aresztem.
Jak można w ogóle tolerować w XXI wieku istnieje takiego reżimu. Już tam Amerykanie zrobią im porządek kiedyś, oj zrobią.
Swoją drogą gdybym był myślącym człowiekiem, nie poddanym chorej propagandzie i nie mającym tej przysłowiowej rodziny, to nie wracałbym już z RPA.

A może tamci kolesie okazali się właśnie ''myślącymi, nie poddanymi propagandzie'' ludźmi? I już ich nie ma....może to dobrze?


- kolej_grzesiek - 21.06.2010 02:43 AM

To wielka paranoja i absurd, że jeszcze w niektórych częściach świata jeden naród jest podzielony na dwa państwa, z których w jednym panuje demokracja (Korea Płd), a w drugim reżim totalitarny (Korea Płn). Przyznam się, że mam rozdarte serce kiedy widzę co się dzieje w tej części świata.

saferłel napisał(a):Już tam Amerykanie zrobią im porządek kiedyś, oj zrobią.

Co do Ameryki to ja mam w tej kwestii odmienne zdanie. Dla Stanów Zjednoczonych tak naprawdę nie ma znaczenia czy w kraju który jest w obszarze jego zainteresowań rządzi demokratycznie wybrany prezydent i rząd czy też despotyczny satrapa. Ważne jest, czy ten przywódca chroni interesy amerykańskie w tym kraju.

Co do dzisiejszych (a właściwie to już wczorajszych) meczy. Sytuacja robi się naprawdę ciekawa. Z faworytów w drugiej turze meczów grupowych wygrały właściwie tylko dwie drużyny z Ameryki Południowej - Argentyna i Brazylia. Niemcy przegrali, Francuzi i Włosi zremisowali.
Znowu irytują mnie komentatorzy naszej telewizji. Widać, że komentują tendencyjnie wychwalając jedynie "gwiazdy" takie jak Messi, Cristiano Ronaldo, Kaka, czy Klose i Podolski. Owszem to są piłkarze o wielkich umiejętnościach, ale to nie są przecież bogowie, ale tacy sami ludzie jak my. Z wyżej wymienionej piątki bramki zdobyli jedynie dwaj ostatni, a na dodatek Kaka czy właśnie Klose poprzez bezmyślne zachowanie zarobili czerwone kartki i osłabili swoje drużyny, choć co do czerwonej kartki dla tego pierwszego można mieć zastrzeżenia. W dodatku redaktor ze studia po meczu Nowa Zelandia - Włochy nazwał piłkarzy tej pierwszej drużyny "amatorami". Nie wiem jakie jest pojęcie amatora w mniemaniu tego pana, ale moim zdaniem jadąc na mundial, to trzeba prezentować już konkretne umiejętności co najmniej na poziomie reprezentacyjnym. Należy mniemać, że zawodnicy tych drużyn, które grają w RPA ten poziom osiągnęli, gdyż inaczej gdyby rzeczywiście byli amatorami to by nie strzelali goli drużynom ze światowej czołówki - Argentynie (Korea Płd), Włochom (Nowa Zelandia) czy też Brazylii (Korea Płn).


- kajman - 21.06.2010 08:40 AM

saferłel napisał(a):Hehe, zabawne, że tutaj mało osób lubi Brazylię, ale za to inni faworyci są często wspierani.
Jak już chyba pisałem, Brazylia to chyba mój ulubiony zespół i kandydat nr 1 na mistrza. Niestety piątka moich pozostałych ulubieńcow może nie wyjść z grupy. Rezerwowa czwórka też jest mocno niepewna. A z faworytów to poza Hiszpanią nikt mi specjalnie nie przeszkadza.
drwycior napisał(a):Przecież historia uczyła wiele razy, że mecze 1/4, 1/2 itd. są całkiem inne niż mecze w grupie i takie zespoły jak właśnie Wlochy, już o Niemcach nie mówiąc, mają ZAWSZE szanse bo mają jakościowo takich piłkarzy których każdy następny mecz może wyglądać na tle innej drużyny i innych ustawień całkiem inaczej, i może się wszystko zdarzyć! a także to są psychicznie stabilne zespoły.
Tylko te zespoły (wymienione, plus Francja i Anglia) muszą najpierw wyjść z grupy co wcale nie jest takie pewne.


- michal91d - 21.06.2010 09:41 AM

kajman napisał(a):Tylko te zespoły (wymienione, plus Francja i Anglia) muszą najpierw wyjść z grupy co wcale nie jest takie pewne.
znając ich szczęście to wyjdą Icon_neutral2
kolejny kiepski sędzia na mundialu, a początek był naprawdę niezły


- drwycior - 21.06.2010 09:43 AM

Cytat:Tylko te zespoły (wymienione, plus Francja i Anglia) muszą najpierw wyjść z grupy co wcale nie jest takie pewne.
No tak, dokładnie Icon_wink. I tu jest problem nie od dziś. Bo takie mecze Anglia - Włochy, Niemcy - Hiszpania itp. wyglądają całkiem inaczej... Więc mecze w grupach w dużej mierze polegają na tym, która z tych drużyn lepiej sobie poradzi z autobusem ustawionym na 15 metrze. Jak widać, tu jest często bezradność. Hiszpania atakuje cały mecz i nic, Włochy atakują cały mecz i nic, Brazylia atakuje cały mecz i prawie nic (KoreaPLN) a jeszcze jak ten autobus ma niezłe przyspieszenie do przodu, no to wtedy są takie wyniki, wystarczy jeden bład.


- Miszon - 21.06.2010 11:40 AM

drwycior napisał(a):z autobusem ustawionym na 15 metrze
Hehe, świetne porównanie Icon_mrgreen .