Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



- Miszon - 16.06.2010 06:29 PM

kajman napisał(a):obstawiałem, że Hiszpanie nie poradzą sobie z obroną Hiszpanii.
No i zgadłeś Icon_mrgreen .
A ja bałem się do końca, że Webb coś wykręci. Bo jednak 5 minut to była przesada, wielkich przerw nie było. Ze 3 bym dał, a potem jeszcze 1 za przedłużanie w tym doliczonym. Aczkolwiek Szwajcarzy nie protestowali za bardzo, a oni znają się na czasie Icon_wink2 .

Tak sobie to oglądałem i naszła mnie refleksja - po kiego grzyba Polska chce grać ofensywnie? Skoro będziemy kopciuszkiem na ME, to nie lepiej jak SUI, RPA czy PRK spokojnie się bronić i kontry walić? Kontry podobno umiemy wykonywać zresztą zasadniczo wystarczy tylko szybko biegać, bronienia może nas nauczyć dobry trener, atakowania w 2 lata to niestety nie da rady się nauczyć. Wiem - gospodarz, styl etc. Ale jak styl z Niemcami za Janasa był defensywny to przegraliśmy, jak ofensywny za Beenhakkera - też przegraliśmy, a emocje nawet mniejsze były. Czy dla efektów estetycznych warto porzucać szansę na awans z grupy? :roll: Trzeba mierzyć zamiary według sił, a nie siły na zamiary (odwrotnie jak u Mickiewicza Icon_wink2 ).


- prz_rulez - 16.06.2010 08:37 PM

Cytat:Ja ich nie znoszę, to co innego niż twierdzić obiektywnie, że są do dupy. Łapiesz? Będąc obiektywnym w swoim subiektywizmie uważam, iż np. taki Iniesta to najlepszy piłkarz świata. Ale czy to mnie czyni jego fanem? Nie.
Kolejny z powodów, przez które nie rozumiem fenomenu piłki nożnej Icon_razz2


- saferłel - 16.06.2010 10:19 PM

A co to ma wspólnego z fenomenem piłki? Nie rozumiem cię kompletnie.


- prz_rulez - 16.06.2010 11:42 PM

Bo ogólnie ludzie mają specyficzne podejścia do drużyn... Icon_wink2


- ku3a - 17.06.2010 09:37 AM

też nie widzę związku. ja np. uważam, że Pink Floyd jest znakomitym zespołem, ale go nie znoszę Icon_razz.

wczorajszych meczów nie oglądałem, ale ani trochę mnie to nie martwi Icon_mrgreen . wynik Chile jeszcze się dowiedziałem od ksch, bo akurat razem staliśmy i on sprawdził, ale 2 następne poznałem po północy w metrze. wreszcie przydały się te ekrany z wyświetlanymi informacjami Icon_mrgreen . niestety Plus padł na całej linii i m.in. przez to w ogóle nie spotkałem się z tadziem3 Icon_evil . a z Aro i ksch widziałem się tylko przez chwilę. potem umówiliśmy się, że po Behemocie się zdzwonimy, ale przez pieprzonego Plusa... Icon_evil . dzięki Miszon za smsa Icon_smile2. jak wróciłem do domu, to postanowiłem wypróbować najlepszą metodę, czyli wyłączyć i włączyć telefon i pomogło. zaczęły schodzić smsy, w tym m.in. od Ciebie z wynikiem Icon_wink2. odpisywać po pierwszej już nie chicałem Icon_wink2.


- Miszon - 17.06.2010 10:43 AM

ku3a napisał(a):odpisywać po pierwszej już nie chicałem
A właśnie widziałem że przyszło, myślałem że fon ci padł albo nie wziąłeś.


- Miszon - 17.06.2010 11:35 AM

O! Dla zmęczonych uszu:
http://isophonics.net/content/whats-all-about-vuvuzela
Dewuwuzelator Icon_biggrin3 . Oglądając mecz uruchamiamy go na kompie, ponieważ leci w odwróconej częstotliwości, to wwzl się przyciszają Icon_wink2 . Przynajmniej tak gdzieś przeczytałem, info Icon_wink2 .

Swoją drogą - ten kto to wypromował i teraz je sprzedaje (wwzl) - zrobił mega biznes.


- michal91d - 17.06.2010 10:44 PM

naprawdę nie ma już Francji Icon_mrgreen


- saferłel - 17.06.2010 10:59 PM

Oby. Nie chwal nocy przed wschodem słońca.


- kolej_grzesiek - 18.06.2010 01:12 AM

Francja wbrew pozorom jeszcze ma szansę. Wystarczy, że wygra ostatni mecz z RPA, a Urugwajczycy pokonają Meksyk. Wtedy wszystko jeszcze jest możliwe. Tak samo, jak Korea Południowa w grupie B, która pomimo porażki z Argentyną pokazała naprawdę przyzwoity futbol i może za wyjątkiem środkowej części pierwszej połowy i końcówki drugiej, kiedy to się pogubili (w pierwszym przypadku przez tego pechowego samobója, w drugim po straconych w krótkim okresie czasu dwóch golach). Ostatni mecz grają z Nigerią a Argentyna z Grecją. Przy wygranej Argentyny z Grecją (po obecnej postawie Argentyny trudno spodziewać się innego wyniku) i co najmniej remisie z Nigerią, jako druga z grupy wychodzi właśnie Korea. Choć może nastąpić też taka sytuacja między Argentyną a Grecją, jak w 1982 roku kiedy to RFN do spółki z Austrią wyrzuciły za burtę Algierię. Mam jednak nadzieję, że taka sytuacja nie będzie miała miejsca, bo w Argentynie jest duża presja na Maradonę i jego drużynę.


- michal91d - 18.06.2010 09:49 AM

w drużynie Francji nie ma kto strzelać... Anelka jest słaby, a podania do pomocników są tak kiepskie, że zanim oni przyjmą piłkę już są przy nich obrońcy drużyny przeciwnej...

cz tylko ja nie słyszałem wuwuzeli podczas wczorajszego meczu Francji? Icon_mrgreen


- Miszon - 18.06.2010 11:30 AM

Tzn. Korea jest najbliżej do awansu, a Grecja najdalej wbrew pozorom. Dla Grecji ta wygrana dała jakąś nadzieję, ale trudno sobie wyobrazić, aby zremisowała z Argentyną, a Korea conajmniej nie zremisowała z Nigerią. Chociaż, przy nie tak całkowicie abstrakcyjnym obrocie sprawy - wygrana Argentyny i wygrana Nigerii - i wchodzi Nigeria Icon_biggrin3 (na razie pierwszy krok ma zrobiony, bo ma dobry stosunek bramek, bo:
NGR: 1-3
KOR: 3-4
GRE: 2-3).
Jeśli Nigeria wygra choćby 1:0, a Grecja przegra nawet 1:0, to Nigeria wejdzie! (bo mamy:
NGR: 2-3 czyli -1
KOR: 3-5 czyli -2
GRE: 2-4 czyli -2
wszyscy po 3 punkty)
Na pewno jest w stanie wygrać i Grecja jest w stanie przegrać więcej Icon_wink2 . Kwestia, czy Nigeryjczykom będzie się chciało jeszcze grać.

Korea oczywiście jak zremisuje to po zabawie i dlatego jest najbliżej. A Grecja jest najdalej od awansu, bo jej też niby remis daje awans, ale jest mało realny, a po drugie nawet jeśli zremisują, a Korea nie przegra, to wchodzi Korea, bo jest wówczas (zakładam wyniki po 0:0):
KOR: 3-4
GRE: 2-3
obie po 4 punkty. Korea więcej bramek, chyba że Grecja 2:2 zremisuje. No i bezpośrednio wygrała Korea.


- ku3a - 18.06.2010 12:01 PM

ja już w czasie meczu Grecji sobie policzyłem w pamięci, że Nigeria wciąż ma szanse, a tymczasem dziś rano w radio usłyszałem, że Nigeria już się pożegnała z turniejem. kurna, w czasie meczu to można takie coś palnąć, ale po -nastu godzinach?! Icon_confused2

tak samo niektórzy spece piszą, że Francja już out... :roll:


- michal91d - 18.06.2010 12:09 PM

ku3a napisał(a):tak samo niektórzy spece piszą, że Francja już out... :roll:
nie zdziwię się, jeżeli Francja jeszcze wygra, bo czasami jest tak, że zespoły słabo sobie radzą w fazie grupowej, a później błysk i zwycięstwo Icon_wink2


- Miszon - 18.06.2010 12:47 PM

ku3a napisał(a):niektórzy spece piszą, że Francja już out...
Z taką grą jak najbardziej.
Poza tym remis URG-MEX jest bardzo prawdopobny. Może nawet nie dlatego, że tak się umówią, ale tak by wyglądało z formy drużyn (chociaż chyba jednak Meksyk lepszy. Ale ciężko mi oceniać, bo wczoraj nie oglądałem i nie wiem czy zagrali normalnie, a Francja słabo czyli też normalnie Icon_wink2 , czy może zagrali bardzo dobrze).


- saferłel - 18.06.2010 01:10 PM

Najlepiej nic nie kombinujcie, bo MŚ zaskoczą jak zwykle Icon_wink Dla mnie sytuacja jest jasna. Wszyscy mają szanse awansować jeśli chodzi o grupy A i B. Tego się trzymam przed ostatnią serią spotkań.


- Miszon - 18.06.2010 03:53 PM

No to robi się ciekawie Icon_biggrin3 . Niemcy spaprali to koncertowo.


- ku3a - 18.06.2010 03:58 PM

mało brakowało, a to Serbia spaprałaby koncertowo Icon_wink2.
Niemcy mieli trochę groźnych sytuacji, ale widać, że jednak grać przez 60 minut w dziesięciu, to nie tak łatwo. Będzie ciekawie w tej grupie Icon_smile2.
"nasi" tym razem ponownie w rolach głównych Icon_razz.
Niemcy przegrali mecz w grupie po raz pierwszy od '96 roku.


- saferłel - 18.06.2010 04:15 PM

Świetnie. Porażki wszystkich potencjalnych gigantów (z wyjątkiem Brazylii) są dla mnie dobrym wynikiem i sprawiają, że sama impreza robi się ciekawsza. Ja już przed turniejem przewidywałem, że Niemcy mogą mieć problemy w grupie, bo to bardzo młody team. Poza tym Serbia, Ghana i Australia to uznane marki. Ci ostatni sensacyjnie zawiedli na całego, ale Serbia pokazała, że nie można ich lekceważyć. Sytuacja zrobiła się niezwykle interesująca. Ghana bije graczy z Bałkan, Serbia rozprawia się z Niemcami. To teraz czas na pojedynek Afryki z Europą Icon_smile

A teraz brama dla Słowenii. Nie jestem sympatykiem żadnej z grających ekip, ale cieszy mnie gol znów teoretycznie słabszej reprezentacji. Ja naprawdę nie rozumiem zachwytów nad kadrą USA i tych zapewnień, że to potencjalny czarny koń. Niech wracają do McDonalda.


- Miszon - 18.06.2010 04:29 PM

Czyżby dziś bracia Słowianie na serio zaczęli turniej Icon_wink2 ? Bo w tym wieku niestety na MŚ słabo im/nam idzie. Jak dotąd.