Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



- saferłel - 13.03.2010 03:44 PM

Szkoda gadać z tymi polskimi tenisistami. Oni doskonale wpisują się w obraz polskiego sportu. Czasem, zupełnie niespodziewanie potrafią komuś dokopać, ale jak przychodzi co do czego, jest walka o jakiś awans, jakaś presja, to dają pupki nawet słabszemu Icon_wink2
Oby chociaż singlowo Kubot utrzymał jako taki poziom. Może uda mu się nawet poprawić wyniki i teraz czeka go sezon życia? O Radwańską się nie martwię, ale już przestałem wierzyć, że kiedyś wejdzie top 3 rankingu, czy też wygra jakieś Szlema.


- Miszon - 14.03.2010 01:44 AM

Ach.... było tak blisko! Wydawało się, że wreszcie zwycięstwo będzie! Trzeba czekać aż do końca sezonu?
NIestety, warunki dały popalić - Ammann dostał 3.7p za wiatr, a Adam 7.7 - to oznacza że pogorszyły się strasznie (bo przecież jeszcze Gregor miał bodajże 1.7) i nie wyszło. Stoch pod koniec sezonu wreszcie dwa przyzwoite skoki. A dziś wygrał kwalifikacje. Może doczłapie się do pierwszej 20 w PŚ? Wie ktoś jaka strata?


- ku3a - 14.03.2010 10:23 AM

NEUMAYER Michael GER 20 285
WANK Andreas GER 21 259
JANDA Jakub CZE 22 236
THURNBICHLER Stefan AUT 23 201
HAJEK Antonin CZE 24 198
STOCH Kamil POL 25 194

więc teoretycznie jeszcze może Icon_wink2


- saferłel - 20.03.2010 12:44 PM

Ale Hajek skoczył! 236!


- saferłel - 20.03.2010 01:01 PM

4 miejsce :/ Trochę jestem tym wynikiem zawiedziony, ale z drugiej strony - nie oszukujmy się, Małysz skakał dzisiaj dosyć słabo w porównaniu do innych. Cóż.


- Miszon - 20.03.2010 01:04 PM

Fakk, fakk, fakk... ale się wkurzyłem... Kurde, taka szansa była na pierwszy medal w lotach, a tu lipa, dzisiejsze skoki pierwszy średni, a drugi skwas... Icon_confused2 .


- tomas585 - 20.03.2010 01:07 PM

Ehh , a ja jak zwykle wszystko przespałem Icon_confused2


- Yacy - 20.03.2010 01:10 PM

Miszon napisał(a):taka szansa była na pierwszy medal w lotach,
dla Adama i dla Polski od 31 lat. W 1979 roku Piotr Fijas był 3! Może to nawet oglądałem Icon_wink2
Szkoda...


- saferłel - 20.03.2010 01:15 PM

Ja słyszałem, że konkurs ma być w niedzielę i dlatego przespałem wczorajsze dwie serie Icon_eek2 Nie wiem czy coś zmieniło się w czasie ostatniego tygodnia, czy też ja coś źle zrozumiałem odnośnie daty transmisji.

Na szczęście dzisiaj zrekompensowały mi to przede wszystkim te dwa skoki po 236 i 236,5 metra. Szkoda, że znów nie spisali się organizatorzy. Jedna belka wyżej i mielibyśmy nowy rekord świata Ammana :/ Te dziadki, które zarządzają PŚ potrzebują świeżej krwi w swoich szeregach. Naprawdę. Miran Tepesz - żałosny gość. Moje słowa potwierdzają setki opinii znalezione w internecie, ale cóż, układy nie pozwolą mu chyba zbyt szybko zniknąć.


- stavanger - 20.03.2010 01:23 PM

saferłel napisał(a):Nie wiem czy coś zmieniło się w czasie ostatniego tygodnia, czy też ja coś źle zrozumiałem odnośnie daty transmisji.
Ja czytałem, że w piątek miał być konkurs drużynowy, a w sobotę i w niedziele indywidualny :roll:


- Miszon - 20.03.2010 02:46 PM

saferłel napisał(a):Jedna belka wyżej i mielibyśmy nowy rekord świata Ammana
Wydaje mi się, że zdrowie zawodników jest ważniejsze niż teoretyczne rekordy (oficjalnych i tak od około 20 lat już nie liczą, właśnie z tego powodu). I tak Ammann już na 2 nogi lądował.


- Yacy - 20.03.2010 02:51 PM

Miszon napisał(a):I tak Ammann już na 2 nogi lądował.
czyli jak zawsze Icon_mrgreen
zdrowie najważniejsze, ale czemu po skoku Kasaiego zmienili belkę? Przecież on nie jest kiepskim zawodnikiem. Szczególnie w lotach...


- saferłel - 20.03.2010 03:14 PM

Yacy napisał(a):czyli jak zawsze Icon_mrgreen
Icon_wink2

Miszon napisał(a):Wydaje mi się, że zdrowie zawodników jest ważniejsze niż teoretyczne rekordy
Różne są podejścia do tego tematu i opinie. Ja nie piszę o skokach na 250 metr i 20 belce startowej przy wietrze 2,0 pod narty.


- ku3a - 20.03.2010 03:19 PM

stavanger napisał(a):Ja czytałem, że w piątek miał być konkurs drużynowy, a w sobotę i w niedziele indywidualny :roll:
a ja od początku słyszałem, że drużynowy w niedzielę Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Szkoda, że znów nie spisali się organizatorzy. Jedna belka wyżej i mielibyśmy nowy rekord świata Ammana :/
ale jak Ammann by z tej belki skoczył 245 i by się poturbował, to zupełnie inaczej każdy by na to patrzył.
bardzo dobrze zrobili. a skoki były i tak ogromnie dalekie, więc w sam raz belka była ustawiona.
a że Tepes tak jakoś czasem dziwnie puszcza zawodników i Małysza chyba tak średnio częściej niż innych trzyma na belce (ale to nie dotyczy tych mistrzostw) to już zupełnie inna sprawa.
saferłel napisał(a):Moje słowa potwierdzają setki opinii znalezione w internecie
uwagi frustratów wypisujących żałosne rzeczy w komentarzach na onecie czy innych portalach na szczęście nie są żadnym dowodem Icon_smile2.


- ku3a - 20.03.2010 03:22 PM

ja bym z kolei się poważnie zastanowił nad ocenami za styl, bo to się momentami robi jakaś groteska.
wczoraj Małysz znacznie lepiej lądował niż Ammann, a dostał niższe noty, bo... wieża sędziowska jest z lewej strony, więc z niej gorzej widać telemarki z prawą nogą wysuniętą do przodu... :roll: No przecież to jest żałosne Icon_confused2 .
i te pół punktu więcej wczoraj na pewno mógł dostać... :roll:


- saferłel - 20.03.2010 03:52 PM

ku3a napisał(a):ale jak Ammann by z tej belki skoczył 245 i by się poturbował, to zupełnie inaczej każdy by na to patrzył.
Tradycyjnie mamy już inne opinie. Ja wierzę, że skoczkowie też mają trochę oleju w głowie i potrafią ocenić sytuacje przy możliwości tak dalekiego skakania. Ok, będę pamiętał tę dyskusję w momencie, gdy Małysz za rok ustanowi rekord na Planicy Icon_smile2

ku3a napisał(a):uwagi frustratów wypisujących żałosne rzeczy w komentarzach na onecie czy innych portalach na szczęście nie są żadnym dowodem
Rozumiem, że ty nie masz żadnych zastrzeżeń? Cóż, internet nie jest pełen tylko frustratów, ale może ja jestem jednym z nich?

ku3a napisał(a):No przecież to jest żałosne Icon_confused2
Nic z tym nie zrobimy. Jednocześnie potwierdza to moje słowa o całym sztabie stojącym za nadzorem skoków. Sport taki już jest i nie ma sensu lamentować, bo ostatnio nie tylko wspominani ''frustraci'' tak się zachowują. Skoczni dla Małysza nie przebudujesz, a on nie zmieni techniki. Ja już się z tym pogodziłem. Wierzę, że w przyszłym sezonie znów pokaże klasę, zacznie wygrywać i zagra na nosie tym, którzy teraz go skrzywdzili.
Rozumiem potrzebę sukcesu, szczególnie, że Adam swoje lata ma, a nasze sporty zimowej ogólnie trzymają się dosyć kiepsko (poza tym Justyna już mnie tak nie pasjonuje jak Adam), ale skupmy się już na kolejnym sezonie Icon_wink

Będzie dobrze. Zapowiadam to!


- michal91d - 20.03.2010 04:15 PM

będzie dobrze! Icon_wink2
decyzja o zmianie belki okazała się dobra. Przynajmniej ja tak myślę. Po co ryzykować zdrowie zawodników?
Ja wierzę w Adama i myślę, że przyszły sezon należeć do niego.
saferłel napisał(a):poza tym Justyna już mnie tak nie pasjonuje jak Adam
Faktycznie, Kowalczyk nawet i mnie nawet tak nie pasjonuje Icon_wink2


- Miszon - 20.03.2010 07:08 PM

ku3a napisał(a):wczoraj Małysz znacznie lepiej lądował niż Ammann, a dostał niższe noty, bo... wieża sędziowska jest z lewej strony, więc z niej gorzej widać telemarki z prawą nogą wysuniętą do przodu... No przecież to jest żałosne .
i te pół punktu więcej wczoraj na pewno mógł dostać...
Tak, to jest bez sensu. I faktycznie, nie rozumiem dlaczego za taki sam skok Małysz dostał oceny 18-18,5 a Ammann 19...
Cytat:a wierzę, że skoczkowie też mają trochę oleju w głowie i potrafią ocenić sytuacje przy możliwości tak dalekiego skakania.
A nie uważasz że po prostu chcą daleko skoczyć? Przecież jak się zorientują, że zaraz zaryją w ziemię to trochę trudno coś wtedy zrobić. A przecież specjalnie sam słabo nie skoczy, bo wtedy pozbawi się możliwości wygranej. W sporcie przecież każdy stara się jak może, a nie kalkuluje ile wystarczy, żeby się nie zabić, ale wygrać.


- saferłel - 20.03.2010 09:23 PM

Uważam, że skoczek w jakiś sposób kontroluje odległość na jaką skacze. To jest momentami widoczne np. jeśli ma zapewnione zwycięstwo, to wtedy nie wyciąga maxymalnie.

Pewnie moglibyśmy o tym jeszcze pogadać, ale nie dzisiaj, mam 39 stopni i spadam do łoża.


- ku3a - 21.03.2010 12:35 AM

saferłel napisał(a):Rozumiem, że ty nie masz żadnych zastrzeżeń? Cóż, internet nie jest pełen tylko frustratów, ale może ja jestem jednym z nich?
źle to odebrałeś. my tu dyskutujemy rzeczowo i podając jakieś normalne argumenty, a jak czytam komentarze na onecie to się zastanawiam co kieruje tymi ludźmi, że wypisują takie rzeczy, czy w normalnym życiu też są tacy.
więc absolutnie w żadnym wypadku nie miałem Ciebie na myśli. chodziło mi tylko o to, że podpieranie swojego zdania tym, że w necie są też gdzieś ludzie którzy mają podobne zdanie, nie jest dla mnie przekonujące Icon_wink2.