Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



- Miszon - 30.01.2010 06:01 PM

Jak pamiętacie - jakiś czas temu Togo wycofało się z PNA z powodu ostrzelania ich autobusu z piłkarzami i śmierci kilku członków ekipy. I co teraz? CAF wydało decyzję o dyskwalifikacji reprezentacji Togo z dwóch kolejnych edycji PNA, tłumacząc że była to decyzja polityczna, a politykom nie wolno wtrącać się do wewn. spraw piłki... Icon_confused2 .

Wiem jedno - pod każdą szerokością geograficzną, w każdym czasie, w każdych okolicznościach, czy to jest PZPN, czy UEFA, czy CAF - decydenci piłkarscy zawsze są debilami i dbają tylko o swoją piękną pralnię pieniędzy. Niech sami sobie w głowę strzelą i zdyskwalifikują za brak mózgu i moralności Icon_evil .


- saferłel - 30.01.2010 06:05 PM

No nieładnie. Nawet jeśli byłaby to decyzja czysto polityczna, to jak najbardziej zrozumiała. Nie rozumiem w ogóle dlaczego aż dwie edycje i za co tak naprawdę? Za to, że działacze chcieli ochronić piłkarzy przed bandą dzikusów? Żenujące.


- Miszon - 30.01.2010 06:12 PM

Cytat:"Piłkarze publicznie zgłaszali gotowość gry w zawodach, ale rząd Togo zdecydował że mają wracać do kraju. Ingerencja polityczna jest zaprzeczeniem regulaminu CAF i Pucharu Narodów Afryki"
Dodatkowo dorzucili im 50tys. $ kary.
A to, że zgłaszali gotowość jest przekłamaniem, bo zrobili tak dopiero jak postraszyli ich karą. Czyli zapewne tak im ich ZPN kazał mówić. Adebayor przecież w ogóle powiedział, że jedzie do rodziny i nie wraca do Europy, bo jest w szoku gdyż kolega umarł mu na kolanach i nie ma teraz ochoty myśleć o piłce.


- michal91d - 30.01.2010 07:21 PM

a dzisiaj w meczu Polska - Chorwacja wygrała Norwegia...


- Miszon - 30.01.2010 07:24 PM

Tak dobrze żarło, a zdechło... Świetna pierwsza połowa, w drugiej niestety się pogubliśmy, a trener stracił głowę w najmniej odpowiednim momencie, kiedy mogliśmy dojść na 1 bramkę...


- mateusz91 - 30.01.2010 07:31 PM

Taak, druga połowa słabsza, ale nie dużo. Sędziowie nie pozwolili się naszym ruszyć, praktycznie każde dotknięcie było odgwizdane. Szkoda ogromna Icon_frown szczególnie, że po pierwszej połowie po cichu liczyłem na zwycięstwo. Nie powinno się dziać na boisku w XXI wieku Icon_neutral2 Cholerni norwedzy Icon_neutral2


- Miszon - 30.01.2010 07:37 PM

Moim zdaniem Wenta podpadł sędziom na poprzednich turniejach i teraz siłą rzeczy będą niespecjalnie dla nas gwizdać.
Zresztą - nie demonizowałbym. Przede wszystkim nie znam się na przepisach w ręczną, więc się nie wypowiadam w tej materii Icon_wink2 .
Mieliśmy 4 razy grę w przewadze i globalnie chyba nawet w bramkach byliśmy do tyłu w tych okresach (Chorwaci nie lepiej, bo na remis zdaje się). Strat też było sporo. Ogólnie w drugiej połowie się posypało i zaczynało momentami przypominać mecz sprzed roku. A tak ładnie i konsekwentnie było w pierwszej połowie...


- mateusz91 - 30.01.2010 07:49 PM

W drugiej połowie nasza obrona była słabsza, bo Siódmiak musiał się pilnować. Miał 2 kary już, gdyby sędziowie zauważyli jakaś nieprawidłowość w jego obronie musiałby zejść na cały mecz, a to byłaby wielka strata. Nie da się ukryć, że powinni dbać o tę przewagę, którą wypracowali, ale nie można zapominać jak wiele zrobili sędziowie dla Chorwatów. Śmiem twierdzić, że gdyby sędziowali Duńczycy chociażby wyniki mógłby być odwrotny. I to mnie najbardziej wkurza. Ale nic, cieszmy się z historycznego miejsca, a jutro musi być brąz!


- mateusz91 - 30.01.2010 08:16 PM

Wenta powiedział, że sędzia przepraszał ich po meczu Icon_neutral2 żenada. :roll:


- Tomekk - 30.01.2010 08:18 PM

tylko czemu zawsze oszukują naszych :?: Icon_wink2


- Miszon - 30.01.2010 08:21 PM

Bo jesteśmy Mesjaszem Europy i przedmurzem chrześcijaństwa Icon_wink2 .


- Tomekk - 30.01.2010 08:22 PM

co racja, to racja Icon_wink2


- Miszon - 31.01.2010 05:37 PM

No tak - pierwsza połowa i trochę drugiej to był totalny dramat. Na nic się zdała pogoń - nie starczyło sił, wdarła się nerwowość, no i nieudane rzuty w newralgicznych momentach. Szkoda. Ale i tak brawa! Nie lubię grać w ręczną, ale nie ma co - to jest sport dla twardzieli, jakiś nędzny gwiazdor piłki nożnej po 2 minutach zacząłby symulować kontuzje i faule, a oni tak przez godzinę się szarpią - szacun.
PS. Akcja meczu - Tłuczyński wygarnia piłkę z pola bramkowego, za chwilę dostaje podanie i strzela bramę Icon_eek2 .


- michal91d - 31.01.2010 05:43 PM

szkoda niewykorzystanych szans...
ja i tak lubię Islandię Icon_wink2


- kajman - 31.01.2010 09:29 PM

Miszon napisał(a):Jak pamiętacie - jakiś czas temu Togo wycofało się z PNA z powodu ostrzelania ich autobusu z piłkarzami i śmierci kilku członków ekipy. I co teraz? CAF wydało decyzję o dyskwalifikacji reprezentacji Togo z dwóch kolejnych edycji PNA, tłumacząc że była to decyzja polityczna, a politykom nie wolno wtrącać się do wewn. spraw piłki... Icon_confused2 .
Wiem jedno - pod każdą szerokością geograficzną, w każdym czasie, w każdych okolicznościach, czy to jest PZPN, czy UEFA, czy CAF - decydenci piłkarscy zawsze są debilami i dbają tylko o swoją piękną pralnię pieniędzy. Niech sami sobie w głowę strzelą i zdyskwalifikują za brak mózgu i moralności Icon_evil .
Ja sobie pomyślałem, ile osób musiałoby zginąć, żeby Togo nie zostało zdyskwalifikowane? 10, w tym 5 piłkarzy? Czy może tylu, że nie można byłoby dopuścić drużyny ze względu na niekompletny skład? Myślę, że ta decyzja ma pewne pierwsze i za chamstwo i za głupotę w tym roku.
A swoją drogą zupełnie z innej beczki - nie przejąłem się tak porażką z Islandią, jak porażką Ghany w PNA. Nic nie poradzę, nie lubię Egiptu, a zawsze kibicuję Czarnej Afryce. Uwielbiam także ich literaturę i muzykę.


- Miszon - 01.02.2010 12:06 AM

Nie znam literatury Czarnej Afryki, ale muzyka jest faktycznie świetna i nie sposób przecenić jej wpływu na te bardziej znane gatunki.


- Miszon - 04.02.2010 11:35 AM

Yeah! Adam is back! Ja wam to mówię, widać było już zaczątki Słynnego Błysku! Może być cudownie! Icon_biggrin3


- Yacy - 04.02.2010 12:17 PM

a może ktoś wie co się dzieje z Thomasem Morgensternem? jakoś ostatnio w biegu Icon_wink2 oglądam skoki, ale go nie widziałem. Czyżby nie załapał się na Igrzyska?


- Miszon - 04.02.2010 01:03 PM

Trenuje. Podobnie Ahonen. Będą groźni.


- ku3a - 04.02.2010 03:26 PM

Morgi przez jakiś czas nawet trenował w Wiśle, ale teraz już wyjechał kilka dni temu.
Morgi, Ahonen, ... Stoch Icon_wink2.
każdy jakoś tam inaczej sobie wymyśla ostatnie tygodnie przez najważniejszą imprezą.