Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



- Aro - 20.11.2009 10:27 AM

stavanger napisał(a):bramkarz Słowenii tylko żółta
Inny zawodnik słoweński bez kary
Przepisy mówią, że sam zamiar uderzenia przeciwnika powinien być karany wykluczeniem z gry.
czyli błedy się zdarzają , i zdarzac bedą. Dopóki nic nie zmienią na górze to mozna się spodziewac nie jednej kontrowersji . Oby rózne dziwne zagrania piłkarzy nie wypaczyły wyników meczów na MŚ . co już się zdarzało np złota reka Maradony w 86 .
ale to już klasyka Icon_wink2

Światowa Federacja Piłkarska (FIFA) odrzuciła wniosek federacji irlandzkiej w sprawie powtórzenia meczu Francja - Irlandia, którego stawką był awans do finałów mistrzostw świata.
Oswiadczenie brzmi nastepujaco:
" FIFA nie może powtórzyć meczu, gdyż przepisy gry w piłkę nożną wyraźnie mówią, iż sędzia ma pełną autonomię w podejmowaniu decyzji i to właśnie podjęte przez niego decyzje są ostateczne".

no cóz akurat tego byłem pewien, martwi mnie natomiast że towarzysze Fify nie uszczypneli sprawy Henry'ego w jakiś sposób.


- piotreklp3 - 20.11.2009 05:44 PM

saferłel napisał(a):Nowa Zalandia to dla mnie w ogóle kosmos. Oni chyba niezłe baty dostaną Icon_biggrin, ale po drodze mogliby urwać punkty jakiejś Hiszpanii, Francji, Niemcom czy Włochom.
Oczywiście Szwajcaria, Brazylia, RPA, Ghana, WKS oraz Australia, to moi faworyci do MŚ Icon_biggrin
Nowa Zelandia skompromitowała się na Pucharze Konfederacji, który jest oficjalnym sprawdzianem przed MŚ, przegrała np. z Hiszpanią chyba 0:5. Jej poziom jest porównywalny do Kanady.
Ja będę trzymał kciuki za Hiszpanię, Holandię, Anglię, WKS, Australię i Honduras

Yoda napisał(a):A ja się cieszę, że awansowała np. Korea czy Nowa Zelandia, bo ja na mundialu najbardziej kibicuję właśnie tym najmniej uznanym drużynom. I potem się cieszę jak sprawią niespodziankę Icon_wink2
Może Korea Północna wygra z Francją jak Senegal w meczu otwarcia MŚ 2002.

Aro napisał(a):Światowa Federacja Piłkarska (FIFA) odrzuciła wniosek federacji irlandzkiej w sprawie powtórzenia meczu Francja - Irlandia, którego stawką był awans do finałów mistrzostw świata.
Oswiadczenie brzmi nastepujaco:
" FIFA nie może powtórzyć meczu, gdyż przepisy gry w piłkę nożną wyraźnie mówią, iż sędzia ma pełną autonomię w podejmowaniu decyzji i to właśnie podjęte przez niego decyzje są ostateczne".

"Teoretyczne lepsi" zawsze mają łatwiej, a poza tym działacze z centrali UEFY nie chcieli robić przykrości Platiniemu. Icon_neutral2
Ja na miejscu sedziego bałbym się o zdrowie czy życie (to nie Afryka, ale...).


- stavanger - 24.11.2009 06:54 PM

Rusza 75 plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszych sportowców 2009r.

Nominowani są:

01. Tomasz Adamek (boks)
02. Anna Barańska (siatkówka)
03. Tomasz Gollob (żużel)
04. Marcin Gortat (koszykówka)
05. Piotr Gruszka (siatkówka)
06. Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (wioślarstwo)
07. Paweł Korzeniowski (pływanie)
08. Justyna Kowalczyk (narciarstwo)
09. Paulina Ligocka (snowboard)
10. Tomasz Majewski (lekkoatletyka)

11. Piotr Małachowski (lekkoatletyka)
12. Julia Michalska, Magdalena Fularczyk (wioślarstwo)
13. Monika Pyrek (lekkoatletyka)
14. Agnieszka Radwańska (tenis)
15. Anna Rogowska (lekkoatletyka)
16. Tomasz Sikora (biathlon)
17. Sławomir Szmal (piłka ręczna)
18. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
19. Maja Włoszczowska (kolarstwo)
20. Szymon Ziółkowski (lekkoatletyka)


Główny faworyt: Justyna Kowalczyk, ja trzymam kciuki za Anitę Włodarczyk
Pewnie będzie dużo głosów smsowych, więc w czołówce pojawią się na pewno Adamek, Gollob i Gortat.


- Miszon - 24.11.2009 08:06 PM

Jeszcze będzie jedna dziesiątka, więc na razie się wstrzymam. W tej chwili głosowałbym na:
Tomasz Gollob
Piotr Gruszka
Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski
Justyna Kowalczyk
Tomasz Majewski
Piotr Małachowski
Anita Włodarczyk
Anna Rogowska
Tomasz Sikora
i jakiegoś innego niż Szmal szczypiornistę lub 2 wioślarki

Ogólnie wybór ciężki, co cieszy, bo to oznacza, że to było dobry rok. Lepszy niż przed rokiem i dwoma Icon_smile2 .

Trener roku: Bogdan Wenta
drużyna roku: siatkarze


- ku3a - 24.11.2009 09:11 PM

tak, ciężki wybór tym razem Icon_biggrin3.
robimy nasz forumowy top? Icon_smile2


- Yacy - 24.11.2009 09:12 PM

kilka lat temu, a może już kilkanaście przez 4-5 lat miałem komplety kuponów i wysyłałem "10" Icon_wink2 od momentu jak weszły smsy nie biorę udziału... ale może czas to zmienić... Moja dyszka na dziś:

01. Justyna Kowalczyk (narciarstwo)
02. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
03. Tomasz Majewski (lekkoatletyka)
04. Piotr Małachowski (lekkoatletyka)
05. Monika Pyrek (lekkoatletyka)
06. Anna Rogowska (lekkoatletyka)
07. Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (wioślarstwo)
08. Tomasz Sikora (biathlon)
09. Agnieszka Radwańska (tenis)
10. Maja Włoszczowska (kolarstwo)

EDIT: ułożyłem swoja "10" w kolejności Icon_wink2



- tomas585 - 24.11.2009 09:22 PM

Mój top Icon_wink2

19. Maja Włoszczowska (kolarstwo)
02. Anna Barańska (siatkówka)
08. Justyna Kowalczyk (narciarstwo)
15. Anna Rogowska (lekkoatletyka)
14. Agnieszka Radwańska (tenis)
13. Monika Pyrek (lekkoatletyka)
12. Julia Michalska, Magdalena Fularczyk (wioślarstwo)
18. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
09. Paulina Ligocka (snowboard)


- Miszon - 24.11.2009 09:32 PM

ku3a napisał(a):robimy nasz forumowy top?
Chętnie, ale poczekałbym jeszcze na tą dodatkową 10-kę. Chyba że teraz zmienili zwyczaje i już nie dopisują dodatkowych propozycji, jak dawniej, jak jeszcze obowiązkowo czytałem w piątki i poniedziałki Przegląd.


- mateusz91 - 27.11.2009 02:40 PM

Miszon napisał(a):
ku3a napisał(a):robimy nasz forumowy top?
Chętnie, ale poczekałbym jeszcze na tą dodatkową 10-kę. Chyba że teraz zmienili zwyczaje i już nie dopisują dodatkowych propozycji, jak dawniej, jak jeszcze obowiązkowo czytałem w piątki i poniedziałki Przegląd.
Informacji o tym żadnej nie widzę, w tamtym roku nie przypominam sobie by coś dopisywali, więc już chyba nie ma tej reguły.
Ahh a gdzie na liście nasz najlepszy sportowiec tamtego roku Icon_eek2 Icon_razz Icon_mrgreen


- Miszon - 28.11.2009 01:09 AM

mateusz91 napisał(a):a gdzie na liście nasz najlepszy sportowiec tamtego roku
Czyli?


- tomas585 - 28.11.2009 02:20 AM

Miszon napisał(a):
mateusz91 napisał(a):a gdzie na liście nasz najlepszy sportowiec tamtego roku
Czyli?

Robert Kubica Icon_smile2


- Yacy - 28.11.2009 09:43 AM

to tak jak na listach przebojów: są nowości i wypadki...
Icon_razz


- mateusz91 - 28.11.2009 01:07 PM

Ależ ja uważam, że bardzo zasłużył. Przecież jeździł a to duży wyczyn Icon_wink2
Strasznie ciężko wybrać tą 10. Aha, pamiętam, że w tamtym roku kolejność sportowców miała znaczenie 1 msc - 10pkt, 2. - 9pkt... 10. - 1pkt; w tym roku nie widze takiej informacji, ale możliwe, że też jest taka punktacja.

Moja dycha:
1. Justyna Kowalczyk (narciarstwo)
2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
3. Sławomir Szmal (piłka ręczna)
4. Piotr Gruszka (siatkówka)
5. Tomasz Majewski (lekkoatletyka)
6. Anna Rogowska (lekkoatletyka)
7. Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (wioślarstwo)
8. Anna Barańska (siatkówka)
9. Piotr Małachowski (lekkoatletyka)
10. Maja Włoszczowska (kolarstwo)

trener roku: Bogdan Wenta
drużyna: siatkarze


- Miszon - 28.11.2009 05:04 PM

tomas585 napisał(a):
Miszon napisał(a):
mateusz91 napisał(a):a gdzie na liście nasz najlepszy sportowiec tamtego roku
Czyli?
Robert Kubica Icon_smile2
Heh, faktycznie. Aż tak dla mnie to było dziwne, że chyba wyparłem ten fakt z pamięci Icon_razz .
mateusz91 napisał(a):Przecież jeździł a to duży wyczyn Icon_wink2
Też tak sądzę. Jak dla mnie - w zeszłym roku właśnie za to dostał zresztą nagrodę. A obecny sezon pokazał, że w F1 kierowca jest najmniej ważnym elementem, stanowi może max. 20% wyniku.

I jeszcze jedno - tak, kolejność zawsze była ważna. Od 10 do 1p. się dostaje. Aczkolwiek w głosowaniu sms-owym to tylko na jedną osobę się głosuję.


- mateusz91 - 28.11.2009 07:58 PM

Miszon napisał(a):
mateusz91 napisał(a):a gdzie na liście nasz najlepszy sportowiec tamtego roku?
Heh, faktycznie. Aż tak dla mnie to było dziwne, że chyba wyparłem ten fakt z pamięci Icon_razz .
ja byłem tak wkurzony, że nie mogłem o tym zapomnieć Icon_razz

Miszon napisał(a):Aczkolwiek w głosowaniu sms-owym to tylko na jedną osobę się głosuję.
to ode mnie głos na pewne pójdzie na Justynę Kowalczyk, dziś pokazała, że Królowa śniegu jest tylko jedna Icon_wink2


- stavanger - 28.11.2009 11:56 PM

Moja "10"

01 - Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
02 - Justyna Kowalczyk (narciarstwo)
03 - Piotr Małachowski (lekkoatletyka)
04 - Tomasz Majewski (lekkoatletyka)
05 - Monika Pyrek (lekkoatletyka)
06 - Julia Michalska, Magdalena Fularczyk (wioślarstwo)
07 - Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski (wioślarstwo)
08 - Sławomir Szmal (piłka ręczna)
09 - Tomasz Sikora (biathlon)
10 - Anna Rogowska (lekkoatletyka)


- Tomekk - 29.11.2009 01:50 PM

Moja "10"

1. Anita Włodarczyk
2. Piotr Gruszka
3. Justyna Kowalczyk
4. Maja Włoszczowska
5. Marcin Gortat
6. Anna Rogowska
7. Piotr Małachowski
8. Tomasz Majewski
9. Anna Barańska
10. Tomasz Sikora


- saferłel - 04.12.2009 11:24 PM

Rozlosowane grupy MŚ. Na czerwono zaznaczyłem drużyny, które chciałbym widzieć w drugim etapie. Skrajnie subiektywny wybór.

Grupa A
RPA
Meksyk
Urugwaj
Francja

Moim zdaniem Francja zapłaci za ''rękę Henry'ego'' i nie wyjdzie z grupy, czego szczerze jej życzę. Chciałbym, aby gospodarze pokazali na coś ich stać! Uważam, że to jedna ze słabszych grup na tych MŚ.

Grupa B
Argentyna
Nigeria
Korea Południowa

Grecja

Cholernemu Diego trafili się niestety przyjemni rywale. Nawet w słabszej formie, Argentyna jest w stanie opykać każdy z tych zespołów. Drugie miejsce zajmie prawdopodobnie Nigeria. Grecja moim zdaniem nie zdobędzie nawet punktu.
Dodam jeszcze, że to najmniej ciekawa dla mnie grupa.

Grupa C
Anglia
USA

Algieria
Słowenia

Pojedynek Anglia-USA to będzie coś. Chyba nie muszę specjalnie tłumaczyć dlaczego. Algiera i Słowenia powinny być outsiderami, aczkolwiek ten pierwszy team może sprawić niespodziankę.

Grupa D
Niemcy
Australia
Serbia
Ghana

Jest szansa, że nie uda się wyjść z grupy Niemcom (byłoby super). Dużo zależy od meczu z rewelacją ostatnich MŚ z 2006 roku czyli Australią. Podejrzewam, że rywale mogą lekceważyć ''kangury'' z powodu poziomu drużyn z jakimi tamci grają na co dzień, ale nie zdziwiłbym się jakby moi osobiście faworyci wyszli z grupy. Uważam też, że jest to jedna z 2-3 najsilniejszy grup na turnieju. Ghana w 2006 pokazała na co ją stać i wyeliminowała USA oraz Czechy. Serbia jest nieobliczalna i z pewnością silna.

Grupa E
Holandia
Dania

Japonia
Kamerun

Jak Holendrów znów złapie paraliż, to może być ciekawie. Z góry na porażkę skazuję Japonię, a Kamerun w moim odczuciu gra bardzo nierównie. Kto wie w jakiej formie będzie w czerwcu, a konkretnie mówiąc w meczu z Danią, który powinien zadecydować o wszystkim.

Grupa F
Włochy
Paragwaj
Nowa Zelandia
Słowacja


Niestety Włochy trafiły na bardzo łatwą grupę. Ktokolwiek oprócz nich przejdzie do drugiej rundy będzie kolejną niespodzianką. I uprzedzając komentarze - wcale nie jestem pewny, że to będzie Paragwaj....osobiście wolałbym Nową Zelandię heh.

Grupa G
Brazylia
Korea Północna
Wybrzeże Kości Słoniowej
Portugalia

Kurcze, WKS znów trafiło do bardzo silnej grupy, tak jak ostatnio. Brazylia (oby!) jest poza zasięgiem w fazie grupowej. Liczę, że potknie się Portugalia, zresztą po EMŚ można się tego spodziewać. Jasne, przecież WKS i cała piłkarska Afryka to nie jest już zaścianek....o czym świadczy tytuł MŚ wywalczony przez Mali w roku 2014 (według Football Menagera 2010 Icon_biggrin)

Grupa H
Hiszpania
Szwajcaria
Honduras
Chile

Kraje hiszpańskojęzyczne w akcji. Nie ma wątpliwości, że pierwszy zespół z tej grupy jest raczej nie do przebicia. Trzymam kciuki za Szwajcarów, którzy są w stanie ograć Chile i Honduras. W sumie nigdy nie wiadomo czego spodziewać się po tych egzotycznych zespołach. Całe lata rywalizują w swoich konfederacjach i nie mamy o nich najlepszego rozeznania.


- adr - 04.12.2009 11:30 PM

Tak na szybko moje odczucia z losowania.

Ciekawa grupa A, wyrównana i silna, więc oszustwa pod gospodarzy nie było. Icon_smile2 Jeśli RPA uda się pierwszy mecz to przejdą dalej. Ciekawe jak będą się prezentować Francuzi i czy szczęście dalej będzie przy nich. Osobiście kibicować będę Urugwajowi.
W B Argentyna z Nigerią zagra, bardzo lubię ich mecze, zawsze wielkie emocje są. Nie można lekceważyć Koreańczyków i Greków, to dobre drużyny turniejowe, mam jednak wielką nadzieję, że dłużej w RPA nie pobędą.
Grupa C słabsza, teoretycznie Anglicy powinni skopać wszystkim tyłki. Należy im się w końcu jakiś sukces reprezentacji, na potwierdzenie ich potęgi w piłce klubowej. Będę im kibicować. I Słowenii, zawsze to jakaś pociecha, jak nasi pogromcy dobrze sobie później radzą.
Grupa D ciekawa, Niemcy pewnie bez problemów wygrają, ale na drugie miejsce zasługuje każda z pozostałych drużyn. Chciałbym Serbię.
Grupa E też fajna, równa, chyba że Japończycy znowu zawiodą. Liczę jak zwykle na Kamerun, Holandia raczej bez problemu awansuje, niestety zabraknie wtedy miejsca dla Danii. Chyba, że dynamit jednak odpali...
Grupa F z moją od zawsze ulubioną drużyną nie-polską - Włochy powinny sobie dać radę, bo grupa wydaje się być słaba, a przecież to obrońcy tytułu. Paragwaj też wyjdzie, bo rywale wyraźnie słabsi. A może Mucha coś wybroni?
Grupa G nazywana najlepszą, grupą śmierci. Tylko że ta Korea trochę "psuje" obraz, ale fajnie będzie, jak urwą punkty gigantom. Brazylia oczywiście gra dalej. Mam nadzieję, że C.Ronaldo vel Beksa rzewnie zapłacze po klęsce z WKS. Icon_razz
I ostatnia grupa H. Poza genialnymi Hiszpanami posucha. To dobrze, Hiszpanie się nie zmęczą. Poza nimi przejdzie Szwajcaria lub Chile, ale kompletnie nie wiem na kogo z tej pary postawić.

Jeśli się nigdzie nie rypnąłem, to z wstępnej symulacji wyszło mi, że w finale Hiszpania po brazylijsku rozprawi się ze zbyt zachowawczą Brazylią, a w meczu o 3 miejsce solidna turniejowa niemiecka machina dobije Anglików rozczarowanych porażką z Brazylią karnymi w półfinale. Moje ukochane Włochy trafią już w ćwierćfinale na Hiszpanię no i będą musiały wracać do domu.

A i tak najbardziej podobała mi się Charlize. Icon_mrgreen


- stavanger - 04.12.2009 11:51 PM

adr napisał(a):Grupa G nazywana najlepszą, grupą śmierci. Tylko że ta Korea trochę "psuje" obraz, ale fajnie będzie, jak urwą punkty gigantom. Brazylia oczywiście gra dalej. Mam nadzieję, że C.Ronaldo vel Beksa rzewnie zapłacze po klęsce z WKS. Icon_razz
Jak układałem sobie dzisiaj przed losowaniem "grupę śmierci" to wyszło mi:
Brazylia, USA, WKS, Portugalia - nie wiele się pomyliłem Icon_wink2

PS: szkoda, że nie gramy w takiej grupie C, zamiast Słowenii :roll: