Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



RE: Przy muzyce o sporcie - santosz - 25.07.2022 08:00 PM

Przyznam, że większość tego typu międzynarodowych imprez oglądam od lat już tylko w Czeskiej telewizji. Tam nie ma żadnych studiów, paplaniny prowadzących, egzaltująych się głębią swych własnych analiz. Jest transmisja i komentarz do tego co dzieje się na boisku, bieżni czy tam innym parkiecie.


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 25.07.2022 08:22 PM

santosz napisał(a):Tam nie ma żadnych studiów, paplaniny prowadzących, egzaltująych się głębią swych własnych analiz. Jest transmisja i komentarz do tego co dzieje się na boisku, bieżni czy tam innym parkiecie.
Ja za to kocham Internet, że w dobie usług streamingowych mogę załączyć sobie każdą dyscyplinę w każdym dostępnym języku lub nawet bez komentarza. Praktycznie nic nie oglądam z polskim komentarzem, bo w 99% przypadków angielski jest lepszy.

I właśnie przeszło mi przez myśl - czy ten bieg nie był pokazywany na sport.tvp.pl? Bo jeśli tak, to pan wydawca będzie częściowo usprawiedliwiony.


RE: Przy muzyce o sporcie - santosz - 25.07.2022 10:45 PM

(25.07.2022 08:22 PM)EVENo napisał(a):  I właśnie przeszło mi przez myśl - czy ten bieg nie był pokazywany na sport.tvp.pl? Bo jeśli tak, to pan wydawca będzie częściowo usprawiedliwiony.
nie wiem, ale podejrzewam, że był odpowiedzialny przede wszystkim za transmisję w głównym kanale TV, tak że usprawiedliwienie raczej nie przejdzie


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 26.07.2022 10:28 AM

Usprawiedliwiać go (trochę) może chyba tylko późna pora... Ale ja oczywiście tego nie zamierzam robić. Ja nie zarywałem nocy, ale ci, którzy to robili mogli się wkurzyć... Cóż, każdemu zdarzają się wpadki, jak pisał EVENo, nie oni pierwsi i nie ostatni zawalili, ale w sumie dobrze, że nie przydarzyło się to innej stacji Icon_wink
Natomiast ważne jest jak ta stacja później zareaguje. A tam oczywiście "buta, buta, buta" (trawerstując tekst "OK Boomer"), czy oni w ogóle tam w tych mediach "narodowych" za cokolwiek kiedykolwiek przeprosili? No właśnie... niech kibice wiedzą, jak ich się tam traktuje.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 30.07.2022 05:58 PM

Polacy wicemistrzami świata podczas FIFAE NATIONS CUP 2022! Icon_biggrin
Brawo! Icon_smile


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 30.07.2022 09:38 PM

Oglądałem to na żywo i mimo wszystko to nie są te same emocje jak podczas oglądania prawdziwego meczu.
Po pierwsze nawet dla Polski nie opłaca się grać Lewandowskim, po drugie Ruud Gullit odbiera piłkę samemu sobie, Icon_twisted a po trzecie tylko dwoma graczami na raz steruje się podczas gry, a reszta chodzi na bocie.
Jednak sukces Polaków był niesamowity, bo po raz pierwszy Polska była na tym turnieju, a w rankingu przed turniejem znajdowała się na 21. miejscu, zaś Brazylia na drugim, więc po tej porażce na pewno nie czuje się niedosytu!
A swoją drogą nawet na konsoli Brazylijczycy mogą być najlepsi, chociaż taki Singapur, który był liderem rankingu nie wyszedł nawet z grupy! Wniosek jest prosty, kraje które nie czują ducha futbolu nie mogą nawet na takim turnieju zajść daleko. Icon_lol

A tymczasem na pierwszym Tour de France kobiet, Katarzyna Niewiadoma jest przed ostatnim etapem o krok od zdobycia trzeciego miejsca w generalce (za dwiema Holenderkami). Icon_cool


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 31.07.2022 12:13 PM

Sundrajta napisał(a):Po pierwsze nawet dla Polski nie opłaca się grać Lewandowskim
Trochę mnie to zakłuło. Swoją drogą ciekawe, dlaczego tak. W pewnym sensie rozumiem, że Messi i że Christiano, ale jednak to, że na zmiany wchodził V. Junior Icon_rolleyes Tylko że tu chodzi o to, co jest na karcie. Lewy już nie ma takiej prędkości (nie ma też takiego dryblingu jak Messi ani przyspieszenia czy wolnych jak C. Ronaldo), więc oni wyciskają po prostu maxa, z tego, co tam dostają od gry. Trochę to chore, ale cóż... to tylko gra Icon_wink (chociaż brak tego Lewego, nawet na zmienniku jednak trochę "boli").
Sundrajta napisał(a):Ruud Gullit odbiera piłkę samemu sobie
To już w ogóle aberracja, no ale wynika to z tego, o czym pisałem wyżej. Z tym że moim zdaniem na takiej imprezie jak MŚ powinni jednak zrezygnować z tych zawodników z kart specjalnych. Chociaż pewnie po to był dostępny pełny wachlarz, żeby podnieść atrakcyjność, niemniej jednak taki Pele wzbudzał jedynie mój uśmieszek, nie wyglądało to za poważnie jednak Icon_wink
Sundrajta napisał(a):Jednak sukces Polaków był niesamowity
No właśnie, te wszystkie zarzuty (dodałbym jeszcze irytujący jak dla mnie komentarz, który miejcami wyączałem) nie miały specjalnie znaczenia, gdy śledziło się grę naszych reprezentantów i ich kolejne awanse! Icon_smile A to, co powiedział w wywiadzie Szwed, że nie wiedział, że w Fifie można tak strzelić gola, rozwaliło mnie na maxa Icon_biggrin
Jeszcze raz brawo, świetne widowisko Panowie stworzyliście! Icon_smile


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 31.07.2022 12:17 PM

A tak w ogóle to o co tu chodzi?


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 31.07.2022 01:20 PM

kajman napisał(a):A tak w ogóle to o co tu chodzi?
O to, że kilku kolesi siada na kanapie, grają na konsoli, a telewizja transmituje to na żywo xD


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 31.07.2022 01:22 PM

Grają przeciwko sobie? I kto ustala, kim są ci kolesie.


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 31.07.2022 01:26 PM

kajman napisał(a):Grają przeciwko sobie? I kto ustala, kim są ci kolesie.
To ten element sportu w tej zabawie. Ustala to rywalizacja.


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 31.07.2022 01:32 PM

Są jakieś eliminacje krajowe? I czy w ogóle kraje reprezentują osoby z tych krajów?


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 31.07.2022 01:36 PM

kajman napisał(a):Są jakieś eliminacje krajowe?
Pewnie tak, przynajmniej inne rozwiązanie wydaje mi się bez sensu.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 31.07.2022 01:53 PM

EVENo napisał(a):kilku kolesi siada na kanapie
Bardziej wielka arena, wielkie show, Peter Smeichel jako gość specjalny i nawet hymny państw przed finałem. Ale można żyć sobie w takim wyobrażeniu Icon_smile
E-sport to - chcemy czy nie - obecnie najszybciej rozwijająca się gałąź szeroko pojętego sportu. Są ligi, są kluby (o czym właściwie przekonałem się wczoraj), tak że jest to wszystko bardzo sprofesjonalizowane. Witamy w 2022 roku! Icon_smile
kajman napisał(a):I czy w ogóle kraje reprezentują osoby z tych krajów
Oczywiście. Przecież napisałem, że reprezentanci. Są biało-czerwone stroje i "orzełki", wszystko lege artis Icon_wink


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 31.07.2022 02:43 PM

neo01 napisał(a):Bardziej wielka arena, wielkie show, Peter Smeichel jako gość specjalny i nawet hymny państw przed finałem
A jakiś sport oprócz tego? Bo finał Ligi Mistrzów można rozegrać na każdym osiedlowym boisku, bo boisko to boisko. A stadion, koncert Andrei Bocelliego i Pele całujący piłkę przed pierwszym gwizdkiem to otoczka nie mająca nic wspólnego z meczem.

A w e-sporcie mecz polega na wciskaniu przycisków i żadne śpiewanie hymnów tego nie zmieni.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 31.07.2022 03:16 PM

Tak, polega na tym. Ale to też, jak zresztą sam zauważyłeś, rywalizacja. I o to tutaj chodzi. W szachach też "tylko przestawiasz bierki" Icon_wink a chyba nikt już nie kwestionuje faktu, że jest to jak najbardziej pełnoprawny sport. Podobnie jak brydż chociażby (poker to jednak bardziej rozywkowe show).
OK, ja sam tego też nie do końca czuję, ale uwierz mi, że woczraj, kiedy właściwie po raz pierwszy coś takiego śledziłem, emocje były lepsze niż w niejednym meczu kopanej Icon_smile
A pisząc o otoczce chciałem podkreślić fakt, jak bardzo to się sprofesjonalizowało, z kanap do wielkich aren itd... Icon_smile


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 04.08.2022 09:03 PM

W przerwie meczu Rakowa (na aplikacji TVP Sport zamiast reklam puszczane są skróty różnych wydarzeń) zobaczyłem fragment.
Ostatni raz w FIFE grałem w 2007 roku (wygrałem Ligę Mistrzów Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski).
Ktoś wyjaśni, dlaczego w 2022 roku ludzie grają Guulitem, Ginolą czy grubym Ronaldo?


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 04.08.2022 09:17 PM

Bo mają 40 lat?


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 04.08.2022 10:18 PM

Nie wiem jak w FIFIE, bo zawsze grałem w PESa, ale w PESie były legendarne składy i zazwyczaj były lepsze, niż te "aktualne". Z resztą w grach NBA jest tak samo, najlepsze jest Chicago Bulls 1998.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 05.08.2022 07:22 AM

To jest FIFA Ultimate, gdzie pojawili się właśnie niektórzy legendarni zawodnicy. Taka zabawa wspominkowa. Tylko nie do końca rozumiem, jak pisałem, dlaczego jest to dopuszczone w tak prestiżowych rozgrywkach, bo moim zdaniem właśnie nieco obniża ich prestiż, ale może większość uważa inaczej.

Przy okazji gratulacje, bear Icon_smile Chociaż w 4. rundzie pewnie będzie ciężko... (o tych drugich patałachach nawet nie ma co pisać Icon_rolleyes).