Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 03.07.2022 03:31 PM

Miszon napisał(a):w dodatku w Danii sporo ludzi jeździ na rowerach, więc myślę że korki by nie przeszkadzały
Tak, tak, ja tego nie porównuję, po prostu chciałem zaznaczyć, że nawet znienawidzony przez szarych roboli etap potrafi nagle stać się dla nich atrakcją, jeśli tylko rozgrywa się go w niedzielę Icon_razz2 A tam okoliczności sprzyjały - wolny dzień i ładna pogoda, więc po prostu było masywniej, niż jakby trafiło na deszczowy wtorek Icon_razz2


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 03.07.2022 03:45 PM

Nie bez przyczyny te "gościnne" etapy były w weekend Icon_smile2 .

Edit:
Mówi się od kilku lat o starcie w Nowym Jorku lub Szanghaju. To jednak przesada...


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 03.07.2022 07:20 PM

Zdecydowanie, jeszcze dopuszczalny byłby Nowy Sącz. Icon_cool
I tak sobie pomyślałem, że może kiedyś TdF wystartuje w Polsce, w końcu nawet nazwą nasz największy wyścig nawiązuje do francuskiego pierwowzoru.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 03.07.2022 09:39 PM

Lang z 10 lat temu wspominał, że czynią starania, by Giro startowało w Polsce, ale że do tego daleka droga i nie jesteśmy na to gotowi.
Minęło trochę lat i nie wydaje mi się, abyśmy byli bliżej.
TdF tym bardziej, wiadomo że Lang ma lepsze kontakty we Włoszech niż we Francji. I pewnie Francuzom trzeba dużo więcej zapłacić.


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 16.07.2022 03:04 PM

A więc to się stanie, wszystko wskazuje na to, że Polak za naszego życia naprawdę zagra w Barcelonie...

Pomyślałem że sprawdzę kilka nazwisk, do jakich klubów przechodzili dawniej nasi napastnicy w wieku Roberta, ale jak to zwykle bywa - usiadłem i przepadłem na godzinę...

Transfery polskich napastników będących w wieku chrystusowym:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium - FC Barcelona)

Kazimierz Deyna (Manchester City - San Diego Soccers)
Andrzej Szarmach (AJ Auxerre - EN Avant Guingamp)
Włodzimierz Smolarek (Feyenoord Rotterdam - FC Utrecht)
Andrzej Juskowiak (New York MetroStars - Erzgebirge Aue)
Maciej Żurawski (Omonia Nikozja - Wisła Kraków)
Tomasz Frankowski (Tenerife - Chicago Fire)
Jerzy Podbrożny (Chicago Fire - Zagłębie Lubin)
Jan Furtok (Eintracht Frankfurt - GKS Katowice)
Dawid Janczyk (LZS Piotrówka - Korona Wilkowice)
Grzegorz Rasiak (Lechia Gdańsk - Warta Poznań)
Marian Janoszka (GKS Katowice - Ruch Radzionków)
Marek Koniarek (Widzew Łódż - Vorwärts Steyr)
Sławomir Majak (Anorthosis Famagusta - Piotrcovia Piotrków Trybunalski)
Mirosław Okoński (AEK Ateny - APS Korinthos)
Kazimierz Kmiecik (AE Larisa - Stuttgarter Kickers)
Stanisław Terlecki (ŁKS Łódź - Legia Warszawa)
Dariusz Dziekanowski (1. FC Köln - Polonia Warszawa)
Jan Urban (Real Valladolid - CD Toledo)
Zenon Burzawa (Lyon Duchère AS - Stilon Gorzów)
Bogusław Cygan (Szombierki Bytom - Polonia Łaziska Górne)
Grzegorz Piechna (AE Doksa Kranulas - Ceramika Opoczno)
Ireneusz Jeleń (Górnik Zabrze - Piast Cieszyn)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin - Lech Poznań)
Marcin Żewłakow (APOEL Nikozja - GKS Bełchatów)
Paweł Kryszałowicz (SV Wilhelmshaven - Gryf Słupsk)
Mirosław Trzeciak (CA Osasuna - Polideportivo Ejido)
Henryk Bałuszyński (Koszarawa Żywiec - Gwarek Ornontowice)
Robert Warzycha (Kispest-Honvéd Budapest - Columbus Crew)

Lato, Boniek, Ebi Smolarek, Citko, Kowalczyk, Matusiak - już od dawna po drugiej stronie rzeki


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 16.07.2022 03:47 PM

No tak, ale dawniej mało kto powyżej 32 lat zmieniał kluby na lepsze.
A teraz Zlatan Ibrahimovic, który ma chyba ze 40 lat i miał kończyć karierę z 6 lat temu, cały czas jest pożądanym przez kluby napastnikiem.


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 16.07.2022 04:44 PM

Miszon napisał(a):No tak, ale dawniej mało kto powyżej 32 lat zmieniał kluby na lepsze.
jasne, właśnie to chciałem pokazać - jak bardzo zmienił się przez te lata sport, i jakim fenomenem jest Robert.
Z tego grona tylko Janoszka wykonał wtedy krok naprzód, choć wtedy o tym nie wiedział, że z Radzionkowem zrobi awans do ekstraklasy i strzeli tam jeszcze sporo goli.
Miszon napisał(a):Zlatan Ibrahimovic, który ma chyba ze 40 lat i miał kończyć karierę z 6 lat temu, cały czas jest pożądanym przez kluby napastnikiem.
z drugiej strony, o młodszego o 3 lata Cristiano nikt specjalnie się nie zabija, przynajmniej na to wygląda.


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 16.07.2022 05:41 PM

bear napisał(a):Dawid Janczyk (LZS Piotrówka - Korona Wilkowice)
(...)
Stanisław Terlecki (ŁKS Łódź - Legia Warszawa)
(...)
Bogusław Cygan (Szombierki Bytom - Polonia Łaziska Górne)
(...)
Henryk Bałuszyński (Koszarawa Żywiec - Gwarek Ornontowice)
To są ciekawe przejścia. Icon_lol
I faktycznie, wyraźnie przedłużył się wiek kariery piłkarskich gwiazd.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 16.07.2022 06:10 PM

bear napisał(a):Z tego grona tylko Janoszka wykonał wtedy krok naprzód,
I Piechna Icon_biggrin3 .
Nie wiem też, jak wtedy stały akcje Stuttgarter Kickers. Bo może i Kmiecik.


RE: Przy muzyce o sporcie - bear - 16.07.2022 06:17 PM

Miszon napisał(a):I Piechna
był już wtedy 3 lata po swoim szczycie w Koronie.
Po tej Ceramice był Woy Bukowiec Opoczyński, Lechia Tomaszów Mazowiecki, znowu Ceramika i na koniec LKS Radzice, więc chyba jednak trudno mówić o kroku naprzód Icon_wink


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 16.07.2022 06:25 PM

Ok, ale Ceramika chyba wyżej stała niż Kranulas Icon_wink


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 16.07.2022 09:01 PM

Uff, jak dobrze, że ta saga wreszcie znalazła swój szczęśliwy finał Icon_smile
Miał być Real, jest Barcelona - i mnie to bardzo cieszy - wreszcie Robert będzie tam, gdzie zasługuje i - jestem pewien - gdzie właściwie go docenią Icon_smile
To będzie świetna piłkarska "przygoda", już nie mogę się doczekać Icon_smile


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 16.07.2022 09:17 PM

neo01 napisał(a):Miał być Real, jest Barcelona - i mnie to bardzo cieszy - wreszcie Robert będzie tam, gdzie zasługuje
Też mnie cieszy, że Robert będzie tam, gdzie zasługuje, czyli tylko w Barcie, a nie w Realu xD


RE: Przy muzyce o sporcie - kolej_grzesiek - 16.07.2022 10:43 PM

Barcelona to jeden z moich ulubionych europejskich klubów i cieszę się, że Robert właśnie tam trafił. Mała ciekawostka - na Słowacji jedna z dzielnic Koszyc nosi nazwę... Barca.
Jedno dobre wynika z tego transferu. Przynajmniej skończy się w Polsce Bayernomania.


RE: Przy muzyce o sporcie - piotreklp3 - 16.07.2022 11:41 PM

Pod względem medialnym to z pewnością jest dla Lewego krok w przód (tak naprawdę na świecie liczy się liga angielska i hiszpańska), ale patrząc stricte sportowo to w ostatnich latach Barca to zdecydowanie półka niżej niż Bayern.


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 17.07.2022 01:02 AM

Zawsze jest szansa, że Robert tę półkę przeniesie. Icon_lol
A tak poważnie obawiam się trochę, że może nie dopasować się do stylu Barcelony i przepaść w tym klubie, jak drzewiej bywało z kilkoma piłkarzami światowej sławy! Ja najbardziej pamiętam przypadek Zlatana. Icon_rolleyes


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 17.07.2022 09:27 AM

piotreklp3 napisał(a):Pod względem medialnym to z pewnością jest dla Lewego krok w przód (tak naprawdę na świecie liczy się liga angielska i hiszpańska), ale patrząc stricte sportowo to w ostatnich latach Barca to zdecydowanie półka niżej niż Bayern.
OK, tylko nie wiem czy zauważyłeś, ale Barca właśnie się odbudowuje i to w raczej dość imponujący sposób...

Ale, ale... nie tylko kopaną człowiek żyje. Mamy przecież MŚ w lekkiej, a tam już 3 medale, w tym, jak się dowiedziałem, mojej, można rzec, krajanki, czyli Kasi Zdziebło - srebro w chodzie na 20 km, wychowanki Stali Melec. Brawo! Icon_smile


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 17.07.2022 02:30 PM

Sorry, że post pod postem, ale ws. Lewego muszę jeszcze to wrzucić Icon_biggrin https://twitter.com/i/status/1548342109773578240


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 17.07.2022 08:31 PM

W sumie to dlaczego te MŚ w lekkiej atletyce są w połowie lipca, a nie jak zwykle w połowie sierpnia?

Nasi młociarze zrobili swoje, czyli złoto i srebro, w dodatku warto zwrócić uwagę na wysoki poziom konkursu.
Z kolei srebro chodziarki to spora niespodzianka!

Wielka szkoda, że Anita Włodarczyk nie wystąpi, bardzo nietypowe okoliczności kontuzji. Ale liczmy na Malwinę Kopron.


RE: Przy muzyce o sporcie - Yacy - 17.07.2022 09:07 PM

Malwina? Chyba w skoku wzwyż, bo na pewno nie będzie rzucać w finale.