Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 28.11.2021 12:08 PM

Przede wszystkim trochę słabo by było, jakby aktualni mistrzowie Europy nie zagrali na MŚ - tak generalnie dla imprezy, nie poszczególnych gustów Icon_rolleyes


RE: Przy muzyce o sporcie - inżynierek - 28.11.2021 12:15 PM

W sumie racja. Ale w sumie poniekąd Włosi sami sobie utrudnili drogę i w zasadzie dla mnie ich dwójka zamiast jedynki w tabeli grupy jest sporą sensacją.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 28.11.2021 12:31 PM

To byłoby ciekawe gdyby drużyna która nie przegrała żadnego meczu w eliminacjach nie pojechała na turniej finałowy


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 28.11.2021 12:33 PM

inżynierek napisał(a):Włosi to moja ulubiona drużyna.
Włochów lubię. Pewnie byliby w pierwszej setce moich ulubieńców. Portugalczycy jednak wyżej, pewnie w top 50.


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 28.11.2021 01:19 PM

neo01 napisał(a):Przede wszystkim trochę słabo by było, jakby aktualni mistrzowie Europy nie zagrali na MŚ - tak generalnie dla imprezy, nie poszczególnych gustów
i tu się różnimy, impreza dla mnie to przede wszystkim niespodzianki i kibicowanie jak najdłużej niedocenianym ekipom, przysłowiowym czarnym koniom

Swoją drogą niedawno zorientowałem się, że od jakiegoś czasu (właśnie, od kiedy?) nawet obrońca tytułu nie ma pewnego miejsca w turnieju.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 28.11.2021 01:23 PM

A kto Ci broni kibicować tym niedocenianym ekipom (swoją drogą nie znam przysłowia z czarnym koniem)?
Niech sobie czarne konie wygrywają na turniejach, na pewno nie mam nic przeciwko, ale gdy brakuje jednej z silniejszych drużyn, to ranga turnieju automatycznie nieco spada.
Tak czy siak niedługo to się skończy, bo na mundial w 2026 r. pojedzie już w sumie 48 drużyn.


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 28.11.2021 01:43 PM

sjp PWN napisał(a):przysłowiowy
1. «dotyczący przysłowia»
2. «powszechnie znany»

Więc wszystko ok z Tobą jest. Spoko


RE: Przy muzyce o sporcie - inżynierek - 28.11.2021 02:29 PM

kajman napisał(a):Włochów lubię. Pewnie byliby w pierwszej setce moich ulubieńców. Portugalczycy jednak wyżej, pewnie w top 50.
Ale państw na świecie nie mamy aż tak dużo Icon_wink


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 28.11.2021 02:48 PM

W samej Afryce wystartowały 54 kraje, a pewnie połowa byłaby u mnie wysoko.


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 28.11.2021 03:01 PM

thestranglers napisał(a):Sundrajta, zdradź sposób jak z 50% robisz 99%
Pierwszy mecz gralibyśmy u siebie, bo zdaje się rozstawieni byśmy byli na szóstym miejscu (gdybyśmy nie przerżnęli meczu z Węgrami), a więc z ogromną pewnością czuję że trafilibyśmy do tercji, w której każdy z pozostałych pięciu zespołów rozstawionych byłby od nas wyżej, zatem to zwycięzca z ich pary byłby gospodarzem meczu finałowego (a to sorry, ta pewność jest stuprocentowa). Icon_rolleyes
Chyba że coś poknociłem i to nie z tej pary, w której gra wyżej rozstawiony zespół jest typowany na gospodarza decydującego meczu, a też losowo, bo jakoś mi wyszło (dziwnym trafem?), że Rosja jest wyżej od Szwecji, Walia od Szkocji, a Włochy od Portugalii. Icon_arrow
Teraz poszukałem i faktycznie chyba to też było zależne od ślepego Losu, ale dalej potwierdzam, że dziwny jest ten traf, bo właśnie Włochy i Walia mają szanse być gospodarzami w drugich meczach, choć Rosja już niekoniecznie stoi wyżej od Szwecji? Zatem i tutaj mieliśmy szczęście... Icon_twisted


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 28.11.2021 03:13 PM

Czytać, że nie oglądałeś losowania. Icon_smile
Zgodnie z zapowiedzią kulano tych sześciu zwycięzców.
Poza tym to Włosi Portugalię na wyjeździe będą musieli pokonać.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 28.11.2021 03:29 PM

(28.11.2021 01:43 PM)thestranglers napisał(a):  
sjp PWN napisał(a):przysłowiowy
1. «dotyczący przysłowia»
2. «powszechnie znany»
OK, ale czy "czarny koń" naprawdę tu pasuje? Słowo "przysłowiowy" jest ostatnimi czasy tak nadużywane, że wywołuje u mnie (i z tego co słyszałem także u językowych specjalistów) alergię. Naprawdę, nie ma potrzeby ciągłego podkreślania przez to, że "tak się mówi", czasem też warto zmienić je na "symboliczny" (oczywiście w innym użyciu).
Tak że nothing personal, staram się po prostu zwracać uwagę na tę plagę.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 21.12.2021 11:33 PM

Niezłe jaja: sztangista Tomasz Zieliński zostal właśnie brązowym medalistą olimpijskim na IO w Londynie w roku 2012.
Dla niewtajemniczonych: zajął wtedy miejsce... 9 (sic!), ale zawodnicy z miejsc 1-4 oraz 6-7 stopniowo odpadali z powodu dopingu i ostatecznie, chociaż przez pewien czas rozważano aby w ogóle nie dawać tych medali, zadecydowano jednak je przyznać pierwszym trzem zawodnikom, u których nie wykryto dopingu.
Wg mnie lepiej byłoby nie przyznawać. Przypominam, że Zieliński wraz z bratem Adrianem (złoto w Londynie) był bohaterem głośnej afery dopingowej na starcie kolejnych igrzysk, w Rio de Janeiro (obaj brali nandrolon). Jakoś mocno wątpię, aby w Londynie był superczysty (w Rio to była jego druga wpadka, która zakończyła jego karierę).

Przypominają się słowa jakiejś azjatyckiej sztangistki, która zajmując w Rio 6 miejsce powiedziała, że jest zadowolona, bo to dobra pozycja dająca spore szanse na medal w przyszłości.

Podnoszenie ciężarów stało się w ostatnich kilkunastu latach parodią sportu olimpijskiego, po aferach z tuszowaniem dopingu przez władze dyscypliny obecnosc jej na IO wisi na włosku i mam nadzieję, że faktycznie zostanie wyrzucone na pewien czas, co da do myślenia działaczom, trenerom i zawodnikom.


RE: Przy muzyce o sporcie - ku3a - 22.12.2021 09:13 PM

Miszon napisał(a):Dla niewtajemniczonych: zajął wtedy miejsce... 9 (sic!)
Icon_eek
Miszon napisał(a):zajmując w Rio 6 miejsce powiedziała, że jest zadowolona, bo to dobra pozycja dająca spore szanse na medal w przyszłości.
myślała, że szansa będzie na kolejnych zawodach, a tu się okazuje, że i tamtych nie można skreślać Icon_razz.

swoją drogą - ile lat po zawodach można ingerować w wyniki? jest jakiś limit? bo to jakaś parodia jest.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 22.12.2021 09:56 PM

(22.12.2021 09:13 PM)ku3a napisał(a):  
Miszon napisał(a):zajmując w Rio 6 miejsce powiedziała, że jest zadowolona, bo to dobra pozycja dająca spore szanse na medal w przyszłości.
myślała, że szansa będzie na kolejnych zawodach, a tu się okazuje, że i tamtych nie można skreślać Icon_razz.
niee, chodzi o to, że właśnie ona miała na myśli, że jest spora szansa że zdobędzie medal na TYCH zawodach, gdzie początkowo (hehe) była szósta!


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 22.12.2021 10:00 PM

(22.12.2021 09:13 PM)ku3a napisał(a):  swoją drogą - ile lat po zawodach można ingerować w wyniki? jest jakiś limit? bo to jakaś parodia jest.
próbki są przetrzymywane przez 10 lat i przez ten okres mogą być ponownie badane, jak tylko pojawią się nowe metody wykrywania nieznanych wcześniej (w sensie: niewykrywalnych) środków.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 22.12.2021 10:05 PM

No niezły zonk!
Słyszałem w ogóle, że na igrzyskach w Los Angeles ma nie być podnoszenia ciężarów, boksu i chyba jeszcze jednej dyscypliny, jeśli nie oczyszczą się z dopingu.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 22.12.2021 10:07 PM

Tak podnoszenie jest na skraju wypadnięcia. Jestem za, zrobiłoby to dobrze dyscyplinie.
W boksie nie chodzi o doping, tylko o przekręty w sędziowaniu.


RE: Przy muzyce o sporcie - ku3a - 23.12.2021 05:12 PM

a to nie jest problem każdej dyscypliny, gdzie wynik jest uznaniowy? (oczywiście nie wliczamy nokautu, gdzie wynik, raczej, nie podlega dyskusji)
a propos - w skokach (wreszcie! czemu tak późno?!) chyba wprowadzą VAR, czyli że sędziowie przed punktowaniem skoku będą mogli spojrzeć na powtórkę na ekranie.
Miszon napisał(a):niee, chodzi o to, że właśnie ona miała na myśli, że jest spora szansa że zdobędzie medal na TYCH zawodach, gdzie początkowo (hehe) była szósta!
acha, no to w ogóle jakaś komedia, skoro to jest nawet dla wszystkich uczestników oczywiste, że wyniki za koniec zawodów są tylko prototypowymi i można się przesunąć nawet o kilka pozycji do przodu.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 23.12.2021 10:16 PM

(23.12.2021 05:12 PM)ku3a napisał(a):  a to nie jest problem każdej dyscypliny, gdzie wynik jest uznaniowy? (oczywiście nie wliczamy nokautu, gdzie wynik, raczej, nie podlega dyskusji)
Tak, ale tam jakaś gruba afera była, zamieszane były władze dyscypliny. Chodziło o kręcenie wyników i wyciąganie z tego kasy na bukmacherce.
(23.12.2021 05:12 PM)ku3a napisał(a):  a propos - w skokach (wreszcie! czemu tak późno?!) chyba wprowadzą VAR, czyli że sędziowie przed punktowaniem skoku będą mogli spojrzeć na powtórkę na ekranie.
To jeszcze tego nie było?!?! Myślałem, że od kilku lat już jest!