Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



RE: Przy muzyce o sporcie - ku3a - 03.05.2021 09:42 PM

ja napiszę jeszcze raz, tym razem tutaj - wielkie gratulacje!!
wyobrażam sobie na ile radość była spotęgowana przez taki a nie inny przebieg meczu.
taki sukces na 100-lecie to niemal jak wspaniała baśń!
cieszę się Twoją radością! Icon_biggrin3


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 03.05.2021 09:49 PM

Przyjmij i ode mnie gratulacje, Marcinie (choć tak naprawdę, jak gratulowałem Rakowowi, myślałem o Tobie Icon_wink)! Icon_smile
Piękna historia, niesamowite wydarzenie! Powtarzam w takich momentach zazwyczaj, że nie ma przypadków! Brawo! Icon_smile


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 03.05.2021 10:06 PM

To ja też dołączę się do gratulacji dla Rakowa i dla beara (ich najwierniejszego kibica?). Ja w tym przypadku najbardziej doceniam wieloletnią pracę Marka Papszuna, bowiem w polskiej piłce to rzadkość. Icon_eek

A tak jeszcze z innej beczki ...
Baranek Shaun potwierdza, że w żadnym przypadku na ten finał nie zasłużył! Icon_twisted


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 16.05.2021 02:58 PM

Iga świątek właśnie dosłownie zmasakrowała Karolinę Pliskovą 6:0 w pierwszym secie finału prestiżowego turnieju w Rzymie! Icon_biggrin
Będziemy mieli masę radości na lata! Icon_biggrin


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 16.05.2021 03:04 PM

Top10 pewnie


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 16.05.2021 03:06 PM

Za chwilę top 10 na pewno, a potem... Icon_biggrin

Tymczasem Czeszka nie ugrała nawet gema!!!
Brawo, brawo, Iga!!! Icon_biggrin


RE: Przy muzyce o sporcie - jogosz - 16.05.2021 05:40 PM

Cudowne informacje wprost z Rzymu!

Oglądałem i oczy przecierałem ze zdumienia Icon_biggrin


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 16.05.2021 05:46 PM

Takiego finału to chyba jeszcze to miasto nie widziało, przynajmniej w ostatnich dziesięcioleciach Icon_biggrin


RE: Przy muzyce o sporcie - ku3a - 16.05.2021 08:31 PM

co za masakra w tym finale! Icon_biggrin3
brawo!!


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 16.05.2021 09:41 PM

Ale trzeba powiedzieć, że w czwartej rundzie Iga z inną Czeszką się bardzo męczyła i jej odpadnięcie wisiało na włosku.
Natomiast to co się działo od wczoraj, gdzie w jeden dzień wygrała w dwóch setach zarówno ćwierćfinał, jak i półfinał, no i oczywiście dziś to już była Iga na kosmicznym poziomie, zupełnie inna zawodniczka - nie do zatrzymania!


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 19.05.2021 02:31 PM

O Giro może innym razem, na razie napiszę tylko że nasi mają tam role marginalne, od wielu lat nie było tak nieinteresującego dla kibica w kapciach Giro (w dodatku ten zawodnik, od którego można było oczekiwać jakiegoś udziału w ucieczce i emocji z tym związanych, czyli Tomasz Marczyński, już się wycofał) i że pierwszy tydzień upłynął pod znakiem rozpoznania sił oraz upadku Mikela Landy, który wyglądał na będącego w świetnej formie, ale musiał się w związku z tym wycofać.

Natomiast dla statystyków wydarzyła się rzecz ciekawa: Rafał Majka wypadł z pierwszej setki rankingu (obecnie 116), nie wiem czy nie pierwszy raz od 2014 roku. Życie nie znosi próżni i w tym samym tygodniu w którym wypadł, czyli 30 marca, pojawił się w niej Stanisław Aniołkowski (obecnie na miejscu 84).

W setce rzecz jasna jest także Michał Kwiatkowski, obecnie na miejscu 45.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 22.05.2021 05:33 PM

Rekord Mullera pobity!!! Icon_biggrin
Lewy zdobywając 41. gola w meczu z Augsburgiem został samodzielnym rekordzistą w liczbie strzelonych goli w jednym sezonie 1. Bundesligi.
Co ciekawe, gol został zdobyty w ostatniej minucie meczu! Icon_biggrin
Brawo!!! Icon_biggrin


RE: Przy muzyce o sporcie - ku3a - 23.05.2021 08:04 PM

gdyby zdobył tę bramkę kiedykolwiek w tym meczu, a przecież okazji miał kilka, to radość by była wielka. a w takich? w ostatniej minucie?? to są momenty, kiedy się wydaje, że emocje przekraczają jakieś dostępne limity Icon_smile2.


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 09.06.2021 11:30 AM

Jak tak teraz myślę, to w sumie dobrze, że przeciętny Polak interesuje się tylko nożną. O wczorajszym remisie z Islandią wszyscy gadali i pewnie będą gadać do dzisiaj. A w tym samym czasie Iga będzie grała ćwierćfinał o niedogodnej godzinie. Ale to nie problem, nawet się nie spinam, że nie obejrzę na żywo. Pojade se do roboty i odpale se VOD na telefonie, mając niemal stuprocentową pewność, że nikt mi nie zdradzi wyniku ^^


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 09.06.2021 11:37 AM

Ja też będę oglądał (tak jak i wczoraj nożną) Icon_smile


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 09.06.2021 12:36 PM

EVENo napisał(a):Jak tak teraz myślę, to w sumie dobrze, że przeciętny Polak interesuje się tylko nożną
Zatem ciekawostka statystyczna ze świata kolarskiego:

Jak wiemy, najważniejsze są w kolarstwie: 5 monumentów, 3 wielkie toury i mistrzostwa świata (raczej w tej kolejności, szczególnie że Vuelta Espana przez lata miała niższą pozycję ze względu na termin). Potem kolejne w rankingu są IO. A następnie 7 najważniejszych wyścigów tygodniowych: Paryż-Nicea, Tirreno-Adriatico, Dookoła Kraju Basków, Dookoła Katalonii, Dookoła Szwajcarii, Tour de Romandie i Criterium Dauphine.
W zeszłym tygodniu odbył się ten ostatni, zwyciężył Richie Porte (jechał też Michał Kwiatkowski, był bodajże 7 na pierwszym etapie, a potem ograniczył się do roli pomocnika), dzięki czemu zdobył swój 5 skalp z wymienionych wyżej siedmiu, zrównując się w tym z Eddym Merckxem (co ciekawe, obu nie udało się wygrać T-A oraz Baskonii).

Po nieco słabszym poprzednim sezonie, w tym roku Ineos Grenadiers zdecydowanie przoduje w peletonie: wygrali także Giro di Italia (walka była zacięta, jednakże raczej za plecami Egana Bernala, który miewał momenty słabości, ale najmniej ze wszystkich kolarzy i wygrał bardzo pewnie). No i ich skład robi wrażenie: w Dauphine Portemu pomagali przecież zwycięzca Giro sprzed roku (Gheoghan Hart), zwycięzca TdF sprzed 3 lat (Thomas) i mistrz świata (Kwiatkowski) (a odpoczywał przecież zwycięzca Giro sprzed 2 lat - Carapaz) Icon_eek . Ciekawe, jaki skład wystawią na TdF i kto będzie liderem (Porte? Thomas? Obydwaj? W Delfinacie zajęli miejsca 1 i 3, a Hart był 10. Na pewno jedzie Kwiato, ale tradycyjnie jako pomocnik).

Wracając jeszcze do Giro - po latach pomagania innym swoją życiową szansę wykorzystał Damiano Caruso: kiedy z wyścigu odpadł lider Bahrainu, Mikel Landa, Caruso dźwignął rolę lidera i zajął drugie miejsce (i to z przewagą prawie 3 minut nad trzecim Simonem Yatesem!). W wyścigu mieliśmy także elementy przypominające o niedawnej bytności w peletonie drużyny CCC: po kilka dni liderami byli Alessandro de Marchi (niestety potem upadł i musiał się wycofać) oraz Attila Valter (ostatecznie 14.). Pierwsze 2 tygodnie wyścigu były przyznam dość niemrawe, potem owszem było ciekawie, ale mniej niż w latach 2016-2019 kiedy był to zdecydowanie najciekawszy z wielkich tourów. No i różnice końcowe robią wrażenie: 10. zawodnik generalki stracił do lidera ponad 18 minut! (a czwarty 6:40). Potwierdziła się też tendencja ogólna widoczna w ostatnich latach, którą można nazwać "idzie młode": w pierwszej dziesiątce mieliśmy aż pięciu zawodników do lat 25 (i zajęli w generalce miejsca 1, 4, 5, 6 i 9).


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 09.06.2021 01:00 PM

A jeśli kogoś interesują miejsca Polaków na końcowych podiach wyżej wymienionej siódemki to są to:

P-N:
3. Kwiatkowski (2019)
T-A:
1. Kwiatkowski (2018)
2. Jaskuła (1990)
3. Majka (2020)
Katalonia:
-
Szwajcaria:
2. Wadecki (2002)
3. Jaskuła (1995)
Baskowie:
-
Romandie:
-
Delfinat:
1. Klabiński (1947) - a to jest ciekawe! Edward (Edouard) Klabiński, emigrant urodzony w Niemczech, mieszkający we Francji, ale jest liczony jako polski kolarz w statystykach! Icon_eek (po zakończeniu kariery zawodowej, w latach '50, startował także w Wyścigu Pokoju gdzie wygrał 2 etapy). Tutaj artykuł z jakiejś partyjnej gazety zielonogórskiej, gdzie jest relacja z etapu WP: https://zbc.uz.zgora.pl/dlibra/publication/46696/edition/33977/content?&ref=desc . Jak widać, bracia Klabińscy startowali nie w drużynie Polski, tylko Polonii Francuskiej. Swoją drogą, lektura innych artykułów w tej gazecie (m.in. stonka ziemnaczana Icon_razz ) jest arcyciekawa Icon_biggrin3 .


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 09.06.2021 01:08 PM

Kolarstwo to jest dopiero nudne...


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 09.06.2021 01:37 PM

Dziękuję za tę cenną uwagę... Icon_rolleyes Icon_evil

Ja ostatnio jak zaczynałem oglądać mecze polskiej reprezentacji w nożną, to kończyło się to tym, że po kilkunastu minutach przełączałem na powtórkę/skrót jakiegoś wyścigu kolarskiego (nawet jeśli nie jechali tam Polacy, albo jechał jeden czy dwóch). Była ciekawsza.


RE: Przy muzyce o sporcie - inżynierek - 09.06.2021 02:29 PM

Miałbym tak samo jak Kolega Miszon. Albo przełączyłbym na tenis, tudzież snooker Icon_lol Icon_wink