Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 25.11.2020 11:05 PM

Ja nie kojarzę go z 1978. Grał tam w ogóle?


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 25.11.2020 11:13 PM

Masz rację. Pomyliło mi się z 1986 i myślałem o Kempesie (chyba tak się nazywał).


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 25.11.2020 11:32 PM

Tak, Kempes faktycznie zawodnik jednego turnieju.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 26.11.2020 12:06 AM

kajman napisał(a):czy Ronaldo lub Messi nie są większymi?
Proponuję sprawdzić to w Argentynie. Zresztą to nie moje zdanie, tylko Tomasza Wołka, a on się zna Icon_wink


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 26.11.2020 07:55 AM

O tym, że w Argentynie to piszesz dopiero teraz.


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 26.11.2020 10:23 AM

Bo chodzi mniej więcej o to, że nigdzie na świecie nie ma takiego kultu piłkarza, jaki jest Maradony w jego ojczyźnie. Ale przecież nie chodzi tylko o Argentynę. Maradona to człowiek-instytucja, oczywiście że o Messim czy Christiano słyszymy tysiąc razy częściej, ale to dlatego, że w takim żyjemy świecie - media otaczają nas dosłownie zewsząd. Może zamiast określenia "gwiazda" lepiej pasowałoby "ikona" - i to oczywiście nie tylko ze względu na jego pozytywne przymioty.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 26.11.2020 10:45 AM

W Argentynie 3-dniowa żałoba narodowa.


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 03.12.2020 11:36 PM

Lech żegna się z pucharami doznając sromotnej porażki z przereklamowaną dla mnie Benfiką. Czyli co, nie opłaca się grać w Europie.


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 14.12.2020 04:27 PM

Po latach posuchy pojawiła się narciarka alpejska z Polski, która zdobywa punkty PŚ. Icon_cool
Nazywa się Maryna Gąsienica-Daniel i w Courchevel przedwczoraj była 21 w slalomie gigancie, choć po pierwszym przejeździe plasowała się na 12 lokacie! Ale w drugim popełniła spory błąd i spadła tak nisko. A dzisiaj startując z 37 numerem w pierwszym przejeździe była 19, za to w drugim pojechała fantastycznie, uzyskując drugi czas i pokonując wszystkie rywalki, które ostatecznie wylądowały na podium z rewelacyjną zwyciężczynią Mikaelą Schiffrin na czele. W efekcie końcowym zajęła 11 miejsce (bo zbyt wiele straciła podczas pierwszego przejazdu), aczkolwiek sądzę że miejsca w pierwszej dziesiątce, a nawet na podium są tylko kwestią czasu. Z taką formą może być spokojnie w czołówce tej konkurencji w obecnym sezonie, byle tylko emocje nie wzięły góry nad rozsądkiem. A jeszcze podczas slalomu równoległego w austriackim Lechu zajęła dziewiąte miejsce więc można dodać, że nie tylko SG może być jej specjalnością. I na razie w pucharze Świata plasuje się na dwudziestym miejscu z 63 punktami. Icon_arrow



RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 14.12.2020 07:00 PM

Już raz była w 10-ce, po raz pierwszy od 1984 to się zdarzyło.


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 14.12.2020 07:31 PM

No widzisz, to jestem aż taki stary. Icon_twisted Bowiem dobrze pamiętam siostry Tlałkówny i te transmisje telewizyjne, i odbiór tychże w jakości pożal się już nie napiszę kto (by nie wzywać nadaremno). Icon_lol


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 14.12.2020 10:46 PM

Tak, to Tlałka. Ja niestety pierwsze widzę to nazwisko. Ale ja max Calgary pamiętam. A skoki max od 1987, ale to dlatego że byłem już piśmienny i mam w zeszytach zapisane wyniki.


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 14.12.2020 10:57 PM

No ja też coś koło tego. Kibicowało się skoczkom. Pamiętam Papierza, Rutkowskiego...


RE: Przy muzyce o sporcie - Sundrajta - 15.12.2020 12:09 AM

A ja pamiętam Fijasa, Bobaka... Ale na szczęście (chyba) Fortuny już nie! Icon_twisted


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 15.12.2020 12:11 AM

(14.12.2020 10:57 PM)thestranglers napisał(a):  No ja też coś koło tego. Kibicowało się skoczkom. Pamiętam Papierza, Rutkowskiego...
Rutkowski to już w tym wieku raczej. Era Papierza to jeszcze Moskal, Kowal i Klimowski.


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 15.12.2020 12:16 AM

A, to Klimowski. Tych dwóch nie kojarzę.


RE: Przy muzyce o sporcie - ku3a - 15.12.2020 12:53 AM

no to ja też, jak przez mgłę, pamiętam Piotra Fijasa. a potem Jana Kowala.


RE: Przy muzyce o sporcie - kajman - 15.12.2020 01:00 AM

Sundrajta napisał(a):Ale na szczęście (chyba) Fortuny już nie!
Bzdury o Fortunie czytam już od prawie 50 lat. To może kilka słów o sezonie 71/72.
Konkurs 4 Skoczni. Fortuna okazał się najlepszym z polskich zawodników zajmując 23 miejsce. W kadrze był wówczas niecały rok.
Sapporo średnia skocznia. Bardzo dobry skok w pierwszej serii, słabszy w drugiej i ostatecznie miejsce szóste. Przypadek? W każdym razie świetny wynik.
Wielka skocznia - skoki treningowe, a w nich kilkakrotnie przekroczył 100 metrów.
Potem wiadomo.
A jeszcze potem w pierwszym w życiu występie na mamucie zajął MŚ 20 miejsce.
Myślę, że przyklejone do niego określenie zawodnik jednego skoku jest tutaj nie na miejscu.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 15.12.2020 01:06 AM

(15.12.2020 12:16 AM)thestranglers napisał(a):  A, to Klimowski. Tych dwóch nie kojarzę.
A to dziwne. Z nich wszystkich Jan Kowal był najlepszy.

Właśnie przypomniał mi się jeszcze Jarosław Mądry.


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 15.12.2020 01:54 AM

Kwestia niezapisania się w pamięć, pewnie przez zbyt krótkie nazwisko, tak tylko mogę się wytłumaczyć.
Z zagranicznych to tak od razu z głowy Debelak i Ulaga z Jugosławii, Vettori i Felder z Austrii, Nikkola z Finlandii i Thoma z RFN-u. Weissfloga i Nykaenena to aż banalnie przypominać.