Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przy muzyce o sporcie - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Przy muzyce o sporcie (/showthread.php?tid=62)



RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 01.10.2019 01:36 PM

Pewnie coś w tym jest, tym bardziej że co najmniej jedna z tych bardziej znanych kobiet-dominatorek została niedawno definitywnie uznana za faceta (niejaka Semenya).
EVENo napisał(a):Oj, chyba nie oglądałeś tych zawodów od początku, że pokusiłeś się o takie stwierdzenie
Nie oglądałem od początku, opierałem się na tym co przeczytałem w necie i usłyszałem od komentatorów. Skoro tak twierdzisz, to mea culpa.


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 01.10.2019 02:28 PM

neo01 napisał(a):usłyszałem od komentatorów
Jeśli tych z TVP, to się nie dziwię Icon_razz2 Oni są mistrzami świata w umieszczaniu polskich sportowców ponad rzeczywistość (i żeby nie było - tak tam jest od zawsze). W szczególności rozmowy z ekspertami w studiu, to jest coś na co jestem uczulony jak Kajman na Szkło Kontaktowe. Dobrze, że w dzisiejszych czasach są dostępne surowe transmisje w internecie, przydaje się właśnie przy lekkiej i Igrzyskach. No i nie trzeba słuchać komentatorów, a nagłośnienie stadionu jest tak dobre, że nawet w Katarze słychać emocje na trybunach Icon_biggrin


RE: Przy muzyce o sporcie - Yacy - 01.10.2019 02:46 PM

(01.10.2019 08:43 AM)EVENo napisał(a):  Skoro już o tym mowa, to mam pewne spostrzeżenie. Zauważyłem, że w kobiecym sporcie częściej dochodzi do fenomenów typu Serena Williams, niż u panów.
być może tak jest, ale przykład średni Icon_wink2

Serena: 74 wtgrane turnieje, w tym 23 WSz,
Roger Federer: 102 / 20,
Rafael Nadal: 81 / 19,
Novak Djoković: 74 / 16
Icon_wink2
gdyby nie było któregoś z trójki Panów, to pozostała dwójka miałaby o wiele lepsze statystki Icon_razz Serena nie miała takich konkurentek, w tak długim okresie.
nic jej nie ujmując, to ona raczej nie miała takiej konkurencji jak trójka panów.


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 01.10.2019 03:44 PM

Też mi się wydaje, że to raczej u panów jest częściej jakiś dominator. Panie mają bardziej chwiejną formę.


RE: Przy muzyce o sporcie - prz_rulez - 01.10.2019 08:08 PM

Myślę, że to zależy od dyscypliny. Istotne jest też rozwinięcie samej dyscypliny - w takich skokach narciarskich kobiet mamy teraz głównie dominację Takanashi i Lundby + czasami zaatakuje kilka innych:Kriznar, Althaus bądź Iraschko-Stolz (ale ona, pomimo wieku, zdecydowanie nadrabia doświadczeniem). W tenisie, poza S. Williams, to raczej jest bardzo zmiennie.
------------
https://sport.se.pl/lekkoatletyka/ms-w-lekkoatletyce-2019-piotr-lisek-uczy-sie-arabskiego-i-rozmawia-z-zona-tak-relaksuje-sie-przed-walka-o-medal-aa-jZt2-pAv1-ozkX.html - haha.
A póki co zostało ośmiu skoczków.

Dinamo Zagreb będzie grać z Manchester City. Cóż, we'll see.


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 01.10.2019 08:09 PM

Denerwuje mnie to Dinamo.


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 01.10.2019 08:10 PM

Dobrze to wygląda, tylko trzech zawodników, w tym Lisek, skoczyli 4,80 bez najmniejszego problemu. Pachnie medalem.


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 01.10.2019 09:42 PM

Poziom konkursu był... dziwny. Z jednej strony niski, bo niemal cała stawka odpadła praktycznie na samym początku, z drugiej wysoki, bo medaliści zrobili niezłe show. Fajnie się to oglądało, bo widać było, że między zawodnikami panuje przyjaźń. Obrazek z tym potrójnym saltem w tył przejdzie do historii Icon_wink

No i super finał rzutu oszczepem, gdzie Australijka wyrwała złoto w ostatnim rzucie. Jej radość była urocza Icon_smile


RE: Przy muzyce o sporcie - prz_rulez - 01.10.2019 09:59 PM

Potrojne salto? A o co w tym chodzilo? Jesli znajdziesz link na Youtubie, to wrzuc tutaj proszęIcon_wink


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 01.10.2019 11:16 PM

Nie potrójne, tylko 3 razy pojedyncze i zsynchronizowane Icon_smile

Sorry, ale zmienię dyscyplinę.
Tak Real dziś tracił gole, to naprawdę trzeba zobaczyć Icon_lol



RE: Przy muzyce o sporcie - Yacy - 01.10.2019 11:48 PM

gdyby strzelali normalnie, to by pewnie nie strzelili Icon_razz
pierwszemu się nogi pomyliły, drugi się potknął Icon_razz
świetne! Icon_wink2

A Bayern w Londynie strzelił 7 goli!!! stracił tylko 2.


RE: Przy muzyce o sporcie - prz_rulez - 01.10.2019 11:53 PM

A podobno ten Bayern teraz taaaaki słaby...


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 02.10.2019 09:54 PM

Paweł Fajdek mistrzem świata. Teraz tylko trzymać kciuki, że w Tokio nie przekroczy trzykrotnie koła podczas kwalifikacji Icon_razz2


RE: Przy muzyce o sporcie - thestranglers - 02.10.2019 11:12 PM

Paweł fighter, nie przestajemy więc w niego wierzyć. Gratulacje!


RE: Przy muzyce o sporcie - neo01 - 03.10.2019 10:03 AM

Yacy napisał(a):gdyby strzelali normalnie, to by pewnie nie strzelili
pierwszemu się nogi pomyliły, drugi się potknął
świetne!
Tak, tyle że to był ten sam człowiek Icon_razz2
A swoją drogą, skąd wiesz, że tak nie chciał? Icon_lol Icon_wink I cóż, Real miał w poprzednich edycjach LM furę szczęścia, to teraz fortuna się odwróciła.

prz_rulez napisał(a):A podobno ten Bayern teraz taaaaki słaby...
Słaby to był w poprzednim sezonie, teraz bardzo się wzmocnili, ładnie sobie wszystko poukładali, jak to u nich i zatrybiło!


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 03.10.2019 10:29 AM

Dziwne i jakoś mam poczucie że nie należało się, ale Nowicki też ma medal.
Icon_smile


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 03.10.2019 10:37 AM

(03.10.2019 10:29 AM)Miszon napisał(a):  Dziwne i jakoś mam poczucie że nie należało się, ale Nowicki też ma medal.
Icon_smile

No to faktycznie dziwna sytuacja. Prawda jest taka, że ten pierwszy rzut Halasza był jedynym jego udanym rzutem, a teraz się okazuje, że jednak nie Icon_mrgreen Dziwna jest też decyzja, że Węgier również dostanie brąz... jak oni to mają zamiar zapisać w wynikach konkursu?!

Rozpisałbym się więcej na ten temat, ale każde zdanie chcę zaczynać od słowa "dziwne", więc może niech "Dziwne." będzie jedynym komentarzem Icon_razz2


RE: Przy muzyce o sporcie - EVENo - 03.10.2019 09:46 PM

EVENo napisał(a):jak oni to mają zamiar zapisać w wynikach konkursu?!
Hah, nie tylko w młocie podjęto "nietypową" decyzję. W 110m przez płotki również przyznano dwa brązowe medale, jeden za czas 13.18, drugi za czas 13,30 Icon_lol No, ale Hiszpan oprócz dziesięciu płotków musiał też przeskoczyć Jamajczyka, który wpadł na jego tor.


RE: Przy muzyce o sporcie - tomas585 - 03.10.2019 09:53 PM

Haratyk odpadł w eliminacjach Icon_sad


RE: Przy muzyce o sporcie - Miszon - 03.10.2019 10:05 PM

Muszę przyznać, że decyzje sędziów są zaskakujące (z tymi podwójnymi medalami).
Owszem, po ludzku uczciwe można rzec, ale jakoś nie kojarzą się z bezduszną maszyną sprawiedliwości do której jestem przyzwyczajony. Intrygujące.