Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychaklasa 2022/2023 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Hyde Park (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Sport (/forumdisplay.php?fid=153)
+--- Wątek: Mychaklasa 2022/2023 (/showthread.php?tid=61511)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


RE: Mychaklasa 2022/2023 - temik3 - 08.06.2023 06:15 PM

(08.06.2023 01:13 PM)thestranglers napisał(a):  Temiku, zrób lepiej porządek ze swoją listą na forum LP3, bo to, co tam się odwala to woła o pomstę do Boga.

ku3a napisał(a):nawet bym nie wymyślił, że można inaczej. niestety forum mi pokazało, że jak najbardziej można inaczej...
to samo mogę napisać o głosowaniu pod kilkoma nickami przez jedną osobę, widzisz Kubo i nie grzmisz, cóż, a akurat moje zwycięstwo wadzi tu wszystkim
Widzisz, uderz w stół a nożyce się odezwą. Mnie absolutnie nie przeszkadza to czy Ty wygrałeś czy inny, przecież w tym nie brałem udziału. A doskonale widzę podobnie jak inni, że właśnie Ty robisz tutaj nieuczciwą rywalizację i to nie od tego sezonu. Wiem jest termin, masz prawo typować nawet i minutę po przeciwniku, ale szanuj innych, Nie piszę tego w swoim imieniu tylko ale w wiekszości bo nie podobało i nadal nie podoba mi się to. Początkowo jak zaczynałem typować to była to zabawa przez duże Z, potem niestety przerodziło się to w wielkie K i trwa tak do teraz. A w sprawach forum LP3 jak Ci się nie podoba to przecież na siłę nikt Cię tam nie trzyma skoro jest tam dziadostwo, masz takie prawo oceniać. Mi tutaj Twoje zachowanie wybitnie się nie podobało więc zrezygnowałem z gry, ale przy porządku chetnie bym typował Jesteśmy tutaj i tutaj stosujmy dobre standardy, a nie p...wskie. A co do zasad to ....

(08.06.2023 04:00 PM)Stasio01 napisał(a):  Dziękuję wszystkim graczom za dość ciekawy sezon i gratuluję tym, którzy są zadowoleni ze swojego wyniku. W kolejnym sezonie jeśli mogę to rezerwuję sobie zwycięzcę finału baraży Bruk-Bet Termalica/Puszcza.

Od siebie proponuję dodanie dwóch przepisów.
1. Każdy gracz, który w danym pojedynku jest gościem zobowiązany jest dodać swoje typy minimum 24, lub 48 godzin (kwestia do dogadania) przed pierwszym gwizdkiem kolejki. Zmniejszyłoby to możliwość czekania na typy (i zmnianę jednego) rywala z 34 do 17 razy.
2. Zmiana umownej liczby trafień pustego losu z 0 na co najmniej 2. W tym wypadku gracz by wygrać z pustym musi trafnie wytypować 3,lub więcej meczów. Jeśli wytypuje poprawnie 2 to remisuje. Jeśli 1, lub 0 to przegrywa. Reszta jest ok.
Co do 1 to teoretycznie bym się zgodził tylko co jak gość nie doda typu do umówionej daty? Przecież nadal będzie teoretycznie miał czas na typy. Dotąd można było oddać nawet typy w niedzielę i były zaliczane, więc takim sposobem, ten gość na jakiej zasadzie miałby być traktowany gdy nie zmieści się w czasie gościa?
2. Tutaj nawet sam to wczesniej proponowałem i byłaby to dobra opcja choć....

(08.06.2023 04:17 PM)kajman napisał(a):  
Stasio01 napisał(a):Zmiana umownej liczby trafień pustego losu z 0 na co najmniej 2.
Ja jestem przeciw. Bywają kolejki, kiedy 1:0 zapewnia zwycięstwo w meczu. I w takim przypadku gracz grający z realnym przeciwnikiem wygrywa, grający z wakatem przegrywa. Jeżeli już to przyjąć jako podstawę najniższy wynik w pojedynku z realnym graczem. Tylko że to technicznie byłoby trudne do zrealizowania.
neo01 napisał(a):niejawnie
Tutaj byłbym za.
Właśnie może być problem kolejki tak jak piszesz i teraz albo przyjmuje się stałą liczbę dla wszystkich kolejek, albo np.średnią pomniejszoną o 50% dla danej kolejki, a to też bedzie trudne do realizacji.

3. Co do niejawności, w sumie mi to by nie przeszkadzało, ale i tak wiadomo, że większość typuje jak mu serce podpowiada a nie kalkuluje jak rywal obstawił, więc chyba to tym bardziej by zmniejszyło listę potencjalnych kandydatów do gry. Ale oczywiście mogę się mylić.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - kuba015 - 08.06.2023 07:41 PM

W sumie - być może typowanie meczów niejawnie rozwiązałoby pewne problemy?
Gorzej tylko, jak obaj typerzy zaangażowani w dany mecz przypadkiem zatypują wszystko tak samo, ale chyba to mniejsze zło niż te wyczekiwanie do końca i zmienianie dokładnie jednego typu.
No i jeszcze mamy takie sytuacje, kiedy zwycięzca danego meczu jest dość oczywisty i po prostu ciężko jest zmienić taki typ, powiedzmy w meczu Legii z Miedzią (nie pod koniec sezonu, gdy np. Legii nie zależy)...

Jest jeszcze inna opcja, czyli po prostu likwidacja meczów między typerami i każdy gra na własny rachunek, kto trafi najwięcej meczów w sezonie, ten go wygrywa.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - Sundrajta - 08.06.2023 10:10 PM

To ostatnie rozwiązanie już kompletnie popsuje zabawę, bo w czymś podobnym brałem udział (na innym forum) i liczba uczestników spadała w ciągu sezonu o połowę.
kuba015 napisał(a):Gorzej tylko, jak obaj typerzy zaangażowani w dany mecz przypadkiem zatypują wszystko tak samo, ale chyba to mniejsze zło niż te wyczekiwanie do końca i zmienianie dokładnie jednego typu.
I dlatego przy tajnym głosowaniu tym bardziej zastanowiłbym się nad podwójnym liczeniem typu gospodarza na mecz swojej drużyny lub na taki, którego wynik trafi się jako jedyny uczestnik kolejki.
Chociaż sam tajny typ mnie kompletnie nie przekonuje, bo to byłoby w sumie to samo o czym napisał kuba015, bo sama rywalizacja między dwoma rywalami stawałaby się jedynie iluzoryczna.
temik3 napisał(a):Ustalić prostą zasadę dla każdego, rozpoczynasz mecz z wakatem przegrywasz 0-2 i wtedy radź sobie.
To nawet miałoby sens, bo aż tylu łatwych zwycięstw z wakatami by nie było i trzeba się jednak będzie trochę postarać. I jednak byłbym za stałą liczbą, a nie wyliczanie jakiejś średniej co kolejkę.
temik3 napisał(a):Początkowo jak zaczynałem typować to była to zabawa przez duże Z, potem niestety przerodziło się to w wielkie K i trwa tak do teraz.
Akurat pierwsze edycje wygrywał thestranglers, ale zapewne nie stosował tak ochoczo obecnej taktyki, chociaż też coś kojarzę że miał wówczas bardzo dużo jedynek?

I jako ciekawostkę mogę Wam przedstawić statystykę kolejności miejscowej w jakiej typowali wyniki nasi uczestnicy:
1. TuneHunterz [3,5]
2. bear [4,6]
3. ku3a [4,6]
4. Yacy [6,8]
5. meni [7,4]
6. neo01 [7,8]
7. Sundrajta [7,9]
8. Stasio01 [8,5]
9. thestranglers [9,4]
10. macor70 [9,5]
11. Tomekk [9,6]
12. kuba015 [10,4]
13. Aro [11,4]
14. gioconda2 [11,8]

Jak widać pierwsza trójka, to gracze którzy średnio najszybciej typowali wyniki spotkań, później mamy środek tabeli i dwoje wyraźnych maruderów!
kajmana w tabeli nie uwzględniłem, bo on od trzeciej kolejki zawsze był pierwszy. Icon_lol A krytykujący naszego mistrza temik3 (w tych kilku kolejkach, w których brał udział) uzyskał niemal identyczną średnią co thestranglers. Icon_wink


RE: Mychaklasa 2022/2023 - kajman - 08.06.2023 10:47 PM

Sundrajta napisał(a):I jednak byłbym za stałą liczbą, a nie wyliczanie jakiejś średniej co kolejkę.
Ja sugerowałem rozwiązanie z najniższym wynikiem w realnym meczu, np (przedostatnia kolejka)
kuba015 4-6 Yacy
meni 5-4 Stasio01
Sundrajta 4-4 kajman
TuneHunterz 4-4 bear
0-6 Aro
0-5 gioconda2
0-3 ku3a
0-3 neo01
0-3 thestranglers
Najniższy wynik to cztery bramki w kilku spotkaniach, a wtedy wygraliby Aro i gioconda2, a reszta przegrała, ale jak mamy pięć wyników w meczach z wakatami, a tylko cztery z realnymi zawodnikami to mija się to z celem.
Wydaje mi się, że opcja z tajnym głosowaniem może mieć sens przynajmniej z tego powodu, że jeżeli jej nie będzie to chce się wycofać neo01, a jeżeli będzie to być może temik3 da się namówić. Przypominam, że raczej zabraknie giocondy 2. A jeżeli będzie siedem wakatów to już raczej kompletnie nie ma to sensu.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - temik3 - 08.06.2023 11:30 PM

(08.06.2023 10:10 PM)Sundrajta napisał(a):  A krytykujący naszego mistrza temik3 (w tych kilku kolejkach, w których brał udział) uzyskał niemal identyczną średnią co thestranglers. Icon_wink
Sorki, ale nie krytykuję mistrza, tylko sposób w jaki typuje od powiedzmy kilku sezonów z przerwami po odkryciu tego. A moja średnia? Do czego się tu odnosić ma? Z nikim nie grałem, wrzucałem sobie swoje typy ot tak, kiedy chciałem więc akurat do niczego Twoje obliczenia się nie moga odnosić. Zresztą wystarczy prześledzić kto kiedy typował grając z wakatem, a kiedy z rywalem, a te wyliczenia kompletnie wtedy mogą być mało miarodajne.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - temik3 - 08.06.2023 11:40 PM

(08.06.2023 10:47 PM)kajman napisał(a):  
Sundrajta napisał(a):I jednak byłbym za stałą liczbą, a nie wyliczanie jakiejś średniej co kolejkę.
Ja sugerowałem rozwiązanie z najniższym wynikiem w realnym meczu, np (przedostatnia kolejka)
kuba015 4-6 Yacy
meni 5-4 Stasio01
Sundrajta 4-4 kajman
TuneHunterz 4-4 bear
0-6 Aro
0-5 gioconda2
0-3 ku3a
0-3 neo01
0-3 thestranglers
Najniższy wynik to cztery bramki w kilku spotkaniach, a wtedy wygraliby Aro i gioconda2, a reszta przegrała, ale jak mamy pięć wyników w meczach z wakatami, a tylko cztery z realnymi zawodnikami to mija się to z celem.
Wydaje mi się, że opcja z tajnym głosowaniem może mieć sens przynajmniej z tego powodu, że jeżeli jej nie będzie to chce się wycofać neo01, a jeżeli będzie to być może temik3 da się namówić. Przypominam, że raczej zabraknie giocondy 2. A jeżeli będzie siedem wakatów to już raczej kompletnie nie ma to sensu.
Więc gdyby stosować Twoje wyliczenia, mielibyśmy spore przetasowania, być może gdyby stosował zasadę, że wakat punktuje to wakaty byłyby na czele. Ale oczywiście pomijając tychże to mielibyśmy przynajmniej zdrową rywalizację. Tajne głosowanie to jakieś rozwiązanie, ale jak pisałem watpie by to dla innych było jakimś magnesem, dla mnie nie, zdecydowanie wolałbym pierwszą zasadę kolegi Stasia, wtedy każdy ma równe szanse, raz typujesz pierwszy drugi raz drugi, podejrzewam, że i być może Neo01 do tej zasady by się mógł przychylić, prosta zasad, jeśli wszyscy tutaj mówią że traktują tą grę jako zabawę to w żaden sposób nie powinni być temu przeciwni. Skoro ktoś raz potrafi grając z wakatem typować w poniedziałek cztery dni przed 1 meczem to dlaczego nie mógłby typować na 24 godziny przed rozpoczęciem pierwszego ligowego meczu? Oczywiście jeśli komuś nie zależy na tym by gość typował wcześniej a sam chce typować pierwszy jako gospodarz to przecież nikt nikomu nie bedzie bronił.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - Sundrajta - 08.06.2023 11:48 PM

temik3 napisał(a):wtedy każdy ma równe szanse, raz typujesz pierwszy drugi raz drugi
Już dawno tę opcję proponowałem, ale jakoś nie miała poparcia.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - gioconda2 - 08.06.2023 11:57 PM

kajman napisał(a):nie przeszkadza im (tak mi się wydaje) samo zwycięstwo tylko styl typowania.
Bardzo dobrze to ująłeś. Zwycięstwa gratuluję, styl mi przeszkadzał.
A moja najniższa średnia miejscowa wynikała z znudzenia, niechęci i przymusu wywiązania się z umowy do końca. Nie z kalkulacji, bo mimo, że ostatnia, to obstawiałam 4-5 typów różnicujących w odniesieniu do rywala.
I z tego znudzenia nie zapisuję się na kolejny sezon. Rola wypełniacza mi nie odpowiada. A po poprzednim sezonie, w którym momentami ocierałam się o podium, wydawało mi się, ze mogę zdobyć mistrzostwo. Jakże moja pycha została ukarana ...


RE: Mychaklasa 2022/2023 - thestranglers - 09.06.2023 12:29 AM

Tak Temiku, uważam że co najmniej Marion, Monika i Kamel to fejkowe konta kogoś z użytkowników i zdania nie zmienię, a póki mój głos przeszkodzi LP być na pierwszym to jest sens głosowania.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - kajman - 09.06.2023 08:22 AM

Przejrzałem te trzy głosy z tego tygodnia i jakoś nie widzę podstaw do wyciągania takich wniosków. Zastanawiam się, co napisałbyś o 9/10 mojej zgodności z czapsownikiem.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - temik3 - 09.06.2023 12:08 PM

(09.06.2023 12:29 AM)thestranglers napisał(a):  Tak Temiku, uważam że co najmniej Marion, Monika i Kamel to fejkowe konta kogoś z użytkowników i zdania nie zmienię, a póki mój głos przeszkodzi LP być na pierwszym to jest sens głosowania.
Wiesz, nie oceniam nikogo ale z tego co wiem to np. Monika to siostra jednego z głosujących, podobnie jak kiedyś tomickm głosował z siostrą, jest też na tamtym forum parę par głosujących, być może jesteś za krótko tam by przejrzeć na oczy. Ale jak tak uważasz to twoja sprawa,
A co do ekstraklasy to proszę prowadzących o jakieś decyzje regulaminowe. Ja ze swej strony każdą przez Was zaakceptuję jakakolwiek by była.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - thestranglers - 09.06.2023 01:10 PM

Dziwię się i ubolewam, że ograniczają się do wysyłania co tydzień głosu z LP na czołowych miejscach. Uważam, że nie na tym polega forum, interakcji z taką osobą żadnej.
Również zaakceptuję decyzję, ze swej strony podtrzymuję wniosek, w przypadku typowania tajnego też by się to sprawdziło.

kajman napisał(a):Zastanawiam się, co napisałbyś o 9/10 mojej zgodności z czapsownikiem
Jak widzisz chodzi o dość dziwną w moim odczuciu supremację jednego zespołu, ale faktycznie nie ma co już wyciągać tu spraw z tamtego forum. Napisałem co mnie rusza, ale nie zamierzam tu prowadzić krucjaty, po prostu każdy ma prawo do własnej optyki pewnych rzeczy.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - kuba015 - 09.06.2023 10:59 PM

kajman napisał(a):Najniższy wynik to cztery bramki w kilku spotkaniach, a wtedy wygraliby Aro i gioconda2, a reszta przegrała

W sumie nie jest to zły pomysł, aby nieco uatrakcyjnić mecze z wakatami. Trzeba będzie się wysilić.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - Aro - 18.06.2023 12:12 PM

Dawno mnie nie było na myszce, ale tu odpowiem;
Sundrajta napisał(a):dwoje wyraźnych maruderów!
Mam niedzielę (jak dziś) i piątek od mniej lub więcej godz 17:30 ( i to też nie zawsze ostatnio) do wyboru.
Wtedy hurtowo typuję mychaklasę i oddaje głosy na forum lp3. i nie zamierzam tego zmieniać.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - Sundrajta - 12.07.2023 12:02 PM

I każdy ma jakieś wytłumaczenie. Icon_lol

A ja też ciągle zapominam, bowiem zaraz rusza Ekstraklasa, więc muszę się wypowiedzieć, że oficjalnie rezygnuję z prowadzenia tej zabawy. Icon_idea
Faktycznie trochę się nam ona rozjechała, a dla mnie tajne typowanie, to już w ogóle mija się z jej celem, dlatego nie widzę sensu dalej tego ciągnąć. A na pewno nie w lipcu i sierpniu, bo teraz kompletnie brakuje mi czasu. Może gdyby ktoś to rozpoczął w wakacyjnych miesiącach, to od września mógłbym wrócić, ale chyba nikt na coś takiego się nie zgodzi?


RE: Mychaklasa 2022/2023 - ku3a - 12.07.2023 11:22 PM

myślę, że jeśli mamy ruszyć z nowym sezonem, to warto by to było zrobić już teraz. bo teraz sezon urlopowy i kogoś przez tydzień może nie być i przegapi typowanie. na przykład mnie nie będzie w przyszłym tygodniu, a już w tym przyszłym tygodniu jest pierwsza kolejka.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - Stasio01 - 17.07.2023 06:25 PM

Zbierzemy się? Są chętni?


RE: Mychaklasa 2022/2023 - bear - 17.07.2023 11:42 PM

Nie podejmę się prowadzenia, ale jeśli zabawa przetrwa w jakiejkolwiek formie (nawet zwyczajnego typera) to będę brał w nim udział.


RE: Mychaklasa 2022/2023 - neo01 - 18.07.2023 09:51 AM

Co to znaczy zwyczajny typer?


RE: Mychaklasa 2022/2023 - kajman - 18.07.2023 10:10 AM

Dla mnie to oczywiste. Zdobywasz tyle punktów ile wyników trafiłeś.