Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) (/showthread.php?tid=59921)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - Miszon - 09.03.2022 01:06 AM

Nie będą potrzebowali premii jeśli przejdzie moja propozycja Icon_wink , wydaje mi się że zatem moje rozumowanie jest spójne.
Tracenie wszystkich punktów wydaje się radykalne, ale spójrzmy: załóżmy że teraz dyfeo straci wszystko, a potem bierze cały czas regularnie udział. Zatem jak dojdzie kolejka do Sundrajty (hipotetycznie nikt się w trakcie nie przesuwa w rankingach poprzez niebranie udziału lub branie udziału w retopach), to będzie już miał 76 punktów (19 razy 4). Czyli będzie na miejscu dziewiątym jeśli nikt z osób poniżej miejsca 19 nie będzie brał udziału, bo obecnie 76 punktów daje miejsce 28. Czyli wyprzedza wszystkich którzy nie biorą udziału albo biorą bardzo rzadko, ale jednakże daje szansę na swój wybór osobom z miejsc obecnie 25 i dalej, bo jak się zaktywizują bądź po prostu będą brać udział chociaż trochę bardziej regularnie, to jednak jego też mogą wyprzedzić. Co obecnie wydaje się mrzonką lub perspektywą całych lat udzielania się.
Odjęcie 100 punktów sprawi że znajdzie się na tym pułapie punktowym (79 punktów) już na starcie, czyli znowu przed osobami które jeszcze nie wybierały (czy ktoś poniżej miejsca 30 poza Aro i stavangerem kiedykolwiek coś wybierał?), czyli to nic nie zmienia.

Jest już późno, może nie do końca dobrze tutaj wszystko liczę ale chodzi mi ogólnie o ideę.

No i jednak bym nie demonizował aż tak tego wybierania: dla mnie ciekawe są komentarze przy głosowaniu czy przedstawianiu wyników, ciekawsze czasem niż sam top Icon_wink . Ale może to kwestia tego że czasem głosuję bez słuchania, czasem słucham bez głosowania, czasem tylko wrzucam propozycję, a czasem tylko komentuję, nie traktując tego czy kiedyś, za lat parę, w końcu coś zaproponuję, czy nie. Będzie fajnie, ale nie będę tego jakoś bardzo świętował (a wybór ma dokonany i to taki, którego raczej nikt mi nie zabierze Icon_razz ).


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - thestranglers - 09.03.2022 06:01 AM

Widzę, że ścierają się tu dwie opcje: jedną reprezentuje kajman, który nie chce stracić zdobytych punktów, a drugą neo, który chce za wszystko podwoić punkty dla niewybierających.

Uważam, że zasadniczo oba poglądy są mylne, miałem bowiem wrażenie, że zebraliśmy się tu po prostu, by więcej uszczknąć 'starszyźnie' topowej i... tyle chyba wystarczy. Wydawało mi się to proste i mam nadzieję, że większość z Was tak myśli.

Co do meritum to proszę wnioskującego (przepraszam za formę, ale nie pamiętam kto to zgłosił) o określenie czy przy minus 100 pkt za wybór zawodnik nie spada po prostu w najgorszym wypadku na zero? Zrozumiałem, że nie będzie minusowych stanów.


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - Dyfeomorfizm - 09.03.2022 09:05 AM

(08.03.2022 11:58 PM)gioconda2 napisał(a):  A jak ci nowi mają się wykazać, skoro profilaktycznie są tępieni na starcie za pośrednictwem mało przyjemnych PW?
kto rozsyła te PW? i co to jest w ogóle za słownictwo? tuż za naszą granicą szaleje wojna, więc emfatyczne nazywanie się "tępionym" po prostu nie przystoi

zgadzam się z thestranglersem - system jest tylko delikatnie wadliwy (i to najwidoczniej w takich pozycjach jak niegdysiejsze przekazywanie punktów, brak wyboru mimo bycia pierwszym czy kolejka zawierająca osoby od lat nieaktywne), z pewnością należy też walczyć z wynikłą z tych wypaczeń inflacją punktów, ale nie w taki sposób, że powiększymy ilość punktów nowych użytkowników przez rozmaite premie, bo wtedy inflacja będzie się nawarstwiać; z kolei odbieranie wszystkich punktów to de facto przekształcenie PLMT w zasadę kolejki, która jak wiemy jest nieefektywna, a tu przy okazji wiązać się będzie z szeregiem obowiązków które trzeba spełnić, żeby z niej nie wypaść o kilka miesięcy w tył (już nie mówiąc o sytuacji, gdy po wyborze ma się 0 punktu, gorliwie się zbiera od początku, a nowi uczestnicy w dwa topy dzięki premiom zaczynają mieć ich więcej)


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - Miszon - 09.03.2022 09:23 AM

Dlatego też zerowanie jest nie do pogodzenia z premiowaniem nowych.
W ogóle, premiowanie nowych ma sens tylko wtedy jeśli starym nie odbieramy więcej niż jakaś niewielka liczba (czyli pewnie jak teraz).

Ogólnie podobał mi się zamieszczony chyba tutaj wywód (bodajże) Rincewinda, miało to dużo sensu.


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - neo01 - 09.03.2022 09:35 AM

Jak już pisałem, zerowanie moim zdaniem nie przejdzie.
Wcześniej blokował to prowadzący, teraz jest dopuszczone, ale jakoś nie sądzę, żeby większość przyczyniła się do tego pomysłu (chciałbym się mylić). I oczywiście jeśli to przejdzie, punkty 1, 2 i 5 pozostaną bezzasadne - też warto o tym pomyśleć przy konstruowaniu ankiety.
Dyfeomorfizm napisał(a):nie w taki sposób, że powiększymy ilość punktów nowych użytkowników przez rozmaite premie, bo wtedy inflacja będzie się nawarstwiać;
Tylko przecież do czasu pierwszego wyboru. Przy np. ujmowaniu 50% punktów przy wyborze topu będzie OK.
Dyfeomorfizm napisał(a):gioconda2 napisał(a):  
A jak ci nowi mają się wykazać, skoro profilaktycznie są tępieni na starcie za pośrednictwem mało przyjemnych PW?
kto rozsyła te PW? i co to jest w ogóle za słownictwo? tuż za naszą granicą szaleje wojna, więc emfatyczne nazywanie się "tępionym" po prostu nie przystoi
Też oczekiwałbym odpowiedzi kto takie haniebne PW rozsyła. Takie sformułowania też mi się nie podobają, ale rozumiem oburzenie, skoro otrzymuje się takie wiadomości.
Co się tu w ogóle dzieje, się zastanawiam, może trochę trzeba zluzować? To naprawdę TYLKO ZABAWA...

Aha, w punkcie 6 należałoby określić ile to jest "od długiego czasu".


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - Dyfeomorfizm - 09.03.2022 10:37 AM

(09.03.2022 09:23 AM)Miszon napisał(a):  Dlatego też zerowanie jest nie do pogodzenia z premiowaniem nowych.
mogę zatem połączyć 1c z 5c?


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - neo01 - 09.03.2022 10:53 AM

Jak dla mnie to 5C w ogóle jest od czapy - ciekawym czy zgłaszający wie o tym, że już istnieje system premiowy, mielibyśmy się z tym cofaćIcon_question


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - Dyfeomorfizm - 09.03.2022 11:31 AM

zrozumiałem jego sugestię tak, by usunąć obecny system premiowy - ta propozycja nie jest od czapy, gdyż stanowi naturalne przedłużenie holistycznej koncepcji autora


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - Miszon - 09.03.2022 11:53 AM

Tak, moim zdaniem 1c należy połączyć z 5c.
Poszedłbym dalej i nawet połączył 50% z 5c, ale to już musiałby się wypowiedzieć zgłaszający 50%.


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - AKT! - 09.03.2022 01:38 PM

Miszon napisał(a):Poszedłbym dalej i nawet połączył 50% z 5c, ale to już musiałby się wypowiedzieć zgłaszający 50%.
jeśli to zrobimy, to na pewno propozycja będzie miała mocny negatywny elektorat i nie przejdzie w całości, ale ogólnie tak jak pisałem wcześniej: największym problemem jest inflacja punktowa
dodatkowo dodatkowo tych, którzy nie wybierali jeszcze, też popieram na zasadzie zachęty do włączenia się w zabawę; zwłaszcza jeśli nie będziemy robić "denominacji"

zacytuję tu też post Rincewinda sprzed 3 tygodni, który trochę zginął w gąszczu innych, a wydaje się bardzo adekwatny do tego, o czym teraz piszemy:

(20.02.2022 03:17 AM)Rincewind napisał(a):  Zrobiłem sobie taki mały przegląd wartości punktowych zgromadzonych przez lidera PLMT na przestrzeni kilku ostatnich lat z kwartalnymi odstępami, biorąc pod uwagę pierwsze zestawienie na początku każdego kwartału, gdzie na czerwono zaznaczona była osoba wybierająca następny podmiot. Co ciekawe często tą osobą nie był lider PLMT. Oto jak to wyglądało:
III/17 – 70; IV/17 – 74;
I/18 – 86; II/18 – 92; III/18 – 116; IV/18 – 104;
I/19 – 93; II/19 – 100; III/19 – 118; IV/19 – 101;
I/20 – 125; II/20 – 139; III/20 – 125; IV/20 – 125;
I/21 – 133; II/21 – 211; III/21 - 168; IV/21 – 192; I/22 – 204.
Jak widać w ostatnim roku mocno ta wartość wzrosła, choć nie potrafię powiedzieć skąd się to bierze, bo nie śledziłem na bieżąco zmian reguł tu obowiązujących.

Gdyby porównać PLMT do biegu, to byłby to bieg na specyficznym dystansie, w którym meta nie jest w stałym punkcie a wyznacza ją pozycja lidera. Nie dziwi mnie więc dyskusja, w której podnoszone są głosy, że dla początkującego ten dystans jest za duży. Trudno się z tym nie zgodzić, bo jak tu zabrać się do biegu, gdy widzimy, że lider daleko w przodzie i nie zamierza się zatrzymać, a my dopiero na starcie. Naturalnie pojawia się pytanie jak zwiększyć szansę tego nowicjusza na objęcie pozycji lidera, a co najmniej zmniejszyć odczucie beznadziejności własnej pozycji w tym wyścigu. Można to zrobić na wiele sposobów np. dać mu rower lub jakiś inny środek transportu, żeby nie musiał biec, tylko poruszał się w szybszym tempie, ale można też przybliżyć metę i wtedy sam dobiegnie. To wspomaganie niestety w dłuższej perspektywie sprawi, że meta będzie się oddalać. A dlaczego ta meta się oddala? Przyczyn jest kilka. Pierwsza z nich to dziwne i niezrozumiałe dla mnie zachowanie liderów, którzy zamiast zatrzymać się i cieszyć z nagrody za pierwsze miejsce, biegną dalej, przez co coraz bardziej oddalają tę ruchomą metę. Drugą przyczyną są wszelkie akcje wspomagające (przekazywanie punktów, łączenie kont, systemy jakichś gwiazdek). Jak tu czerpać radość z biegu, skoro obok inni jadą na otrzymanym od organizatora rowerze lub korzystają ze swego rodzaju sztafety, gdzie część dystansu przebiegł za nich ktoś inny? Trzecia przyczyna jest taka, że organizatorzy biegu nie nadążają ze zmianami za wzrastającą aktywnością uczestników tego biegu. Jak sobie z tym poradzić?

Moje propozycje są takie:

1) Zmotywować lidera do zatrzymania się, czyli do zgłoszenia podmiotu następnego topu. Skoro system został nazwany programem lojalnościowym, to niech funkcjonuje tak, jakby nim był. W większości takich programów przychodzi moment, że za zebrane punkty można odebrać nagrodę, a jak się jej nie odbierze to punkty przepadają. Uważam, że taka zasada powinna również tutaj obowiązywać, bo szczerze mówiąc nie widzę sensownego wytłumaczenia na to wstrzymywanie się od wyboru. To, że na kogoś przychodzi kolej nie jest jakimś wielkim zaskoczeniem, które spada jak grom z jasnego nieba. Na ogół wiadomo to z pewnym nawet kilkutygodniowym wyprzedzeniem, więc można się do tego odpowiednio przygotować. Nie dostrzegam innych niż losowe (choroba, wypadek itp.) sytuacji, w których lider nie może zgłosić podmiotu następnego topu. Jeśli jestem w błędzie, to proszę mnie oświecić, bo może czegoś nie zauważam.

2) Wszelkie systemy bonusowe, łączenie kont, przekazywanie punktów itp. powinny być zabronione. Rozumiem pomysł zwiększania szans nowych uczestników i go popieram, ale nie powinno się to odbywać w ten sposób. Z tego co zdążyłem zaobserwować, łączenie kont i przekazywanie punktów mocno wywindowało wartość punktową lidera. Natomiast, systemy punktów bonusowych sprawiają, ze w PLMT pojawia się dużo dodatkowych punktów, które nie mają równoważnika w postaci punktów zdejmowanych po zgłoszeniu podmiotu do kolejnego topu. W efekcie znów meta się oddala. Poza tym wszelkie dodatkowe reguły sprawiają, że system staje się coraz mniej czytelny dla stałych uczestników i wręcz niezrozumiały dla nowych. Gdy kilka lat temu wymyślałem reguły dla przyszłego PLMT przyświecały mi następujące cele: system o prostych regułach, w miarę sprawiedliwy, który sprawi, że wybór kolejnego podmiotu nie będzie celem zabawy, a jedynie dodatkowym smaczkiem, nagrodą za regularne uczestnictwo w topach. Upierałbym się przy tym, by reguły były jak najprostsze. A im więcej wymyślnych reguł, tym więcej pomysłów, jak je obejść lub wykorzystać na swoją korzyść. Gdyby mi mocno zależało na zgłoszeniu jakiegoś podmiotu, to założyłbym sobie jakieś jedno, drugie, trzecie fikcyjne konto. Nazbierałbym na nie "gwiazdkowych" punktów, jakąś ich pulę przekazał z konta na konto, jakieś konta ze sobą połączył i raz dwa byłbym w czołowej dziesiątce, piątce albo i trójce PLMT.

3) Kolejny pomysł, który też przybliży metę, związany jest z wartością "opłaty" za zgłoszenie podmiotu. Ustalanie stałej nieruchomej wartości sprawi, że za jakiś czas znowu będzie trzeba to zmienić, by ją podnieść bo będzie za niska. Metoda połowienia, czy jakiegokolwiek innego procentowego określenia wysokości opłaty sprawi, że po jakimś czasie stawka się wyrówna, a poza tym uważam to za takie trochę zbójnickie podejście, bo skoro więcej się od innych napracowałem, to muszę z tego powodu też więcej płacić? To jakaś abstrakcja. Nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego miało sens w codziennym życiu. Bo niby jakby to miało wyglądać? Kupuję w sklepie chleb, a ekspedientka mówi, że dla mnie cena za bochenek, to będzie 15 złotych bo dużo ostatnio zarobiłem? Ja tu celowo użyłem słowa "opłata", bo według mnie koszt zgłoszenia podmiotu do nowego topu powinien uwzględniać to, jaka jest frekwencja w zabawie i powinien się zmieniać w miarę dynamiczny sposób, oczywiście według określonych zasad. Im więcej osób bierze udział w topach i retopach tym więcej punktów trafia do PLMT, co przy stałej opłacie za zgłoszenie powoduje, że mamy do czynienia z czymś w rodzaju inflacji i wtedy niestety należałoby podnieść wysokość opłaty, co też bywa dyskutowane przy okazji kolejnych ankiet, po to by na krótki czas uwzględnić wysokość tej "inflacji", a powinno się to odbywać w niemal automatyczny sposób. Nie mówię, że trzeba to robić po każdym topie, wystarczy zrobić to raz na jakiś czas. Być może raz na pięć albo 10 topów obliczyć, ile punktów przez ten czas zgromadzili wszyscy uczestnicy PLMT, wyliczyć odpowiednią średnią, zaokrąglić w górę do pełnych dziesiątek i ogłosić, że przez następne kilka topów cena zgłoszenia podmiotu będzie wynosić właśnie tyle. Jak uczestników przybędzie, to "opłata" za zgłoszenie automatycznie wzrośnie bez potrzeby ogłaszania kolejnej ankiety, a jak uczestników ubędzie, to w ten sam sposób ta kwota zmaleje.

I na koniec chciałbym zgłosić pewne zmiany porządkujące temat. Po pierwsze spisanie reguł i ich opublikowanie w ogólnie i łatwo dostępnym miejscu byłoby jak najbardziej wskazane. Przy okazji poprzedniej ankiety próbowałem odszukać taki regulamin i mi się nie udało, przez co nie do końca pojmowałem o czym w ogóle się tu dyskutowało, bo przez długi czas nie śledziłem, co się tutaj działo. Być może osobny wątek, który zawierałby wyłącznie reguły poszczególnych wspólnych zabaw, bez możliwości odpowiadania w nim, byłby tu dobrym rozwiązaniem. Po drugie, uważam, że warto skrócić obecną listę i wyeliminować z niej osoby, które od długiego czasu nie brały udziału w topach. To tyle. Niby zaledwie parę myśli, ale sporo tekstu wyszło, bo starałem się w dość obrazowy sposób wytłumaczyć o co mi chodzi.



RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - Miszon - 09.03.2022 01:43 PM

O właśnie o tym poście pisałem.


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - neo01 - 09.03.2022 03:02 PM

OK, zapytałbym jednak autora czy taki wyimek jako jednak coś oddzielnego do głosowania spośród tego pakietu propozycji to dla niego OK.


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - Dyfeomorfizm - 09.03.2022 04:01 PM

W formularzu do głosowania (który przygotuję) propozycja 5 wyglądałaby mniej więcej tak:

Przywileje dla osób niewybierających dotąd wykonawcy mają zostać:
a. rozszerzone (tu do wyboru wariant neo i kajmana)
b. utrzymane
c. zlikwidowane (co jest tożsame z wariantem rincewinda)


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - AKT! - 09.03.2022 04:19 PM

Dyfeomorfizm napisał(a):a. rozszerzone (tu do wyboru wariant neo i kajmana)
a w przypadku podwójnych wariantów, jeśli większość opowiedziałaby się za a1 i a2 (łącznie), ale pojedynczo (tj. przeciw a1 lub a2) zwyciężyłaby opcja b, jakie byłoby rozstrzygnięcie?

bo poprzednio m.in. właśnie rozdrobnienie podobnych opcji skutkowało tym, że mało jaka zmiana została wprowadzona


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - Dyfeomorfizm - 09.03.2022 05:21 PM

poparcie a1 lub a2 liczy się jako poparcie opcji a - jeśli opcja a uzyska więcej głosów niż b lub c, przejdzie wariant wybrany w ramach opcji a częściej


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - gioconda2 - 09.03.2022 05:58 PM

Dyfeomorfizm napisał(a):i co to jest w ogóle za słownictwo? tuż za naszą granicą szaleje wojna, więc emfatyczne nazywanie się "tępionym" po prostu nie przystoi
Ojojoj... czyżby funkcjonował tu jakiś jedynie słuszny kanon słów akceptowalnych w wyrażaniu swoich stanów emocjonalnych? Skoro to są moje odczucia, to mogę wyrażać je takimi słowami, jakie dobrze definiują to w moim mniemaniu. Nikt z Was nie stanie się mną, by wiedzieć co mi w duszy gra i jakie słowa określają moje przeżycia, zwłaszcza iż jestem jedną z osób, do których owe wiadomości były adresowane. Jestem ofiarą przemocy i adresatem gróźb karalnych. A narzucanie komuś jedynie właściwych słów nosi znamiona przemocy.

Pytań o owe PW spodziewałam się wczoraj. Zostały zadane dziś, jakby po "jakiejś naradzie"?

neo01 napisał(a):Też oczekiwałbym odpowiedzi kto takie haniebne PW rozsyła. Takie sformułowania też mi się nie podobają, ale rozumiem oburzenie, skoro otrzymuje się takie wiadomości.

Sprawca/ sprawcy może sam się przyzna/ją? Odpowiedź na to kim on jest/ oni są nie jest prosta, bo wykazał/li się sprytem. Otóż zostało do tego założone nowe konto (na sąsiednim forum muzycznym) z nowym na tę okoliczność nickiem. I z tamtego konta były wysyłane PW (w imieniu "grupy niezadowolonych") dotyczące ogólnie pisząc żądań zaniechania działalności na MC i zawierające groźby karalne.

Nowi użytkownicy ożywiają fora, wnoszą powiew świeżości. A takie traktowanie ich na starcie raczej zamyka "starych" w swoim własnym sosie. Chociaż właściwie nadawcy chyba o to chodziło. Domyślam się, że nie był/ byli to reprezentanci Wszystkich tu zarejestrowanych, a raczej była to zdecydowana mniejszość.
Ale jeżeli takie coś miało miejsce, to nawet najlepszy program lojalnościowy nie rozwiąże problemów "starych" i "nowych".

thestranglers napisał(a):o określenie czy przy minus 100 pkt za wybór zawodnik nie spada po prostu w najgorszym wypadku na zero? Zrozumiałem, że nie będzie minusowych stanów.
Osób które mają zgromadzone 100 pkt i więcej jest jeszcze tyle, że zanim się wyzerują, to ci z niższych pięter dozbierają do 100. Jeszcze przez jakiś czas nie powinno być z tym problemu, myślę że spokojnie do kolejnej ankiety. A dla porządku - przychylam się do stanu zero, bez punktów ujemnych.


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - neo01 - 09.03.2022 06:16 PM

gioconda2 napisał(a):zawierające groźby karalne.
Icon_eek To, o czym piszesz kompletnie nie mieści mi się w głowie i pewnie nie tylko mnie. Proponuję zgłosić tę sprawę adminowi, czyli ku3ie (jest nim i na tamtym i na tym forum).

I naprawdę bardzo proszę o zaprzestanie tych słownych przepychanek.
Chyba to jest ostatnia rzecz jakiej nam tu potrzeba...


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - Miszon - 09.03.2022 06:27 PM

Serio taka akcja??!!??


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - kajman - 09.03.2022 06:47 PM

thestranglers napisał(a):Widzę, że ścierają się tu dwie opcje: jedną reprezentuje kajman, który nie chce stracić zdobytych punktów, a drugą neo, który chce za wszystko podwoić punkty dla niewybierających.
To nie do końca jest tak. Akurat moja propozycja idzie w tym kierunku co neo01 tylko jest bardziej radykalna. A co do nie zabierania punktów to uważam, że nie tędy droga.
thestranglers napisał(a):że zebraliśmy się tu po prostu, by więcej uszczknąć 'starszyźnie' topowej
Ja uważam, że to jest błędna droga. Ucinając za wybór więcej punktów niż dotychczas promujemy osoby, które nie muszą być zbyt aktywne, żeby doczekać się wyboru. Moim zdaniem wybór powinien być premią za uczestnictwo w topach i stąd moja propozycja, przy której zyskują najbardziej aktywni nowi.
Zwrócono uwagę, że premiowanie bez ucinania punktów spowoduje galopującą inflację. Nie wiem czy nie zapobiegłoby temu obcinanie kwartalne wszystkim uczestnikom 20 punktów.
Ogólnie obecnie stary użytkownik może rocznie zdobyć ok. 70 punktów, nowy przy przejściu mojej propozycji ponad 200, więc nie czekałby zbyt długo na wybór wykonawcy. Tylko musi być aktywny.


RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) - kajman - 09.03.2022 06:53 PM

Dojść do tego, kto takie wiadomości wysyła można byłoby chyba dojść jedynie wtedy, gdy ten wysyłający na tamtym forum miałby to samo IP jak ktoś na tym forum.
Ogólnie uważam takie postępowanie za chamskie, ale także za głupotę i nie sądzę, że powinno się tym przejmować (ale piszę to jako ja i rozumiem, że ktoś inny przejmować się może).