Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mycharts Top 30 (/forumdisplay.php?fid=187)
+--- Wątek: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 (/showthread.php?tid=58802)

Strony: 1 2 3


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - neo01 - 14.11.2021 01:31 PM

kajman napisał(a):3 N 1 74 Archive - SHOUTING WITHIN
No i proszę, jaki ładny debiut. Dobrze się prezentuje z dwoma kolejnymi miejscami Icon_smile

kajman napisał(a):13 N 1 50 Black Country, New Road - CHAOS SPACE MARINE
A to bardzo zaskakująca pozycja. Chyba muszę się jeszcze raz wsłuchać w ten kawałek.


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - kajman - 14.11.2021 01:48 PM

neo01 napisał(a):No i proszę, jaki ładny debiut.
Wolałbym dwa miejsca wyżej, ale tutaj to niemożliwe.


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - Sundrajta - 14.11.2021 02:02 PM

Jest w sam raz, bo gdyby był na szczycie, zaraz by się pojawiły głosy oburzenia, że fanklub Archive zrobił swoje. Icon_twisted
I cieszy mnie zamiana na pozycji lidera, bo to ciut lepszy kawałek od tego okropieństwa.
inżynierek napisał(a):Taki Monde Nouveau chociażby
Ten akurat był dużo lepszy. Icon_lol
stokrotka napisał(a):Sundrajto, wielkie dzięki za plejkę
Proszę bardzo.
santosz napisał(a):1. Our Oceans - UNRAVEL
2. Iskandr - GEZAG
Coś mnie Twój szczyt listy kompletnie nie przekonał! Za ciężkie są te utwory i takie w moim odbiorze bez pomysłu? Raziło mnie w nich to o czym gdzie indziej pisał kajman, granie dla samego popisu, bez koncepcji na coś bardziej harmonijnego...

I cieszą wszystkie nowości, które jak (sprawdziłem w notatkach) się okazuje wyżej oceniłem od wszystkich wylotów!


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - kajman - 14.11.2021 02:15 PM

Sundrajta napisał(a):gdyby był na szczycie, zaraz by się pojawiły głosy oburzenia, że fanklub Archive zrobił swoje
Nie byłoby żadnych podstaw. Temat fanclubów lepiej pozostawić w spokoju.


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - santosz - 14.11.2021 03:06 PM

(14.11.2021 02:02 PM)Sundrajta napisał(a):  
santosz napisał(a):1. Our Oceans - UNRAVEL
2. Iskandr - GEZAG
Coś mnie Twój szczyt listy kompletnie nie przekonał! Za ciężkie są te utwory i takie w moim odbiorze bez pomysłu? Raziło mnie w nich to o czym gdzie indziej pisał kajman, granie dla samego popisu, bez koncepcji na coś bardziej harmonijnego...
oczywiście szanuję opinie choć trudno mi się z nią zgodzić, Iskandr gra bardzo klimatycznie, natomiast Our Oceans grają po prostu rocka progresywnego. Ja wiem, że ludzkie ucho woli po bożemu, czyli kompozycje zwarte, krótkie, zwrotka, refren i do domu, ale mnie to często nudzi Icon_lol Wolę rozmach i niekoniecznie musi to być mocne granie, choć faktycznie jakoś ostatnio coraz częściej mnie ciągnie to cięższych klimatów Icon_wink
dawno już się pogodziłem, że moje propozycje na listach przebojów nie mają szans, ale zawsze jest szansa, że jeszcze komuś prócz mnie się spodoba, jakieś punkciki tam jeszcze UNRAVEL uciułał w tym tygodniu Icon_cool

A ogólnie wyniki bardzo dobre. Również jestem zaskoczony wysoką pozycją Black Country, New Road. Kiedy słyszałem ich na początku roku jeszcze z poprzedniej płyty, zaintrygowali mnie, ale nigdy bym nie pomyślał, że to może zaistnieć na jakichkolwiek listach przebojów, tymczasem okazało się, że można. Podejrzewam, że pojawienie się tego utworu na liście LP357 też zrobiło swoje. Promocja dźwignią popularności.


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - kajman - 14.11.2021 03:14 PM

santosz napisał(a):Our Oceans - UNRAVEL
Co do tego utworu to kompletnie nie czuję tam progresywnego rocka. Odbieram to jako taki lżejszy lekko komercyjny metal. To, co tam się dzieje mnie nudzi.


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - santosz - 14.11.2021 03:17 PM

(14.11.2021 03:14 PM)kajman napisał(a):  
santosz napisał(a):Our Oceans - UNRAVEL
Co do tego utworu to kompletnie nie czuję tam progresywnego rocka. Odbieram to jako taki lżejszy lekko komercyjny metal. To, co tam się dzieje mnie nudzi.
No to super
Mi to muzycznie gdzieś Rush przypomina a wokalnie Jeffa Buckleya.


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - kajman - 14.11.2021 03:41 PM

Rush nigdy nie był moim faworytem.
No ale każdego nudzi co innego. Np Miszona nudzi mój nr 1 wszechczasów.


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - inżynierek - 14.11.2021 04:21 PM

Bo DC przez pierwsze 12 minut jest nudne, a arcydziełem staje się na ostatnie 2,5 minuty. Icon_wink


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - kajman - 14.11.2021 05:10 PM

Ale ja piszę o Formentera Lady. A co do DC to np bearowi przeszkadza coś w drugiej części.


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - inżynierek - 14.11.2021 05:52 PM

No to muszę Cię zmartwić, Formentera Lady to świetny utwór. Icon_biggrin


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - Konrad - 14.11.2021 06:15 PM

Dla mnie zaskoczeniem taki pikujący lot w dół serca


RE: Mycharts Top 30 - Notowanie 270 - kajman - 14.11.2021 07:22 PM

inżynierek napisał(a):No to muszę Cię zmartwić, Formentera Lady to świetny utwór.
To chyba Miszona.
Konrad napisał(a):Dla mnie zaskoczeniem taki pikujący lot w dół serca
Też mnie zaskoczył. Ale i tak szczęście, że się obronił.