Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Krzysztof Zalewski ft. Natalia i Paulina Przybysz, Miłosz Pękala - Romanca Cherubina - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Krzysztof Zalewski ft. Natalia i Paulina Przybysz, Miłosz Pękala - Romanca Cherubina (/showthread.php?tid=58762)



Krzysztof Zalewski ft. Natalia i Paulina Przybysz, Miłosz Pękala - Romanca Cherubina - Szymek79 - 04.11.2021 04:57 PM

"Romanca Cherubina" z gościnnym udziałem Natalii i Pauliny Przybysz oraz Miłosza Pękali to drugi singiel jakim Krzysztof Zalewski zapowiada płytę "Zalewski MTV Unplugged", która trafi do sprzedaży 23 listopada.

[Obrazek: 81dMCNikwdL._SS500_.jpg]




RE: Krzysztof Zalewski ft. Natalia i Paulina Przybysz, Miłosz Pękala - Romanca Cherubina - neo01 - 04.11.2021 06:26 PM

Miłosza Pekali* Icon_wink
A kawałek bardzo dobry (te dęciaki! Icon_smile). Dam spokojnie 8.


RE: Krzysztof Zalewski ft. Natalia i Paulina Przybysz, Miłosz Pekala - Romanca Cherubina - kajman - 05.11.2021 08:07 PM

neo01 napisał(a):Miłosza Pekali*
A masz informacje, że jego nazwisko się odmienia?
Posłuchałem tylko fragmencik (zaczyna się LP357), ale brzmi mi to zdecydowanie lepiej niż Warska z Niemenem. Siedem na pewno, może będzie wyżej.


RE: Krzysztof Zalewski ft. Natalia i Paulina Przybysz, Miłosz Pekala - Romanca Cherubina - neo01 - 05.11.2021 08:17 PM

Wynika to wprost z reguły językowej (https://poradnia-jezykowa.uni.lodz.pl/faq/odmiana-nazwisk-meskich-zakonczonych-na-samogloske-a/). Na tej samej zasadzie, jak mówimy np. nie ma Emila Zoli, a nie Zola.
Przy okazji, to jednak Miłosz Pękala.


RE: Krzysztof Zalewski ft. Natalia i Paulina Przybysz, Miłosz Pekala - Romanca Cherubina - kajman - 05.11.2021 08:30 PM

Z tego co mi wiadomo to o tym czy nazwisko się odmienia czy nie decyduje jego posiadacz (wyjątkiem nazwiska na -ski itp). W praktyce przynajmniej u mnie wszyscy pytają posiadacza czy ma go odmieniać czy nie.


RE: Krzysztof Zalewski ft. Natalia i Paulina Przybysz, Miłosz Pekala - Romanca Cherubina - neo01 - 05.11.2021 08:36 PM

To jakby dodatkowa zasada, wtedy, gdy są wątpliwości. Tu takowych nie powinno być (no i co zrobić z tymi, których zapytać się nie da? To byłoby błędne koło Icon_smile).


RE: Krzysztof Zalewski ft. Natalia i Paulina Przybysz, Miłosz Pękala - Romanca Cherubina - kajman - 05.11.2021 08:41 PM

Ja na przykład nie pozwalam się odmieniać, chociaż mój sławny nazwiśnik jest odmieniany.


RE: Krzysztof Zalewski ft. Natalia i Paulina Przybysz, Miłosz Pękala - Romanca Cherubina - inżynierek - 06.11.2021 03:06 AM

Abstrahując od tematu wątku to moje nazwisko wolałbym, żeby się odmieniało. Choć sam wolałbym mieć inne nazwisko i po całkowitym wyjściu na swoje planuję je zmienić.