Największe forum list przebojów Mycharts.pl
kącik muzyki ambitnej - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Gatunki i style (/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: kącik muzyki ambitnej (/showthread.php?tid=58538)



kącik muzyki ambitnej - Konrad - 18.10.2021 02:49 PM

Hej

Chciałbym żebyście mi polecili w tym wątku jakieś utwory i artystów nietuzinkowych tworzących muzykę "ambitną" i niekoniecznie komercyjną. Chciałbym sie z takimi utworami zapoznać


RE: kącik muzyki ambitnej - michal_paszcza - 18.10.2021 03:05 PM

Moim zdaniem to sztuczny i zbyt niejednoznaczny podział... i pewnie wokół tego, co jest ambitne/co nie jest, będzie się tu toczyła dyskusja - kosztem wkładu, o którym myślisz.


RE: kącik muzyki ambitnej - kajman - 18.10.2021 10:37 PM

Miałbym z tym problem. Może The Pop Group, może Henry Cow, część twórczości Niemena, Grechuty i Crimsonów, późne Talk Talk. To byłoby mi bliskie temu określeniu.


RE: kącik muzyki ambitnej - EVENo - 18.10.2021 10:57 PM

Mozart, Bach, Beethoven Icon_wink


RE: kącik muzyki ambitnej - neo01 - 18.10.2021 11:03 PM

Ten wątek to chyba pokłosie dyskusji w wątku listowym, gdzie padły słowa o "komercyjnym popie". Tyle że zaraz dalej było o tym, że nie ma w tym zestawieniu różnorodności, jak jeszcze całkiem niedawno, gdzie było sporo muzyki rockowej czy blues-rockowej, a nawet pojawiały się mocniejsze brzmienia i to na bardzo wysokich pozycjach...
Określenie "ambitna muzyka" oczywiście nie jest najszczęśliwsze, ale jest mnóstwo artystów tworzących bardziej wysublimowane rzeczy, ot, choćby ten nieszczęsny Archive, który wypadł po tygodniu... Tyle że taka muzyka ma oczywiście to do siebie, że u jednych będzie osiągać szczyty lubienia, a innym, którzy mogą też na muzykę patrzeć znacznie głębiej niż przeciętny odbiorca - kompletnie nie podpasuje...


RE: kącik muzyki ambitnej - kajman - 19.10.2021 06:53 PM

EVENo napisał(a):Mozart, Bach, Beethoven
Jakoś kompletnie mi takie określenie do nich nie pasuje. Mam wrażenie, że tworzyli rzeczy, które nie były niczym nowym, a tylko zostały uznane za lepsze niż inne tworzone przez innych.


RE: kącik muzyki ambitnej - Konrad - 01.11.2021 12:45 AM

kajman napisał(a):może Henry Cow
dzięki za typ. Bardzo spodobał mi się ich utwór WAR. DziękiIcon_smile


RE: kącik muzyki ambitnej - kajman - 01.11.2021 09:23 AM

Miło, że poznałeś coś nowego/starego, co Ci się spodobało.


RE: kącik muzyki ambitnej - parzymiech - 01.11.2021 09:36 AM

Ale tu ambitnie mhmm Icon_razz