Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Płyty 2000-2009 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Płyty 2000-2009 (/showthread.php?tid=58324)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Płyty 2000-2009 - kajman - 12.02.2022 10:32 AM

Aerosmith - Honkin' On Bobo
Co do drugiego miejsca wątpliwości nie było. Przewaga nad trzecim miejscem zdecydowana, taka też strata do zwycięzcy. Płyta będąca zestawem rock'n'rolli i bluesów, będących w większości coverami, przywala jak ob uchem i nie pozwala się podnieść. Jak dla mnie to zdecydowanie nr 1 w dyskografii zespołu. Wszystko, co najlepsze tutaj uwydatniło się najlepiej jak można.


RE: Płyty 2000-2009 - Miszon - 12.02.2022 10:54 AM

Dość sensacyjna pozycja.


RE: Płyty 2000-2009 - neo01 - 12.02.2022 10:59 AM

Dla mnie też, choć teraz przypominam sobie, że kajman wspominał o tej płycie. Mnie takie Aerosmith niestety dość średnio rusza...


RE: Płyty 2000-2009 - kajman - 12.02.2022 11:07 AM

Miszon napisał(a):Dość sensacyjna pozycja.
Dla mnie nie. Spodziewałem się od razu top 10. Mnie zdecydowanie bardziej zaskoczyły miejsca CC i Beirutu.
neo01 napisał(a):kajman wspominał o tej płycie
Wspominałem. A w topie na forum LP3 w top 8 zespołu było sześć utworów z tej płyty.
neo01 napisał(a):Mnie takie Aerosmith niestety dość średnio rusza
Wszystko jest kwestią gustu jak zwykle.


RE: Płyty 2000-2009 - kajman - 12.02.2022 04:59 PM

1 Bez Jacka - Z Chórem i Orkiestrą
Zbyszek Stefański jest związany z piosenką turystyczną, ale mam wrażenie, że świetnie by się sprawdził i w innej muzyce. Kapitalne kompozycje, jakie tworzył zyskały mnóstwo po dodaniu do nich orkiestry i (przede wszystkim) chóru. Brzmią tak jakby były napisane na więcej głosów niż zwykle ma do dyspozycji. A do tego wszystkiego w zespole jest także kapitalny flecista Horacy Chrząstek, który też daje ich muzyce niezwykle dużo.
Nie mogę na koniec nie dodać, że wielką radość mi sprawia (chociaż na ocenę nie ma wpływu), że texty znacznej części jego utworów to wiersze, a wśród nich większość napisał mój zdecydowanie ulubiony poeta czyli Bolesław Leśmian (na tej płycie też prawie połowa to jego dzieła).
Swoją drogą ciekawie się ułożyło, bo zupełnie przypadkowo w jednej z piętnastu grup eliminacyjnych spotkały się moje nry 1, 2 i 5 i wtedy już w zasadzie nie miałem wątpliwości, która z płyt wygra ten top.