Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 606 - utwór ze słowem "noc" w tytule - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 606 - utwór ze słowem "noc" w tytule (/showthread.php?tid=58301)

Strony: 1 2


RE: dzień 606 - utwór ze słowem "noc" w tytule - gioconda2 - 01.10.2021 12:47 PM

A dlaczego interpretacja nierealna?
Przecież może spotkał z 2 kobietą tej samej nocy, wcześniej spotkał się z inną (pierwszą tej nocy) na złość tej 2, bo ona coś mu zrobiła wcześniej, co go rani (spotkała się z innym kolesiem?) ...
To mu uświadomiło, że trzeba się pożegnać z tą 2, bo ona to samo zło ... a mając od niej wolne, może rozkręcić znajomość z tą pierwszą ("nauczyłem się śmiać i poznałem kilka nowych prawd ..." , "wiem, że teraz mogę radę dać").

Każdy z nas ma prawo do własnej interpretacji, a nie nasze nieśmiertelne "co autor miał na myśli"?


RE: dzień 606 - utwór ze słowem "noc" w tytule - Miszon - 01.10.2021 01:20 PM

(01.10.2021 12:21 PM)neo01 napisał(a):  OK, ale nadal podtrzymuję, że to bardziej jakaś poza niż realna interpretacja.
Podmiot liryczny może mieć dowolny punkt widzenia, niekoniecznie tożsamy z rzeczywistością Icon_wink2 .


RE: dzień 606 - utwór ze słowem "noc" w tytule - AKT! - 01.10.2021 02:02 PM

ヨアソビ 「夜に駆ける」



RE: dzień 606 - utwór ze słowem "noc" w tytule - neo01 - 01.10.2021 03:11 PM

Mocno pokręcona ta Twoja interpretacja, giocondo. Oczywiście, każdy ma prawo do własnej, tym bardziej (jak rozumiem) autor tekstu Icon_wink , jednak mimo wszystko to mi się kompletnie nie klei, bo raczej rozumiem to tak, że to chodziłoby o drugą kochankę jednej nocy, co w tym przypadku zalatuje bardziej jakimś maczyzmem na pokaz niż czymś, co można rzeczywiście wywieźć z tego tekstu (pomijając już fakt, że "druga w nocy" w takim kontekście brzmi mocno średnio, raczej "druga tej nocy" albo "druga nocą" byłoby poprawnie).


RE: dzień 606 - utwór ze słowem "noc" w tytule - kajman - 01.10.2021 08:23 PM

neo01 napisał(a):"druga w nocy" w takim kontekście brzmi mocno średnio
Fakt, ale jeżeli przyjmiemy, że pierwsza była w dzień czy nawet wieczorem to druga w nocy pasuje jak najbardziej.


RE: dzień 606 - utwór ze słowem "noc" w tytule - thestranglers - 01.10.2021 08:42 PM

Udał się Markowi dowcip.


RE: dzień 606 - utwór ze słowem "noc" w tytule - stokrotka - 02.10.2021 08:04 PM

Bezkonkurencyjna:
Patti Smith - Because the Night