Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Most Streamed Polish Songs on Spotify - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Światowe listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Most Streamed Polish Songs on Spotify (/showthread.php?tid=58103)



Most Streamed Polish Songs on Spotify - Szymek79 - 15.09.2021 11:42 AM



Przestaję narzekać na Billboard.Icon_lol


RE: Most Streamed Polish Songs on Spotify - AKT! - 15.09.2021 12:57 PM

włączę sobie później, ale spodziewam się zalewu gównotrapu o niczym


RE: Most Streamed Polish Songs on Spotify - Dyfeomorfizm - 15.09.2021 12:59 PM

kompletnie nie rozumiem awersji - to bardzo dobra lista, znacznie bardziej różnorodna stylistycznie niż LP3 i znacznie bardziej na bieżąco z trendami niż POPlisty i inne G20, a przy tym bardzo dobra jakościowo - polacy w końcu mogą być dumni z ojczystej muzyki, bo w wielu odcieniach rapu dystansujemy u.s.


RE: Most Streamed Polish Songs on Spotify - Dyfeomorfizm - 15.09.2021 01:08 PM

(15.09.2021 12:57 PM)AKT! napisał(a):  włączę sobie później, ale spodziewam się zalewu gównotrapu o niczym
hm, może trochę takiego jest, ale w top 50 nie ma go zbyt wiele, a traktowanie "o niczym" jest kwestią relatywną, bowiem w przekonaniu generacji obecnych nastolatków (oceniając po mojej siostrze i jej rówieśnikach) owe teksty są nasączone treścią i mogą godzinami rozwodzić się nad kontekstami


RE: Most Streamed Polish Songs on Spotify - AKT! - 15.09.2021 03:17 PM

spoko, nie podważam tego; nie uważam też, żeby numery o niczym (albo pozornie o niczym) nie miały racji bytu; doraźne konteksty dla pewnej grupy odbiorców są ważniejsze niż kwestie bardziej uniwersalne, a przez te pierwsze można też wyrazić te drugie; wszystko rozumiem; bardziej chodzi mi o to, że ta muzyka w tego typu rankingach występuje zwykle w jakiejś bezkształtnej masie, w której jedno zlewa mi się się w drugie i w tym sensie nie ma racji bytu; nie jestem też grupą docelową polskiego rapu; zawsze wolałem te bardziej zaangażowane, poetyckie i eksperymentalne odłamy hip-hopu amerykańskiego, coś, co rzadko udawało mi się wygrzebać w tym polskim, żeby móc się do tego jakoś emocjonalnie odnieść; ale niezły bangerek nie jest zły, nie przeczę, tylko współcześnie to się strasznie rozmyło dla mnie -- może to starość, who knows


RE: Most Streamed Polish Songs on Spotify - meni - 15.09.2021 03:19 PM

To już chyba ten czas aby stwierdzić, że się stałem starym grzybem. Ponad 80% zestawienia totalnie nie ogarniam.
Kurde, trochę wcześnie... Jeszcze "3" z przodu kodu nie zdążyło mi nawet wskoczyć...