Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson (/showthread.php?tid=56984)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - kajman - 16.06.2021 04:36 PM

AKT! napisał(a):to już nie dziwactwo, ale bluźnierstwo
Ciekawe co byś napisał o takich osobach, które cenią MT wyżej niż MJ.
AKT! napisał(a):ale ja mam prawo napisać ci, że po raz kolejny się ośmieszasz opiniowaniem rzeczy, których nie lubisz i nie rozumiesz i wygłaszaniem tych opinii w sposób nieznoszący sprzeciwu
Cały czas piszę o swoich odczuciach. Jeżeli muzyka Jacksona jest w moim odczuciu męcząca i wkurzająca, jeżeli w śpiewanych przez niego kompozycjach nie słyszę nic ciekawego to wolno mi o tym napisać. Być może bierze się to stąd, że (w lekkim uproszczeniu mówiąc) zaczynałem słuchać muzyki od Skaldów i szybko przeskoczyłem na Crimsonów. Nigdy nie miałem okresu, że podobała mi się ABBA i Boney M., co więcej, od samego początku słuchania ci i podobni wykonawcy odrzucali mnie.
AKT! napisał(a):powodów zupełnie oczywistych (by nie napisać - obiektywnych)
A co w tym jest oczywistego albo tym bardziej obiektywnego? To, że został wykreowany z tych lub innych powodów na gwiazdę popu (podobnie jak Madonna, którą obecnie oceniam wyżej) nie oznacza niczego więcej poza tym, że został wykreowany.
AKT! napisał(a):i spoko, szanuję, pod warunkiem, że tego "bena" i ten "thriller" przesłuchałeś, żeby móc je porównać
Ale jak ja przesłuchałem i porównałem to już jest źle.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Dobromiera - 16.06.2021 04:40 PM

Trudno mi objąć rozumem, jak ktoś, kto w swoim topie płyt ma dwa razy Henry Cow, może u MJa najbardziej narzekać na te najbardziej wymyślne i oryginalne płyty.

Też nie jestem ani trochę przekonany do tych dziecięcych płyt, brzmi jak wszystko inne w gatunku

Music & Me


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Dyfeomorfizm - 16.06.2021 05:27 PM

niewątpliwie mija się z celem głosowanie na jakąkolwiek płytę, jeśli nie przesłuchało się wszystkich

natomiast jeśli ktoś wszystkie przesłuchał, to czym dziwniejszą ma kolejność, tym ciekawiej, a więc lepiej dla zabawy, o ile rzecz jasna głosuje zgodnie z sumieniem, a nie wiedziony chęcią siania zamętu


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - AKT! - 16.06.2021 05:49 PM

kajman napisał(a):Cały czas piszę o swoich odczuciach. Jeżeli muzyka Jacksona jest w moim odczuciu męcząca i wkurzająca, jeżeli w śpiewanych przez niego kompozycjach nie słyszę nic ciekawego to wolno mi o tym napisać.
owszem, ale robisz z tego manifest w każdym wątku; i po co? to tak jakbym ja w poprzednim topie happy sad zaczął narzekać, jaki to jest nudny zespół; ale po co? czym innym jest zasygnalizować swoją opinię, a czym innym robić z niej fundament swojej obecności na forum i zaznaczać to na każdym kroku; oczywiście masz do tego prawo; wg mnie to lamerstwo

kajman napisał(a):A co w tym jest oczywistego albo tym bardziej obiektywnego? To, że został wykreowany z tych lub innych powodów na gwiazdę popu (podobnie jak Madonna, którą obecnie oceniam wyżej) nie oznacza niczego więcej poza tym, że został wykreowany.
masz świętą rację, nie było w tym żadnej jego zasługi; co innego king crimson; gdyby nie oni, świat dawno by się zawalił; to są jakieś rockistowskie popłuczyny po logice i choćby próbie zrozumienia rzeczywistości muzycznej spoza swojego klaustrofobicznego poletka, jakkolwiek ekscentrycznego i osobniczego

kajman napisał(a):Ale jak ja przesłuchałem i porównałem to już jest źle.
ale ja zupełnie nie to skrytykowałem


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - kajman - 16.06.2021 06:38 PM

AKT! napisał(a):nie było w tym żadnej jego zasługi
Niewiele, chociaż są artyści, którzy prezentowali sobą jeszcze mniej od niego i też zostawali supergwiazdami (np Presley, Beatles, ABBA). Na pewno pomogły mu teledyski z początku 80-tych.
AKT! napisał(a):co innego king crimson; gdyby nie oni, świat dawno by się zawalił
Cenię ich znacznie bardziej, ale też trafili na swój czas i szczególnie na pierwszej płycie potrafili to wykorzystać. Gdyby coś takiego stworzyli pięć lat wcześniej to byliby w głębokiej niszy. Ale jak dla mnie tworzyli znacznie ciekawsze rzeczy niż Jackson.
AKT! napisał(a):czym innym robić z niej fundament swojej obecności na forum
Napisałem krótko, ale pojawił się komentarz więc odpowiedziałem.
AKT! napisał(a):to tak jakbym ja w poprzednim topie happy sad zaczął narzekać, jaki to jest nudny zespół
Raz spokojnie mogłeś to napisać. Nota bene w zasadzie się z czymś takim bym zgodził (z wyjątkiem dwóch płyt).
AKT! napisał(a):ale ja zupełnie nie to skrytykowałem
W moim odczuciu to, a przynajmniej także to. Wypowiedziałeś się niepochlebnie o moim guście.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - AKT! - 16.06.2021 07:58 PM

nie po raz pierwszy Icon_wink ale tylko dlatego, że to stało się już cholernie oczywiste, a ty nie ustajesz w wysiłkach, żeby przypadkiem ktoś nie przegapił tego centralnego aspektu swojej forowej bytności Icon_wink nevermind!


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - kajman - 16.06.2021 11:40 PM

Po prostu powinienem przestać pisać o swoich odczuciach?


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Tomekk - 18.06.2021 11:09 PM

Możesz pisać - to jest idea forum, żeby się wypowiadać i wskazywać swoje upodobania.
Z tym, że u Ciebie wszystko jest bardzo przewidywalne. Przynajmniej dla mnie.

Tymczasem:

XSCAPE


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Dyfeomorfizm - 20.06.2021 05:36 PM

[11] Michael


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - meni - 20.06.2021 05:54 PM

Music & Me


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Yacy - 20.06.2021 06:46 PM

XSCAPE


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Dobromiera - 20.06.2021 10:38 PM

RUNDA II

Otrzymując 4 głosy, odpada Music & Me (1973)

nominacje otrzymały również:
Invincible (2001) & XSCAPE (2014) - po 3 głosy
no i Michael - 1 głos


bawią się dalej:
okres dziecięcy
[01] Ben (1972)
[02] Got to Be There (1972)
[04] Forever, Michael (1975)


okres dorosły
[05] Off the Wall (1979)
[06] Thriller (1982)
[07] Bad (1987)
[08] Dangerous (1991)
[09] HIStory: Past, Present and Future - Book I (1995)
[10] Invincible (2001)


płyty pośmiertne
[11] Michael
[12] XSCAPE


Głosujemy do czwartku 24 czerwca 21:00


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - kajman - 21.06.2021 06:16 AM

Artur.O napisał(a):no i Michael - 1 głos
Traktujesz Dyfeomorfizma i mnie jako jedną osobę?


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - AKT! - 21.06.2021 10:44 AM

Michael

z perspektywy zostało ze mną tylko "Behind the Mask" oparte na przesztosie Yellow Magic Orchestra i niesłusznie niewydane na życia MJ-a


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Dyfeomorfizm - 21.06.2021 11:30 AM

Michael


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Gansenrozes - 21.06.2021 11:57 AM

Forever, Michael


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Monika - 21.06.2021 03:10 PM

Ben (1972)


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - kajman - 21.06.2021 03:50 PM

[11] Michael


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Yacy - 24.06.2021 08:29 PM

[11] Michael


RE: Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson - Dobromiera - 24.06.2021 09:53 PM

RUNDA III

Otrzymując 4 głosy, odpada Michael (2010)
Reszta nawet nie była blisko Icon_wink

bawią się dalej:
okres dziecięcy
[01] Ben (1972)
[02] Got to Be There (1972)
[04] Forever, Michael (1975)


okres dorosły
[05] Off the Wall (1979)
[06] Thriller (1982)
[07] Bad (1987)
[08] Dangerous (1991)
[09] HIStory: Past, Present and Future - Book I (1995)
[10] Invincible (2001)


płyty pośmiertne
[12] XSCAPE (2014)

Głosujemy do niedzieli 27 czerwca 21:00