Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Cześć, jestem tu nowy! - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Klub forum (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Cześć, jestem tu nowy! (/showthread.php?tid=56322)

Strony: 1 2


Cześć, jestem tu nowy! - Mayberryna - 13.04.2021 02:13 PM

Dostałem w ostatnim czasie zaproszenie na to forum - więc jestem.
Z tej strony Mayberryna, rocznik 00, można kojarzyć mnie z innych miejsc internetu pod pseudonimem ZdroweJelitaShakiry (tu też chciałem użyć tej nazwy użytkownika, ale limit 15 znaków mnie pokonał)
W swojej wędrówce po różnych forach muzycznych zaczynałem od forum Eski, przez RMF Maxxx, następnie Muzyczną Galaktykę od Artura.O, w ostatnim czasie najczęściej aktywny byłem na Musictopie - wszystkie te miejsca w większym lub mniejszym stopniu gniją, miło będzie mieć jakąś alternatywę.
Do sierpnia 2018 roku prowadziłem własną listę w postaci Pierwiastka, zrezygnowałem bo nie potrafiłem układać notowań sensownie. Fajna sprawa, ale nie dla mnie. Lubię sobie za to ułożyć jakieś podsumowanie na koniec roku, wrzucić tam te 100 czy 150 kawałków które nikogo nie obchodzą i montować to w formie filmu, który youtube zawsze mi blokuje.
Jeśli chodzi o to czego słucham - wstyd się przyznać, ale jestem słuchaczem elektronicznej muzyki tanecznej w najprostszej formie i czuję się z tym naprawdę okropnie. Jest tyle świetnych kawałków na serwisach streamingowych, a ja wybieram prymitywne komputerowe blip blop. Oczywiście dopuszczam inne gatunki, ale tu również jest nędznie jeśli chodzi o poziom. Wyróżnię polskie reggae, które jest dla mnie jak podeszwa trzynastolatki dla stópkarza - niesamowicie relaksujące i wyzwalające masę pozytywnej energii. Oprócz tego w skrócie - różne rodzaje muzyki zawierającej gitary, przy której uczeń szóstej klasy szkoły podstawowej uroni łezkę, bo to będzie jedyna emocjonalna rzecz w jego smutnym życiu.
Aktualnie podchodzę do słuchania muzyki w znacznym stopniu ironicznie, biorąc pod uwagę mój spaczony gust, którego nie da się traktować poważnie. Mam wrażenie, że interesującej muzyki jest w dzisiejszych czasach po prostu za dużo i nie potrafię nadążyć za wszystkimi wydaniami które mogłyby mnie zająć na dłuższą chwilę, a samych okazji do słuchania jest coraz mniej. Albo to ja pokochałem ciszę.
W latach 2015-2018 pojawiałem się na Woodstocku, jeśli sytuacja pozwoli w 2022 pragnę pojawić się na kostrzyńskim polu po raz piąty!

To było kilka słów o mnie, teraz wypowiem się o forum - mam wrażenie, że nie będę tu pasować Icon_razz2 no ale cóż, zawsze lubiłem w jakiś sposób wyrażać swoją opinię, a że inne miejsca w sieci powoli rdzewieją, tu będzie idealna okazja. Liczę na to, że użytkownicy zaakceptują takiego przygłupa jak ja w swoim gronie i nie dostanę bana. Podoba mi się że organizujecie różne plebiscyty, chętnie wezmę udział.

To tyle na wstęp, jedziemy!


RE: Cześć, jestem tu nowy! - dziobaseczek - 13.04.2021 02:48 PM

Mayberryna napisał(a):zaakceptują takiego przygłupa jak ja w swoim gronie
Tu nikt nie jest do końca normalny, także witaj XD
Mayberryna napisał(a):mam wrażenie, że nie będę tu pasować no ale cóż, zawsze lubiłem w jakiś sposób wyrażać swoją opinię,
Ja też - jeśli jesteś prawakiem - to nie będziesz faktycznie pasować. Jestem tutaj chyba jedynym Icon_lol
Mayberryna napisał(a):różne rodzaje muzyki zawierającej gitary,
w
Mayberryna napisał(a):Wyróżnię polskie reggae
Zobaczymy w praniu


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Sundrajta - 13.04.2021 02:53 PM

Witamy serdecznie Icon_cool
Oczywiście jest u nas kilka list, które mogą Cię w jakiś sposób do tego forum przekonać! Np. klasykowa, gdzie wybieramy najlepsze piosenki z grona tych które mają minimum 6 lat (a nawet i przede wszystkim znacznie starszych). Jest lista aktualnych przebojów, gdzie każdy forumowicz może raz w tygodniu wrzucić swoją propozycję i śledzić jej postępy (oczywiście samemu też głosując). Są topy pojedynczych wykonawców, co ja szczególnie lubię, aktualnie mamy na tapecie Rihannę, więc może ten również i Ciebie zainteresuje>?
Napisałem o tych rzeczach, które akurat mnie najbardziej interesują, ale jest też wiele innych np. wybieramy przebój tegorocznej Eurowizji. Icon_wink
Mayberryna napisał(a):Liczę na to, że użytkownicy zaakceptują takiego przygłupa jak ja w swoim gronie i nie dostanę bana.
Oczywiście że nie. Icon_twisted
I użyję tu cytatu, ze świetnego skądinąd filmu "Pół żartem pół serio" (bo powiem Ci w tajemnicy, że każdy z nas ma swoje za pazuchą Icon_lol) - Nikt nie jest doskonały!


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Sundrajta - 13.04.2021 02:55 PM

dziobaseczek napisał(a):Tu nikt nie jest do końca normalny, także witaj
Widzę, że już kolegę przywitałeś jako pierwszy. Icon_cool
dziobaseczek napisał(a):Jestem tutaj chyba jedynym
Reszta się ukrywa. Icon_wink


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Brite - 13.04.2021 03:30 PM

cześć, witam!
kojarzę cię z Muzycznej Galaktyki, zawsze byłem fanem twojego nicku z jelitami <3

trzymam kciuki za udaną aklimatyzację i obyś został z nami na dłużej! Icon_wink


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Dyfeomorfizm - 13.04.2021 03:41 PM

(13.04.2021 02:48 PM)dziobaseczek napisał(a):  Ja też - jeśli jesteś prawakiem - to nie będziesz faktycznie pasować. Jestem tutaj chyba jedynym Icon_lol
a co rozumiesz przez "prawaka"?


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Miszon - 13.04.2021 04:54 PM

Pewnie taki co lubi southern rocka, ska i pieśni oazowe.


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Dyfeomorfizm - 13.04.2021 05:01 PM

to faktycznie prawakiem nie jestem, bo z słuchanych przeze mnie wykonawców na wymienione kategorie przypada tylko creedence clearwater revival, który chyba jest mimo wszystko lewacki, wszak w przesławnym "fortunate son" wyśmiewał trumpa i jego bogatych pobratymców


RE: Cześć, jestem tu nowy! - dejmieeen - 13.04.2021 06:00 PM

O, pamiętam Cię z galaktyki. Ale nie podoba mi się, co napisałeś - niby dlaczego słuchanie muzyki takiej a nie innej jest dla Ciebie powodem do wstydu? Są różne gusta przecież, jeden lubi taneczne granie z radia, drugi metal, a trzeci rap. Każdy niech słucha tego co lubi - nikomu nic do tego Icon_wink


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Konrad - 13.04.2021 06:02 PM

Witamy

Czekamy na Twój przynajmniej top10 Icon_smile


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Kuba1201 - 13.04.2021 06:02 PM

O proszę, bardzo mi miło widzieć osobę, która na innych forach już urozmaiciła towarzystwo Icon_wink
Co do muzyki to myślę, że dogadasz się na tym forum z wieloma osobami. Chociaż czy ze mną, to jednak nie do końca jestem pewien Icon_wink


RE: Cześć, jestem tu nowy! - EVENo - 13.04.2021 08:02 PM

Szkoda, że nie pykło z oryginalnym nickiem, bo brzmi epicko Icon_mrgreen

Witam i zapraszam do, jak to się tutaj mawia, poszerzania muzycznych horyzontów Icon_wink


RE: Cześć, jestem tu nowy! - kacper130700 - 13.04.2021 09:07 PM

Witaj Kubo. Jeszcze wczoraj nie wiedziałem, że pod tym nickiem ukrywa się osoba, którą doskonale kojarzę z Forum Musictop.pl. Pamiętam doskonale jak się kłóciliśmy, miałeś mnie dość, to ograniczyłeś swoją aktywność na forum do momentu, aż postanowiłem odejść z tamtego forum przez samego Administratora. Słyszałem, że po moim odejściu tamto forum ucichło w mniejszym lub większym stopniu, ale nie spodziewałem się, że się tutaj pojawisz. Nawet jakbym wczoraj po 21:00 wiedział, że Mayberryna to ZdroweJelitaShakiry z innych forów muzycznych to i tak bym wysłał do ku3y wiadomość, że prosisz o aktywację konta. Zdziwiony? Chyba tak. Po prostu chciałbym przeprosić, wyciągnijmy rękę do zgody i zapomnijmy o tym co się wydarzyło, kiedy jeszcze byłem na Forum Musictop.pl jako Moderator, później Super Moderator.


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Dobromiera - 13.04.2021 10:53 PM

Hej, a to niespodzianka, wczoraj wspominałem akurat o Galaktyce a posta zakończyłem myślą, że mycharts to miejsce spotkan listowo-rankingowych szaleńców, a dzisiaj widzę cię tutaj! Icon_wink Oczywiście dobrze cię kojarzę z nietypowego stylu bycia (na czele oczywiście z awatarkiem i przyjętym pseudonimem Icon_biggrin ) i szalonej mieszanki muzycznej, choć za mało wtedy już wchodziłem w interakcje na owym forum. Fajnie więc, że tu trafiłeś.

Elektroniczną muzykę taneczną słucham i ja... choć wydaje mi się że zazwyczaj w bardziej klasowym wydaniu - a może uda mi się ciebie i tym zarazić. Icon_razz2 A jak nie nowinki to może klasyka gatunków - tu mam wrażenie, że nigdy nie wyczerpię tematu. Zapraszam też do śledzenia mojego topu wzszechczasów, co roku 1 kwietnia. ^^


RE: Cześć, jestem tu nowy! - AKT! - 14.04.2021 10:14 AM

No hejka!

[Obrazek: giphy.gif]


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Mayberryna - 14.04.2021 12:58 PM

dziobaseczek napisał(a):Tu nikt nie jest do końca normalny, także witaj XD
W takim razie myślę, że uda mi się wtopić w tłum Icon_smile

Sundrajta napisał(a):Oczywiście jest u nas kilka list, które mogą Cię w jakiś sposób do tego forum przekonać!
Jasne, w Eurowizyjnym plebiscycie zdążyłem już oddać głosy, zgłosiłem również propozycje w topce Rihanny. Co do forumowych list spróbuję zagłosować, chociaż na pierwszy rzut oka nie rozpoznaję większości utworów - bardzo chętnie się z nimi zapoznam Icon_smile

Brite napisał(a):kojarzę cię z Muzycznej Galaktyki, zawsze byłem fanem twojego nicku z jelitami <3
Bardzo miło mi to słyszeć, historia ksywki jest bardzo prosta - kampania reklamowa Activii z 2014 roku z Shakirą w roli głównej Icon_razz2

dejmieeen napisał(a):Ale nie podoba mi się, co napisałeś - niby dlaczego słuchanie muzyki takiej a nie innej jest dla Ciebie powodem do wstydu? Są różne gusta przecież, jeden lubi taneczne granie z radia, drugi metal, a trzeci rap. Każdy niech słucha tego co lubi - nikomu nic do tego
Biorąc pod uwagę jakie skarby można znaleźć na waszych listach - tak, nieco się wstydzę, ale ten wstyd motywuje mnie do poszerzania swoich horyzontów, więc tylko na nim skorzystam Icon_biggrin

Kuba1201 napisał(a):Co do muzyki to myślę, że dogadasz się na tym forum z wieloma osobami. Chociaż czy ze mną, to jednak nie do końca jestem pewien
Wiesz, że uwielbiam się z tobą droczyć Serce

kacper130700 napisał(a):Po prostu chciałbym przeprosić, wyciągnijmy rękę do zgody i zapomnijmy o tym co się wydarzyło, kiedy jeszcze byłem na Forum Musictop.pl jako Moderator, później Super Moderator.
Telenowele z musictopu zostają na musictopie, tu zaczynamy od zera Icon_wink nie masz się czego obawiać

Artur.O napisał(a):Oczywiście dobrze cię kojarzę z nietypowego stylu bycia (na czele oczywiście z awatarkiem i przyjętym pseudonimem ) i szalonej mieszanki muzycznej, choć za mało wtedy już wchodziłem w interakcje na owym forum. Fajnie więc, że tu trafiłeś.
Był taki czas, że wydawało mi się, że umieszczenie na mojej liście kawałków od Slowdive obok komputerowego umcy umcy i utworów z Eurowizji to szczyt ambicji i oryginalności, co ja miałem w głowie xD

Dzięki wszystkim za pozytywny feedback!
Szkoda, że trafiłem tu akurat tuż przed tym jak zaczynam nową robotę na magazynie i 8 godzin z życia wypada, ale postaram się odwiedzać forum regularnie i coś od czasu do czasu wrzucić Icon_wink


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Sundrajta - 14.04.2021 01:34 PM

Faktycznie Slowdive to nie szczyt moich marzeń. Icon_wink
I praca nie powinna być powodem do smutku, wszak z czegoś trzeba żyć.


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Dobromiera - 14.04.2021 05:12 PM

Slowdive to oczywiście dobry band, który nawet przy powrocie z 2017 zachował klasę; chociaż od odświeżenia sobie pierwszych płyt Cocteau Twins myślę, że są jednak klasę niżej.


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Tomekk - 14.04.2021 11:39 PM

Witamy serdecznie na forum!

Mayberryna napisał(a):tak, nieco się wstydzę, ale ten wstyd motywuje mnie do poszerzania swoich horyzontów, więc tylko na nim skorzystam
nie ma czego się wstydzić. Nie ma muzyki złej i dobrej, a dzięki forum może poznasz i polubisz inne style muzyczne Icon_smile

Obyś zagościł tutaj na dłużej!


RE: Cześć, jestem tu nowy! - Dobromiera - 15.04.2021 12:03 AM

Nie no, ja rozumiem postawę Mayberryny - świadomość muzyczna i niebezkrytyczna spojrzenie na "swoją" muzykę mogą bardzo motywować do przekonywania się i szukania innych, bardziej wymagających styli muzycznych.