Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - Genesis - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - Genesis (/showthread.php?tid=56038)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - Aro - 09.04.2021 08:10 PM

Nadal Cię to dziwi i szokuje ? Icon_wink


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - kajman - 09.04.2021 09:03 PM

Ale żeby ten album tak sponiewierać?


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - Miszon - 09.04.2021 09:50 PM

Ratujmy co się da:

Calling All Stations


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - Aro - 09.04.2021 10:37 PM

(09.04.2021 09:03 PM)kajman napisał(a):  Ale żeby ten album tak sponiewierać?
to nie pierwszy i nie ostatni swietny album jest sponiewierany w tej porąbanej zabawie. Mnie już dawno przestało to dziwić.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - dziobaseczek - 09.04.2021 10:42 PM

Aro napisał(a):w tej porąbanej zabawie
Aro napisał(a):album jest sponiewierany
Że co???


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - Sundrajta - 09.04.2021 11:06 PM

Tylko że właśnie Aro ma rację, bo przeważnie i w większości rund ogół się wypowiada, że oto wypada najlepsza płyta danego wykonawcy, ale to jest taki system, że nawet nie trzeba mieć połowy głosujących żeby wywalić coś cennego. Icon_twisted
A swoją drogą w poprzedniej rundzie posłuchałem po dwie piosenki z "Nursery Cryme" oraz "...Calling All Stations..." obie wypadły bardzo przeciętnie (z lekką jednakoż przewagą tej drugiej), co ostatecznie przekonało mnie, że nie warto bawić się w tej rundzie, bo jak ktoś trochę wyżej napisał różnice między albumami mogą być tak delikatne (w moim mniemaniu), że większego znaczenia nie ma (dla mnie) który zwycięży>?


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - dannar - 10.04.2021 11:50 AM

Calling All Stations


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - parzymiech - 10.04.2021 05:13 PM

Zrobił się dosyć jednostajny pojedynek Icon_rolleyes No cóż, dla mnie obie mają spore wady Icon_evil Starsza jest przeciążona, dosyć nudna i skorodowana, a młodsza ma fajny repertuar, ale aranżacje są mało wyrafinowane Icon_rolleyes Za dużo takiego plumkania elektronicznego, które akurat takiej muzyce niekoniecznie pasuje.

Selling England by the Pound


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - dannar - 11.04.2021 06:50 PM

Czytam opinie i myślę, że może to i lepiej. Gdyby wszyscy uważali Genesis z lat 1971-1978 za najlepszy zespół w historii muzyki rozrywkowej, słuchanie ich nie dawałoby pewnie aż takiej przyjemności. Icon_wink


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - kajman - 11.04.2021 07:11 PM

dannar napisał(a):Gdyby wszyscy uważali Genesis z lat 1971-1978 za najlepszy zespół w historii muzyki rozrywkowej
Przy 70-76 to może bym się zastanawiał, ale Został jest słabiutkie i psuje całe wrażenie. Już debiut był zdecydowanie lepszy.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - thestranglers - 11.04.2021 07:12 PM

Tak, debiut bardzo mi podszedł, a tu został dopiero sponiewierany.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - Yacy - 11.04.2021 07:58 PM

(09.04.2021 04:03 PM)kajman napisał(a):  No to po prostu szok!
a Ty masz zamiar głosować?


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - kajman - 11.04.2021 08:13 PM

Mam. I raczej dzisiaj nie przegapię terminu.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - Monika - 11.04.2021 08:14 PM

Selling England by the Pound (1973)

Potem zapewne Duke.

A głosy na Calling All Stations są o tyle dla mnie niezrozumiałe, że są tam takie hity jak Congo i chyba ich najmocniejszy i najlepszy tekstowo utwór tytułowy. W ogóle przy okazji topu odkopało się jakieś stare nagrania VHS z występami w polskiej telewizji z 98 roku Icon_smile


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - Gansenrozes - 11.04.2021 08:31 PM

Selling England By The Pound

Calling All Stations to była pierwsza moja płyta Genesis, a takie "Not About Us" do dzisiaj porywa. Icon_smile Szkoda, że Genesis ze świetnym Rayem tak szybko się skończyło.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - kajman - 11.04.2021 08:35 PM

Chociaż wygląda na to, że to nic nie da (chociaż może ktoś jeszcze wesprze) ale:
Calling All Stations (1997)


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - tomas585 - 11.04.2021 08:44 PM

muszę przesłuchać na szybko oba płyty bo poza congo nic nie kojarzę


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - kajman - 11.04.2021 08:47 PM

W 15 minut? To faktycznie szybko.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - michal_paszcza - 11.04.2021 08:56 PM

Hmm.

No cóż, w zasadzie zostało to już tutaj podniesione poniekąd, że ta runda to swoisty pojedynek pomiędzy dwiema płyta, a czy one są rzeczywiście najlepsze/najgorsze, to inna sprawa. Ale jakieś rozstrzygnięcia zapaśc muszą. Oczywiście nie znam większości z was, ale mogę podejrzewać, że po prostu młodsi słuchacze preferują Calling All Stations (znają np. z radia), a starsi wolą te bardziej eksperymentalne oblicze zespołe, które pewnie nie było u nas zbyt dobrze rozpowszechnione. Ja mam wśród starszych albumów pewien rodzynek, którego mogę bronić jak Częstochowy, ale oczywiście nie zdradzę na razie Icon_smile Natomiast ciekawi mnie, czy takich pojedynków z racji obrony jednej czy drugiej płyty będzie więcej.

Natomiast na chwilę obecną, jednak serce mówi, że:

Selling England by the Pound


RE: Przetrwają najsilniejsi - Genesis - tomas585 - 11.04.2021 08:57 PM

Calling All Stations (1997)