Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) (/showthread.php?tid=55636)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - thestranglers - 01.03.2021 10:15 PM

Od teraz do poniedziałku 8 marca zgłaszamy tu do dwóch utworów ww. podmiotu. Zgłaszająca osoba do trzech. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za akces dostaniecie dwa punkty w PLMT.


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - Dyfeomorfizm - 01.03.2021 10:17 PM

o, kolejny wspaniały i nieoczywisty wybór


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - EVENo - 01.03.2021 10:20 PM

Oryginalny wybór

Пачка сигарет


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - neo01 - 01.03.2021 10:24 PM

Wybór na pewno zaskakujący i bardzo oryginalny. Ze wschodu propozycji jeszcze nie mieliśmy Icon_smile


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - kajman - 01.03.2021 10:26 PM

Znalazłem w swoich notatkach utwór zespołu Kino tylko że to https://en.wikipedia.org/wiki/Kino_(British_band) i pewnie nie będę mógł zgłosić. Icon_cry


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - thestranglers - 01.03.2021 10:33 PM

Stąd pewnie sugestia pomysłodawcy by dołączyć oryginalną nazwę do tytułu. Chytry


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - neo01 - 01.03.2021 10:41 PM

A, nie ma co się czaić:
Хочу перемен


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - thestranglers - 01.03.2021 10:44 PM

neo01 napisał(a):Хочу перемен
a to nie to samo co Перемен?


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - Sundrajta - 01.03.2021 10:56 PM

Dyfeomorfizm napisał(a):kolejny wspaniały i nieoczywisty wybór
Z tym drugim przymiotnikiem to bym nie przesadzał. Icon_lol
I teraz to dopiero się kajman ucieszy, bo będziemy mieć tu Dyskotekę. Icon_twisted

Wszystkie tytuły będziemy zapisywać Cyrylicą (bo ja bym wolał alfabetem łacińskim)?

A zgłosiłbym (nie przebierając zbytnio w ich repertuarze):
Zwiezda po imieni Sołnce
Kukuszka



RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - neo01 - 01.03.2021 10:59 PM

Okazuje się, że tak, tylko w tym krótszym tytule jest jeszcze wykrzyknik na końcu.
To w takim razie:
Последний герой (Poslednij gieroj)


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - meni - 01.03.2021 11:00 PM

(01.03.2021 10:26 PM)kajman napisał(a):  Znalazłem w swoich notatkach utwór zespołu Kino tylko że to https://en.wikipedia.org/wiki/Kino_(British_band) i pewnie nie będę mógł zgłosić. Icon_cry

A wystarczy wziąć tylko to. Icon_wink
https://en.wikipedia.org/wiki/Kino_(band)

Początki były akustyczno-folkowe, a z muzyką bardów jesteś za pan brat, więc możesz zmierzyć się z płytą "45" i ewentualnie "46" (choć akurat ją uważam za zdecydowanie słabszą od debiutu). Później pojawiły się silne wpływy new wave, jangle pop oraz post-punku. To co prawda sól muzyki Wiktora i kompanów, ale na ile Cię znam to raczej może być trudna przeprawa, będziesz rzucał hasłami, że disco. Icon_wink

(01.03.2021 10:33 PM)thestranglers napisał(a):  Stąd pewnie sugestia pomysłodawcy by dołączyć oryginalną nazwę do tytułu. Chytry
Nie inaczej. Wiedziałem, że jest jeszcze jedno Kino i może się pomylić. Icon_wink

thestranglers napisał(a):Перемен
Хочу перемен

To ten sam utwór, istnieje również wersja zapisu "Мы ждём перемен". Sam utwór jest związany z filmem "ACCA", występował tam w nieco innej wersji niż na albumie "Последний герой".

Takich haczyków jest więcej, bywają po 3 mocno różniące się wersje tego samego utworu, z różnych okresów twórczości.
Rzecz jasna służę pomocą w identyfikowaniu, na tyle na ile będę tylko potrafił. Icon_smile

P.S. Cieszą pierwsze pozytywne reakcje, za bardzo utopiliśmy się w polskiej i anglosaskiej kulturze, więc trzeba było nakierować topowanie na nieco inne tory. Icon_wink


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - thestranglers - 01.03.2021 11:01 PM

Sundrajta napisał(a):Wszystkie tytuły będziemy zapisywać Cyrylicą (bo ja bym wolał alfabetem łacińskim)?
meni proponował właśnie podwójny zapis tytułów, tyle że byłbym w stanie jako drugą podawać angielską


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - Kondziowsky - 01.03.2021 11:04 PM

No, ciekawie.

Ode mnie Лето (Lato)


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - Dobromiera - 01.03.2021 11:14 PM

Kina kiedyś słuchałem dwie czy trzy płyty - fajna muzyka. Cenię sobie różne jugolskie i ruskie post-punki i nowe fale, bo czuć w nich taką swojskość a jednocześnie klimat czasów minionych porównywalny z naszym własnym coldwavem. Na szybko jednak nic nie zgłoszę.

Za to pomogę z konsekwentną transliteracją:

Пачка сигарет (Paczka sigariet)
Перемен! (Pieremien!)
Звезда по имени Солнце (Zwiezda po imieni Sołnce)
Кукушка (Kukuszka)
Последний герой (Poslednij gieroj)
Лето (Leto)


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - meni - 01.03.2021 11:26 PM

I elegancko, dzięki Artur. Wspólnymi siłami damy radę, a zależy mi również na podwójnym zapisie, aby nie wykluczać osób które cyrylicy ni w ząb nie panimaju. Icon_smile
Zobowiązuję się również kontrolować zgłoszenia i wyłapywać utwory, które mają kilka wersji i dopytywać o którą chodzi.

Oczywiście gdyby był zapotrzebowanie przygotuję również listę sugerowanych utworów jak zrobił to Konrad przy Fionie - ale to dopiero w okolicach środy/czwartku może mi się udać. A wszystkich którzy zespół znają, oprócz zwykłego zgłaszania faworytów zachęcam do podrzucania rzeczy mile widzianych. Icon_wink

tomas585 napisał(a):Хочу перемен
Wyjaśnione wyżej, tożsame z "перемен!"


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - meni - 01.03.2021 11:32 PM

tomas585 napisał(a):Пачка сигарет
Przepraszam, że post pod postem, ale zaś dubel. Pierwsze zgłoszenie od EVENo. Icon_wink


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - tomas585 - 01.03.2021 11:33 PM

Спокойная ночь
Группа крови


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - thestranglers - 01.03.2021 11:53 PM

Artur.O napisał(a):pomogę z konsekwentną transliteracją
dzięki Ci Arturze! Icon_smile


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - Dobromiera - 02.03.2021 12:30 AM

Спокойная ночь (Spokojnaja nocz)
Группа крови (Gruppa krowi)


RE: Mychartsowy Top zespołu Кино (Kino) - meni - 02.03.2021 02:29 AM

Tak jak obiecałem tematy które mogą wzbudzać wątpliwości, gdy będziemy słuchać i wymagają wyjaśnień.

neo01 napisał(a):Последний герой (Poslednij gieroj)
Istnieją 3 wersje - totalnie różne od siebie

1. Minimalistyczna syntezatorowa z 1984 roku z albumu "Начальник Камчатки" (Naczalnik Kamcatki)