Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Topłyta? - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: Topłyta (/forumdisplay.php?fid=116)
+--- Wątek: Topłyta? (/showthread.php?tid=5562)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Topłyta? - Marcin - 25.01.2016 04:49 PM

Ja tak jak mówiłem jestem zdecydowanie na TAK, więc w pierwszym głosuję na opcje a. Punkt drugi jest mi całkowicie bez różnicy, ale wolałem dać dwie opcję, gdyby ktoś się przyczepił, ale zagłosuję na od 0 do 10, czyli a, ponieważ wiele razy w zeszycie swoim oceniałem płyty i moja punktacja była właśnie max.do 10 Icon_lol W trzeciej kwestii jestem zdecydowanie na TAK, bo sam przy wystawianiu ocen płyt najpierw oceniam wszystkie piosenki po kolei, a potem wyliczam ich średnią arytmetyczną i często wychodzi np.8.6. Gdybym miał zaokrąglić do 9.0 to byłoby za dużo, a gdybym zmniejszył do 8.0 byłoby to zdecydowanie za mało Icon_wink


RE: Topłyta? - TuneHunterz - 25.01.2016 05:07 PM

Ja to tak w połowie się zgodzę. Dlaczego? No bo jak wrzucę album z muzyką Hardstyle,to już obawiam się,że to dostanie niskie oceny od was. A co z układaniem listy,że jeżeli dany utwór zdobędzie największą ilość punktów. Tutaj też się martwie o to,że po wprowadzeniu nowych zasad o czym Marcin Pisał to już straciłby sens.


RE: Topłyta? - Marcin - 25.01.2016 05:38 PM

(25.01.2016 05:07 PM)TuneHunterz napisał(a):  Ja to tak w połowie się zgodzę. Dlaczego? No bo jak wrzucę album z muzyką Hardstyle,to już obawiam się,że to dostanie niskie oceny od was. A co z układaniem listy,że jeżeli dany utwór zdobędzie największą ilość punktów. Tutaj też się martwie o to,że po wprowadzeniu nowych zasad o czym Marcin Pisał to już straciłby sens.
Rozumiem, że jesteś na NIE wprowadzeniu oceny płyty? Icon_neutral


RE: Topłyta? - TuneHunterz - 25.01.2016 05:44 PM

Wstępnie tak. Zobaczę jak to się rozkręci to może zmienie zdanie


RE: Topłyta? - Marcin - 25.01.2016 05:57 PM

Więc chwilowo mamy 3:1 za wprowadzeniem oceny ogólnej Icon_lol
Z wiadomych powodów głosy na dwa kolejne pytania, będą ważne, tylko wtedy, gdy większość będzie na tak w pierwszym pytaniu Icon_wink


RE: Topłyta? - AKT! - 25.01.2016 06:36 PM

TAK
0-10 bez połówek lub 0-5 z połówkami


RE: Topłyta? - Marcin - 30.01.2016 06:20 PM

Przypominam, że głosowanie, czy wprowadzamy ocenę ogólną trwa do tej niedzieli, godziny 23:59 Icon_smile
Aktualnie jest 4:1 za Icon_wink
Chciałbym również przypomnieć, że głosujemy już na pierwszą płytę, a mianowicie ''25'' Adele TUTAJ jeśli ktoś jest chętny, a po prostu zapomniał, lub nie widział Icon_lol


RE: Topłyta? - kajman - 31.01.2016 12:57 AM

1. Obojętnie
2. 0-10
3. C - powinna być jeszcze taka opcja jak co pół punktu i ja za taką jestem.
Ja też punktuję utwory, ale średnią zaokrąglam do 0,5 (no i czasem zaniżam lub zawyżam za ogólne wrażenie).


RE: Topłyta? - prz_rulez - 20.10.2017 04:55 PM

Szkoda, że przy rozwoju wszystkich innych zabaw, ta jakoś się nie odbudowała.
Może warto coś z tym zrobić?


RE: Topłyta? - EVENo - 17.03.2021 12:16 AM

prz_rulez napisał(a):Szkoda, że przy rozwoju wszystkich innych zabaw, ta jakoś się nie odbudowała.
Może warto coś z tym zrobić?

Słuchajcie, może spróbujemy wskrzesić Topłytę?

Główny problem, jaki tu dostrzegam to pełna swoboda w dobieraniu. Nieważne kto, nieważne co i nieważne kiedy. I ta pełna wolność sprawia, że... nikt nie chce z niej korzystać Icon_razz2 Nikt nie chce wychodzić przed szereg i narzucać innym jakąś płytę. Nic dziwnego, bo odbiór jest znakiem zapytania, a przy niejasnych zasadach nikt nie czuje się zobowiązany do współudziału.

Dlatego proponuję spróbować prowadzić Topłytę tak, jak robimy to z Topami wykonawców. Od razu uspokajam, bez programu lojalnościowego Icon_wink Po prostu, ustawiając się grzecznie w kolejce do wybierania. Widzę to tak, że teraz Brite spontanicznie wrzucił Jessie Ware. Topłyta ma taką zaletę, że... to tylko jedna płyta. Dwa-trzy tygodnie stanowczo wystarczą, abyśmy to ogarnęli. No więc po trzech tygodniach z Jessie kolejna osoba wybierze kolejny album. Trzeba tylko jakiś wątek, w którym będziemy mogli "stawać w kolejce", wyrażając chęć wysyłając SMS o treści "TAK" na numer wysyłając krótkiego posta. Kto pierwszy, ten lepszy.

Dajcie znać, co sądzicie. Myślę, że warto, bo jak wspomniałem Topłyta to krótka, mało wymagająca zabawa i może niemal bezboleśnie towarzyszyć wszystkim innym forumowym rankingom. Jedyne, co nam potrzeba, to odrobina organizacji i chętnych do zgłaszania albumów ludzi.

Czekam na odzew Icon_wink


RE: Topłyta? - neo01 - 17.03.2021 09:50 AM

Mogę się skusić, z tym że będę brał udział tylko w takich toppowaniach, gdzie płyta będzie mi odpowiadać, a tego może nie być za dużo/


RE: Topłyta? - Sundrajta - 17.03.2021 05:25 PM

Ma to sens. Icon_rolleyes
Jednakże trzy tygodnie na jedną, to stanowczo za długo! Ja bym chciał tydzień, ale pewnie nie przejdzie, więc te dwa tygodnie byłyby zapewne optymalne?
To by mi zapełniło lukę po RP, bo z lekka czułbym się przymuszony do słuchania, a czasami bez tego ani rusz...
To gdzie się zapisujemy, bo jak tu, to ten post jest moim akcesem. Icon_arrow


RE: Topłyta? - EVENo - 17.03.2021 05:40 PM

Poczekam na więcej głosów "za". A temat z kolejką lepiej założyć osobno i założyć znienacka Icon_biggrin Albo o umówionej godzinie Icon_wink Mogę się tym zająć przy jednoczesnej obietnicy, że poczekam na kilka osób zanim sam się zgłoszę Icon_wink


RE: Topłyta? - meni - 17.03.2021 05:48 PM

Ja zawsze chętnie posłucham i ułożę. Wszystkiego. Icon_wink


RE: Topłyta? - kajman - 17.03.2021 06:35 PM

Czy stare zasady będą obowiązywać czy je zmienimy?


RE: Topłyta? - Sundrajta - 17.03.2021 07:04 PM

No właśnie, bo rozumiem że można zgłosić każdą płytę, a może ograniczyć się tylko do XXI wieku?
I też bym proponował poza kolejnością piosenek, podawanie ogólnej oceny dla płyty, wtedy będziemy mogli utworzyć swoisty ranking płyt. Icon_idea
No i już dziesięciu chętnych wystarczy do ruszania z nową wersją topłyty. Icon_rolleyes


RE: Topłyta? - EVENo - 17.03.2021 07:26 PM

Ja bym się jednak nie ograniczał i zasady pozostawił bez zmian. Oceny jako dodatek-ciekawostka mogą być, ale nieobowiązkowe. Nie będą adekwatne przy różnej frekwencji, próbka statystyczna każdej płyty będzie jednak inna.


RE: Topłyta? - Sundrajta - 17.03.2021 08:02 PM

Jasne, że nieobowiązkowe. Zresztą tak już było kilka razy robione, zwłaszcza gdy ja brałem w takim projekcie udział. Icon_lol
I ta średnia ocena także była taką rzekłbym dodatkową atrakcją.
Na razie zatem nie będę się upierał przy zmianie zasad przy zgłaszanych albumach. Icon_wink

Czytam właśnie wątek od początku i widzę, że wtedy też była propozycja kolejki i ogromny zapał forumowiczów (przed dwunastoma laty) do tego pomysłu, a co się stało później, widzimy obecnie. Może tym razem pójdzie lepiej?


RE: Topłyta? - neo01 - 17.03.2021 08:03 PM

A co się stanie jak już "przeleci" kolej wszystkich? Idziemy z powrotem wg kolejności?
2 tygodnie na płytę jest chyba OK.
Aha i zabawa to raczej "topppłyta" bo bez tego drugiego "p" wychodzi "to płyta" Icon_smile (to tak na przyszłość jak będzie nowy wątek).


RE: Topłyta? - EVENo - 17.03.2021 08:11 PM

Nie ja wymyśliłem nazwę, ale Topłyta znacznie bardziej mi się podoba od Toppłyta. Możemy zrobić głosowanie Icon_wink

Ja to widzę tak, że po zakończeniu albumu osoby zgłaszającej, ów użytkownik będzie musiał samemu ponownie stanąć w kolejce, wysyłając kolejny post.