Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. (/showthread.php?tid=52673)



dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - thestranglers - 14.09.2020 02:21 PM

nie wysiliłem się...

Perfect - Autobiografia



RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - neo01 - 14.09.2020 02:59 PM

Będzie ciężko.
Mam kawałek cytujący inne dzieło kultury. Ewentualnie wykonawców muzycznych (nawet wraz z płytą).


RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - AKT! - 14.09.2020 03:46 PM

Frank Ocean w "American Wedding" cytujący obszernie "Hotel California"



"After school she ran to me
Jumped in my 5.0
This is the home of the brave
Land of the free
But your parents still didn't know

She said I've had a hell of a summer
So baby
Don't take this hard
But maybe we should get an annulment
Before this goes way to far

It's just an American wedding
They don't mean too much
They don't last enough
We had an American wedding
Now what's mine is yours
American divorce"

jeden z jego najlepszych tekstów


RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - Miszon - 14.09.2020 04:01 PM

Liroy cytujący Staszka Sojkę, Little Richarda i Billa Halleya:

Liroy - Korrba


Ciekawostka: w numerze Scoo-bi-doo-ya (jakkolwiek to się pisze Icon_wink2 ) Liroy cytuje sam siebie z tej piosenki, zaczynając od słów: "mam dwie ręce... mmm... to już było".

Mile widziane także cytaty muzyczne, nie tylko tekstowe - obiecuję że taki też wstawię Icon_smile2 .


RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - EVENo - 14.09.2020 05:02 PM

thestranglers napisał(a):Perfect - Autobiografia
Ooo? A który fragment, bo nie kojarzę (albo mam zaćmienie umysłu)

Miszon napisał(a):Liroy cytuje sam siebie z tej piosenki
Generalnie w polskim rapie bardzo często cytuje się inne piosenki, również swoje. Niektóre wersy Kalibra i Paktofoniki przewijają się w innych piosenkach członków tych zespołów. O.S.T.R. z kolei często sięga po Niemena.

Mój typ może być jednak tylko jeden:
Julia Marcell - TARANTINO



RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - Miszon - 14.09.2020 05:09 PM

O, Tarantino to bardzo fajny przykład!


RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - EVENo - 14.09.2020 05:11 PM

EVENo napisał(a):Ooo? A który fragment, bo nie kojarzę (albo mam zaćmienie umysłu)
A, dobra, jednak miałem zaćmienie umysłu Icon_lol Nie wpadłem na to, że nawiązać do utworu można po prostu podając jego tytuł Icon_razz2


RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - kajman - 14.09.2020 05:55 PM

Myślę, że tyle wystarczy:
Czy pamiętasz Jolka, Jolka? Gdzieś nas pognał wiatr historii. Nie płacz Ewka, taka kolej rzeczy jest.
Maryla Rodowicz - Zajączek słońca



RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - dejmieeen - 14.09.2020 07:05 PM

xxanaxx feat Ten Typ Mes - Nie znajdziesz mnie
"kiedyś Cię znajdę... jak młoda Reni"



RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - neo01 - 15.09.2020 11:05 AM

Miałem dać srogie rapsy, ale Julia mnie zainspirowała w pewnym sensie:

Karaś/Rogucki - Katrina


RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - Dobromiera - 15.09.2020 02:26 PM

"to nie deszcz - to g*wno na betonie" (nawiązane do Taco Hemingwaya)


Syny - Kiedyś byliśmy królami

(jeśli "King" to jeden z najgłupszych polskich tekstów jakie słyszał kajman, to ciekawe, co powie o tej piosence Icon_cool)


RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - kajman - 15.09.2020 06:10 PM

Nie czaję tego textu; jego poetyka jest mi zupełnie obca. Ale są bardziej bzdurne texty tylko że one są takie z założenia jak np
jestem szpiegiem argentyńskim wznoszę się na pisuarze
czy
Tam po lewo studnia stoi pośród gruszy i orzechów tam hoduję tłustą świnię tam nakłonię cię do grzechu
ale ponoć text Kinga jest poważny i realistyczny.


RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - Miszon - 15.09.2020 08:18 PM

Z tą świnią to faktycznie Schaby dały czadu.
A był temat piosenek ze śmiesznym tekstem?


RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - thestranglers - 15.09.2020 08:26 PM

Wrzuć do głównego proszę.


RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - EVENo - 15.09.2020 08:29 PM

A czy ktoś wie, który fragment i do czego nawiązuje w tym utworze? Icon_wink



RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - Yacy - 17.09.2020 09:34 AM

Martyna Jakubowicz - Stara taśma na moim Grundigu

"...
z piosenek znikały linijki i zwrotki
paranoja była goła
z autobiografii grozą wiało
nastały nowe sytuacje
i ponoć nic już nie bolało
..."




RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - inżynierek - 20.09.2020 08:01 PM

Skupiony, żeby dostrzec na słońcu plamy... Icon_wink

Krzysztof Zalewski - Oddech



RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - neo01 - 20.09.2020 08:06 PM

Jako bonus - "a mówił Lech: strzeż się tych miejsc"...



RE: dzień 405 - Piosenka, która nawiązuje/cytuje inną piosenkę. - stokrotka - 20.09.2020 08:15 PM

Ed Sheeran - Castle On The Hill

singing to "Tiny Dancer"...