Największe forum list przebojów Mycharts.pl
top wszech czasów (2019) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: top wszech czasów (2019) (/showthread.php?tid=50499)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: top wszech czasów (2019) - ku3a - 17.07.2020 10:32 PM

Tomekk napisał(a):nie skomentowałem wcześniej to podkreślę teraz, bo w tej dwudziestce zapewne omyłko znów się pojawia - nowa Nosowska!
to celowo, żebyś miał drugą szansę na skomentowanie Icon_wink2.
faktycznie, źle mi się wycięło, nie zauważyłem, dzięki za spostrzeżenie.
wwas napisał(a):w ostatniej edycji miejsce 160 - trochę się zdziwiłem, bo nie pamiętałem, że aż tak wysoko
u mnie najwyżej było na 190.
wwas napisał(a):Na Qube co prawda nie głosowałem, kiedy było na NL, ale moja debiutancka edycja była dla mnie na tyle ważnym przeżyciem muzycznym, że sentyment mam chyba do wszystkich utworów.
raczej bym się zdziwił, gdybyś głosował, ale cieszę się bardzo, że pamiętasz ten utwór Icon_smile2.


RE: top wszech czasów (2019) - kajman - 20.07.2020 06:56 AM

Dużo dobrego w tej dwudziestce, a skomentuję tylko jedno. Placebo nie należy do moich ulubionych, chociaż miało dwa spore hity na mojej liście: Broken i Battle. Ale kapitalnie przerobili kilka kawałków, a wśród nich także Bony M.


RE: top wszech czasów (2019) - tadzio3 - 21.07.2020 09:22 AM

Kolejny spadający (i to mocno) Mark. Poza tym tyle wspaniałych utworów. Bardzo cieszy obecność "Not About Us", który jest jednym z moich ulubionych kawałków Genesis, mało docenianym.
"Hokejowy zamek" naprawdę wysoko!


RE: top wszech czasów (2019) - ku3a - 25.07.2020 12:46 PM

400. 453. 475. 2012. Piosenka z praniem w tle - Piotr Bukartyk i Katarzyna Groniec (Click to View)



RE: top wszech czasów (2019) - kajman - 25.07.2020 01:04 PM

ku3a napisał(a):384. 429. 497. 1998. Raz na milion lat - Republika
Jak dla mnie Republika z górnej warstwy stanów średnik, ale to takie stany, które bardzo lubię.
ku3a napisał(a):385. 341. 286. 1998. Come With Me - Puff Daddy & Jimi Page
Najlepszy hip-hop w historii.
ku3a napisał(a):395. 512. 506. 2003. Running Up That Hill - Placebo
Pisałem nie tak dawno na ten temat, a to kolejny przykład świetnego coveru w ich wykonaniu. A wzięli się za trudny do walki z nim utwór.
ku3a napisał(a):400. 453. 475. 2012. Piosenka z praniem w tle - Piotr Bukartyk i Katarzyna Groniec
Jedna z lepszych rzeczy z najlepszej moim zdaniem płyty Bukartyka.


RE: top wszech czasów (2019) - ku3a - 28.07.2020 03:34 PM

380. 339. 399. 1998. Frozen - Madonna (Click to View)



RE: top wszech czasów (2019) - kajman - 28.07.2020 05:22 PM

Poprzednia dwudziestka była taka dobra, a tutaj tylko Wyborowa Hypognaja.


RE: top wszech czasów (2019) - Yacy - 28.07.2020 08:05 PM

Pozycja 371 wygląda na prowokację Icon_wink2
Ale nie podejrzewam żebyś robił sobie tego typu żarty w czasie prezentacji TWC.
Zatem dla mnie to największe zaskoczenie tego topu, mimo że u mnie w TWC też jest ich jeden utwór. Ale to jakieś 1500 miejsc niżej Icon_wink2
Poza tym że tak wysoko to zaskakuje to, że dzieje sie to akurat w czasie topu MT na forum.lp3.
A czy ten utwór był u Ciebie na liście?


RE: top wszech czasów (2019) - tadzio3 - 29.07.2020 03:53 PM

ku3a napisał(a):382. 402. 411. 2004. Yeah! - Usher (Click to View)
Za każdym razem jestem zdumiony pozycją tego koszmarka Icon_wink
ku3a napisał(a):371. NNN. NNN. 1984. You're My Heart, You're My Soul - Modern Talking (Click to View)
To faktycznie mega zaskoczenie Icon_eek
ku3a napisał(a):376. 477. 446. 2003. Jak zapomnieć - Jeden Osiem L (Click to View)
A jeszcze do tej stawki dorzucić jeszcze jeden koszmarek i jest komplet Icon_razz2


RE: top wszech czasów (2019) - ku3a - 29.07.2020 06:45 PM

kajman napisał(a):Poprzednia dwudziestka była taka dobra, a tutaj tylko Wyborowa Hypognaja.
raz jest lepiej, raz jest gorzej. mam nadzieję, że całościowo jakoś ujdzie w tłoku Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Pozycja 371 wygląda na prowokację Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):To faktycznie mega zaskoczenie Icon_eek
a dla mnie jest zaskoczeniem, że tak uważacie Icon_smile2.
to jeden z tych przypadków, o których w poprzednich topach zapomniałem.
Modern Talking od lat darzę sporym sentymentem. nie znałem całej dyskografii, płyty w całości przesłuchałem teraz, przy okazji topu, ale pojedyncze przeboje ogromnie lubię od lat.
"lubię" nie w pełni oddaje emocje. bo słuchając choćby takiego "Atlantic Is Calling" czuję jak działa jakiś zaczarowany wehikuł czasu i przestrzeni i jak przenoszę się do dzieciństwa, gdy wiele rzeczy w życiu wyglądało zupełnie inaczej niż teraz... M.in. gdy mieszkałem jeszcze na Żoliborzu, a nie na (szeroko pojętym) Ursynowie. gdy do świadomości przebijało się istnienie czegoś takiego jak przeboje, a wśród tych które najbardziej mi się spodobały usłyszane w radio, telewizji czy na płytach u sąsiadów były te autorstwa zespołów Jurop i Moder Tokink.
kilka piosenek MT bardzo lubię od wielu, wielu lat. "Jomaha, jomaso" najbardziej z nich wszystkich. nie wiem czemu dotychczas w topie go nie było. przeoczenie i tyle.
może w kolejnej edycji pojawi się również wspomniany "Atlantic"? Icon_cool
Yacy napisał(a):Poza tym że tak wysoko to zaskakuje to, że dzieje sie to akurat w czasie topu MT na forum.lp3.
przypadek. przecież wyniki mojego topu zostały przyklepane ładnych parę miesięcy temu.
Yacy napisał(a):A czy ten utwór był u Ciebie na liście?
nie, nie było. na początku nie mógł być, bo mojej listy jeszcze nie było, a gdy wyszła unowocześniona wersja to chyba nie chciałem wrzucać na listę starego przeboju w nowej wersji. choć też powodem mogło być to, że tego nie było na LP3, a wówczas Lista trójkowa miała na moją gigantyczny wpływ.
tadzio3 napisał(a):Za każdym razem jestem zdumiony pozycją tego koszmarka Icon_wink2
a ja za każdym razem będę tłumaczyć jak mocno ten utwór kojarzy mi się ze służbowym kilkudniowym wyjazdem do Meksyku i czasem tam spędzonym, a szczególnie grupowym wyjściem na miejscową dyskotekę, gdzie mieliśmy wykupioną lożę, a potem gdy byliśmy na parkiecie to wszystko wokół aż buchało Icon_wink2. wtedy mnie to "Yeah!" tam tak mocno strzeliło i już zawsze słysząc to będę mieć przed oczami tamte obrazy, tamte godziny, tamten wieczór.
tadzio3 napisał(a):A jeszcze do tej stawki dorzucić jeszcze jeden koszmarek i jest komplet
takie teksty zawsze bardzo mocno do mnie trafiały i nie mam zamiaru za to przepraszać Icon_cool.


RE: top wszech czasów (2019) - Yacy - 29.07.2020 09:37 PM

O Meksyku nie wiedziałem/nie pamiętałem - nie dziwi mnie taka pozycja Icon_wink2 Z MT też teraz wygląda to inaczej.
Ja ich pierwsze sześć płyt znam na pamięć, bo wtedy słuchałem właściwie takich dźwięków, a co by nie mówić to było coś nowego. Fabiański puszczał te płyty tuż po premierze, a właśnie tuż przed wydaniem szóstej zaprezentował w ciągu kilku dni całą piątkę Icon_biggrin3 Pamiętam dokładnie w którym miejscu je odsluchiwałem w wakacje u Babci Icon_wink2 I tylko tę szóstkę słucham z przyjemnością, nie za często ale jednak.

Określenie Jeden Osiem L koszmarkiem przez Piotra mnie bardzo zaskoczyło. Gdybym miał obstawiać to szybciej widziałbym ten utwór w Jego... TWC. Icon_razz


RE: top wszech czasów (2019) - ku3a - 29.07.2020 10:01 PM

Yacy napisał(a):ich pierwsze sześć płyt znam na pamięć
ciekaw jestem wyników Twojeg topu MT Icon_smile2


RE: top wszech czasów (2019) - tadzio3 - 30.07.2020 11:37 PM

ku3a napisał(a):a dla mnie jest zaskoczeniem, że tak uważaci
Nie znałem tych historii, a to wiele mówi o tym jak odbieramy dane kawałki. Same w sobie mogą być takie sobie, przeciętne, a czasem i słabe, ale gdy mamy do czynienia z emocjami, wspomnieniami związanymi z danym utworem, to nabiera on innej mocy.
ku3a napisał(a):a ja za każdym razem będę tłumaczyć jak mocno ten utwór kojarzy mi się ze służbowym kilkudniowym wyjazdem do Meksyku
Tak jak i tutaj. Fajnie, że piszesz o tym, ponieważ można teraz zrozumieć dlaczego tego typu kawałki znalazły się w topie Icon_smile Same w sobie dla mnie są koszmarkami, ale ujęte w tych kontekstach z Twojej perspektywy stają się przebojami wszech czasów Icon_smile
Yacy napisał(a):Określenie Jeden Osiem L koszmarkiem przez Piotra mnie bardzo zaskoczyło. Gdybym miał obstawiać to szybciej widziałbym ten utwór w Jego... TWC.
A no jednak nie. Utwór nigdy nawet się nie otarł o moją listę cotygodniową. Pamiętam jak bardzo lubiłem "Overcome" zespołu Live (który dzisiaj jest w moim topie wszech czasów) i jakie było moje wkurzenie gdy nagle wszyscy słuchali tego Jeden Osiem L, a ja miałem w głowie cały czas Live. A w ogóle prawie nikt nie znał tej piosenki, co jeszcze bardziej mnie denerwowało. Ten prymitywny kawałek, z discopolowym tekstem. Dzisiaj pewnie inaczej bym do tego podszedł, ponieważ hip-hop w większości jest oparty na jakiś "pożyczonych" samplach, a kawałek był zgrabnie stworzony. No ale niesmak i jakieś odrzucenie z czasów nastoletnich pozostało Icon_wink


RE: top wszech czasów (2019) - ku3a - 01.08.2020 03:58 PM

tadzio3 napisał(a):Ten prymitywny kawałek, z discopolowym tekstem.
Icon_rolleyes


RE: top wszech czasów (2019) - ku3a - 01.08.2020 04:00 PM

360. 387. 462. 2013. Dope - Lady GaGa (Click to View)



RE: top wszech czasów (2019) - Kuba1201 - 01.08.2020 04:08 PM

Bardzo udana dwudziestka.
Przede wszystkim ponadczasowe hity od Madonny i A-ha, które do dziś brzmią świeżo.
A także Jack White, którego kiedyś znalazłem na yt przypadkowo, w ogóle nie wiedząc kto to jest Icon_razz2
Po kilku latach jeszcze raz odsłuchałem ten kawałek i brzmi on rewelacyjnie!
No i jest jeszcze kilka innych bardzo dobrych utworów Icon_smile


RE: top wszech czasów (2019) - ku3a - 01.08.2020 05:41 PM

Kuba1201 napisał(a):Po kilku latach jeszcze raz odsłuchałem ten kawałek i brzmi on rewelacyjnie!
mam nadzieję, że po kolejnych latach będzie tak samo ponadczasowy jak Madonna i A-ha Icon_smile2


RE: top wszech czasów (2019) - kajman - 01.08.2020 09:15 PM

Kilka fajnych rzeczy jest, ale mocniej biorą mnie tylko Beatlesi.


RE: top wszech czasów (2019) - Tomekk - 02.08.2020 12:28 PM

ku3a napisał(a):360. 387. 462. 2013. Dope - Lady GaGa
ooo właśnie, to chyba była pierwsza Gaga na Twojej liście!
tendencja wzrostowa utrzymana!

ku3a napisał(a):343. 423. 345. 2004. Goodbye My Lover - James Blunt
dla mnie to chyba najlepszy jego utwór.


RE: top wszech czasów (2019) - ku3a - 02.08.2020 03:52 PM

Tomekk napisał(a):to chyba była pierwsza Gaga na Twojej liście!
tak, była pierwsza Icon_smile2. wcześniej nie było żadnej Gagi, nawet radia Icon_wink2.
i oprócz "Dope" nic nie doszło do pierwszego. a "Dope" było nawet 5 razy!