Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej (/showthread.php?tid=50342)

Strony: 1 2


dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - thestranglers - 17.04.2020 08:18 AM

W erze postkasetowej grałem tylko w jedną grę. Na szczęście jest utwór, do którego nawiązuje ona tytułem. Icon_wink

David Bowie - "Heroes"



RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - kajman - 17.04.2020 09:27 AM

W niewiele gier grywałem na kompie, ale ta była jedną z moich ulubionych (swoją drogą szukałem w necie i pierwszej wersji jakoś znaleźć nie mogę).
Van Der Graaf Generator - Lemmings



RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - EVENo - 17.04.2020 11:19 AM

kajman napisał(a):swoją drogą szukałem w necie i pierwszej wersji jakoś znaleźć nie mogę
ROMy są w internecie, chociażby TU, ale musisz mieć też emulator Amigi. Jeśli nie za bardzo rozumiesz o co cho, a bardzo Ci zależy, to mogę w wolnej chwili zbadać temat i napisać Ci poradnik krok po kroku jak skonfigurować emulator itd., to nie powinno być takie trudne. Z drugiej strony, emulatory, nawet tych najbardziej prymitywnych urządzeń (jak Amiga) wymagają dużej mocy obliczeniowej, a jeśli dobrze pamiętam, to Twój komputer do najnowszych urządzeń nie należy, więc nie zdziw się, jak nawet tego nie odpali Icon_razz2


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - wwas - 17.04.2020 11:21 AM

Tym razem bez przesadnej fantazji:



Julia Marcell - Tetris


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - kajman - 17.04.2020 11:24 AM

EVENo napisał(a):ROMy są w internecie, chociażby TU, ale musisz mieć też emulator Amigi.
Do grania w necie? Bo to mi całkiem wystarczy.


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - Miszon - 17.04.2020 11:31 AM

Lemingów raczej w necie nie uswiadczysz jako gra online.

Edit:
Ale są do ściągnięcia gratis w wersji na Windows.
Ale nie wiem czy to jest ta sama wersja co w 1991:
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/lemmings/9wzdncrfjcdm?activetab=pivot:overviewtab


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - kajman - 17.04.2020 11:36 AM

Znalazłem raz czy dwa razy, ale po kilku zwykłych poziomach pojawiły się jakieś nowe, które mi nie leżały.
Ale jakby co to zawsze mogę pograć w sapera.


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - EVENo - 17.04.2020 11:37 AM

Miszon napisał(a):Lemingów raczej w necie nie uswiadczysz jako gra online.
Dokładnie. Tak, jak mówię, musisz mieć emulator, czyli taki program, który "udaje" jakiś sprzęt do grania. Lemingi były pisane na Amigę i wbrew pozorom, to, że są starą grą, nie znaczy, że tak łatwo je odpalić na nowym sprzęcie (w wielu przypadkach jest wręcz na odwrót). W przyszłym tygodniu postaram się odpalić je u siebie i jeśli mi się uda, to napiszę Ci PW jak to zrobić.


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - neo01 - 17.04.2020 11:48 AM

Skoro są lemmingi, to i drugich sympatycznych komputerowych stworzonek nie może zabraknąć Icon_smile

Theme's from "Mortal Kombat"


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - Miszon - 17.04.2020 11:54 AM

Nie trzeba mieć emulatora, ale nie wiem czy to jest ta stara wersja:

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/lemmin...verviewtab


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - kajman - 17.04.2020 12:24 PM

We are sorry, the page you requested cannot be found.
neo01 napisał(a):Pink Floyd - Waiting For The Worms
Nie znalazłem Lemingów i planowałem to wrzucić, ale potem sprawdziłem w słowniku, że tamte stworzona w wersji angielskiej mają dwa M i wróciłem do pierwotnej koncepcji.


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - Miszon - 17.04.2020 01:15 PM

A teraz?
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/lemmings/9wzdncrfjcdm?activetab=pivot:overviewtab


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - kajman - 17.04.2020 01:20 PM

A co to jest ta architektura i jak ją znaleźć u siebie?


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - AKT! - 17.04.2020 01:32 PM

thestranglers napisał(a):W erze postkasetowej grałem tylko w jedną grę.
najlepszą Icon_cool
i utwór też najlepszy!


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - kajman - 17.04.2020 01:34 PM

Ja nigdy o niej nie słyszałem.


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - thestranglers - 17.04.2020 01:36 PM

Dzięki! Icon_smile a dzięki Tobie jest użyty tam cudzysłów.


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - neo01 - 17.04.2020 01:37 PM

Heroes Of Might And Magic.
Oj, cięło się w III na studiach Icon_smile


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - kajman - 17.04.2020 01:40 PM

Kompletnie mi to nic nie mówi. Ale pewnie to tak skomplikowana gra, że nawet się w takich kręgach nie obracałem.


RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - Sundrajta - 17.04.2020 02:30 PM

Ja też nigdy nie byłem maniakiem gier i tylko pamiętam tę piosenkę gdy trochę swego czasu (jakieś kilkanaście lat temu) grałem w FIFĘ '98!
Do tego stopnia ta melodia mnie wówczas osaczyła, że do dziś mam niemalże awersję, kiedy słyszę jej dźwięki: Icon_twisted



RE: dzień 360 - utwór nawiązujący do gry komputerowej - neo01 - 17.04.2020 02:47 PM

kajman napisał(a):Kompletnie mi to nic nie mówi. Ale pewnie to tak skomplikowana gra, że nawet się w takich kręgach nie obracałem.
Tak, strasznie skomplikowana. Chodzi się awatarem po świecie, zbiera artefakty i od czasu do czasu walczy (w turach) Icon_smile

O, akurat '98 to była moja pierwsza Fifa i ciąłem w nią niemiłosiernie - piękne czasy Icon_smile