Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Listy okazjonalne (/forumdisplay.php?fid=39)
+---- Dział: Złote Tukany (/forumdisplay.php?fid=223)
+---- Wątek: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe (/showthread.php?tid=50321)

Strony: 1 2 3 4


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - AKT! - 13.05.2020 03:27 PM

ooo i ja też! klikajcie!


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - dannar - 13.05.2020 03:37 PM

Niestety, pierwsza połowa maja nie obfitowała w czas na oglądanie filmowych zaległości. Dołączę się do głosowania głównego.


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - neon.ka - 13.05.2020 11:43 PM

Ostatecznie niewiele filmów zobaczyłam (w tym jeden tylko w części), ale ten, który obejrzałam teraz, dobił mnie po całości... Aż się boję, co znajdę w konkursie podstawowym... Icon_frown


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - kajman - 14.05.2020 07:51 AM

neon.ka napisał(a):ten, który obejrzałam teraz, dobił mnie po całości...
Zdradzisz, który to?


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - AKT! - 14.05.2020 10:22 AM

O, ja też jestem ciekaw!


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - neon.ka - 14.05.2020 11:17 PM

"Pewnego razu... w Hollywood". Ostatnia scena to totalne zwyrodnienie, nie kapuję takich rzeczy w filmach. Na moją wrażliwość w każdym razie takie obrazy to zdecydowanie za wiele. (W ogóle w swoich wyborach unikam już od jakiegoś czasu np. thrillerów, które w opisie mają coś o przemocy, a kilku filmów z przeszłości, które obejrzałam, nigdy więcej nie chcę).
Ktoś mi wyjaśni, co taki film w ogóle wnosi dla ludzkości?... Ja tam jakiegoś sensownego przekazu niestety się nie doszukałam...


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - mateusz91 - 15.05.2020 12:30 AM

[Obrazek: Z-OTE-TUKANY2019.png]

ZŁOTE TUKANY 2019: IX PLEBISCYT FILMOWY.
Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe WYNIKI


W głosowaniu na filmy i seriale rezerwowe wzięło udział 12 osób na podstawie oddanych głosów udało się wyłonić po 2 filmy i seriale, które dołączą do puli w kolejnym etapie.

Oto laureaci (alfabetycznie):


FILMY
"Ból i blask"
"Pewnego razu w Hollywood"


SERIALE
"Sex Education"
"Stranger Things 3"



W fazie grupowej, która potrwa do końca czerwca, filmy zagraniczne i seriale zostaną podzielone na 4 grupy po 4 tytuły, filmy polskie na 2 po 4 tytuły. Szczegóły i podział grup w ciągu dnia.



RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - thestranglers - 15.05.2020 07:25 AM

neon.ka napisał(a):Ktoś mi wyjaśni, co taki film w ogóle wnosi dla ludzkości?
dla mnie to hołd złożony tamtym czasom, wiadomo też, że Quentin wolałby by historia potoczyła się po jego myśli

Mateusz, możesz wrzucić na szybko listę głosujących?


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - neo01 - 15.05.2020 11:00 AM

Dla mnie "Pewnego razu..." to spory zawód, ale akurat finałowa scena mi się podobała (chociaż w kinie pewnie ze dwa razy odwróciłem wzrok) - to (nie)stety Tarantino i takich rzeczy można się było spodziewać - scena wiele dla ludzkości pewnie nie wnosi (chociaż mnóstwo scen filmowych imo wnosi jeszcze mniej), ale jest pewną przeciwwagą dla nudnej jak flaki z olejem większości filmu (no i tak jak napisano wyżej, wyjaśnia to tytuł, jako swego rodzaju bajkę, gdzie źli zostają ukarani, a nie jest tak jak naprawdę było).
A sam film miał być rzeczywiście hołdem dla H. tamtych czasów - taki film dla pasjonatów i krytyków filmowych, szczególnie tych ze Stanów, jak dla mnie.


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - mateusz91 - 15.05.2020 02:05 PM

(15.05.2020 07:25 AM)thestranglers napisał(a):  Mateusz, możesz wrzucić na szybko listę głosujących?
Udział wzięli (kolejność głosowania):
barb42
kajman
thestranglers
AKT!
furbul
mateusz
Aro
Szymek79
Kuba1201
Tomekk
neo01
neon.ka

I wyszło 12 osób, a nie 10 jak napisałem Oklasky


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - mateusz91 - 15.05.2020 02:12 PM

neon.ka napisał(a):Ktoś mi wyjaśni, co taki film w ogóle wnosi dla ludzkości?
może tyle samo co w życiu? Po prostu jest to część naszego żywota od zarania dziejów przemoc była i będzie. Ja nigdy nie miałem z tym problemu, bo thriller jest jednym z moich ulubionych gatunków. A ta scena jak na Tarantino i tak była bardzo łagodna. Natomiast zastanawiam się czy nie można by odnieść tego pytania np. w kontekście "Litości"? Tylko zamiast przemocy można zapytać o przesadny smutek. Wiem, że spłycam, ale celowo.
Niemniej już rozumiem Twoją dwóję dla tego filmu a fw.


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - AKT! - 15.05.2020 02:49 PM

neon.ka napisał(a):"Pewnego razu... w Hollywood". Ostatnia scena to totalne zwyrodnienie, nie kapuję takich rzeczy w filmach. Na moją wrażliwość w każdym razie takie obrazy to zdecydowanie za wiele. (W ogóle w swoich wyborach unikam już od jakiegoś czasu np. thrillerów, które w opisie mają coś o przemocy, a kilku filmów z przeszłości, które obejrzałam, nigdy więcej nie chcę).
Ktoś mi wyjaśni, co taki film w ogóle wnosi dla ludzkości?... Ja tam jakiegoś sensownego przekazu niestety się nie doszukałam...
to jest przecież rozkoszna alternatywna wersja makabrycznej historii sharon tate! co wnosi? quentin tarantino symbolicznie wskrzesza na ekranie tragicznie zamordowaną przez bandę psychopatów ikonę lat 60.! ja miałem łzy w oczach pod koniec filmu, naprawdę; no i w pięknym stylu i z rozmachem, nawet jeśli część dłużyzn można by wyciąć

bardzo mnie satysfakcjonują zwycięzcy z rezerwy, choć nie na wszystkich głosowałem

zwłaszcza "ból i blask" -- nie wiem, jak to wyszło, że stałem się nagle największym admiratorem twórczości almodovara, ale to jego najlepszy film, najpełniejszy, emocjonalnie i fabularnie przemyślany i zrobiony z autentycznością, której od lat miał w deficycie


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - kajman - 15.05.2020 03:44 PM

A mnie te wyniki rozczarowały. Myślełem, że przynajmniej Toy story się załapie.


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - thestranglers - 15.05.2020 04:32 PM

Kajman, dalej lobbuj, to może w przyszłym roku kategoria z bajkami się pojawi.


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - kajman - 15.05.2020 04:36 PM

To, że jest to film animowany nie oznacza automatycznie, że jest gorszy niż inne.


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - AKT! - 16.05.2020 08:59 PM

Nie godzi pisać się o filmach animowanych per "bajki"; kto jak kto, ale myślałem, że Ty, miłośnik kina, powinieneś to wiedzieć Icon_sad


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - thestranglers - 16.05.2020 09:38 PM

A czy Toy Story nią nie jest?


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - AKT! - 16.05.2020 09:52 PM

nie, bajka to krótka historia z morałem, zwykle skierowana do dzieci
toy story 4 to jak najbardziej opowieść celująca w młodych dorosłych, bardziej kino familijne niż cokolwiek, co można by nazwać "bajką"
animowana forma i zabawkowe postacie są mimo wszystko drugorzędne


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - thestranglers - 16.05.2020 10:51 PM

No tak, posłużyłem się zbyt daleko idącym uogólnieniem, za które miłośników filmu animowanego serdecznie przepraszam.


RE: Złote Tukany 2019 - Etap II. Głosowanie na filmy i seriale rezerwowe - kajman - 16.05.2020 10:51 PM

AKT! napisał(a):bajka to krótka historia z morałem
Oficjalnie. W mowie potocznej to pojęcie dotyczy znacznie szerszego zakresu.